Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel na materskej

rudy252
21. nov 2012

Odišli by ste do práce od 10 mesačnej dcéry a nechali ju doma s manželom?

alka221
21. nov 2012

ak by som lepsie zarabala a zila na slovensku a bola nutena,tak asi ano 😉

danadany
21. nov 2012

podľa toho aký majú vzťah, či by sa muž vedel o ňu postarať ... asi áno ale volala by som 50 krát za deň 🙂

sendy182
21. nov 2012

@rudy252 jedna známa odišla od 3 mesačnej....... musela.......opatrovateľku v nemecku robí........muž sa staral o malinkú a 3 ročného hyperaktívneho veľmi neposlušného škôlkara a ešte 6 ročnú prváčku............no a zvládol to priam ukážkovo.......tento šk.rok dal už aj malinku do mš............sem tam pomáhali starý rodičia..........a známa chodila na turnusy ale len také že 3 týždne von a týždeň doma .............splácajú vysokú hypotéku................ 😉

matozazzo
21. nov 2012

Ak mu doverujes, ano. Ja som odisla, aj ked len na ciastocny uvazok, ked mala moja cca 8m, predtym som tiez obcas odchadzala do prace, ked bolo treba, ale strazila mi ju mamka. Potom manzel prisiel o pracu, tak sme sa vymenili. Postarat, postaral sa, viac sa zblizili 🙂 aj ked ju naucil zaspavat s drzanim za ruku 🙂 ale uz sa oducila 🙂 Teraz uz obaja pracujeme, mala je obcas v jaslickach, obcas s babkou, inokedy so mnou alebo s manzelom, ked sme doma. Zvlada to super, medzi deticky sa velmi tesi, sama sa pyta 🙂 Neboj sa, urcite sa bude vediet postarat, zo zaciatku mu vsetko nachystaj od ranajok az po olovrant + oblecenie, plienky... 🙂

alena0305
21. nov 2012

@rudy252 kolegyňa išla do práce,keď mal malý 10 mesiacov a staral sa oňho na striedačku otec a dedo- lebo aj otec chodil do práce- tak bol s ním podľa toho aká smena mu vychádzala a v pohode to zvládli do 4 rokov. Teraz začal chodiť do škôlky. Ak sa vie o ňu dobre postarať a má riadnu dávku trpezlivosti ( lebo nie každý chlap to zvládne). A potom záleží aj od toho koľko budeš v práci a či by sa manžel staral iba o malú alebo aj celú domácnosť - aby ti neostalo nákupy, varenie, pranie, žehlenie a pod.na celý večer.

samantha223
21. nov 2012

ja osobne by som CITOVO nemohla toto zvladnut. Ja by som od mojich 3 deti na materskej nedokazala odist, je to vec kazdej maminy ako sa rozhodne. Dieta hlavne potrebuje Matku.

rudy252
autor
21. nov 2012

@samantha223 aj ja by som najradšej neodišla. Je mi z toho do plaču.

kmkke
21. nov 2012

@rudy252 My sme to dnes akurát riešili s manželom. Teda teoreticky, čo by sme robili, keby prišiel o prácu. Tak som mu povedala, že na rodičovskej ostane on, ja pôjdem robiť a zo 700eur nejako vyžijeme. Vytreštil na mňa síce oči, ale povedal že ok 😀 Len doteraz neviem prísť na to, kto by varil, keďže on vie tak čaj uvariť a viac nič, hm hm. 😀 :-P

rudy252
autor
21. nov 2012

@kmkke no u nás je to jasné, že by som musela navariť ja.

bubelko
21. nov 2012

@rudy252 ak by som bola zivitel rodiny alebo by sa naskytla vyborna ponuka typu "taka sa neodmieta", tak ano.
a manzel je otec - je to rodic ako ty, mala by si mu minimalne ty doverovat a urcite bude malej lepsie s tatikom ako s cudzou opatrovatelkou ci babkou. prospeje to aj jemu aj dcerke. a ak sa aj dnes nedokaze 100% postarat, tak sa to postupne zlepsi, sam to uvidi a bude si hladat cestu, ako to zvladnut. 😉

rudy252
autor
21. nov 2012

@alka221
@danadany
@sendy182
@matozazzo
@alena0305
@bubelko Ďakujem vám všetkým vaše slová mi dodali odvahu, snáď to nejako zvládneme. Len neviem prečo teraz plačem.

sendy182
21. nov 2012

@rudy252 veď sama uvidíš........ako to zvládnete všetci...........ideš na 8 hod. pracovnú dobu? ráno o ktorej alebo na smeny?

rudy252
autor
21. nov 2012

@sendy182 iba počas dňa, nie na smeny.

