Na stravu mi ostane 80 eur. Máte tipy na lacné recepty?

25. nov 2023

Čaute, vyzerá to tak, že tento mesiac budem mať veľké výdavky (kaucia, nájom atď...) a vychádza mi, že mi ostane asi 80€ na jedlo. Čo by ste mi poradili? Nejaké lacné recepty alebo tak? Stačí jedno jedlo za deň, nejaké tipy.

avonladyba
25. nov 2023

Základné potraviny nakupuj, zemiaky, koreňová zelenina, strukoviny...

pribinak
25. nov 2023

Pohľadala by som si brigádu. Pred vianocami hľadajú všade brigádnikov

Neviem si predstaviť prežiť za 80 eur. Podľa mna nereálne

gypsomilka
25. nov 2023

Rezerva potravinova je? 80€ je extrem ak nechces byt o cestovinach s cukrom ci kecupom cely mesiac.

janinah
25. nov 2023

Pre 1 osobu?

nin12345
25. nov 2023

Nepises kolko ludi... ak je to pre teba samu tak pri velmi velkom uskromneni sa a nekupovani ZIADNYCH polotovarov sa to na jednu osobu da

nin12345
25. nov 2023

@gypsomilka to je trosku prehnane nie? Za tuto sumu by jej cestoviny s kecupom vysli aj na rok snad🤣🤣🤣

gejb
25. nov 2023

Ryža, privarky zo strukovin, ovsena kaša z vlociek (uvaris vo vode alebo mlieku osladis trochou medu).

patus_2
25. nov 2023

Kupuj základné potraviny - strukoviny - šošovica,hrách, fazuľa, obilniny, cestoviny, ryžu, zemiaky. Var jednoduché jedlá na viac dní, napr. granadír, fliačky s tvarohom, zapekané cestoviny/zemiaky so zeleninou. Mäso sa snaž využiť čo najviac, napr. Kurča, kosti na polievku, prsia s omáčkou a cestovinami, krídelká a stehná opečené so zemiakmi. Zeleninu skús kupovať pred záverečnou (ak máš tu možnosť). Var aj polievky, husté polievky, napr. Šošovicová, tekvicova, špenátová, zemiaková atď. Na raňajky kúp chlieb, vydrží aj 3-4 dní, rôzne nátierky, syr, kaše, Je to síce náročné, ale dá sa to zvládnuť.

pribinak
25. nov 2023

@patus_2 toto si už dávno prekročila limit 80 eur

gypsomilka
25. nov 2023

@nin12345 ked myslis…

buberova
25. nov 2023

Takýchto tém je tu pol milióna

tramtada31
25. nov 2023

Ved si nájdi brigadu cez vikend alebo niečo predsj, čo nepotrebujes

dominikamacakova
25. nov 2023

Skús sa inšpirovať na nejakom fóre pre vysokoškolákov 😀 ... Ale podľa mňa pečená ryža, cestoviny s kečupom, strukovinové prívarky, halušky s kapustou, zemiakové placky, zapekaná brokolica, bábovka, mrazená pizza, hranolky so syrom, parené buchty, fazuľová polievka, granadír, krupna kaša atď. Aj na googli si vieš pozrieť lacné recepty

patus_2
25. nov 2023

@pribinak nemyslím si. To čo som napísala boli iba inšpirácie. Niektoré jedlá úplne v pohode zmestí do 2€, napr. granadír, fliačky atď. Ak navarí na 2 dni, tak jej zostava celkom pekná rezerva. Kurča kúpi za cca 6€ a vystačí na 5-6 obedov. Prívarky sú tiež lacné jedlá...

macekovam
25. nov 2023

Vari len sama pre seba?

pribinak
25. nov 2023

@patus_2 vdak ok že fliacky a tvarohom urobí na 2 dni, ale to je napr včera, ale kde su raňajky a obed, nejaký kus ovocia ?

Aj keď bude papkat ako vrabcek, za mna nereálne. Ja odporúčam nájsť si brigádu a navýšiť príjem

gypsomilka
25. nov 2023

Tak hlavne nenapisala kolko ludi. Napr 4ludia by mali sotva kurca a 5-6obedov.
@patus_2

dominikamacakova
25. nov 2023

@pribinak
@gypsomilka veď napísala, že jedno jedlo za deň tak logicky pre jedného človeka a nerátala tam raňajky večeru...

pribinak
25. nov 2023

@dominikamacakova tak ale ten človek bude podľa tohto jesť 1x denne

dominikamacakova
25. nov 2023
macekovam
25. nov 2023

Ak si sama tak sa dá.. Var polievky napríklad šošovicová to máš na dlhšie.. Potom fazuľou s klobásou alebo lepšími parkami +chlieb... Fašírky tých je veľa z 1 balíka mäsa... Ako prílohu bud zemiaky alebo chlieb a napríklad uhorky.. Horčicu.. Môžeš si kúpiť 1 ks knedla 1 lekvár a mlieko a mat napríklad parené buchty na tyzden😁kuracie pečienky a s ryžou alebo zemiakmi... Atd

pribinak
25. nov 2023

@dominikamacakova mesiac jesť 1x denne, chodiť do prace? Nereálne

muchotrafka298
25. nov 2023

Je tu k tomu kvadrilion tem, staci si to tu popozerat. Je tu aj skupina Varime do 5 EUR alebo tak nejak sa vola. A jedna osoba, ked nemas problem 2-3 dni jest to iste, sa myslim prestravuje za nie vela penazi. Sleduj akcie, kup si veci v akciach (strukoviny, cestoviny, omacky a pod.) a potom var podla toho, co mas doma. Jednoduche jedla, maso Ti velmi asi nevyjde, mozno 1 x tyzdenne.

suzitok
25. nov 2023

ja by som robila jedla zo zemiakoveho cesta, alebo z kysnuteho cesta..urobila by som nejaky privarok, alebo napriklad fazulovu polievku, mrkvovu a jedla to aj par dni..langose, zemiakove placky, cestoviny s vajickom napriklad

dominikamacakova
25. nov 2023

@pribinak možno má obed aj v práci a toto budú večere. Neviem či má význam si domýšľať veci keď sa pýtala na konkrétnu vec

pribinak
25. nov 2023

@dominikamacakova je to úplne jasne: 80 eur na mesiac na stravu

deti95060810
25. nov 2023

na mk sú skupiny - Dnes na obed
Jedlá do 5 e
Moje polievky...

hortenziaj
25. nov 2023

To len na teba ci viac ludi? Ale ak, tak ak máš dáke zasoby potravín, tak tie primárne míňaj, a tak ci je v akcii kúp a míňaj. Naplanuju si jedalnicek podľa akcií v obchode,kolko toho reálne zješ a zvyšok do mrázaka ak by sa nepokazil

lelelienka
25. nov 2023

Pises tento mesiac a ak to bude iba docasne, myslim, ze sa da v pohode zvladnut. Predpokladam, ze kazdy ma doma aspon nejake zakladne zasoby - cukor, muka, sol, koreniny, olej…
Takze, ranajky by som riesila napriklad ovsenymi kasami - len povaris vlocky vo vode a pridas kusok ovocia. Lacne obedy/vecere podla mna su granadir, huste strukovinove polievky, pecene zemiaky s kyslou smotanou alebo kefirom, cestoviny s kecupom a syrom, cestoviny s vajcom, rizoto (mozno vyuzit zvysky), rozky s makom/orechami (obdoba pupakov, len sa zaleju mliekom alebo vodou), spenatove halusky so syrovou omackou/tavenym syrom, to len tak co mi narychlo napada.

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz