Otec nie je v rodnom liste. Ako ho donútiť platiť?

tanulka18
1. máj 2011

Poradte mi prosim Vas niekto,co mam robit ked biologicky otec nie je napisany v rodnom liste,mozem ho udat na policii ked rok platil vyzivne a teraz prestal?Dakujem 🙂

tanulka18
autor
1. máj 2011

@sisaha tieto bloky vsetky som si ukladam lebo clovek nikdy nevie .dakujem urcite zajdem na socialku

tanulka18
autor
1. máj 2011

@pipka dakujem,lenze ja som stale trvala na tom aby dosiel maly sme sa aj stretnut ja som ho cakala ako sprosta na matrike a on ani neprisiel ked som mu napisala ze co tak povedal ze nemal cas,lebo je v zahranici kedze je kamionista a ja som ostala ako sliepka....ved ja som ani nechcela aby k tomu doslo,aby sa stalo take nieco,ved netrpim iba ja ale to vsetko preziva aj moj syn a to ma najviac hneva....

sisaha
1. máj 2011

@tanulka18 zajdi, neboj, poradia ti a chod za tym. Si na materskej, kazdy cent sa zide a neskor, ked tvoj syncek bude chodit na nejake kruzky, bude to ovela financne narocnejsie a potom by sa na teba mohli pozerat vselijako na sude, ze az teraz urcujes otcovstvo. Aj ked ta potom bude otec dietata kontaktovat, ze sa dohodnete, nech to nejde cez sud, uz neustup, na papieri mas istotu a takisto tvoj syncek nebude ochudobneny o pripadne dedictvo v neskorsom veku. Ono to nie je tak, ze spravim si dieta a potom ked sa ozenim a mam novu partnerku tak sa tvarim, ze ziadne dieta neexistuje.... to nedopust...tvoj syn ma na to vsetko narok. Neochudobnuj ho o to.

tanulka18
autor
1. máj 2011

@leeenka26 veru on si mysli ze som niejaka sprostana ktora si nevie vybojovat svoje...ale ja uz s tym pojdem niekam lebo ma to velmi hneva...a chlapy su svine aj ke dmam priatela ale poviem

tanulka18
autor
1. máj 2011

@sisaha tak to mas pravdu,dakujem za radu

leeenka26
1. máj 2011

@tanulka18 tak nech si mysli, to je jeho vec, dokaz mu, ze sa myli. Normalne som zhorzena, ludia su tak nevdacni za to co maju, preco si ludia neuvedomuju ake maju stastie? mat syna, dieta, by malo byt pozehnanim nielen pre matku ale aj pre otca a ked uz vy ste sa rozisli, mal by sa k tomu uplne inak postavit...ja to nechapem, naozaj. Ludia si neuvedomuju co maju az ked to nestratia. Ale to ja iba tak.... Urob naozaj vsetko pre to aby si uspela. nech ti je motivaciou syn a otcom dietata sa nedaj zastrasit.

ela2710
1. máj 2011

@tanulka18 mas na tie peniaze pravo a tak bojuj 😉 urcite ich z neho vytiahnes cez sud, 70 eur je podla mna mala a smiesna suma, kedze je kamionista, ak by mal odrazu zaujem sa s tebou len dohodnut bez sudu, nevezmi jeho ponuku, ocividne ti dava smiesne sumy a uvidis ako sa zlakne sudu, lebo si raz dva vypocita, ze kolko bude platit potom...

macekovam
1. máj 2011

no co..ked to bude trvat aj dlho....skonci to a bude to vybavene...a mozes poziadat aj o spatne vyplatenia vyzivneho...a ak sa mu to nebude zdat tak aj sam pride s navrhom vratenia sa do starej kolaje... 😅

ela2710
1. máj 2011

@macekovam podla mna by urobila najlepsie, keby sa s nim nevratila v plateni do starych kolaji - lebo on jej daval malu sumu, dobre vieme kolko zarobia kamionisti, a 70 eur je naozaj malo...a pravdepodobne sa ani financne nepodielal na zakladnej vybave pre novorodenca a tam sa da tiez polka vymahat - len to uz neviem ci nebude nato neskoro 😒

tanulka18
autor
1. máj 2011

@ela2710 viem velmi dobre a ak nebude cakat po novom ho caka odobranie vodicaka...sa mi zda ze teraz to takto je

macekovam
1. máj 2011

@tanulka18 podla mna to nie je vyhrazanie...len mu povies kadial este cesta moze viest 😅 😅 😅

tanulka18
autor
1. máj 2011

@ela2710 on mi neprispel iba s tymi 70 eurami viacnic,dieta nevidiel nevidal ho vobec,nevie ako rastol,nevie ako sa v noci budil,nevie o nom nic akurat skonstatoval iba to ze sa na neho vobec nepodoba...teraz mi to pisal...

macekovam
1. máj 2011

@tanulka18 a co podoba sa???

tanulka18
autor
1. máj 2011

@macekovam ale ja sa mu ani nevyhrazam a ni nic ja som to nechcela tahat po sudoch a neviem kade tade...ale tak tot sa dalej neda...ja chcem dobre a som stale najhorsia=((

macekovam
1. máj 2011

@ela2710 mas pravdu...sud je najlepsie riesenie...a najspravodlivejsie pre vsetky strany.... 😉

macekovam
1. máj 2011

@tanulka18 no..to tak asi aj bude ze budes teraz ta najhorsia...este ked ho ta jeho bude stvat proti vam.....