matozazzo
21. nov 2012

@rudy252 Plac je prirodzeny, su to vycitky... Kludne si poplac, ja som to mala lepsie, ze som si mohla kedykolvek zabehnut domov k malej, mozno by bolo dobre, keby si sa na to pripravila postupne, nechat ho hodinu, dve, pat... Je to vazba medzi tebou a babatkom a milion otazok, ci sa neodcudzite, ci sa dobre postara atd... Poznam vela mamiciek, ktore to takto riesili, vzathy maju pekne aj teraz (a to ich deticky su uz 6r a viac), vynahradite si to vecer a cez vikendy, aj ked zaciatky budu tazke, ked budes unavena z prace... Moja generacia - nas davali do jasliciek uz od pol roka, rodicia velmi nemali na vyber, a myslim, ze pokial je doma dobre zazemie, niet sa coho obavat. Mozno este manzel - je to stale este nezvykle, ked zena pracuje a muz je doma, moj pocuval vety typu - jak baba na materskej? Utieras zadok atd... Ale on sa nad tym zasmial, aj ked viem, ze mu to nebolo jedno. Ale dcerky ho miluju, respektuju, stmelilo ich to. A ja som si aj oddychla... 🙂

sendy182
21. nov 2012

@rudy252 to tak to sa dá určite zorganizovať.....navaríš si dopredu.....a keď sa vrátiš z práce budeš sa venovať malej........ večer domáce práce varenie na ďaľší deň.............zvládneš neboj.... zvládli to druhé aj ty........malú predsa uvidíš......denne 🙂 🙂 🙂 🙂

bronia13
21. nov 2012

no u nas je to tak ze ja pracujem trosku a manzel trosku a sme doma s detmi na stridacku, ale dnes sa mi vraci mama z nemocnice tak bude ona s nimi a manzel bude pracovat na plno ja len 18 hodin na tyzden, inac ked sa narodil drobec (mala osm ich vsetkych 3 cisarskym) tak som prvych 10 dni ani len plienku nevymenila alebo nekupala.... u nas varim ja, mycku to sa stridame kdo naplni, vyklada ju len on lebo ja to neznasam, prat to on perie, potom da susit a ak je mama u nas tak to ona posklada ak nie tak obaja, upratovanie to skor on uprace 🙂 takze ja by som absolutne nemala problem keby zozeniem super robotu a moj manzel by ostal doma - urcite by volo skor poupratovane ale nenaverena 😎 ☹

rudy252
autor
21. nov 2012

@sendy182 aj ja to tak vidím.

albireo
21. nov 2012

@rudy252 zijem v Dansku, moja kamaratka ma 9.mesacneho syna, 1.dec mastupuje do prace, buduce 3 mes bude doma s malym jej manzel, lebo zamestnavatel mu k rodicovskemu prispevku priplati rozdiel do plneho platu, kdezto jej by bezal uz len rodicovsky prispevok, teda cca 1/3 povodneho prijmu. Dotycny otec sa vie -aspon z mojho doterajsieho pozorovania o maleho postarat rovnako dobre ako mama.
Vela mojich muzskych kolegov bolo na rodicovskej a pochvalovali si to ako skvele obdobie,ktore ich s dietatom velmi zblizilo.Viem si predstavit,ze na Slovensku sa na chlapa na rodicovskej pozera inak, je to skoda, muzi sa o svoje deti vedia velmi dobre postarat- hlavne ak k tomu dostanu prilezitost.

snehulienka_mrazova
21. nov 2012

ja nie..srdce by mi krvácalo, že nie som pri nej🙂 nejde o to, že by sa manžel nepostaral, určite áno, je skvelý..ale mama je mama a podľa mňa ju dieťa v takom maličkom veku veľmi pri sebe potrebuje. Neodišla by som určite, dieťa je prvoradé.

hradnapani
21. nov 2012

@rudy252 tak radsej doma s ocinom, ako v jaslickach s cudzimi tetami, nie? Mala som kolegu co isiel na "matersku" ked mala dcera rok. A velmi si to pochvaloval.
Moj osobny nazor je vsak taky, ze minimalne ten rok by malo byt dieta s mamou, (ak je to mozne, nie za kazdu cenu). Myslim, ze v tomto veku je kazdy mesiac alebo tyzden s mamou plusom. Ked mal moj syn rok, nevedela som si takuto myslienku ani len predstavit, teraz ma rok a pol a keby sme boli nuteni, tak by som s tym problem uz nemala.

