Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

jachin
26. nov 2012

Pečené zemiaky v šupke, plnené bryndzou, tatárska

danielaj
26. nov 2012

@kibuk ďakujeme, aj my prajeme všetko naj tomu vášmu 😉

veve39
26. nov 2012

@miriamr dakujem krasne, uz dlhsie sa na neho chystam 🙂 v poslednej dobe peciem jablkove, tento som este nerobila...poznam klasicky obrateny jablcnik, je fajny, robieva ho moja mama, s tym makom to vyzera byt este take "smrncovnejsie" 😎

daniz
26. nov 2012

v piatok sme mali polievku zo zelenej fazuľky a rybku na zemiačkoch v alobale,
v sobotu polievka zostala a gordon blue + zemiačky + šalát zo surovej zeleniny
v nedeľu šamp. polievočka a pečené kurča na rasci, masle + varený jablkový komót s klinčekmi a škoricou a piekla som
jabĺčkové štrúdle.
Dnes polievočka zostáva a granadír + uhorka

veve39
26. nov 2012

@miriamr este jeden dotaz - ako dlho sa cca pecie ?

daniz
26. nov 2012

a kura bolo s ryžou. 😀 😀

nelly3
26. nov 2012

@levandullka
a ten receptik na cokoladovy kolacik? nepostrehla som ci si ho sem uz dala 🙂

miriamr
26. nov 2012

@veve39 cca 25 min, odsleduj si to, je dosť vysoký, aby sa Ti dobre prepiekol 😉

eva7780
26. nov 2012

@ibajeho tiež som to považovala pri kúpe za výhodu,hlavne pri vianočnom pečeni,ked je toho viac,ale tiež musím ten spodný vždy dopekať 😠

kibuk
26. nov 2012

aa tu je spoločne dielo s dcerkou 🙂))))

cacika
26. nov 2012

polievka karfiolová zo zemiakmi a tvarohovo-jablkova zemlovka

maminka3
26. nov 2012

Ahojte maminky aj nemaminky
my sme dnes boli bez polievky lebo som to nejako casovo nestihla a kedze dnes obed len pre moju najmensiu a mna...tak dufam malicka sa na mna nenahneva ak som polievku raz vynechala, ale

urobili sme si baklazanove lasagne s rukolou a rajcinovo-besamelovou omackou...

chutna mnamka...celkom chutnucke a stavnatucke. ja som si pochutnala a malinka pojedla menej lebo uz bola viac asi ospala ako hladna...
Takze ak moji predskolaci dojdu budu mat asi na veceru a nam opat dvom este ostane asi aj na zjtra.

doma1
26. nov 2012

tak ja som dnes uvarila porovu s kuracim maskom(prsia nadrobno) a mrkvou+ cestovina,,,druhe sme mali kuracie rezne v trojobale+ zemiakova kasa+ uhorka,,,dezert zo vcera jablkovo- orechovy zavin,,, 🙂

rastulka
26. nov 2012

Ahojte 🙂 Ani ja som dnes nevarila,dojeme zo včera 🙂

rastulka
26. nov 2012

@zklimekova Všetko najlepšie malej princezničke 😲 😲 😲

abriela
26. nov 2012

@womankc @lululka555 ja robim klasicku cukrovu polevu - presny recept neviem ale ASI 250g cukru, 1 lyzice ovocneho sirupu a 1 horucej vody. Vyslaham rucnym mixerom - je do ruzova a stuhne.

