Predĺžená rodičovská po treťom roku dieťaťa

violetka1
26. feb 2012

Prosím velmi pekne o radu v mojej situacii. Som doma s detmi od narodenia prvej dcery, tj. koniec roka 2006 doteraz. Zamestnanecky pomer mi skoncil podla dohody so zamestnavatelom jpresne v den nastupu na MD- kedze som mala pracovny pomer na dobu určitú. MOj zamestnavatel je v BA, pricom ja som zmenila mesto bydliska o 200km. Po dcerke sa mi nadvazujuco narodil syn- v podstate s 3rocnym rozdielom, takze nadalej poberam rodičovsky prispevok nepretrzite. Syn bude mat 24.9.2012 3roky a narok na rodicovsky prispevok mi zanikne. Situacia s pracou je tu v regione velmi zla, nikto nezamestna matku s dvoma malymi detmi, mala som problem vobec umiestnit starsiu dceru do skolky, vezmu mi ju az do povinnej sk. dochadzky od 5r., a MOZNO aj mladsieho syna, kedze mi RD konci. Problem je v tom, ze manzel je neustalen a dvojtyzdnovkach, starí rodicia nemozu pomoct, zijeme skoro z ruky do ust vdaka roznym dlzobam a pod. Mam sice vysoku skolu, ovladam jazyk, VP atd, lenze viem, ze sa nezamestnam!! Preto by som zvolila nejaku schodnejsiu cestu- ostat s mladsim synom na RD aj po 3r. veku dietata do jeho 5tich rokov, prip. aspon do 4roch. Viem o moznosti nahlasit sa niekde (ale neviem ako a kam)- a ostat s nim doma za predpokladu, ze prijem nebude ziadny, ale budem mat uhradene statom aspon odvody, no je aj moznost mat predlzeny rodicovky prispevok. Znama v BA to v tieto mesiace vybavila u pediatricky a psychologicky za malicky uplatok- kavu, cokolady atd..Viete mi niekto poradit, na co vlastne mam narok po skonceni RD v mojom pripade ( kedze zamestnanie uz nemam), ake mam moznosti, co mozem robit, kam sa nahlasit, kedze je viac nez iste, ze ostat evidovana na UP skonci len tak, ze sa budem chodit nahlasovat a pracu aj tak mat nebudem. A neviem ci na nieco z UP vobec narok mam, alebo co po tom pol roku evidencie na UP, ci socialka, alebo...?? Na zivnost nemozem ist, manzel je zivnostnik a nestihame platit jeho odvody a vsetko okolo :(( Prosiiiim..pomozte mi radou, skusenostou! Dakujem

janka2501
6. okt 2016

Schvalenie zvyknu volat do 4 tyzdnov,neschvalenie poslielaju postou. Aspon mne tak urobili

katy4
18. okt 2016

@mariannka1 ahoj, prosím ťa a nevieš, keď v posudku o kolektíve nie je nič uvedené, len teda toľko, že má nepriaznivý zdrav.stav? Ty si tiež na predlženom RP?

mariannka1
18. okt 2016

@katy4 ahoj som na predlzenom RP a mame v posudku ze kolektiv nie. takze ak nemate, je mozne, ze moze byt v skolke ale skor odporucam obratit sa na upsvar. 🙂

katy4
18. okt 2016

@mariannka1 v posudku to síce nemáme, ale v tej správe od doktorky áno, že neodporúča sa ešte kolektív. A teda tebe nechodí ani na 1/2 dňa do škôlky? Normálne k vám domov prišla sociálka?

monkab
31. okt 2016

A moze ist dieta aj do skolky ja som to teraz este len podavala do skolky chodil ale teraz ma odkad do konca polroka ci ak mi schvalia moxe v pohode v januari nastupit

janabenusova
12. dec 2016

@laurah prepac,ze pisem az teraz.Odvolanie mi tak isto zamietli.Teraz som podala novu ziadost,nakolko malej zistili histaminovu intoleranciu.Takze cakam novu odpoved.Som zvedava,ako to dopadne.

janabenusova
12. dec 2016

Ahojte!Uz treti krat som podala ziadost o predlzeny RP.Malej prave diagnostikovali histaminovu intoleranciu.Musime dodrziavat velmi prisnu eliminacnu dietu a davat jej mozem vyhradne len cerstvu stravu.Podaval si niekto z Vas ziadost o Rp s touto diagnozou?Schvalili Vam to?Vopred dakujem za odpovede.

lienocka54
16. dec 2016

Mam otazku v aprily mam nastupit do prace po rodicovskom ale co ak mi dieta nevezmu do skolky ako to riesit dostanem vypoved a budem nieco brat s uradu prace alebo ako poradte mi este nikdy som nebola na urade kedze pracujem od 18 rokou mam 28

denne73
27. dec 2016

Ahojte.Najde sa tu niekto povolany ,ktorý mi.odpovie ,ci sa,da predlzit RP priznany na,zaklade zdravot.stavu predlzit az,do nastupu do ZS. 6r mame teraz v januari a RP konci.Vdaka.

