Práca, deti v škôlke a rodičovský príspevok

simona112
11. jún 2012

Ahojte,prosím potrebujem poradiť. Mám možnosť ísť pracovať od septembra. Deti mám prijaté do škôlky na pol dňa ale budem to musieť zmeniť na celý deň. A tu je moja otázka.Budem aj napriek tomu, že budem pracovať a deti budú chodiť do škôlky aj naďalej dostávať RD? Deti budú mať v januári 3 roky. Kamarátka mi spimínala že vraj áno, ale zase som počula aj to, že nie. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem veľmi pekne 🙂

oskvarka
11. jún 2012

do 3 rokov ano potom uz nie ani keby si nesla do prace... jedine ze by ti specialne predlzili RD... teda budes dostavat rodicovsky prispevok ale nebudes na rodicovskej dovolenke aspon tak si myslim...

simona112
autor
11. jún 2012

@oskvarka čiže do tých 3 rokov môžem normálne pracovať, deti budú v škôlke a normálne mi budú vyplácať RD? lebo toto isté mi povedala kamarátka, ale druhá mi zas dnes povedala, že vraj je to tak, že môžem ísť robiť, ale nemôžem dať dieťa do štátneho zariadenia teda do škôlky, iba ak by sa o dieťa staral rodinný príslušník tak teraz neviem :(

anefi
11. jún 2012

@simona112 Do troch rokov ti budu platit rodicovsky prispevok (tych cca 190€) a nezalezi na tom ci si doma, alebo pracujes. Ja pracujem, dcerka je v jaslickach a rodicovsku som dostavala. Ale kedze ja platim za sukromne jaslicky 300 €, poziadala som si teraz o prispevok na starostlivost o dieta - ten je maximalne do vysky 230€ (ale musim dolozit blocik z jasliciek). Vtedy sa mi uz rodicovsky prispevok nevyplaca, kedze dostavam prispevok na starostlivost o dieta.

meza
11. jún 2012

ahoj ja pracujem od minuleho roka a dcerka bude mat teraz 3 roky a peniaze dostavam,tak ak sa nahodou nieco nezmenilo tak budes dostavat do dovrsenia 3 rokov.

simona112
autor
11. jún 2012

@anefi Ďakujem za rady..no ja nebudem žiadať o nič, lebo budú chodiť normálne do škôlky, takže len klasika za škôlku platiť, ale keďže sú dvaja tak neviem koľko vlastne budem platiť. Ale ďakujem ešte raz 🙂