Dieťa bude mať v apríli 3 roky. Čo ďalej?

dzarika
11. feb 2024

Dobry den dcera dovrsi v aprili 3 roky. Poberam rodicovsky prispevok. Posledna vyplatena davka bude teda v maji . Ako mam postupovat prosim vaas. Mam ist na nepateny rodicovsky prispevok ano rozumiem alebo si podat ziadost do skolky ci dieta zoberu to je aai capina v ked ziadosti do skolky sa davaju v maji. Ci ho zoberu alebo nie 🙂 als podla mna ano takze budsm doma a nedostanem nic

janinah
11. feb 2024

Matky dajú dieťa do škôlky a idú do práce.Preco by zdravá žena so zdravým dieťaťom mala sedieť doma a čakať príspevok od štátu? Alebo som ja niečo nepochopila...

slavomira236
11. feb 2024

@dzarika normalne si daj ziadost do skolky v maji. Rozhodnutia chodia kncom junA.

dzulli1980
11. feb 2024

@slavomira236 To chodia rozhodnutia na ďalší školský rok.

dzarika
autor
11. feb 2024

@janinah ja rozumiem ale zoberu ho asi az od septembra nie teraz v aprili

dzulli1980
11. feb 2024

Poobvolávať škôlky v okolí, či nemajú voľné miesto ... dať dieťa do súkromnej škôlky, Ty choď do roboty ... v normálnom termíne dať žiadosť o prijatie dieťaťa do škôlky na nasledujúci školský rok.
@dzarika

luliu
11. feb 2024

@dzarika buď dáš do septembra dieťa do súkromnej škôlky alebo budeš na neplatenom rodicovskom

anjelicek26
11. feb 2024

Dovtedy jasle, sukromna skolka, opatrovatelka... tych par mesiacov to bude drahe, potom nastupi do skolky a budete ok... tak to robia ostatne mamicky, samozrejme, mozes ostat doma na neplatenom rodicaku, co s pracou? Co na to zamestnavatel, kedy s tebou rata?

dzarika
autor
11. feb 2024

@luliu ďakujem.velmi pekne 🙂

dzarika
autor
11. feb 2024

@anjelicek26 ja som predtym este nepracovala som mlada mamina mam 22 rokov preto sa pytam 🙂

anjelicek26
11. feb 2024

@dzarika tak potom zavisi, ako vam to doma financne vychadza... ist v maji ma velke vyhody - ziadna chorobnost v skolke, ziadne ine revuce "nove" deti, teplo, dlho svetlo, klud... na jesen je to vzdy pohroma vsetky deti naraz v skolke nove, vsetky prvy raz od maminky, plus ta chorobnost a ty prvy krat v praci a hned jedna ocr za druhou... ale tak to je len moj nazor no... porozpravajte sa s manzelom a pozri moznosti na sukromnu skolku-jasle v okoli... ak zijete na dedine, tak casto bohuzial moc moznosti takychto ani nemas, v meste je to jednoduchsie... aj zavisi, aku pracu hladas, ako ti to bude vychadzat s casmi vodenia do skolky...

dzarika
autor
11. feb 2024

@anjelicek26 priatel akuurat vtedy nastupuje do armady takze akurat vtedy budem na vsetko sama tak neviem ako co skor 🙂 skusim to este teraz neriesit este pockam do marca v marci skocim osobne do skolky sa popytat ako co 🙂 bgvame na dedine skolku mame kusok tak vyskusam ci ho zoberu teda skor co dost pochybujem 🙂 financne sme neni na tom az tak zle 🙂

viestta
11. feb 2024

@dzarika zajtra sa chod spytat do skolky, nemysli si, ze ked dojdes v marci hned v aprili ho zoberu. To by muselo byt velke stastie

pietra
11. feb 2024

@dzarika ja by som sa do skolky isla opytat uz teraz. Asi budu vediet povedat, ci miesto este tento skolsky rok bude alebo nie. Mozno sa niekto odstahoval alebo planuje stahovku. Ak budes vediet, ze miesto v skolke je/bude, mozes si zacat zhanat pracu. Zaroven ti vedia povedat ako je to s prihlaskami v tom zmysle, ci je sanca nastupit od septembra. Niektore skolky su tak vytazene, ze takmer neberu 3-rocne deti, inde nie je problem zobrat aj mladsie.

anjelicek26
11. feb 2024

Niektore skolky ak maju miesto, vezmu dokonca 2,5 rocne, chod sa opytat, uz teraz, aby si sa vedela zariadit. Riaditelka vie velmi dobre odhadnut, kolko sa jej priemerne rocne hlasi deti, kolko vie zobrat, ci vie zobrat skor... necakaj na ten marec-april, na co...ta situacia sa moc nezmeni uz.