Ak musis tak urobit, tak musis, Vsetko sa da zariadit k spokojnosti, ver tomu. Ved si to vynahradite, ked prides z roboty, cez vikendy.

danadany
22. nov 2012

@rudy252 neboj nič dobre bude, ja občas tiež chodím do roboty a malý je s mužovou tetou, jej verím robí v škôlke, malý u nej neplače, hrajú sa spolu, dokonca jej aj zaspí čoho som sa najviac bála a potom sa vždy na neho teším ako ho vystískam 😉

samantha223
22. nov 2012

@rudy252 places lebo si dobra Matka a vies o co prides. Ak musis, je to aj pre dobro dietata, nie? Aby malo vsetko co potrebuje. Inak aj moj manzel vie 100% postrazit aj na dlhsiu dobu, nebala by som sa , len ja sa velmi viazem na deti. A ak su to na smeny, nie je to take strasne ako ked by si isla rano o 6 a prisla tiez vecer o 6. A mala zmena je niekedy prospesne aj pre dieta. Nauci sa samostatnosti

koniarova
22. nov 2012

Keby som bola donútená, tak áno. 😉 Nie je to žiadna tragédia. Ja zastávam názor, že rodičia majú rovnocenné postavenie. Neuznávam , ak niekto povie, "že mama je niečo viac ako otec". Pri dobrej organizácii sa dá všetko zvládnuť. A žiť z niečoho predsa musíte. 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
22. nov 2012

@kinna sorry, ale z kade mas taku vec, ze matka ma cit, ktori nema ani otec, ani starka?!!!! 😠 😠
Takyto nezmysel som uz davno nepocula!! Vyskumy preukazali jasne, ze otecinko oteculko sa moze o babatinko babuliatko 😀 rovnako kvalitne a rovnako s laskou postarat. Mozno jeho styl vychovy je skor dobrodruznejsi a ucenie sa skusenostami, ale to neznaci, ze muz nema cit ako zena, len styl vychovy ma obycajne iny, ale dava dietatku velmi vela lasky a velmi vela nehy, tak ako zena. Ved uz nerobme z muzov totalnych magorov na entuuuuu !!!! 😖

A tie kecy, ze zafixuje vsetko sa do podvedomia dietata a ide to s nim.. ako sorry... ale dalsia absolutna ... (radsej nedoplnim).!!!
Som z generacie deti, kde boli bezne jaslicky, a mam x rovesnikov, ktori su laskavi, nezni, citlivi, maju krasne vztahy so svojimi blizkymi... a mam rovesnikov, ktori su necitlivi, vidia iba sami seba, k rodicom sa spravaju ako k cudzim...
Taktiez aj z generacie deti, kde boli zeny tri roky doma a teraz maju uz cca 12-15 rocne deti, vidim... ze niektore z nich su laskave, vnimave... ine zase.. zacinam sa bat... ze vhodne do basy!!

Absolutne to, ci si tri roky nehovori o vztahu, o vychove, o laske, o tom, co vyrastie z dietata!!

koniarova
22. nov 2012

@mima4 Lepšie by som to nenapísala. 😉 Hádam otec ľúbi svoje dieťa menej? Alebo inak?

kukucka1979
22. nov 2012

ahoj, pri mojom prvom synovi zostal na materskej moj manzel. maly mal rok aj 3 mesiace. vedel sa o neho super postarat. no uz nikdy by som to nespravila. tak pri druhom synovi som na materskej len ja a az teraz, ked ma 2,5 roka, tak idem do prace. vies, ked ostane muz na materskej, mas dve prace. rano odchadzas do jednej a poobede do druhej. musela som varit, prat, zehlit, upratovat a popritom stihat aj trosku casu venovat malemu... nezastavila som sa. aj nocne som s malym tahala. a tak po mojej skusenosti hovorim, nikdy viac.... ale toto je len moj nazor, u teba to moze byt ine.

rudy252
autor
22. nov 2012

@kukucka1979 a ak by si nemusela robiť aj tie domáce práce? Odišla by si?

eeffka
22. nov 2012

@kmkke si zabila :D no kto asi no TY 🙂 ja som isla do roboty v 5m ( pri prvej) a muz isiel na "matersku" do roka, potom isla k babke. No a v praxi to vyzera tak ze ides do prace, ja osobne som volavala len 1x denne na obed ( nie som nejak z tych citovolabilnejsich, to bez urazky) , po praci navarit, popratat bordel v celom byte lebo ON SA STARAL O DIETA 😀 , navarit, oprat, ozehlit... ale prezili sme. Tiez som isla makat lebo som mala o hodne vacsi plat.
@rudy252 Niekedy sa robia veci co sa musia, nie co by sme chceli tak netreba si zufat, je to otec dietata tak ho snad nenechy zhynut hladom a ze bude poobliekane ako saso, neries...

fidka79
22. nov 2012

@rudy252 ak by som mala moznost lepsieho plateneho zamestnania urcite 😉 moj manza nema s tym absolutny problem..od Adamka som sla ked mala 5mes do prace 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli