16 ročný vekový rozdiel medzi partnermi

noemkanikoletka
21. okt 2014

Ahojte myslíte si , že je zlé ak je medzi partnermi 16 rokov rozdiel ? 🙂

margarita
21. okt 2014

zle to nebude, ale velmi bezne tiez nie...zalezi ale aj od konkretneho veku, urcite je rozdiel ci mate 15 a 31
alebo 20 a 36 😉 moja skusenost je, ze po tej 20tke je to uz ine, za predpokladu, ze su obaja dostatocne zreli.
poznam aj zrelych pubertakov ale aj nezrelych patdesiatnikov 😖

ja mam partnera starsieho len o 8 rokov, ale moj osobny max.limit bol 10. vyssie by som asi nesla...

lubkavargova1
21. okt 2014

Nuz ja si myslim ze je tam skor viac faktorov. Nemusi to byt zle. Moze to byt aj dobre. Su pripady ked to skonci dobre. Su vsak aj negativne ked zena je zlatokopka a narazi si stareho a oberie ho o prachy. Ale to su extremy. Skor si myslim, ze viac zalezi ako su partneri emocionalne a inteligencne na tom. Ja som mala len o 3 roky mladsieho napadnika, ale to bolo velke decko. Teraz mam o 7 rokov starsieho priatela a konecne je to chlap ako sa patri. Teda hlavne to ako premysla o veciach a o zivote 🙂

bonaqa2013
21. okt 2014

No podĺa toho či je starší muž o 16 rokov, alebo žena. Ak muž - tam by to malo byť ešte ako tak, ale ak je staršia žena o 16 rokov -tak to je hotová katastrofa.

mirkava
21. okt 2014

@noemkanikoletka ak im to vyhovuje tak je to v pohode, ja by som ale nechcela mať o 16 rokov staršieho a ani mladšieho chlapa... určite vznikn časom názorové rozdiely.. iný pohľad na život...

kika691
21. okt 2014

Myslim ze je to uplne jedno ak si rozumeju......my mame podobny vekovy rozdiel a je to super....

loulou
21. okt 2014

@noemkanikoletka medzi mojimi starými rodičmi bol 18-ročný rozdiel a prežili pekný, harmonický život až do konca, a to mal dedko vtedy 88 rokov keď nastal koniec, takže určite je to možné ak sa obaja zhodnú v tom čo chcú, vedia robiť kompromisy, rozprávať sa a hlavne počúvať toho druhého

dionyzka
21. okt 2014

@noemkanikoletka podla mna to dobre nie je. Vznikaju tam casom rozdiely v nazoroch. On ma 50, Ty 34. Ty si mlada aktivna zena po vsetkych strankach a jeho aktivita uz pomaly odznieva. Ty mas 50 a on 66. A uz v tomto veku sa jeden z vas bude musiet velmi tomu partnerovi prisposobovat, aby sa vztah udrzal. Ja som dieta takychto rodicov i moj manzel - a hovorim velke NIE.

sendynka01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noemkanikoletka
autor
21. okt 2014

Ďakujem krásne za odpovede 🙂 No hej je to tak že žienka je mladšia ale vyzerá asi o 6 rokov staršie a aj tak sa správa 🙂

adka7755
21. okt 2014

ja mám tiež partnera staršieho o 17 rokov odo mňa a nemenila by som ho za nič na svete🙂.sme spolu desať rokov a máme krásneho syna🙂..a nemôžem povedať, žeby som cítila vekový rozdiel medzi nami..ide presne o to, či zdieľate spoločné záujmy, máte spoločné témy a dopĺňate sa🙂..milujem ho rovnako ako v prvý deň, a vášeň ani láska nevyprchala medzi nami doteraz.-)..koľkokrát sa práveže na tom smejeme, že sa cítime, akoby sme sa práve spoznali😀

tova
22. okt 2014

@noemkanikoletka ano vek je dolezity, a rozdiel 16r. je cela generacia, muz si bude rozumiet lepsie s so svokrovcami ako s manzelkou.

stastnatehulka
22. okt 2014

moze a nemusi byt dolezity...niekto nie je dospely ani v 50tke,este aj vtedy za neho "tahaju horuce gastany z pahreby" rodicia-aaaale aaaakoze dospely je 😀
poznam pary,kde je podstatne starsia zena(muz ma 25 a zena 43...aaaa navonok vyzeraju byt velmi stastni uz par rokov) a dalsi par,kde ma muz 51 a zena 24...aaale,je to zena,kt.to v zivote lahke nemala a naozaj ma velmi rozumne zmyslanie...dokonca mozno vyspelejsie ako mnohi stari rodicia 😒
takze vekovy rozdiel je dost individualny...skor by som si vsimala spolocne nazory,zaujmy,postoje....a bola mozno pozornejsia pri vybere partnera...

