4 ročný syn ma začal volať druhou mamou

omaminkao
17. okt 2012

Ahojte maminy. Mám problém kvôli ktorému už pár dní plačem. Môj 4 ročný syn zrazu začal na mňa rozprávať vraj som jeho druhá mama keď sa pýtam prečo druhá však že ja som jeho jediná mamina mi odpovie že exmanžel a jeho milenka mu hovoria aby ju (svoju macochu) volal mama. Dosť ma to uráža, ja ho porodím vychovávam a zrazu príde nejaké zakomplexované decko čo si vynucuje takéto niečo od môjho dieťaťa. Syn tam má ísť na víkend bojím sa s čím znova príde. Neviem či nemôže mať svoje vlastné keď sa snaží moje mi prebrať. Keby mali kamarátsky vzťah to pochopím ale toto je už na mňa príliš, neviem ako to malému poriadne vysvetliť že ja som jeho mama. Uvedomuje si že ja som ho nosila v brušku ja som ho porodila ale aj tak, to je totálna chudera keď toto robí. Zažíva niektorá z vás niečo podobné?

enya00
17. okt 2012

@omaminkao uf nalet k nim a urob poriadny vetrisko,ved to uz co ma byt nikdy nebola jeho mama a ani nebude...skus malemu povedat ze ti to ublizuje ked takto rozprava,ze ty si jeho jedina mama ktoru nikto nikdy nenahradi...ja uz nemam mamu ani otca a v zivote som otcovej priatelke nepovedala mama lebo mama je len jedna!!!!!!!!!! ☹

omaminkao
autor
17. okt 2012

ak im za to nadám budú vedieť že konečne nado mnou vyhrali a v niečom ma porazili lebo neustále mi robia napriek, snažia sa zničiť ma a jedine ako sa im to podarí je cez malého. Malému to neustále vysvetľuje však on je strašne rozumný chlapček ale toto ako keby si nechcel dať vysvetliť. Dnes pri zaspávaní som mu dávala pusu a vravela že ho ľúbim a on znova že som jeho druhá mama ešte ak to znova budem počuť tak už asi záchvat z toho dostanem som s nervami v koncoch moji rodičia sa mu to tiež snažia vysvetliť ale nič. Ja mám tiež priateľa ale v živote som nechcela aby ho syn volal tata však jedného má

zuzi0911
17. okt 2012

@omaminkao syncek je ete maly ale skus mu povedat ze ty si jeho maminka ktora ho nadovsetkp miluje a hento je nova kamaratka ocina ktora ale nie je tvoja mama ale nejaka teta atd. neviem je to tazke ale ptavdepodobne by som nimi urobila riadny botdel toto by som si nenechala aby mi magorila dieta a hrala sa na nieco co nie. drzim palce aby si to co najrychlejsie vyriesila.

koniarova
17. okt 2012

Mama je len jedna, neboj, on vie, že si to ty. 😉 😉 😉 😉 Nerieš, ako bude rásť, bude aj viac rozumieť a vnímať rodinné vzťahy. Len ho vždy, keď tam ide, ubezpeč, že ho ľúbiš a budeš tu, keď sa vráti. Hádky s macochou k ničomu nepovedú. 😉 😉

omaminkao
autor
17. okt 2012

ak im aj vynadám s nimi to nepohne ešte mi skôr budú viac robiť napriek. Ex mi nevie odpustiť že to ja som ho opustila hoci ma dva roky podvádzal s tou jeho terajšou ale pre mňa neexistujú nerobím im napriek nevšímam si ich len oni majú nutkanie furt na mňa nejako útočiť či ma už neprávom obviňovať že mu bránim v styku ale teraz toto. Dokonca sa občas modlím aby už konečne mali svoje vlastné decko možno by dala pokoj môjmu. Neviem či je taká chudera alebo sa fakt chce spraviť jeho matkou ale bolí to príšerne to bolí keď toto počujem zo synových ústočiek

kveta
17. okt 2012

@omaminkao V tomto momente by som velmi zvazila, ci by som syna este dotycnym dala. Mozno si robia podu na vysudenie dietata. Opatrne..

