Priateľ pracuje v Rakúsku a ja nemám nárok na rodičovský

something
4. feb 2013

Mate niekto skusenost s tym, ze Vam nebudu vyplacat ani jedno ani druhe? A to na zaklade toho, ze priatel pracuje v zahranici, ze si to mam vybavit tam.Skoncila mi 3.2. materska a to som sa dozvedela dnes na UPSVaR. Ja som tej pani vravela, ze ja vobec nemusim byt v kontakte s ocom dietata,ze co potom. A ona stale trvala len na svojom, ze oni maju databazu a vedeli by kde robi a ze na zaklade toho by vedeli ci mi budu vyplacat alebo nie. Ako dlho trva vybavenie tychto veci v rakusku? kolko je to peniaze. Ja proste tento mesiac nedostanem nic ☹ 😠

ni13
22. apr 2015

Ahojte ja mam taky problem ze spolu s priatelom nemame trvaly pobyt ale on pracuje v Rakusku chceme vybavit rodicovsky prispevok z rakusku ale ked trvaly pobyt nemame spolu tak nedostaneme rodicovsky z rakusku tak som citala

janici34
3. máj 2015

@lubimesastale100

Bolo by možné poskytnut adresu tej pani co Vam pomaha ohladne materskej a rodicovskeho v Rakusku ako Ste spominala v prispevku z dna 18.12.2014...

marienka1703
3. máj 2015

@ni13 je problem si ho zmenit?ved je to len formalita🙂

marienka1703
3. máj 2015

@adka2607 Ak vam schvalia pridavky, tak kopiu o schvalení poslete na SWA, az po schvaleni pridavkov , je narok na kbg,

marienka1703
3. máj 2015

@ellis21 na zdravotke to trva vzdy,,,, 🙂 a nic neurobís,,,urgujeme urgujeme a stale caakame,, 🙂 takze ohladne KBG sme natom kazdy rovnako

espanola89
15. jún 2015

Cestujete, študujete alebo pracujete v zahraničí? Tak určite poznáte tú situáciu, keď sa vrátite domov a vidíte svoj účet za telefón. Už žiaden roaming v Európe! Zrušme nezmyselné poplatky za telefónne služby v zahraničí od decembra 2015. Podporte našu petíciu proti roamingu v Európe a zdieľajte: http://www.change.org/zero-roaming #zeroroaming. Nenechajme telefónne spoločnosti, aby rozhodovali za nás. Sledujte nás na twitteri: @zeroroaming2015 a na facebooku: Zero Roaming 🙂

lindulilinka
30. júl 2015

@something ahoj som na tom uplne rovnako..akurat zhanam vsetky podklady co si rakusko vypytalo...

alpenskinka
10. nov 2015

Ahojte viem ze sa o tom uz milionkrat pisalo ale stracam sa v aktualnosti informacii ☹a surne potrebujem pomoc na co mam vlastne narok ak by sa nasla niektora z vas skusena -cerstvo - danym pripadom velmi by mi pomohla vasa odpoved. Partner pracuje v AT ma trvaly pracovny pomer, ja som "dobrovolne nezamestnana" v aprily sa nam narodi babetko a rada by som si vybavila vsetko na co mam narok. Okrem pridavkov z financamtu je nieco ako materska a v akej cca vyske sa pohybuje ako dlho je je mozne poberat? Dakujem za kazdu aktualnu odpoved :-*

katulik1890
4. júl 2016

Ahojte žienky idem si k vam po radu ako ste na tom zo zdravotnou poisťovňou ak ste nezamestná a na rodicak nemáte právo so SVK lebo priateľ pracuje v rakusku ze si mame žiadať vsetko tam . Ako je to potom so zdravotnou poisťovňou ? Viete mi niekto poradiť ?

marienka1703
4. júl 2016

@katulik1890 bud sa pripoistis s malym/malou pod priatela, alebo si budes na Sr- platit zdravotku

katulik1890
6. júl 2016

@marienka1703 dakujem

ademi
13. sep 2016

ahojte,mne akurat doplatili posedny rodicak mala sol variantu 20+4,prisla na urad a kukali na mna jak na sprostu ze co tu robim.vraj najskor musi manzel poziadat spatne o dorovnanie tych 4 mesiacov.co treba prilozit tej jeho ziadosti?nakolko on robi v rakusku a ja som mala len rodicak a predtym nebola zamestana?v AT ked somzistovala od znamej (ta je rakusanka)povedali ze aj tak to nedostane.ale my musime poziadat inak mi nezoberu ziadost na SVK.a aj to uz jeproblem ze rakusku to trva dlho ako inak od dolozenia pridavkov co dosli az v maji a hned posielala na krankenkasse doslo vyrozumenie az teraz 9.9. ze koniec k 11.2. takze tak isto bez prijmzu len muz.fakt na hlavu tie nase urady.ale ak by jedna z vas vedela poradit budem vdacna.a aj ci nemate tu ziadost v slovencine.?predtym nam to jedna robila no uz nedviha mobil. dikecko 🙂