eririka
22. okt 2014

kým sme mladý, na veku nezáleží, ale keď budeš mať krásnych 50 a druhý 66 podľa mňa to krásne vynikne!!! 😉

tiumen
22. okt 2014

Medzi nami je rozdiel 12rokov a vôbec to nepociťujem.. spolu sme cez 7rokov a máme 10mesačného škriatka 🙂

cackaa
22. okt 2014

Poznám dva takéto páry, kde sú ženy mladšie cca o 15 rokov a nefunguje im to. Manželia majú už cez 50 a už chcú mať svoj kľud, TV a spinkajú...a manželky sú vitálne a nudia sa. Ktovie čo bude neskôr?

cenculinka
22. okt 2014

@noemkanikoletka medzi mojim otcom a jeho priatelkou bol rozdiel 15 rokov,oco bol starsi...boli spolu 20 rokov a uz nie su...lebo ona ma 43 a on 58!je to samozrejme velmi.individualne...ale raz pride ten zlom a pokial sa zmeny nedeju u oboch zhruba naraz tak je zle...poznam vela parov s velkym vekovym rozdielom,vidiet tam po rokoch velky rozdiel prave kvoli veku...to si nevsimnes ked mas 20 ci 30 ale ovela neskor,ze ten partner je zrazu "stary" 😉 ma druhej strane aj vekovo blizke pary sa dnes casto rozchadzaju,je to len o tych ludoch...pokial ma baba vzdy starsich partnerov,z psycholigickeho hladiska v nich vraj hlada svojho otca 😉

ivetz
22. okt 2014

@noemkanikoletka V čom má byť problém - patrnerstvo je o prispôsobovaní a vzájomnej tolerancii a je podľa mňa úplne jedno, či je rozdiel medzi partnermi 5, 10 alebo 15 rokov. Poznám veľa mužov, ktorí sú odo mňa starší o 16 rokov (majú pred 60-tkou) a sú aktívni, šarmatní a na svoj vek sexi. Mnohí z nich "schovajú do vrecka" mlaďasov. A potom - vek je iba číslo. Ak je ten vzťah vybudovaný na láske, porozumení, spoločných názoroch, tolerancii... a nie vypočítavosti, má podľa mňa šancu "na prežitie".

bona_dea
22. okt 2014

...ja mám partnera staršieho o 15 rokov, a som si od začiatku vedomá určitých limitov a úskalí, ktoré z toho vyplývajú, ale samozrejme, tiež som názoru, že vo vzťahu sú podstatné iné hodnoty. Ale naozaj zase netreba pred tým zatvárať oči, ten rozdiel tam je, je značný a určite sa skôr či neskôr v menšom či väčšom rozmere prejaví a prejavovať bude...

alietam
22. okt 2014

ahoj medzi mnou a mojim muzom je 14 rokov rozdiel 2 deti jasen nie vzdy je to super ale v ktrorom vztahu to mas na jednicku:v maloktorom ja som zatial spokojna ale clovek nikdy nevie rozchadzaju sa rovesnici vsak vyskusaj a ked si nezapasujete tak sa rozidete 😉

veronikazadana
22. okt 2014
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

moj terajsi priatel je odomna o 13 rokov starsi a zatial nam to klape vo vsetko dufam ze to bude aj nadalej na veku nezalezi

traffic
22. okt 2014

myslim si, ze vekovy rozdiel sa medzi partnermi ukaze, ked budu obidvaja partneri starsi, napr ty budes mat 50 rokov a on o 13 starsi 63, on uy bude v dochodkovmo veku doma sediet a ty este chodit do roboty a tesit sa zo zivota, takze ja si myslim, ze aj ked si dvaja neviem ako super rozumeju, tak treba zvazit, ci ist do takehoto vztahu, kvoli tomu, ze vacsinou aj kamaratvo nemaju ti partneri spolocnych, z dovodu velkeho vekoveho rozdielu, na zaciatku to velmi nevadi, lebo samozrejme obidve strany su zamilovane, ale postupom casu obaja partneri zistia ze to nie je najvhodnejsie

bejbinka
22. okt 2014

Ak sa Ti dvaja lubia, tak ich aj tak neodradia ziadne reci o velkom vekovom rozdiele. Osobne, ak by som bola ja ta o 16 rokov starsia, do takeho vztahu by som nesla, mladsi chlap ma vacsiu tendenciu zutekat od starsej partnerky, plus biologia nepusti - stale sa sledovat v zrkadle, kolko vrasok alebo kil mi pribudlo a ci som stale dost mlado vyzerajuca, aby si ma nemylili s jeho matkou..ee...nic pre mna. Ak je to opacne, tam zas hrozi, ze starsi partner ma tendenciu mladsiu partnerku poucovat, lebo on je ten starsi a skusenejsi s uz vybudovanym zazemim a svojimi zvykmi. Plus zena sa moze dostat do stavu, ze zatuzi po mladom tele a duchu - zena 40 a chlap 56...hm, to uz je dost. Skoda ze si nenapisala, kolko ma kto rokov. Ak je tam laska, tak to treba vyskusat, ale ratat s tym, ze mozu nastat problemy...ale aj nemusia, je to vzdy o povahe tych konkretnych dvoch ludi.

