Pôrod v zahraničí a pôrodné zo Slovenska

shimie66
27. nov 2012

ahojte.Zijem uz 3 roky v anglicku.som v 30 tyzdni tehotensvta budem rodit tu,matersku uz poberam.citala som ze ak aj porodite v zahranici,na Slovensku si môžem uplatniť jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa.viete niektora ako to funguje?zevraj staci zaslat overene kopie dokladov na slovensky urad prace.ale ake doklady?a este jedna otazka co ak mam priatela z madarska a dieta bude mat madarsku narodnost (ale ja mam slovensku) vtedy nemam narok na tento prispevok?dakujem.

lubi
17. feb 2013

@luciabroncikova pozri sa zas, teraz som ti to posielala. preco ta kazdy presviadca? kopec zien to dostalo, ja to mam odskusane tak daj sa do toho a uvidis ze aj tebe na ucet pribudnu peniaze 😉

patatina24
7. apr 2013

Ahojte tiez by som sa chcela poradit aj ked uz to tu bolo spomenute.Zijem v Taliansku aj tu pracujem plus zdrav.poistenie.Na Sk mam trvale bydlisko bez zdrav.poistenia..Po narodeni dietata v Taliansku podla informacii nedavaju ziadny prispevok iba nezamestanym zenam.Ak by som teda rodila na Sk mam nan ho narok.Ak by ste mi prosim mohli poslat tie tlaciva na mail:lucia.skribova@gmail.com budem vam velmi vdacna🙂

cawes
7. apr 2013

@patatina24 ahoj tlaciva najdes na stranke upsvaru. Rodit mozes aj v it aj na sk. Ale ked mas zdravotne v it preco chces rodit na sk? Podstatne je mat trvaly pobyt na sk potom peniaze dostanes

cawes
7. apr 2013

@maria200981 ahoj ja som porodila, peniaze vybavila 🙂

lucinocka
7. apr 2013

@cawes ja mam trvaly pobyt v SK, rodila som v chorvatsku a dostala som prd, ani z chorvatska ani zo slovenska, ani materska ani ziadny prispevok🙂

cawes
7. apr 2013

@lucinocka matersku nedostanes to je jasne. Ale prispevok pri anrodeni by si dostat mala. Neviem ako si ho vybavovala kedy atd

shimie66
autor
7. apr 2013

Mohla by mi niektora poslat tie papiere co su potrebne na vybavenie porodneho? Shimie66azet.sk a inak nevadi ze som doma odhlasena z poistovne?a kde sa maju vybavovat tieto veci? Dakujem velmi pekne.

patatina24
7. apr 2013

Tiez mi bolo divne zeby som musela ist rodit na Sk.Ocino sa pomylil🙂 Trvale bydlisko mam na Sk.Ak by sa to dalo na dialku s odoslanim papierov to by bolo skvele🙂

lullaby87
6. máj 2013

Ahoj, neviete mi poradit, ako sa to vyplňuje? Čo dám do koloniek ako zamestnávateľ na SVK, poprípadě vyplnenie matrikou.. Žijem v Prahe 🙂 Ďakujem!

goldharibo
15. máj 2013

@mandarinka34 pekny vecer ak by som vas mohla poprosit o to tlacivo na vybavenie porodneho na sk ak ho este mate bola y som vam vdacna , ja zijem a budem rodit v rakusku ale trvaly pobyt mam stale aj na slovensku cakam prve dieta neviem absoltne co kde mam po porode vybavit aby som dostala na sk porodne dakujem vam

mandarinka34
16. máj 2013

@goldharibo ahoj mozes poprosit tu dievcata o to tlacivo lebo ja ho uz nemam. a ostatne ti napisem do IP

goldharibo
16. máj 2013

ok dakujem a ak mas niekoho kto ho ma poprosim aby si mi dala na pani kontakt

lubka.l
30. máj 2013

ahojte. ja som rodila v uk a rada by som poprosila o to tlacivo v anglictine.dakujeeeeem.