marienka1703
13. sep 2016

@ademi pre manzela je ziadost ta ista ako.pri tebe.akurat je.pisana na jeho meno. Ziadali.k.tomu rodný list plus prehliadky dietata do 15 mesiacov. Potvrdenie o.spolocnom pobyte. A zo.slovenska.e411 aby videli kolko som poberala. To bolo všetko. Trvalo cca dva mesiace ale.vsetko vyplatili.

alpenskinka
14. sep 2016

@katulik1890 ahoj do 3rokov tebe aj babetku plati zdravotku stat ja to tak presne mam len to treba ist vybavit do poistovne
Ja spm to riesila hned po porode ked som malu prihlasovala s rodnym listom prihlasili aj mna bola som ssmoplatca dorovnala som tu cisdtku co som mala doplatit a teraz neplatim nic

cica28
14. nov 2016

ahojte baby.prosim vas viete mi poradit?mm pracuje v AT a ja som nezamestnana a tak mi pozastavili vsetko.problem je len v tom ze rodicak nam este stale nebol vyplateny.od augusta maju vsetky papiere co ziadali a este ziadna odpoved od nich.viete mi povedat kolko to trva cele aj zo schvalenim aj vyplatenim?mm tam kazdy tyzden vola a furt mu hovoria ze ma tyzden pockat.

marienka1703
14. nov 2016

@cica28 niekomu to trva 2 niekomu 10 mesiacov, ale ak maju vsetky papiere nemalo by to trvat, ak sa vam neozvuuu napiste mi, dam vam kontakt na ombudsmana, pri nom to budete mat za 2 tyzdne 🙂

marcah
14. nov 2016

@alpenskinka
@katulik1890 ale dajte si pozor, pokial sa nemylim, tak akonahle Vam v Rakusku schvalia KBG tak pocas celej doby poberania KBG ste spolu s dietatom poisteni v Rakusku az do ukoncenia poberania (aspon niekedy to tak bolo) - ja momentalne riesim s Doverou to ze v presne z tohoto dovodu som mala v roku 2011 diplicitne poistenie, co nie je povolene....

cica28
14. nov 2016

@marienka1703 a mohli by ste mi dat ten kontakt?dnes tam mm volal a zase ze mame cakat.z poistovne mi uz prisiel papier ze nemam poistku zaplatenu od decembra a bojim sa aby mi nenarastol dlh vecsi nez rodicak.

wildcat
14. nov 2016

@marcah možem sa spýtať? ak je by som mala nárok iba na differ.zahlung musím byť poistená v AT? A ked bývam s bábatkom na SR musím byť poistená v Rakusku?

marcah
15. nov 2016

@wildcat nie, pri differenzahlung nie si v AT poistena (teda nie na zaklade poberania differenzahlung)

evkamik
28. máj 2018

Ahojte prosim Vad ked nam uz schvalili pridavky uz sme to po 9mes aj dostali spatne kedy pride rodicovsky? Prosim o info len niekoho kto to zazil nie pocula som a tak to mi nepomoze. Priatel pracuje v AT ja s malym zijeme na SK, nepracujem tu.

6mia6
28. máj 2018

@evkamik treba tam poslať papiere že máte priznané prídavky potom by to mohlo prísť asi do 30 dní. Ale každý úrad si aj tak robí po svojom. Rakusaci proste majú čas. Preto ti tu aj každá napíšeme inak. Jedine ze napíšeš pod ktorý úrad patríš a napíšu ti baby ktoré si tiež pod ním ako vy.

wildcat
28. máj 2018

@evkamik 30dni je kratka doba,caka sa obela dlhsie. Ako pise 6mia6 treba do poistovne poslat papier z finanzamtu ze mate schvalene FBH. Potvrdenie o prehliadkach ste vsetky poslala do poistovne? Poistovna si moze este zmyslet ze jej nieco chyba,tak sa to bude natahovat

sabinka277
8. jan 2019

@wildcat my sme za 4 mesiace mali prídavky a za 5 mesiac rodičak.. Ale tak my sme nemeck9