Poraďte recept na vianočnú kapustnicu

smisela
19. dec 2007

ahojte,poradte nejaky dobry recept na stedrovecernu alebo silvestrovsku kapustnicu.Dakujem 🙂

vivusika
9. dec 2012

@kinna ja som mala pri malom to isté, malý je novembrový a keďže som kojila, tak som tiež len varila 😉

vieruna
9. dec 2012

Ja som si myslela, ze varime absolutnu klasiku a vidim ze nie 🙂 Dam varit koleno a kusok pliecka s celym korenim, bobkovym listom a solou. Ked je to uvarene, koleno oberiem, pliecko nakrajam, pridam kyslu kapustu, susene huby,par susenych sliviek, nakrajanu klobasu a povarim. Nakoniec pridam trosku zaprazku. Svokrovci ma naucili nakoniec davat vlasske orechy. Aj tie sa mi tam pacia 🙂
@kinna tiez som sa na Novy rok pchala kapustnicou a starsi mal dvaapol mesiaca a bol uplne v pohode 😉

digysa
11. dec 2012

Akoto, ze varite KAPUSTNICU s masom??? Naco je potom ta ryba? To si rovno buchnite bravcove na vianoce, nie? 😀

Vari tu niekto kapustnicu bez masa? (na vianoce...na novy rok sa robi masova, samozrejme)

janinah
11. dec 2012

@digysa samozrejme,varím bezmäsovú kapustnicu a cez deň máme pôst /nejeme mäso/,na obed máme kapustníky a tvarohovníky a večera klasika,ale žiadne mäso /ryba sa za mäso nepovažuje,ak by niekto nevedel/

digysa
11. dec 2012

@janinah Hod recept na kapustovniky a tvarohovniky.... dakujem

janinah
11. dec 2012

@digysa cesto kysnuté /1 kg hlad.múka,1 kocka droždie,pol litra mlieka,4 PL kr.cukor,3 dcl olej/ a plnka -kyslá kapusta zo suda sa pokrája na menšie kúsky,dá do hrnca trochu podusiť a pridať kr.cukor podľa chuti, tvarohová plnka klasika so žltkom,vanilkou,cukrom a citron- kôrou....z cesta vykysnutého s valčekom urobím ovál,na jednu polovičku dám kap.plnku,prekryjem druhou polovicou cesta,okraje spojím a ešte prejdem valčekom,nemá to byť tučné,na jeden plech mi vyjdú dva také ovály...potriem vajíčkom,upečiem a po upečení hneď potriem popraženým maslom...tvarohové klasicky-plát cesta na plech,na to plnka,na to druhý plát cesta,potrieť vajíčkom,upiecť a po vybratí maslom... tá kapusta na cesto sa dáva vychladená,nie teplá

anketkarka
17. dec 2012

Varil niekto kapustnicu s udenym tofu a slivkami? Nejake dobre recepty na kapustnicu bez masa a s tofu?

stanka37
Odpoveď bola odstránená
Zobraz