icon

Riešite prijatie dieťaťa do škôlky počas manželovej materskej?

25. jún 2026

Ahojte. Podali sme elektronickú prihlášku do škôlky, do ktorej sme uviedli termín nástupu od januára 2027. Riaditeľka škôlky ma informovala, že dieťa prijme od 1. 9. 2026. Avšak manžel bude do decembra 2026 s dieťaťom na materskej. Riaditeľka sa vyjadrila, že ak chceme podržať miesto do toho januára 2027, dieťa musí byť zapísané od 1. 9. 2026, za september treba vopred uhradiť školné a potom vybaviť potvrdenie od lekára, že dieťa nie je spôsobilé na škôlku (plienky a pod.). Prosím Vás, rieši niektorá z Vás podobný problém? Nie je toto jasný dôvod na zastavenie materskej manžela? Lebo dieťa by papierovo bolo prijaté od 1. 9. 2026, ale fyzicky by nastúpilo až v januári 2027. Samozrejme, že zájdeme aj do Sociálnej poisťovne.

autor
25. jún 2026

A gól - riaditeľka mi povedala, že ona si v elektronickej prihláške nevšimla, že sme uviedli požadované prijatie od januára 2027. V elektronickej prihláške sa dodatočne nič neupravovalo. Stále tam svieti ten náš považovaný termín prijatia.

anonym_3ff529
25. jún 2026

bud rada ze ti to vobec umoznia, dieta moze byt prihlasene do MS ale nemoze ju navstevovat kym
otec pobera materske ani den, urobte to tak ako ti povedala riaditelka, to je bezpecne nespekuluj a bud rada ze ti to vobec umozni lebo blokujete polroka miesto

autor
25. jún 2026

Riaditeľka sa vyjadrila, že treba potvrdenie od lekára za október až december. Preto sa mi to absolútne nezdá. Obávam sa, že za september chce dieťa riadne evidovať a tým pádom môžu manželovi stopnúť materskú.

avatar
janka_266
25. jún 2026

kedy má dieťa 3 roky? môžete byť radi, že ho chcú vôbec zobrať, samozrejme, že ho budú evidovať od septembra a tiež zaň bude treba platiť a manželovi stopnú materskú, keď ho tam nedáte a dieťa má v decembri 3 roky, tak čo s ním do septembra? mne by to za tú materskú nestálo, nech si manžel užije leto s dieťaťom a potom ukončiť materskú a dieťa do škôlky, ak chce, nech ostane do jeho 3 rokov na rodičáku, aj tak je možné, že bude viac doma ako v školke

autor
25. jún 2026

Tak nakoniec sme komunikovali s vedúcou oddelenia nemocenského poistenia Sociálnej poisťovne. Vyjadrila sa, že SP neeviduje zoznam prijatých detí. Problém by nastal že vraj len vtedy, ak by dieťa fyzicky nastúpilo do škôlky a figurovalo by v dochádzke. Čiže ak si od septembra - decembra vybavíme papier od lekárky, malo by byť všetko v poriadku a dieťa by tým pádom nastúpilo do škôlky až po skončení manželovej materskej. Uvidí sa, čo vôbec lekárka ten papier potvrdí, ešte nič nie je isté.

A čo sa týka blokovania miesta v škôlke, využili sme možnosť podania elektronickej prihlášky a takto to dopadlo. Nikomu sme sa neprosili, rátali sme s tým, že dieťa pravdepodobne do štátnej škôlky nevezmú. Prihlášku sme podali aj do súkromnej škôlky. Nakoniec to vystrelilo tak, že dieťa prijala prvá štátna škôlka v zozname za takýchto podmienok.

autor
25. jún 2026
@janka_266

kedy má dieťa 3 roky? môžete byť radi, že ho chcú vôbec zobrať, samozrejme, že ho budú evidovať od septembra a tiež zaň bude treba platiť a manželovi stopnú materskú, keď ho tam nedáte a dieťa má v decembri 3 roky, tak čo s ním do septembra? mne by to za tú materskú nestálo, nech si manžel užije leto s dieťaťom a potom ukončiť materskú a dieťa do škôlky, ak chce, nech ostane do jeho 3 rokov na rodičáku, aj tak je možné, že bude viac doma ako v školke

@janka_266 Tri roky dovŕši začiatkom mája. Uvidí sa, ako to nakoniec vystrelí. Riaditeľke doložíme tú žiadosť o prerušenie dochádzky od septembra do decembra aj potvrdenie od pediatra a uvidí sa.