loginexistuje
27. dec 2016

@denne73 nie neda dovrsenim siesteho roka narok zanika jedin poziadat o opatrovatelsky ztp atd

laurah
27. dec 2016

@janabenusova ahoj, tak držím palce, nech to vyjde.

luliu
27. dec 2016

@denne73 nie, RP je len do 6 roku veku dietata

mafinka219
27. dec 2016

@lienocka54 ahoj, bud si predlzis rod. dovolenku-neplatenu (nebudes dostavat nic) alebo das v praci výpoved a pojdes na Urad prace a budes dostavat podporu.

veronikazuko
27. dec 2016

@janabenusova ahoj..kolko si cakala na odvolanie z Ba? Uz viac ako dva mesiace a nic nikto...volala som aj na urad a tam mi povedali,ze to mne pride z Ba postou a az potom im...tak cakam dalej...my mame dg detsky autizmus tazkeho stupna

janabenusova
28. dec 2016

@veronikazuko ahoj,cakala som tiez cca skoro 3mesiace.Ja som uz tiez po dvoch mes.volala do BA na posudkove a tam ma tak zjazdili pod ciernu zem,ze co ma to napadlo vyvolavat im a ze mam cakat a byt trpezliva,lebo oni mi nepodaju ziadne informacie po telefone.Prislo to zhruba dva tyzd.po tom,ako som volala do BA.Drzim Vam palceky,nech Vam to schvalia,lebo tento stat je neuveritelne nespravodlivy.😢😢😢

janabenusova
28. dec 2016

@laurah dakujeme. Ozveme sa,ked budeme mat rozhodnutie z upsvr.

denne73
29. dec 2016

Ďakujem za reakcie

tikalka
29. dec 2016

Ahojte baby aký je teraz zákon o predĺženie rodičovskej dovolenke môže mamička chodiť do práce a dieťa dať do škôlky či nesmie ani do práce chodiť ani do škôlky dať vie mi niekto poradiť ďakujem

olivka26
4. jan 2017

NEVIETE NIEKTORA,,podavala som s ziadost o predlzeny rodicak zzdr,dovodov,zamieli mi,,podala som odvolanie a 9,teho to budu 2mesiace a stale mi nic neprislo,,ako dlho to trva kym pride vyjadrenie/??

veronikazuko
4. jan 2017

@olivka26 ahoj..ja som mala dva mesiace 24.12. a tiez este nic nemam ☹

olivka26
4. jan 2017

@veronikazuko ja predpokladam ze mali dovolenku teraz cez sviatky ale zeby to az tak dlho trvalo??bola som sa pytat na upsvar ale tam mi povedali ze oni nevedia nic,ze mi ma prist papier,,aj by som zavolala ale neviem kam..

veronikazuko
4. jan 2017

@olivka26 presne aj ja som sa bola pytat au nas a tiez mi vravela,ze to mne poslu prvej...radsej by som tam nevolala,jednej pani zato vynadali a aj tak jej ziadne info neposkytli

olivka26
4. jan 2017

@veronikazuko ale dokedy mame cakat akoze??? keby som vedela ze to trva tak lho nepodavam odvolanie ale ziadost odznova,vy ste s akou diagnozou podavali ak sa smiem opytat?

veronikazuko
4. jan 2017

@olivka26 my mame autizmus tazka forma a vy?

veronikazuko
4. jan 2017

@olivka26 ze vraj tri mesiace sa caka..taki povedala teta na podatelni ☹

olivka26
4. jan 2017

@veronikazuko ja som podavala s at,ekzemom a vam to zamietli????to je divne.. :(
vraj to uz malo komu predlzia..

veronikazuko
4. jan 2017

@olivka26 zamietli ☹ uvidime ako z Ba

olivka26
4. jan 2017

@veronikazuko no som zvedava...ale nam nepredlzia podla mna na at,ekzem

veronikazuko
4. jan 2017

@olivka26 ja dufam ze nam ano...neverim,ze celozivotne postihnute dieta nechaju tak...dufam ☹

olivka26
4. jan 2017

@veronikazuko no to je ozaj divne,ze vam prepredlzili,,ni vraj maju obmedzenia,ze mozu schvalit urcity pocet len,,ale neviem podla coho to je,,jednej schvalili ze bolo dieta casto chore,,ze akoze atb,bralo casto,,ale to aj moja je casto chora a to som koli tomu nedavala ziadost,ale koli at,ekzemu,,mala to ma strasne furt sme na koznom,skriabe sa,,cele telo cervene od toho,,nic jej nepomaha,,vkuse obmedzenia v strave,v skolke,,doma,,v vygiene,doma co sa tyka cistoty a oni to zamietnu tak ja neviem uz :(