Kuracie prsia sú stále suché

29. feb 2024

Ahojte. Zacala som cvičiť a v jedálničku mám 90% len kuracie mäso. Problém je že som ho nikdy nevedela robiť. Vždy bolo suché.. aj keď som ho robila krátko vtedy dokonca surové :D pamätám si že moja ex svokra robila výborne mäso kuracie na prírodno. Jemné, mäkké. Aj ryža dobrá. Ja dokonca ryžu tiež neviem. Aj keď dám vegetu a sol stále je bez chuti. A toto bude môj základ jedálnička , kura a ryža. Už teraz mám z toho paniku. neviem čo stým..
Marinovať nemôžem napr v smotanach horcicach a tak kedze cvičím.

tundra
29. feb 2024

Skus obalit do slaninky,ked robis ako minutku.
https://mnamky.sita.sk/recipe/kuracie-prsia-v-s...

tundra
29. feb 2024

Ked robis ako sote,daj kuracie mäsko do cibule.Cize cibula do zlatista a potom pridaj mäsko alebo prudko osmaz,vyber z panvice,daj urestovat cibulu a potom to opecene mäsko daj dusit.Bude štavnate😉

13uzivatelka11
29. feb 2024

@tundra no neviem ci jej v tej diéte povolia slaninu 🤣

Inak ideš na daku fitness bikiny súťaž ze potrebuješ takúto prísnu diétu? To chceš jest kuracie mäso s ryžou do konca života? Lebo keď dodietujes tak budeš tam kde predtým. Zdravý životný štýl je o pestrej strave. Keď potrebuješ schudnúť a nevieš čo jesť, rafaj si kalórie a zapoj trocha aj svoj rozum. To nie je tréner co da každému vytlačený ten istý jedálniček ci pre 100kg muža alebo 60kg ženu..

13uzivatelka11
29. feb 2024

Inak by ma zaujímalo aky jedálniček by ten tvoj tréner dal mne, keďže som vegetarián 😀

tundra
29. feb 2024

@13uzivatelka11 a nie je to tak,ze hovädzie môzes?Sak krava zere len travu🤣🤣🤣🤣

autor
29. feb 2024

@13uzivatelka11 veľa vajec, tvarohu, mliečnych výrobkov :D a doplnkov

ildiko36
29. feb 2024

ja kuracie maso niekedy uvarim prvo v polievke ,a mam aj polievku aj pecene mäso čo neni suche

lenkakravcova
29. feb 2024

Dávaš malo oleja a vody. Aj ryžu na začiatku opraž na oleji. Potom dať variť a nakoniec nechať postáť v hrnci so zavretou pokrievkou (aby nevyschla).

andaluzia12
29. feb 2024

prso jemne neklepať, aby bolo približne rovnakej hrúbky, posypať grilovacím alebo akýmkoľvek obľúbeným korením, opiecť na troche oleja, pár minút z každej strany, ako steak, výborné, šťavnaté, vôbec nie suché. Ryžu varím len jasmínovú, tá má výbornú chuť aj bez soli, bez vegety....Nevarím ju spôsobom: 1 diel ryže 2 diely vody. Do hrnca nalejem vodu, nechám zovrieť, nasypem ryžu a skúšam kedy je uvarená. Následne precedím.

ildiko36
29. feb 2024

ja ked uvarim riźu prvo bez soli na 1hrncek 2hrnceky vody a použivan len basmati alebo jasminovu rižu.
na oleji kus orestujem pridam strucik cesnaku a 1cibulu.Cibula vraj stiahne do seba všetko čo tam nepatrí..varim ca 10-15 min potom zakrijem a necham to uplne zmäknút.Potom posolim a pidam cesnakovy prasok, uplne zmeni chuť
Niekedy pridam na začiatku varenie aj kurkumu aj zazvor, perfektne to chutí s cesnakom

ildiko36
29. feb 2024

@andaluzia12 moja mama tak robi😅

januska12323
29. feb 2024

Každý deň kura a ryžu? Ideš na súťaž? Normálne sa najedz len zmenši porcie.

ildiko36
29. feb 2024

@andaluzia12 mne stale sa prihorela riža na začiatku keď som bola mlada, možno 2hrnce som aj vyhodila🤣🤣som kupila varic riže a teraz už vôbec nepouzívam

nafka0483
29. feb 2024

Zaklad jedalnicka kuracie a maso a ryza je katastrofa... ak ti ide o chudnutie a vyrysovanie, tak si sleduj kaloricke hodnoty... 100g ryze ma viac kalorii alo 100g zemiakov. Cize zemiakov mozes zjest viac a mas rovnaky pocet kalorii. Navyse zemiaky vies pripravit na ovela viac sposobov (a pritom stale dietne).