nyusika
22. okt 2014

no ked ma dievca 12 a chlapec 28, tak ano 🙂

vo vseobecnosti, cim su partneri starsi, tym menej takyto vekovy rozdiel prekaza. je ine, ked ma jeden 20 a druhy 36...a ine, ked ma jeden 40 a druhy 56 rokov.

ak je o tolkoto starsia zena, je to dost povazlive, ale su muzi, co im vyslovene vyhovuju starsie partnerky. ale tie musia byt potom v roli "matky", cize muz je submisivny, zena je ta velitelka vo vztahu.
mne by toto nevyhovovalo, som rada, ze u nas ma gule muz...mmch o 15 rokov starsi odo mna 🙂

haslerka27
22. okt 2014

kamoska ma 26 jej manzel 57..on dekan na fakulte....takze 16 je nic 😀

katka0905
22. okt 2014

@noemkanikoletka medzi mojou starkou a starkym bol 22 rokov rozdiel... a boli zohrati a stastni az do konca zivota (starkeho zivota). Myslim, ze vztah o veku nie je.

lienka737
22. okt 2014

Spomínate starých rodičov - mám pocit, že kedysi to bolo ľahšie.
Ten rozdiel tam cítiť bude stále, záleží od pováh, vyzretosti a snahy oboch partnerov, ako sa s tým vysporiadajú.
Ja hovorím, že život je dosť komplikovaný aj bez toho, načo si ho ešte viac komplikovať.

Takže ja som skôr za nie. Do 10 rokov ešte OK, ale viac je veľké riziko, pretože človek sa časom mení.

nela1916
22. okt 2014

No ak dotyčnej osobe neprekáža "partner s minulosťou" - mňa hlavne až striasa z predstavy, že by to už bol človek s tromi deťmi, desiatimi bývalými priateľkami a tak pod. Osobne by som chcela niečo iné. Na druhej strane, pred časom sa v mojej blízkosti taký jeden objavil - starší asi tak o 19 rokov, našťastie medzi nami nič nebolo. Ten človek ešte nemá päťdesiat, sám prehlasuje, že sa cíti byť mladý, keď sa však naňho pozerám už triezvo, tak je to jeden taký chorľavý, nedostatkom energie prekypujúci takmer päťdesiatnik, na pleciach nakladená minulosť a kopa dlhov a zdá sa, že nevie, čo s tým všetkým.

A keď sme už pri starých rodičoch... Medzi tými mojimi bol rozdiel 14 rokov, dedo zomrel ešte pomerne predčasne a tak starká žila ako vdova pekných 25 rokov, tiež nie práve lákavá predstava. Na druhej strane verím tomu, že niekto môže byť šťastný práve v takom vzťahu - možno nie každá žena očakáva manžela prekypujúceho zdravím a energiou.

tjaden
22. okt 2014

@noemkanikoletka ahoj no my máme v rodine nejaku vadu alebo čo ale ideme po starších mužoch a je to zle zakaždým zle ten rozdiel sa vždy ale vždy v niečom ukáže nie je to dobre

dendy1
22. okt 2014

@noemkanikoletka ja viem povedať len podľa mojich rodičov. Majú rozdiel 9 rokov ( otec je starší) a teraz na dôchodku je to pre maminu už dosť obmedzujúce, lebo zdravotný stav otcovi nedovoľuje to, čo by mamina ešte hravo zvládla a chcela robiť. samozrejme sú aj zdravotne ok seniori, ale dá sa to už vo vyššom veku viac čakať.
No a názorovo je tam tiež rozdiel, ale to nie je nič až tak závažné, to je asi viac od povahy a možno sú aj oveľa väčšie názorové rozdiely u rovesníkov - toto by som s vekom až tak nespájala.
ale teda ten výkonnostný rozdiel už je dosť poznať. 😢

bronia13
22. okt 2014

nedavno som citala clanok jednej herecky a pytali sa jej ci sa citi na 43 rokov a ona vravi a ako sa mam citit? kde to je napisane? ten vek je len cislo....... ja mam mm o 5 rokov mladsieho a nemenila by som, nikdy som nemala starsich a neviem si to predstavit,ja sa stale citim mlada 😀 😎 mozno aj tym ze mam male deti....poznam 2 sestri a jedna ma o 33 rokov mladsieho mm a druha asi o 15-17mm mysleli sme ze ty chlapy si ich beru kvoli papierom aby v USA boli legalne a figu, oba manzelske pary funguju bez problemu uz asi 15 rokov.... hm....takze je to asi individualne a ako sa kdo citi....toto moj nazor 😉