Dieťa bude mať v apríli 3 roky. Čo ďalej?

dzarika
11. feb 2024

Dobry den dcera dovrsi v aprili 3 roky. Poberam rodicovsky prispevok. Posledna vyplatena davka bude teda v maji . Ako mam postupovat prosim vaas. Mam ist na nepateny rodicovsky prispevok ano rozumiem alebo si podat ziadost do skolky ci dieta zoberu to je aai capina v ked ziadosti do skolky sa davaju v maji. Ci ho zoberu alebo nie 🙂 als podla mna ano takze budsm doma a nedostanem nic

dzarika
autor
12. feb 2024

@anna_anicka83 tak si si dala alebo ides dat vsak je febuat 🤣

dzarika
autor
12. feb 2024

@timea301196 🙌tlieskam mate pravdu 🤣🤣🤣 hlavne tie mudre mamicky sedia doma na riti a tu vypisuju ako chodia do roboty jedno z druhym a su doma z cldeckami pomaly do 5 r.

dzarika
autor
12. feb 2024

@misinka0611 ano tak skusim dakujem

simca06022011
12. feb 2024

Tak asi som divná. Dcéru mam februárovu ale škôlku som riešila už v jej cca 2rokoch :D isla do jasiel, súkromných skor v 1,5r, potom som sa dohodla s riaditeľkou ms kedy dcéra nastúpi, prihlášku mala o mnoho skôr ako v máji. A prešla plynulo v lete z jaslí do skolky.. prečo čakáte pomaly na 3.narodky kým sa to začne riešiť? Chápem, ine je to ak má niekto prácu a iné bez.. no ale aj tak... už ored 13 rokmi bol problém s jaslami a školami, odporucalo sa nám riešiť si miesto čím skôr:D

No autorka na tvojom mieste sa informujem na upsvare, a dohodnem s oteckom, bude vas chvilu zivit. Môžeš sa nahlásiť aj na úrad prace keď rodicak skončí. Medzitým by som aj mimo zápis riešila škôlku, hneď. A hľadala si prácu ak sa dá. Neviem ci nebolo posledné roky niečo na preklenutie tohto obdobia (príspevok? ) alebo to bolo len kvôli covidu? Netuším, lebo teda neriešim takéto veci dlho🙂

dzarika
autor
12. feb 2024

@miriam11 hlavna vec ze ty si sa spamatala hned odpisat 🤣🤣

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
12. feb 2024

@dzarika ja mam malého v júni, takze som bola na neplatenom a som na ňom doteraz, pretože od septembra do decembra bol v skole až 4 a pol týždňa a to predtým tie tri roky mal max sople, ziadne antibiotika ani nič! Takže si neviem celkom dobre predstaviť ako by som chodila do roboty resp. nechodila! A ozaj, ak nebude školka cez prázdniny fungovať, tak podľa mňa je zbytočné ho tam dávať na mesiac - dva! A ak nemáš kde nastúpiť a peniaze vás netlačia, počkala by som do septembra 🤷‍♀️

sofia1979
12. feb 2024

@dzarika ale žiadosť si daj ak ho aj zoberú v septembri. A zatiaľ si trebárs hľadaj prácu

saxana000
12. feb 2024

Tak ono je asi jedno ci budes doma s dietatom zadarmo bez prijmu do.srptembra alebo nastupis do prace a tie tri mesiace zaplatis sukromnu skolku.ktora ta vide tak na 450e ak.zarobis tisicku budes na tom rovnako ako na rodicaku.preco si dieta nezapisala do statnej skolky uz minuly rok?mohlo byt prijate a nastupit v maji. Trva ti.pracovny.pomer?ak ho rozviazes mozno by si mala eate narok na pol roka podporu.

