Ako je to s hlásením toho, kto opatruje deti od 3. rokov?

adulka5310
1. jan 2014

ahojte niekde som čítala,že od 1.1.2014 maminky,ktoré majú deti staršie ako 3 roky a nenavštevujú Mš vraj treba na UPSVAR nahlásiť kto dieťa opatruje lebo inač nedostane RP,čo je na tom pravda?Ja ho do škôlky nemôžem dať,lebo nám to dr. nedovolí pre jeho zdravie.......... ☹

letasi
1. jan 2014

http://udalosti.noviny.sk/politika/10-12-2013/s...

je to platne od februára...stačí napísať mail alebo list - oznamovacia povinnosť žiadne tlačivo na to nie je len treba napísať údaje dieťaťa.Ak je matka na MD/RD stará sa o mladšie dieťa,túto oznamovaciu povinnosť nemá....

Je to choré,k ničomu dobré,neviem na aku guto toto vymysleli 😠

sisaha
1. jan 2014

tak nahlasis, ze sa o neho staras ty...
mna vytaca, ze treba hlasit aj hocijaku zmenu...napr. vycestovanie do zahranicia.. to by ma fakt zaujimalo, ked je volny pohyb osob po EU, kto odkontroluje, ze niekto s dietatom vycestoval..
Ale mame co sme chceli...treba nadalej voliť Fica... 🙄 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠

dionyzka
1. jan 2014

Je to cele chore, ja nikomu nic ohlasovat nemienim. Aby pomaly vedeli, kedy, kde sa budem zdrziavat. Kriste, ved to je horsie ako pred rokom 1989. Pomaly aby mi klopala tajna sluzba na dvere a overovala, kde mam dieta.
Nech poslu radsej socialnych pracovnikov, kde treba a riesia naozaj problemy kde su.

darina1952
2. jan 2014

úplne s vami dievčatá súhlasím... je to celé na hlavu...
takže keď budú jarné prázdniny a škôlka bude zatvorená, tak im mám nahlásiť že malý bude u svokrovcov, alebo to budú chcieť presne s menom kto sa bude o malého starať a adresou kde bude malý? a keď sa počas prázdnin rozhodnem že na deň-dva pôjde k druhej starej mame, tak opäť ich mám informovať???!!! no a keď to neurobím tak mi vezmú rodinné prídavky???
fakt je choré 😠 ...... na úradoch znižujú stavy ľudí, kumulujú im prácu a ešte ich zahlcujú takýmito somarinami...vrrrr 😠

aduskatt
2. jan 2014

Najlepsie posielat 50 mailov denne typu moje dieta je prve v kuchyni, tak sa o ho nestaram ja, ale manzel....Prave z kuchyne odislo, takze sa uz zasa staram ja...........toto ked im urobi niekolko tisic ludi, tak sa spamataju

nikola4
2. jan 2014

Ja som to pochopila tak, že len raz nahlásim, že chodí do škôlky, a keď bude chorý, tak to sa hlásiť nemusí.

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/stat-prekva...

kikafilipko
4. jan 2014

Takze, ak som ja na predlzenej materskej, tutu povinnost nemam, ci? Nejako sa v tom neviem zorientovat. Super, vyhrazaju sa, ze mi zoberu 20e co ja budem budem bez takej velkej sumy robit 🙂

zuzana76
4. jan 2014

este doplnim

Oznámenie môžu dať rodiča písomne, alebo elektronicky. Povinnosť sa však nevzťahuje na všetkých rodičov. Zmena zákona platí len pre tých, ktorých deti dovŕšia tri roky po februári 2014. Hlásenie treba podať aj vtedy, keď sa spôsob opatery o dieťa zásadne zmení – napríklad ak nastúpi do škôlky. „Dvojtýždňových chorôb, keď sa o škôlkára postará babka, sa povinnosť netýka,“ dodáva Stuška. Na zmenu upozornil ako prvý portál noviny.sk.

