Manžel pracujúci v Rakúsku na materskej dovolenke

martus4183
22. nov 2021

Ahojte koceny, môj manžel pracuje v Rakúsku 6 rokov, mame 4 mesačnú dcéru a chcel by ísť na materskú, ja som živnostník musím sa vrátiť do prace, žijeme na SK neviete aké sú podmienky, popr. ma niektorá vlastnú skúsenosť? Ďakujem krásne

ivkazba
22. nov 2021

Skús napísať do skupiny Rakúsko, tam skôr budú vedieť baby ako je to s MD muža v Rakúsku.

kiki68
22. nov 2021

@martus4183 normalne si da Ekbg Antrag, preukazete ze Jeden Elternteil ide do prace ( teda mama), musis to zdokladovat, ze neberies matersku duplikovane a oni po myslim mesiaci az dvoch spracuju tu ziadost. Mozno aj skor ( zalezi kolko tam toho maju. Ide to vsetko elektronicky. Dolezite je myslim pre Rakusko dolozit povinne vysetrenia v tehu a potom dietata. To neni problem , lebo tie mate urcite absolvovane. Tiez ak nema podane, tak nech pods ziadost o Familienbeihilfe a Bonus. Mal by mat narok. Dieta je poistene bud na neho alebo na Teba ( neviem kde to ako mate podla pobytu). Vsetky info obdrzi na Linke na Kinderbetreuungsgeld, existuje infoline vseobecna a aj konkretna. Ta konkretna je ale pre uz ked to podas tu ziadost. Inak by to nemal byt problem , ta materska je po tej lehote spracovania vyplacana ku dnu nastupu na matersku uvedenu v ziadosti. To mu musi potvrdit zamestnavatel ten nastup na Karenz.

anne_mary2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz