Žijem v Čechách, ale trvalý pobyt mám na Slovensku

saljakova
29. dec 2016

Dobry den vsetkym chcela by som sa vas opit at jak to chodi ja som Teraz tehotna v januari mam termin a byvam v cesku a budem rodit tu a mam tu prechodni pobyt a trvaly mam na slovensku a tu v cechach nemam odpracovane ani pol roka ani rok len nejake mesiace chcela by som sa vas spitat ci by som tu dostavala matersku Lebo som sa bola informovat na socialke a tam mi povedaly ze nebudem dostavat ani matersku ani rodicovsky prispevok. ..

saljakova
autor
8. jan 2017

@loginexistuje dakujem

katriona1
8. jan 2017

@ivka288 občanství se nedává podle místa narození, ale podle občanství rodičů, takže zakladatelka může dát dítěti bud slovenské nebo ukrajinské občanství, doporučila bych to slovenské, protože ukrajina není v EU a tím by vzniklo i mnoho dalších problémů, já jsem češka žijící na Slovensku a dcera má slovenské občanství po otcovi
@saljakova rodičovský příspěvek i porodné musíš žádat v ČR, ze Slovenska určitě nic nedostaneš, já jsem česká občanka, trvalý pobyt mám stále v ČR, ale pojištěná jsem na SK, pracuji tu já i manžel, dítě se tu narodilo, takže vše dostávám tady, z ČR nemám nic společného v tomto ohledu 🙂