Maso tiez moracie, chude hovadzie, telacie, kralik, divina - nie su kaloricke a pritom pekna pestra a zdrava strava.

nafka0483
29. feb 2024

A teda k veci - kuracie skus v teplvzdusnej friteze - uzasne stavnate.

milanemila
29. feb 2024

Robis ich prilis dlho a vegeta je hnus 🤷🏼‍♀️ skus vymenit kuracie aspon za morcacie a nejaku menej tucnu bielu rybu. Neviem aky expert ti robil jedalnicek, ale iba ryzu a kuracie maso jedli baby v priprave na sutaze, kedy sekali co najviac, to nie je dlhodobo udrzatelny jedalnicek 🤦🏼‍♀️

ildiko36
29. feb 2024

@januska12323 môj brat ma problemy s pankreasom a s črevami, on už roky nemôže nic ine len rižu a kuracie mäso😵‍💫

milanemila
29. feb 2024

@ildiko36 *ryža

elenka.k
29. feb 2024

Do bubna ak dávam - podusiť - zakryjem plech s alobalom , samozrejme mäsko nesmie byť tenko nakrájané, je podliate aj vodou aj s olejom a koreniny, po 18 min. ho otvorím otvoreným 13 min.
/doplňujem s broskyňou a so syrom už keď je vypnutý/

ildiko36
29. feb 2024

@milanemila no hej, preklep🤣ospravedlnujem sa, nie som slovenka a zijem viacmenej v nemecku

milanemila
29. feb 2024

@ildiko36 ok uz chapem ;)

ildiko36
29. feb 2024

@milanemila ❤️

13uzivatelka11
29. feb 2024

A kde je zelenina ovocie cestoviny strukoviny? Plus sú aj zdravsie prílohy k mäsu ako len ryza.. Jest suché mäso ti naozaj dlho nevydrží a takýto jedálniček je veľmi demotivujuci pre tých čo začínajú cvičiť a chcú sa začať zdravo stravovať.

jumama
29. feb 2024

Alebo ak chces velmi dietne, ale chutne, tak skus pripravit maso na tom paraku, co sa robi knedla. Su potom take naozaj makke. Da sa to aj napacovane tak robit, len teda ked spominas, ze napacovane nie - tak aspon nejake korenia alebo bylinky by si hadam mohla. Daju sa tak v pare i zemiaky/zeleniny pripravit a vraj je to zdravsie ako ked varis vo vode a v podstate vsetko dobre zo zemiakov zlejes s tou vdou. Nemusis mat ani parny hrniec, ozaj staci ten paracik na knedle.

cakanka22
29. feb 2024

@tundra diétnu slaninu? 😁
Takže, keď som vegetariánka, môžem hovädzie, lebo krava nežerie mäso 😂

tundra
29. feb 2024

@cakanka22 noo, to bolo len take zamyslenie🤭🤣

cakanka22
29. feb 2024

@13uzivatelka11 to by aj mňa zaujímalo, tiez nejem mäso 😁 asi by sme žrali čistú ryžu 🍚

pralinka86
29. feb 2024

A co morčacie mäso? Príloha zeleninova? Ked ryza neide, skus bulgur, bataty, zemiaky, alebo pyré zemiaky plus zelenina pol na pol..
A ryza asi naj sa mi podari v rure... Najprv opiect chvilku na sporaku na tuku preplachnutu ryzu, zaliat 1,5nasobkom mnoztva vody a dat do vyhriatej rury na 200 stupnov. Piecť prikryte cca 25-40min, dovtedy kym nie je voda vsiaknuta. Pri kazdej ryzi to inak casovo trvá, takze odsledovat.

A ze horcicu, jogurt nemozes... To neznie ako dobry jedalnicek. Ten by mal byt taky, aby bol dlhodobo praktizovany, nie ze skoncis s nim... aj tuky treba, vitaminy su v nich rozpustne, telo ich potrebuje na fungovanie

vieronika14
29. feb 2024

Ahoj ja ochutim a obalim v hl muke aj sote ked robim a to maso je super potom

13uzivatelka11
29. feb 2024

@vieronika14 múka je nepriateľ číslo 2 podľa mňa v takejto hladovke 😀

tundra
29. feb 2024

@13uzivatelka11 a cislo 1🤔