Ako je to s príspevkom pri narodení dieťaťa, keď žijem v Čechách?

monik101
30. mar 2015

Dobry vecer, rada by som sa spytala ako je to s prispevkom pri narodeni dietata, ked trvale bydlisko statne obcianstvo mam v SR, ale zijem a pracujem v Cechach, (rodit budem v CR aj pediatra budem mat v CR- dieta bude matu uz asi ceske statne obcianstvo a aj bydlisko v CR -otec je obcan CR)
mam na to narok, alebo ake maju skusenosti Slovenky, ktore ziju a pracuju v Cechach s vyplatenim prispevku
dakujem

iskricka55
30. mar 2015

Myslim ze nemas narok na prispevoj zo Slovenska I ked tam mate trvaly pobyt, ja zijem v Nemecku a tiez nic som nedostala, zistovala som si to, skoda ale takvto je 😨

maznacik007
30. mar 2015

Nemas narok na tento prispevok nesplnas centrum zaujmu na Slovensku menilo sa to od minuleho roka

lesanka845
31. mar 2015

presne ako pise maznacik007 prispevok zo Sr uz nedostanes, od. 1.1.2014 zmenili podmienky. Jedine poziadat v CR, ak mate nizky prijem a splnate podmienky.

koskaaa
31. mar 2015

Dostala by si ho, ak by si pracovala na SVK, mozej aj prechodne byvat v zahranici v CR, musis mat trvaly pobyt a vsetko ostatne na SVK, ale prvorada ja praca. Ak si zamestnana v CR tak urcite nie....

stanislavao
31. mar 2015

pokial pracujete v CR ,tak aj odvody si platite tam, cize aj prispevky a matersku dostavate tam. z SR nedostanete ziadne financne prispevky.