dzarika
autor
12. feb 2024

@lenka2710 ano 🙂 dakujem velmi pekne pani za odpovedat 😊 peniaze nas chvala bohu netlacia, ano ano je to zbytocneee samozrejme by som ho dala az od septembra nie teraz na dva mesiace 😊

dzarika
autor
12. feb 2024

@sofia1979 ano skusim tam ist osobne popripade nech mi daju aj tu ziadost 🙂

dzarika
autor
12. feb 2024

@saxana000 pani je to moje prve dieta rada by som ho zapisala mam 22, rokov o takych veciach som prepacte ani nevedela ze to tak funguje ze sa to dava takto skoro rok.pred 🙂 az vcera som sa to dozvedela tuna

dzarika
autor
12. feb 2024

@saxana000 a do prace som nechodila 🙂 maly sa mi narodil po skonceni skoly ;)

samkolea
12. feb 2024

Ja si pamatam, ze prihlasku som davala v tom roku ako mal nastupit do skolky, aj to som vybavovala po maji, a zobrali ho od septembra hned toho roku, a nie dopredu rok. Skuste podat alebo sa ist rovno teraz spytat do skolky ci by bolo miesto 🙂.

1mina
12. feb 2024

Prihlasky sa podavaju v aprili/maji na skolsky rok co zacne od septembra. Povodne by bolo lepsie keby ste tu priblasku podali minuly rok napriklad s nastupom od januara aj tak sa to niekedy da 🙂 .... U nas v meste zas neberu v priebehu roka, takze ja som mala povodny plan - syn ma 3 teraz v marci, dat ho na par mesiacov do sukromnej, zacvakat a od septembra do statnej. Tak moznoze aj pre vas by to bola mozsnot. Ale situacia sa u nas zmenila takze ja idem ziadat rodicak zo zdrav. Dovodov

dzarika
autor
12. feb 2024

@samkolea ano aj mne to povedali znami kamosky rodicia ze tento rok ze to vobec nevadi 🙂 ale tu som uplne z toho taka v soku zostala ze rok dopredu 🙂

samkolea
12. feb 2024

@dzarika to pocujem aj ja prvy krat, lebo vzdy aj predtym( mal dva prestupy do skolky) ked mal dovrsit 3roky v auguste, podala som prihlasku riadne v maji a prislo mi vyrozumenie behom mesiaca/dvoch, ze nastupuje v septembri do skolky. Neviem o tom, ze si mam zaistovat miesto 2ci rok dopredu.

kate_cs
12. feb 2024

@dzarika prečo by si ty mala byť doma? A nerozumiem prečo to riešiš až teraz na poslednú chvíľu. Veľa škôlok berie deti aj na polroka, niekedy v januári. Mohlo tak nastúpiť aj tvoje dieťa. Môj syn mal tri roky v novembri a nastúpil normálne na začiatku školského roka v septembri a ja do prace.
Skus obísť osobne materske škôlky v okolí a zisti, či ti ju vedia vziať aj teraz. Za opýtanie nič nedáš.

nanulka24
12. feb 2024

Poniektoré odpovede mi prídu, ako by tie ženy mali autorku živiť so svojich peňazí.

nanulka24
12. feb 2024

K otázke. Choď sa na sociálku nahlásiť ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov. Aj ja som tak bola, dcéra je májová. Tiež sme z dediny, miesto škôlka voľné mala, ale dala som ju až od septembra. Ak ťa netlačia peniaze tak nerieš, a do MŠ nastúpi na jeseň

anna_anicka83
12. feb 2024

@dzarika Čo? Dieťa ide mať teraz na konci marca 2 roky. V máji, keď dá oznam škôlka dám prihlášku na prijatie od januára 2025. Bola som sa informovať, od septembra by ho nevzali, lebo bude mať ledva dva a pol roka. Od januára majú ešte potom miesto na detí, ktoré dovŕšia 3 roky počas roka 2025. Marcového by mi zobrať mali. Do práce pôjdem od januára, nemusím čakať kým bude mať dieťa 3 roky.

dzarika
autor
12. feb 2024

@nanulka24 dakujem pani ,ze ste ma pochopila ,dakujem

matkahelka
12. feb 2024

@simca06022011 ano, si divna. ad.1 nie kazdy je nuteny davat 1.5rocne dieta do jasli a ist do prace
a ad2. neviem ako to bolo pred 13 rokmi, ale aktualne sa miesto v skolkach neriesi 2 roky vopred, ale v aprili sa dava prihlaska, v maji pride rozhodnutie. ziadna riaditelka ti neda prihlasku vo februari, skolky maju vypisany oznam- v rozsahu 2-4 aprilovych dni je mozne prihlasku si vyzdvihnut.