cize plati pre deti, ktore dovrsia 3 roky az po februari 2014

obcansr
4. jan 2014

takže ak moje dieta ma už viac ako 3 roky teraz tak už nemusím hlásit či ako, ked tam píše že Zmena zákona platí len pre tých, ktorých deti dovŕšia tri roky po februári 2014, som z toho jelen

czechzuzanaba
9. jan 2014

Nejak se mi to zda divne. Kdyz ted vsechny posleme mail, vzdyt to budou tisice mailu...kdo to bude zpracovavat?

barusk
11. jan 2014

Chore, chore, chore a este raz CHORE!!! V žiadnom pripade nebudem nikomu nahlasovať, kde sa moje dieta nachadza. To akože mam niekomu dat priamo informaciu a navod na to, ako, kedy a kam si moze po moje dieta prísť, ak sa mu zapaci? Nie sme finančne na tom az tak dobre, aby som si mohla dovolit prist o prídavok na dieta, ale toto mi za to nestoji a radsej ozeliem tych 23,10€ a nenecham sa buzerovat.

epelino
11. jan 2014

@barusk mozno prave to cakaju, ze vela rodicov to nenahlasi a usetria na rodinnych pridavkoch. ja by som to nerobila.
ved co, nahlasim to raz,, je tam jasne napisane, ze ked ochorie na par tyzdnov a podobne, tak ziadne zmeny hlasit nemusime. Takze ja raz nahlasim , ze dieta je v skolke a snad budem mat svaty pokoj.

vevericka124
13. jan 2014

presne ako pise darinka 1952 je to chore lebo ozaj nemame co ine robit na urade ako preverovat co kde s kym, ale ak budete posielat milion mailov nic tym nezmnenite iba budete zahadzovat mailovu schranku uradnicky (ako aj ja) my sa tiez nad tym rozculujeme ale nepomozeme SI, tiez nie sme nadsene ked pride denne 20 mamiciek ktorych sa to ani netyka akazdej vysvetlovat dookola to istE, TYKA SA TO LEN DETI KTORE OD 1.2.2014 DOVRSIA VEK 3 ROKY, ak chcete sa niekde stazovat tak v parlamente, nie na urady, tie len plnia zakony,

krny13
13. jan 2014

No nie je to take jednoduche prave som volal na UPSaR a tam mi povedali ze mam doniest potvrdenie ze navstevuje skolku. No bude to vesele - cez prazdniny zase zmena v zavislosti na tom u ktorej babky bude alebo doma a potom zbnova potvrdenie zo skolky - v state slovenskom niekto padol na hlavu

e_z
15. jan 2014

Ahojte, o novinkách v dávkach v roku 2014 (aj ako je to s týmto hlásením) sa dočítaš aj v mojom článku: https://www.modrykonik.sk/blog/e_z/article/davky-na-deti-a-ich-zmeny-v-roku-2014-xgektz/
Táto povinnosť platí od 1.2.2014, na úrade zatiaľ nemajú inštrukcie z ministerstva. Najnovšie informácie zo včera ohľadom tejto novej povinnosti: Už je formulár, ktorý sa bude posielať. Stiahnuť sa dá aj vo Wiki Modrý koník. Doplňujúce informácie ohľadom uvedenej povinnosti budú predmetom ďalšieho usmernenia. Takže čakáme. Nie je stále jasné, či sa povinnosť bude týkať len detí, ktoré dovŕšia 3 roky až po 1.2.2014 alebo všetkých. Likni si môj fotoblog alebo sleduj môj článok a ľahko si nájdeš,čo je nové
Formulár Potvrdenie o poskytovaní starostlivosti na dieťa vo Wiki nájdeš tu: https://www.modrykonik.sk/pridavok-na-dieta/
@adulka5310
@aduskatt
@sisaha
@dionyzka
@darina1952
@letasi
@kikafilipko
@nikola4
@zuzana76
@obcansr
@czechzuzanaba
@barusk
@epelino
@vevericka124
@krny13