simona20201309
11. feb 2024

@dzarika ak ste na dedine, zrejme bude skolka cez prázdniny zatvorená. Podla mňa nemá zmysel dávať dieťa do ms na jeden mesiac. Po 3r nahlas v poisťovni že si osoba starajúca sa o dieťa do 6r, aby si nemusela platiť odvody, ani nebudeš musieť ísť na úrad práce. Nezabudni podat prihlášku aby ti vzali v septembri

jaskolka
12. feb 2024

@dzarika normálne sa chod opýtať do škôlky, ci ti vezmú dcéru od mája, pripadne od apríla, teda hneď od dovŕšenia 3 rokov. Práveže na dedine je väčšia šanca,a počas roka už presne riaditeľka vie, koľko majú deti a akú majú kapacitu.
Čistý príklad - syn keď nastupoval, mali zapísaných 15 deti, a trvalo tam momentálne chodí 11.Cize 4 deti vôbec nenastúpili,teraz im od februára pribudol nový chlapček, ktorého rodina sa tu prisťahovala, sú to naši susedia, takže presne viem 😊
Nie je problém vziať aj počas roka, keď majú miesto, len musíš sa ty informovať.

ibatanecnica
12. feb 2024

skús obvolať škôlky, ktoré máš blízko, možno budú mať voľné miesto. Ak nie, tak súkromné zariadenia a hľadať si prácu.

mamina7070
12. feb 2024

normlane daj prihlasku do skolky od septembra a zacni si hladat pracu co ine mozes robit

miriam11
12. feb 2024

@dzarika pred rokom si mala podať žiadosť do škôlky, aby ho zobrali teraz od apríla. Zaspala si zjavne. Choď na neplateny rodicak, alebo nájdi opatrovanie, ak ho dokážeš z platu zatiahnut. Ci ani robotu nemáš? Aj tam čakáš na nič?

dominikamacakova
12. feb 2024

Moja je v máji. Ja budem na neplatenom RD do septembra.

dominikamacakova
12. feb 2024

@miriam11 napríklad ja som podala žiadosť a dieťa mi nevzali, takže tak. 99% detí berú od septembra

anna_anicka83
12. feb 2024

@dzarika Tak v škôlke berú aj deti od polroka, ale na to si asi mala myslieť skôr. Môj ide mať v marci dva a už teraz si idem dávať prihlášku do škôlky od januára. Aby o ňom vedeli😉

timea301196
12. feb 2024

Daj dieťa do škôlky od septembra. Do roboty či chceš ísť to je už tvoja vec ak ano daj sa na neplatený a počkaj assooon do septembra ked nie tak si prácu hľadaj už teraz... ja naas chodí do školy mám ešte mladšiu. Ale keby som tu mala počúvať niektoré preuvodomeke matky tak ma asi z robot aj vyhodia. Lebo zatiaľ je san viac doma ako vo skolke 🤣

misinka0611
12. feb 2024

1. Ísť ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov ( nemusíš byt na UP , zdravotne ti platí stat )
2. ísť na UP a chodiť sa hlásiť, hľadať si prácu.
3. Skúsiť odvolať škôlky/jasle.. za to nič nedáš.

V máji si dať žiadosť na prijatie do škôlky. Nástup by bol v septembri ak dieťa ziberú a dovtedy vydržať, popr. skúsiť niečo vymyslieť z domu.

U nás su triedy že 4-5 ročne deti, 4-5 ročne deti, 5-6 a 5-6-7 ročné. 4 triedy s takouto vekovou skladbou detí.

miriam11
12. feb 2024

@dominikamacakova vyzerá, že autorka nepodala. Akoby sa len včera spamätala

galganka
12. feb 2024

Tu matka dvoch aprílových detí. Voľné miesta v škôlke som zháňala už predošlý rok, okolo Vianoc. Ak máte málo detičiek, podarí sa ti, tam sa tešia každej hlave, ak si z mesta, tak to vidím biedne. U nás neboli voľné ani jasličky v okolí a mestské ju už nechceli, lebo tri roky už mala.

lulu0123
12. feb 2024

Jasne,ze ked ostanes doma, uz ziadne peniaze nebudes dostavat.
Ja mam tiez maleho,ktory bude mat v aprili 3 roky.Prihlasku do skolky som davala minuly rok v riadnom termine.Potom sme to riesili znova v decembri.Od januara chodi do skolky,podotykam statnej v Ba. Keby ho nevzali, riesime sukromnu.Ja sa vraciam do prace.

enoula
12. feb 2024

Dala by som určite prihlasku teraz do žiadosťou od pol roka, cize januar-februar nastup. Rozhodnutie ti pride v juni, mas potom pol roka na premyslenie dalsich krokov podla rozhodnutia

dzarika
autor
12. feb 2024

@miriam11 neviem preco ale strasne trapna mi pridete, pokial sa vam moja diskusia nepaci nemusite tu odpovedat a hrat sa na nieco co nieste a hlavne aka ste mudra ktora zozrala celu mudrost sveta.

dzarika
autor
12. feb 2024

@dominikamacakova dobry den ano aj ja 🙂 lem si zajdem teda do tej skolky a polytam sa na ten september kedze som tu prihlasku nepodala minuly.rok 🤣🤣🤣🤣l