Koľko musím odpracovať, aby som dostala materskú?

lenkagol
25. sep 2011

baby, koľko musím byť zamestnaná pred nástupom na MD aby som dostala materskú dávku a nie rodičovský príspevok prvých 8 mesiacov

evagenoveva
27. sep 2017

Dievcata mam otazocku. Ked som nastupila do prace 12.7.2017 na TTP a termin porodu mam 27.2.2018 vychadza mi marodka? Tiez som predtym pracovala na polovicny uvazok,cez ten projekt z uradu prace. Pocita sa to tiez?Dakujem

evittam
27. sep 2017

@evagenoveva Narok na PN mas. Ci aj na MD to je otázka-co bolo od 27.2.2016-27.2.2018?

evittam
27. sep 2017

@evagenoveva Na MD bude narok len v prípade ak budes mat za posledne dva roky pred pôrodom 270dni NP,neviem ako to je pri tych projektoch ci je tam odvádzane NP.

evagenoveva
27. sep 2017

Jeeeee ja som chcela napisat materska, nie marodka 😝 dakujem @evittam pochopila si ma 😝

batiwa
2. okt 2017

Ahojte vedeli by ste mi poradit?mala som odpracovane u poslednwho zamestanavatela 5 rokov, no od 1.4.17 som na urade prace, a 4.2 mam prexpokladany termin porodu. Narok na materskú davku vraj nemam pretoze, nespadam do ochrannej lehoty 8 mesiacov. Moja otazka znie, ak by som sa teraz zamestanala, vznikol by mi narok na materskú?

janamexico
2. okt 2017

Ak sa mozem opytat kde si sa pytala lebo ja som robil rok v agenture u jrdneho zamestnavatela a od 1.5.2017 robim u druheho a od 7.8 som na rizikovom teraz si ma vystrasila ci narok budemat na matesku od zamestnavatela 😨

zalka
2. okt 2017

@batiwa áno vznikol by ti nárok na MD ak ti vznikne zamestnanie

batiwa
2. okt 2017

@janamexico na socialke som sa pytala. Ty dostaneš materskú, ved si stale v pracovnom pomere, to sa neboj. Ja som nezamestnana, preto nemám nárok

janamexico
2. okt 2017

@batiwa ahah fuj ale mi odlahlo ale aj tak ked som teraz pn rizikove ? 😊tak si skus pohladat nieco aj ked nieco take jednoduche aby si aj ty mala matersku lebo sice nieje to vela taka viac jak v inych krajinach no ale kazda koruna je dobra :

evittam
3. okt 2017

@janamexico PN nema s narokom na MD nič spoločné. Tebe ak trva PP cize aj NP tqk nárok na MD mas.
Co sa tyka vysky MD-ako si zariadis tak mas.😉
Kolkoze maju v inych krajinách-ty to vies?

janamexico
3. okt 2017

Zila som mimo sr 10 rokiv minimalna mzda 124 eur.mamicky chodia do roboty ked ich babo mam este len mesiac materska dovolenka nehrozi tak to som rada velmi rada si ma potesila nehovorim ze su to velke peniaze no 6 mesiacou je velka pomoc 🙂

evittam
3. okt 2017

@janamexico MD je 34tyzdnov a nie 6mesiacov.

evittam
3. okt 2017

@janamexico A mozu to byt aj pekne peniaze-ako som napisala-ako si zariadis tak mas.😉

janamexico
3. okt 2017

Ok to je jedno nehadam sa ale samozrejme kto si ako zariadi tak ma 😊