Chcem si predĺžiť rodičovskú dovolenku

lucmi
15. jan 2022

Dobry den, prosim Vas, chcela by som o rok predlzit rodicovsku dovolenku. Syn nema ziadne vaznejsie zdravotne problemy, len byva casto chory a podla logopedicky ma trosku oneskoreny vyvoj reci. Som zamestnana a v lete by som sa mala vratit do prace. Je mozne si rodicovsku predlzit? Viem, ze na prispevok by som narok nemala, ale ci je nejaka moznost zostat dalej na rodicovskej, ale aj si udrzat pracovne miesto. V praci mi na dlhsiu dobu neplatene volno neumoznia.Dakujem za rady.

draik
15. jan 2022

Nie

horalka1986
15. jan 2022

@draik ako to ze nie? Moze ostat na neplatenom a RP.

iwesska
15. jan 2022

Je moznost ostat s dietatom doma do jeho 6r. Evidujes sa na zdravotke ako osoba starajuca sa o dieta do 6r.a budu za teba odvadzat odvody. Dieta moze ist na 4h do skolky. Ale pracovat vtedy nesmies. Cize ak v praci nesuhlasia s neplatenym volnom a musis nastupit,musis dat jedine vypoved.

zuzuliennka1
15. jan 2022

@iwesska a v takomto pripade ako opisujes - vyplaca sa rp alebo nie?

majusqa77
15. jan 2022

@horalka1986 aky RP ak je na neplatenej rd?

luliu
15. jan 2022
draik
15. jan 2022

@horalka1986
Skúste si poriadne prečítať, na čo sa zadávateľka pýta.

luccija
15. jan 2022

@lucmi pleties viac veci dokopy.Podaj si žiadosť o predĺžený RP doloz od pediatricky papiere o diagnózach plus logopedicky a možno Ti uznajú aj platenú predĺženú.
Ak neuznajú môžeš zostať s ním doma na RP neplatenej, ale tebe budú platiť odvody
Miesto si neudržis

horalka1986
15. jan 2022

@majusqa77 RD som mala napisat, pardon.
@draik citam a aj tak. Predpokladam ze je na Rodicovskej a dieta este nema 3 roky. Nechce sa vratit do prace, tak moze ostat na RD s tym, ze ho bude mat neplateny nie?

luliu
15. jan 2022

@horalka1986 s tým musí súhlasiť zamestnávateľ

azurova99
15. jan 2022

@lucmi tak ak nemá veľmi vážne diagnózy asi neuznajú dcéra mala angíny aj 2x za mesiac sme boli na ATB, má imunitný deficit, sme liečený na imunológi, ale neuznali

horalka1986
15. jan 2022

@luliu tak pise, ze si nemoze jej neumoznia neplatene volno. Predpokladam, ze toto by jej umoznili, ci?

luliu
15. jan 2022

@horalka1986 to je ako neplatené voľno, je to úplne to iste

horalka1986
15. jan 2022

@luliu to uz vie autorka. Je to len moznost. 🤷‍♀️

draik
15. jan 2022

@horalka1986
Ospravedlnená neprítomnosť v práci je počas RD, štandardne do 3 rokov veku dieťaťa. Neplatené voľno, píše, že nedostane. Na predĺženie RD to podľa popisu nevyzerá, navyše to podľa zadania ani nevyzerá byť hlavný plán.
Tak by ma zaujímalo, kde se zobrali, že môže zostať na "neplatenom", ak si chce udržať pracovné miesto.

horalka1986
15. jan 2022

@draik ja som tak bola s dietatom na neplatenej RD skoro rok. Ale mozno nam autorka objasni, ako to v praci ma, lebo ja som to pochopila inak. 🤷‍♀️

majusqa77
15. jan 2022

@horalka1986 ale musel ti s tym zamestnavatel suhlasit 🙂

lucmi
autor
15. jan 2022

@horalka1986 dakujem pekne vsetkym za rady, cize jedina moznost je vybavit si u zamestnavatela neplatene volno a potom si poziadat na urade o predlzenie rd a kontaktovať socialnu poistovnu, zeby za mna mohli platit dalej odvody? Ci musim si ich sama uhradit, kedze som evidovana ako zamestnanec. Ale teda v prvom rade je to o dohode so zamestnavatelom, ktory mi to musi umoznit a ak mi to neschvali, ina moznost nie je. Viem,ze do 6 rokov je moznost neplatenej rd, ale pracu si chcem udrzat.