renka40
15. jan 2014

ja beriem rodinné prídavky na 19 ročného vysokoškoláka a na 17ročného gymnazistu... , ktorí dovŕšili 3 roky 😀 😀 😀 asi nabehnem hlásiť, že kde mám dieťa 😀 😀
Verte, je to presne na to, aby nemuseli platiť RP!!!! určite všetky cigánky sa starajú o svoje deti!!!! Nech nás nehádžu do jedného vreca s tými ktorých skutočne treba kontrolovať!!!!! uráža ma to!!!!!!! veď oni veľmi dobre vedia kto je na kontrolu súci!!!!!! Tak ako predavačka pozná stálych zákazníkov ako barmanka vie presne kto čo pije, tak aj úradníčky vedia o stálych klientoch....

zuzanaer
15. jan 2014

Ahojky ja som sa informovala na pracaku,ze to plati len pri detoch ktore dovrsia 3r od 1.2.2014,ktore dovrsili skor tych sa to netyka 🙂 same somarinky v tomto state 😒

stanislavao
15. jan 2014

su to somariny, ale aj tie matky vymyslaju somarikny. keby ste trosku rozmyslali, tak sa kazdy dovtipy, ze ako to bolo cele myslene. deti su unasane do zahranicia, potom tu matky vyplakavaju a ked im chce stat "pomoct", tak zas je zle.

bambibam
15. jan 2014

tak tomuto hovorím poriadna somarina ... v bývalom režime sme sa sťažovali ,že nemáme banány a stojíme v rade ,nikam sa nedá....atd a teraz budeme na tom ešte horšie predpokladám ,že po zavedení čipových kariet ,začipujú hned novorodenca, aby nedošlo k zámene a po rokoch sa vytvoria tábory ...kde budú nervovo zrútený rodičia (lebo vraj majú byť súkromné sociálne služby , zamerané na deti ) teda "zlegalizovaný biznis s deťmi " a tam budú pracovať na neprispôsobivých a pánov vo vláde , len by som chcela vedieť ako to budú naši poslanci nahlasovať ,alebo aj ich deti majú imunitu a neviem čo ešte. No každopádne to bude zaujimavé ,hlavne ako to budú kontrolovať ,ked si v 1 deň budú 2 babky vymieňať dieťa ,alebo ked môj otec pravidelne berie deti na 2 mesiace okolo sveta -hmm...viem si predstaviť ako píše : drahá dcéra dňa 1-3 sme vo Francúzku ,4-10 v Anglicku ,ale hotel sa mi nepáčil a tak sme sa vybrali do Nemecka a kedže sme sa nudili ideme na späť na slovensko ale vybavil som hned letenky do Francúzka ,prázniny si užívame ,pozdravuj soc.pracovníkov.

lebonka
15. jan 2014

co mi hrozi, ked to nenahlasim?

eniko
17. jan 2014

mile maminky, treba si precitat poriadne zakon a potom frflat......skoro nic z toho co tu pisete nie je pravda......ale skuste sa na to pozriet z druhej strany.....obaja rodicia su v praci, kto sa stara o dieta???????? pravom sa na to stat pyta, ved deti musi chranit...(haha, az mi je smiesne co pisem)...ale je to tak. len ma udivuje, ze dieta, ktore uz chodi do skoly, nikoho nezaujima......ak najdu mrtve dieta doma u rodicov, vsetci sa pytaju co robila socialka, co robil stat, preco tomu nezabranil.....ak chce stat kontrolovat, nieco robit, tak sa nam to nepaci.....treba sa nad tym trochu zamysliet...nejde o to ci je dieta v kuchyni s matkou alebo v obyvacke s otcom....

almea
17. jan 2014

Je to blbost. Ved ak by som aj strcila dieta do mrazaku, stale mozem na urad hlasit, ze sa o dieta vzorne staram doma. Comu to ma zabranit? Kto to pride realne skontrolovat? Bude mi klopat na dvere? Budu mat tolko roboty so spracovavanim emailov, listov a celou administrativou, ze uz nebudu mat cas riesit ani to minimum, co mozno riesili doteraz. To ze nahlasim, ze dieta je so mnou, kedze deti ktorych sa to tyka,su vacsinou z neprisposobivych rodin, kde nikto nepravuje, nevypoveda nic o tom, v akom stave dieta je. Ci je zdrave a nezanedbane. Jedina moznost je posudenie nezavislou osobou - pediatrom, ktory by mal hlasit uradom toho kto sa nezucastnuje preventivok a ani po vyzve lekara nereaguje. A na tych sa mozu sustredit uradnici, aby zistili ci su v zahranici alebo len kaslu na dieta, pripadne svojou neucastou u lekara zatajuju jeho tyranie. Ale cielom tejto buzeracie asi nie je urobit nieco pre zachranu tyranych deticiek.

dusika11
18. jan 2014

a...to nie je ..chore ze ich zaujimaju iba deti pracujucich?? taka socka doma sediaca nemoze tyrat dieta??? cele je to blbost..deti sa separuju ako keby stat nemal zaujem o deti nepacujucich matiek..tie nemaju prava???ved to je diskiminacia..treba dosstatok miesta v skolkach..ved ucitelky vidia o ktore dietatko sa kto ako stara..a ..dolezita prevencia u dokiny..kazda si svojich pacientov pozna..toto je kravina..to hlasenie.takze moj navrh..skolka od troch rokov necjh je miesto pre kazde dieta..a povinne kontroly deti co ja viem..kazde tri mesiace..ved penticku by to az tak nezatazilo ked tak velmi chcu chranit deticky.. 😝

brisilda
20. jan 2014

ak nenahlasite ....čo vam mozu ? nič max. pozastavia pridavky na dieta 23 € ale po presetreni a dokazani, ze sa riadne starate o dieta vam to spatne vyplatia
Im nejde o nase deti ale o biznis a pripravu na JJ ktoru postupne uz schvaluju ☹ skusaju kolko znesieme !

monnell
24. jan 2014

maminy nerozumiem tomu, tak ked malá bude mať tento rok v oktobri 3 roky a som ešte stále na RD tak musím to nahlasiť na UPSVAR alebo až nastúpi do školky?

mista412
28. jan 2014

Takže žienky, môj malý bude mať v auguste 3 roky. Musím ho nahlasovať už teraz, či až po dovŕšení troch rokov? Niekde na nete som čítala, že až po dovŕšení...Som z toho jeleň!!!! ☹ ďakujem!

sedmokravka
28. jan 2014

treba nam aj tie almuzny zobrat. a ked si nestrazime deti, tak aby vedeli kde nam ich zobrat. toto je este lepsi princip ako v anglicku 🙂

jedina30
28. jan 2014

moja dcera mala 3 roky v novembri a tak som volala mojej sociálnej pracovnicke a povedala mi..:mna-nas sa to netyka a zahlasuju sa len tie deti,ktore po 1.2.2014 budu mat 3 roky..ak neviete ako,tak staci zdvihnut telefon a zavolat si tej vasej ...cislo ma kazdy na papiery,ked si vybavoval matersku... 😉 😉

minnie30
28. jan 2014

dnes som bola na sociálke a povedala mi, že to platí pre deti, ktoré dovŕšia 3 roky až 1.2.2014 a v marci, apríli, deti narodené pred týmto termínom, na ne sa to nevzťahuje, ak bude treba, oni pošlú potvrdenie.

nata76
30. jan 2014

moj syn bude mat 3 roky 3.2. ale nic nahlasovat nepojdem. Chodi do skolky, na kontroly k pediatrovi, tak ak maju niekde pocit, ze sa nestaram, nech si to pridu preverit.... A ak vyhodnotia, ze sa nestaram, nech sa paci... Preboha, taka somarina.