lubka.l
30. máj 2013

moja adresa lubka.l@azet.sk

evidujem
10. jún 2013

helou baby... ja som vo svajciarsku a chcela by som vas poprosit keby mi niekto ako debilovi vysvetlil co mam presne robit... mozno to znie cudne ale ja neviem co kde a jak a poviem vam ze nemam ani chut to vybavovat...ale peniaze sa zidu na izbu pre malu princeznu...takze ak ma niekto cas prosim povenujte sa mi.. ja potrebujem porodne vybavit malicka ma uz tri mesiace a uz vybavujem jej rodny list a doma uz mam nachystany papier ze som navstevovala gynekologa a ze sa dozila 28 dni ale inak nic a samozrejme je to v nemcine ale asi to necham prelozit doma sestra by to vybavila prosim poradte mi ako mam postupovat a co mi este treba .. DAKUJEM NAJVIAC SILNOOO!!! PEKNY DEN BABY ;)

lubina
10. jún 2013

@evidujem mrkni tuto stranku, poradia za par dni a zadarmo 🙂 http://europa.eu/youreurope/advice/index_sk.htm

cawes
10. jún 2013

@evidujem na stranke upsvar.sk si stiahni tlacivo prispevok k narodeni dietata a priplatok k prispevku pri narodeni dietata daj tam apostilovany svajciarsky rodny list ktory si preloz do slovenciny (vo svajci u pani Fabian) papiere od dr ak mas v nemcine tak si nechaj prelozit ja som napisala po sk a dala podpisat dr. To vsetko spolu s tlacivami posli na upsvar v meste bydliska resp na ten pod ktory spadas. To je vsetko

evidujem
10. jún 2013

oooooo dakujem dakujem dakujem zo srdca... fakt... ale vies co este sa chcem opytat ked ten formular je v slovencine jak to moze ten lekar opeciatkovat a podpisat ??? a tam pise ze mam dat adressu prechodnu v clenskom state eu ale svajc neni eu tak ako dalej vieme?? 🙂

miroslava1984
18. jún 2013

Dobry den. Vie mi niekto poradit? . Zila som 9 rokov v rakusku a prestahovali sme sa do ČR. Ako OSVČ nemam nárok na matersku a tu v CZ mam len prechodny pobyt , takze neviem ci mam vobec nárok na rodicovsky prispevok a porodne? Trvaly pobyt mam na SK. Vie mi niekto poradit ako to je z rodicovskym prispekom a porodnym ? Som v 6 mesiaci a uz by som to rada zacala riesit. Srdecne Vam dakujem

lauraa
18. jún 2013

@miroslava1984 porodnym myslis ten prispevok k narodeniu dietata? tak na tento ma narok ak sa tvoje dieta narodi ako slov. obcan a je jedno kde....ako to je s rodicakom tazko povedat ....kde plati dane tvoj manzel?

miroslava1984
18. jún 2013

my zijeme v CZ. Partner je Čech a dieta sa narodi v cechach a rada by som bola ak by malo aj CR obcianstvo ale to asi prebera po matke? Ja vobec neviem, bude to moje prve dieta a ako osoba samostatne cinna tu v CZ nemam ani nárok na matersku. Takze ja vobec neviem naco nárok mam.

zdenkagb
26. jún 2013

@mandarinka34
@mandarinka34 ahojte chcela by som sa spytat ci ma niekto tlacivka na vybavenie jed.prispevku aj v anglictine?velmi pekne dakujem.mozete mi to poslat na mail

mandarinka34
27. jún 2013

@zdenkagb ahoj posli mi tvoj email a poslem ti tie papiere

zdenkagb
27. jún 2013
gajdy1978
21. júl 2013

@mandarinka34 posli mi prosím ťa tie tlačivá na japrodukcia@gmail.com Velká Vďaka

peta10141014
9. sep 2013

@miss_stanya
@julkav22 prosim vas a tie tlaciva su po anglicky co potrebujem dat gynekologovy aj to ze sa dieta dožilo 28 dni???? lebo ja to tam nemožem najst

julkav22
9. sep 2013

peta10141014 ...kde zijete v zahranici ....no ja som stahovala z upsvar .pod polozkou socialnych veci .....a ved ja som len gyn. a detskej dr. prelozila o co sa jedna a povedali mi ze vedia co to je tak mi potvrdili ...a treba ti este aj prelozeny a uradne overeny rodny list dietata ....a po anglicky neviem ci su s tym som sa nestretla a ani nepocula ...

zuzanaklin
19. sep 2013

ahojte maminy ja si to tiez akurat idem vybavovat mamina mi to poslala v slovencine, ja som si to len tak pisomne prelozila do anglictiny, dufam ze to bude stacit, ak nie ńeviete mi povedat kde to tlacivo mozem stiahnut aj v angl.dakujem
Inak a je tu niekto zo severo-vychodneho londyna..... rada by som tak pokecala 🙂

cukrofka
29. nov 2013

Mozte mi prosim niekto poslat to tlacivo pre GP v anglictine? Velmi pekne dakujem..moja adresa lusovka@gmail.com

lenkaferreira
8. dec 2013

Ahojte baby,mohel by aj mne niekto poslat tie papiere v anglictine pre GP velmi pekne prosim moja adresa je lenkaferreira@hotmail.com