bodka13
1. máj 2011

@tanulka18 podľa mňa musíš mať najskôr v rukách úradný doklad,že dieťa je jeho...treba požiadať o testy DNA a určenie otcovstva...až potom môžeš riešiť platenie výživného 😉bez toho sa nikam nedopracuješ ☹ ...prečo si ho neuviedla ako otca na rodný list synčeka 😕

tanulka18
autor
1. máj 2011

@macekovam tak sa pozry jakubko a jeho otec dala som nas tam vsetkych troch aby si mohla porovnat

sisaha
1. máj 2011

@tanulka18 to nevadi, povedz mu ze sa podoba na teba. A krvnu podobu mu dokaze sud. Urcite ako aj tvrdia baby, nepristupuj na dohodu. Je lepsie to mat na papieri, 70 eur je naozaj velmi malo. Mas narok na ovela vyssiu sumu a prispevky na vacsie vydavky si mozes narokovat aj spätne. To, ze onho nestoji je jeho chyba a problem. To ho nezbavuje povinnosti na dieta platit. To akoze, ked sa moje obe dcery na mna nepodobaju, tak ich nebudem financne podporovat az kym sa neosamostatnia? to je co za argument... To, ze ti prestal teraz platit ber ako sancu dat to vsetko na poriadok..urcite s nim vsak ziadane dohody neuzatvaraj..

ela2710
1. máj 2011

@tanulka18 tak ak by sa dalo -porad sa s pravnikom , tak aj polovicu zakladnej vybavy sa da vysudit, moj biologicky otec nezil s mojou maminou a tiez nemal zaujem, mamina riesila cez sud vyzivne a musel jej zaplatit aj polovicu zakladnej vybavy:kocik, postielka, vanicka, atd..ale po dvoch rokoch sa mamina opat zalubila a vydala sa a jej manzel si ma osvojil, a je to ten najsuper otec, po 18-tich rokoch sa mi moj biologicky ozval - myslel si, ze teraz ked uz som dospela a mam vlastnu rodinu sa bude hrat na velkeho otecka, ale zabudol na jednu vec - ze ja uz otca mam 🙂 🙂 teda ak pojdes na ten sud ziadaj nielen vyzivne, ale aj podiel penazi, ktore si vynalozila na zakladnu vybavu, lebo ani to nie je mala suma

@macekovam ano sud je jedine riesenie, chlapi vedia byt velmi prespekulovany 🙂

macekovam
1. máj 2011

@tanulka18 joj neviem...ale asi ano...takze zasa bo pre teba🙂vies ale ked ti chlapy su fakt tak hlupy...inm to dojde tak neskoro...co mali a na co sa vykaslali....a som si 100% ista ze nakoniec prejavi onho zaujem...uvidis...

sisaha
1. máj 2011

nech sa na mna nehneva, ale ten maly akoby mu z oka vypadol...to je fakt ubohe, ze takto sa snazi zo zodpovednosti vyvliect

tanulka18
autor
1. máj 2011

@bodka13 ja som hho prave ze chcela uvist ale on sa nevedel dostavit na matriku,dohodli sme sa aj tak ze pojde on na matriku tam kde byva a ja kde byvam lebo dalo sa to aj takto a by si oni telefonicky s matriky volali ani sa tam nedostavil...

ela2710
1. máj 2011

@tanulka18 a ja neviem, ale mne sa podoba viac nanho...mozno je to len moj dojem, ale o to tu aj tak nejde, moj syncek sa vraj podoba len na priatela a na mna skoro vobec, a neznamena to, ze maminou nie som 🙂

bodka13
1. máj 2011

@tanulka18 aké právo má na malého? keď tvrdí že nie je jeho....postupuj úradnou a súdnou cestou 😉 nedebatuj s ním,strácaš zbytočne čas a energiu....budete to možno dlho trvať,ale verím že to dotiahneš do úspešného konca 🙂

sisaha
1. máj 2011

@bodka13 určite to dotiahne do uspesneho konca, mozno to bude trvat dlhsie, ale svoje peniaze dostane 🙂. Tanulka, potom nam daj vediet ako sa to vyvija... budeme ti drzat paste 😉

bodka13
1. máj 2011

@tanulka18 no a prvé čo ma pri prečítaní "že nestihol sa dostaviť na matriku" napadlo je : či sa tomu úmyselne nevyhol 😕 😉 ak by otcovstvo priznal bol by povinný platiť podľa zákona ale takto to bola jeho dobrá vôľa a nemohol byť nijako potrestaný za neplatenie 😒

tanulka18
autor
1. máj 2011

@sisaha prewsne to vravim aj ja dieta spravit je lahke a postarat sa o neho je tazke

tanulka18
autor
1. máj 2011

@sisaha dakujem velmi pekne

sante81
1. máj 2011

myslím že už baby napísali všetko a poradili ti, len ma tak napadlo, že vačšina kamionistov má na vyplatnej páske minimálnu mzdu, aby zamestnávatel odvádzal čo najmenšie odvody a ostatné dostavaju ako diety, takže ak sa bude na sude dokazovať jeho mesacny príjem, nebude to z realnej čiastky ako skutočne dostava. Nemôžeš sa dať v ničom oklamať, chlapcovi a aj jeho manželke padne určite sánka ked zistia že si chceš vydupať svoje. Držím ti palce a neozaj nepochopím ako sa rodič môže vzdať svojho dieťaťa, či už ide o matku alebo o otca. ja by som svoje dieťa nevymenila a nedala za nič na svete