matkahelka
12. feb 2024

@dzarika ak nie ste financne nuteni, dieta do skolky nedavaj. nie kazde dieta si na skolku zvykne za par dni, zvacsa je to o placi a zvykani aj par tyzdnov. a kym si zvykne, skolku zatvoria. dedinske skolky nie su v lete nonstop otvorene, nemaju sa s kym prestriedat a ucitelky potrebuju cerpat dovolenku. a v septembri ho daju k inym detom, zase si bude zvykat. mam decembrovu dceru a prihlasku do skolku v aprili ani davat nebudem, kedze viem, ze mi ju od septembra nevezmu. tiez budem doma na neplatenom rodicaku a pojde do skolky az na dalsi rok ako 3roky 8 mes.

timea301196
12. feb 2024

@dzarika co ti poviem ja som tiež mi úle písala že staršiu dám do škôlky ako 3 r a ešte rok plánujem ostať doma na neplatením, keďže viem ako to ma teraz syn.. niektoré ma tak zvolili pod čiernu zem :D že ako viem aká bude chorá a že na také ako som ja oni robia a podobne... 🤣🤣🤣🤣🤣

simca06022011
12. feb 2024

@matkahelka nepisem o nuteni, ale nebudem potom prekvapene stat mesiac pred 3narodeninami ze co teraaaz prebohaaaa a nevezmu ma. Ale tak je mi jasne, su zeny co miluju adrenalin alebo potom nariekanie, ze nemaju pre nas miesto :D

mima172
12. feb 2024

Bola som v podobnej situácii, dcéra je májová. Do škôlky nastúpila od septembra. Ja som dúfala, že od septembta pôjdem do prace, hold smola. Chorobnosť u dcéry je tento prvý rok naozaj vysoká, takže som stále doma. Nemáme možnosť dať postrážiť babkám, časté ocr v mužovej práci nehrozia, keďže nechceme riskovať jeho stabilný príjem. Nesiem to síce ťažko ale dohodli sme sa, že kým ma dcéra potrebuje, tak budem doma, keď sa chorobnosť zníži, tak pôjdem do práce.
Píšem ti to preto, lebo vidím, že komentáre sa tu nesú skôr v duchu "rýchlo rieš, šup šup jasle, hento tamto". Podľa mna ide o kombináciu vašich finančných možností + možnosti pomoci s dietatom. Ak potrebuješ súrne nastúpiť do práce, tak v máji daj prihlásku do škôlky a zároveň sa vráť do prace + k dieťaťu babku, tetu, opatrovateľku. Ak ste finančne v pohode, tak maj - august ostaň ešte doma. Hlavne to musí vyhovovať vám doma 🙂

saxana000
12. feb 2024

@dzarika skoda lebo ste to mahla mat.teraz ovela jednoduchsie

simca06022011
12. feb 2024

@mima172 len tolko k otmu, ze na imunitu dietata je prave ten jesenny nastup do kolektivu kriticky. Kedze pride v obdobi, ked je chorobnost najvyssia vzdy, dieta nezvyknute, a hadam vsetci mame otestovane,a k raz zacnu choroby je to jeden kolotoc...
a teda ak sa s tym sup sup stylom narazalo na mna, tak nie.. nemyslim, zesup sup styl opisujem, len nepochopim, ako niekto moze ostat prekvapeny, ze zrazu dieta ma 3r a co teraz... na planovanie a rozmyslanie o moznostiach je casu az az.. 3roky..

matkahelka
12. feb 2024

@simca06022011 autorka nie je prekvapena ani nenarieka, slusne sa opytala, co ma robit. a zjavne zijes mimo sucasnu realitu, pretoze je fuk, kedy prihlasku das, do skolok sa deti prijimaju podla datumu narodenia. ak donesie prihlasku v prvy den matka augustoveho dietata a posledny den matka januaroveho dietata, vezmu to januarove dieta prednostne. pred 13 rokmi, ked si to ty riesila to bolo mozno inak, teraz je to tak. do nasej skolky minuly rok uz nevzali ani deti, ktore dovrsili 3 roky v auguste, pretoze sa kapacita naplnila detmi narodenymi skor.