anonym_a90513
25. jún 2026

No a takto krásne odrbavate ľudí. Mamička samoživiteľka čo potrebuje dať dieťa do škôlky ho tam nedostane lebo niekto nechce prísť o peniaze paráda...👏

anonym_7df8f7
25. jún 2026
@anonym_3ff529

bud rada ze ti to vobec umoznia, dieta moze byt prihlasene do MS ale nemoze ju navstevovat kym
otec pobera materske ani den, urobte to tak ako ti povedala riaditelka, to je bezpecne nespekuluj a bud rada ze ti to vobec umozni lebo blokujete polroka miesto

@anonym_3ff529 neblokuje, bezne sa to takto robi, nasa mala skrinku pripravenu, aj sme platili poplatok, iba teda stravu nie. Nasa mala presne v januari 3 roky a tiez mala plienky este v lete, aj sa dojcila do decembra 😆. Prijali ju od 1.9., ale mali sme papier od lekarky, ze este nie je vhodny nastup do MS. Na dieta dostane takto riaditelka dotaciu. Praveze, keby nastupila od januara, tak nedostane, aspon tak mi povedali, preto to takto robia pri tych januarovych detoch. Ale teda u nas miesta bolo v MS dost.

anonym_7df8f7
25. jún 2026
@anonym_autor

@janka_266 Tri roky dovŕši začiatkom mája. Uvidí sa, ako to nakoniec vystrelí. Riaditeľke doložíme tú žiadosť o prerušenie dochádzky od septembra do decembra aj potvrdenie od pediatra a uvidí sa.

@anonym_autor fuuuu, ale to mate dost do maja. Nasa teda sa narodila zaciatkom januara. Svagrovci mali majove dieta a slo do jasli od maja do augusta a potom do MS, teda az o rok davali prihlasku do MS...🤔. O tom blokovani miesta je to tazko povedat, asi maju teda miesta dost, ked dieta prijali za tychto podmienok. Riaditelka snad by mala vediet, co robi, zbytocne sa tu zavzdusnovat.

autor
25. jún 2026
@anonym_a90513

No a takto krásne odrbavate ľudí. Mamička samoživiteľka čo potrebuje dať dieťa do škôlky ho tam nedostane lebo niekto nechce prísť o peniaze paráda...👏

@anonym_a90513 Akože od*bávame. Využili sme ten elektronický systém podávania prihlášok. Aj matky samoživiteľky ho predsa mohli skúsiť využiť. My sme sa s riaditeľkou osobne nepoznali, ona naše dieťa prijala asi kvôli tomu, že v tejto vekovej kategórii nemala extra veľa žiadostí o prijatie. Podotýkam, nikomu sme sa neprosíkali, ona sama toto navrhla. Ale teda my žijeme v menšom okresnom meste, tu populácia klesá.

autor
25. jún 2026
@anonym_7df8f7

@anonym_3ff529 neblokuje, bezne sa to takto robi, nasa mala skrinku pripravenu, aj sme platili poplatok, iba teda stravu nie. Nasa mala presne v januari 3 roky a tiez mala plienky este v lete, aj sa dojcila do decembra 😆. Prijali ju od 1.9., ale mali sme papier od lekarky, ze este nie je vhodny nastup do MS. Na dieta dostane takto riaditelka dotaciu. Praveze, keby nastupila od januara, tak nedostane, aspon tak mi povedali, preto to takto robia pri tych januarovych detoch. Ale teda u nas miesta bolo v MS dost.

@anonym_7df8f7 Prosím ťa, ten papier od lekárky ste mali hneď od 1.9.? Alebo ste mali v septembri ospravedlnenú absenciu a papier od lekárky od októbra do decembra?

autor
25. jún 2026
@anonym_7df8f7

@anonym_autor fuuuu, ale to mate dost do maja. Nasa teda sa narodila zaciatkom januara. Svagrovci mali majove dieta a slo do jasli od maja do augusta a potom do MS, teda az o rok davali prihlasku do MS...🤔. O tom blokovani miesta je to tazko povedat, asi maju teda miesta dost, ked dieta prijali za tychto podmienok. Riaditelka snad by mala vediet, co robi, zbytocne sa tu zavzdusnovat.

@anonym_7df8f7 Do tejto škôlky prijímajú deti od 2 rokov. Keby bolo dieťa odplienkované a manžel by nebol na materskej, v pohode by mohlo do škôlky chodiť od 1. 9.