michaelamilan
26. nov 2012

@danielaj tak, tak......sem si chodí človek zlepšiť náladičku.....a hlavne teraz v tomto nepeknom počasí bez slniečka!!!!! je to moja najobľúbenejšia téma.....len keby tu niesom stááááále taká hladnáááááááá 🙂

lululka555
26. nov 2012

@abriela dakujem,no tato by aj mohla byt 🙂

lululka555
26. nov 2012

@michaelamilan veru tak,to mas pravdu,aj mne je v tejto teme velmi dobre 🙂 a vela som sa tu ,za ten skoro rok ,co sem chodim ,naucila 🙂

michaelamilan
26. nov 2012

@lululka555 ja som zečala aktívne chodiť neskorej od svojej registrácie, zatiaľ len opisujem receptíky a čo sa dá v tej mojej kuchyni uvariť uvarím (momentálne sa cítim ako v kuchyni na farme 😀 )a na zvyšok si brúsim zuby až mi dorobia kuchyňu!!!!!
je to tu taký relax a páči sa mi ako sa mi hromadia overené receptíky v mojom zošitku!!!!!!! Nieje nad overené recepty!

liviadanova
26. nov 2012

Ahojte! Prosím o radu: máte overený postup na polevu na medovníky? Nemyslím na zdobenie len na poliate. Ďakujem 🙂

lululka555
26. nov 2012

@michaelamilan presne, ja si tiez opisujem,ukladam a rada aj skusam nove recepty a potom ich referujem cez telefon mame,co som varila a ako to chutilo 😉

zklimekova
26. nov 2012

@rastulka ďakujeme veľmi pekne 🙂

michaelamilan
26. nov 2012

@lululka555 a najlepšie je keď navarím a ide mi drahý aj hrniec oblízať ako mu chutilo!!!!! To je to najlepšie ocenenie čo môžem v kuchyni dostať!!!! keď sa všetko bez reči spapá a eče je málo 😀

lululka555
26. nov 2012

@michaelamilan aj u nas to je tak,u nas sa vylizuju aj misky,ked peciem a slaham cesto 😀

lencika
26. nov 2012

ako je super ked nemusim varit, preto mam rada pondelky ostava z nedele, 😉

womankc
26. nov 2012

ja som v nedeľu robila hovädzo-kurací vývar s čínskou a polievkovou zmesou + cestovinky, druhé bolo bravčové pliecko naložené v páci vajíčkovom a neskôr zapečené v smotane + ryža a k tomu kapustovo cvikľový šalát, ako dezer písecká torta, makovojablková štrúdľa , gaštanovo - jablkovo- orechová štrúdľa, perník s karamelovým krémom, pár koláčikov ešte čo mi ostalo zo zakázky a špenátovosyrová štrúdla no a robila som syrovú tortu cecíkovú hehehehheh foto pridám neskôr 🙂 😀 , no a ešte som nachystala pomazánky a husaciu pečienku v cibuľke a to sa ani nezjedlo, lebo ešte susedky doniesli dačo a bolo toho akosi dosť
v sobotu som robila rybky vo vínovom cestíčku zapečené na cibuli a jablkách a ešte staročeský jáhelník vynikajúce to bolo

mata71
26. nov 2012

Chcem vás poprosiť o radu.v mrazničke mam kúpenych pstruhov ,keď pojdem opiect mam ich aj rozmraziť? ,,alebo dajte nejaky receptik čo s nimi,, ako ich mama urobit,,vzdy si dam v reštike a toto som kupila v metre a neviem si rady,,,,su 4ks aj s hlavami asi 25cm dlhy.vdaka,

tanitta
26. nov 2012

@mata71 vydrhni ich poriadne solou....tu kozu ...aj 4hrste soli...na vsetky 4ks... poumyvaj cistou vodou potom.... potom posolit.... obalit v muke zmiesanou s mletou červ. paprikou a piect na panvici ... koža je chrumkava a da sa krasne zjest kedze sa to takto vyumyvalo....dovnutra po opečeni vtriet cesnakove maslo 😉 mnamka velikaaa papame s chlebom alebo bagetkami.... lepsieho pstruha som nejedla 😉

kikatko
26. nov 2012

dnes sa dojedalo a len som rýchlo urobila 48 ks muffin- stale chodia gratulanti. ked vás tu tak čítam- ako už vypekate k vianociam- ja už 2 rok Grinchujem 😝 a tento rok v mojej tradícií pokračujem