emily76
17. okt 2012

@omaminkao syncekovi povedz, ze ty si prva mama, ta, ktora ho lubi najviac na svete. Ale "nehuc" do neho stale, ze len ty jedina. Moj syn sa potom zatal, lebo citil v sebe potrebu obhajovat otca. Tvoj je este malicky, neboj, vekom vela veci pochopi a zariadi sa nie podla toho, co mu kto narozprava, ale podla toho, ako sa kto k nemu chova. Ak ti tvoj ex ublizit chce, jasne ze cez maleho je to najlahsie. 😖 ak z tvojej strany nebude reakcia, oni s tym prestanu. Nebude ich to bavit. Treba len vydrzat, pevne nervy.

arabeska
17. okt 2012

@omaminkao tak toto je silna kava,ja som rozvedena,mam priatela s ktorym zijeme uz dva roky a moje deti mu nikdy nepovedali inak ako krstnym menom,jedine starsi povie v skole ze je to jeho NEVLASTNY otec,maju spolu vyborny vztah,beru ho ako rodica ale oslovuju ho menom,otca maju a toho tak aj volaju.ja by som neprezila keby si mojho exmanzela priatelka toto dovolila,asi by som jej jednu ustedrila 😅 v kazdom pripade tol musis riesit rozhovorom s nimi ze si to neprajes a plus malemu to vysvetlovat.drzim palce

lucia09
17. okt 2012

..treba si to vysvetliť s EX...keď si príde po malého, treba mu povedať priamo, že si toto nepraješ viac počuť. Musíš byť rázna, aby pochopil, že to myslíš vážne. Nesmieš sa báť, povedať svoj názor.. Ty si mama a si tá najdôležitejšia osoba v živote Tvojho dieťaťa🙂

anjelicek26
17. okt 2012

Vysvetli presne toto synovi...mama je zena,co ta porodi a vychova a neexistuje prva a druha,ale len jedna. @ja mam dve nevlastne deti, co k n chodia na navstevy, su to uz takmer dospele baby, ale to je jedno... volali ma po mene od zaciatku q hotovo... nenapadlo ma ani minutu po nich chciet,aby mi hovorili mama, prislo by mi to cudne...

omaminkao
autor
17. okt 2012

Bolo by fajn keby toto buď čítala alebo počula tá dotyčná aby sa konečne uvedomila. Kveta uf no tak to si ma dostala myslíš že by mali nejakú šancu? Lebo čo si má chodievať po malého chodieva asi tak na pol údajne viac nemôže kvôli práci tak ako by sa chcel o malého starať. Ešte je čas ale keď pôjde do školy budem musieť podať o zvýšenie výživného tam sa bude prejednávať aj styk uf to bude boj dokázať že nie je schopný sa o neho postarať poriadne

omaminkao
autor
17. okt 2012

@anjelicek26 Vidíš a jej to zrejme čudné nepríde, ona sa skôr v tom vyžíva keď jej cudzie dieťa povie mama

anjelicek26
17. okt 2012

@omaminkao mozno to vzniklo uplne nevinne. Chce to dohovor s ex... Plus by.som bola opatrna,ked sa takto cudne angazuje,nech nepoziadaju o zverenie maleho do ich starostlivosti...

karin1234
17. okt 2012

Ja byt tebou tak synovi vysvetlim,že mama je jedna a to si ty. ty si ho nosila v brušku, porodila, straš sa o neho 24hod. denne. a tvoj ex je dobry pripad ked to podporuje, ze robi dieťati v hlave chaos...

omaminkao
autor
17. okt 2012

Už pri poslednom súde žiadal malého do striedavej starostlivosti ale pri mojich argumentoch nemal žiadnu šancu myslíte že tento krát by sa mu to už mohlo podariť?

anduk
17. okt 2012

hajzel jeden aj s tou svojou zenskou sprostou! pardon za vyberany slovnik, ale som z toho uplne pohorsena! co si to dovoluju?! tiez si myslim, ze mu ide o zverenie do opatery. ani nie ze by sa tak chcel o maleho starat, ale jeho muzske urazene EGO nepustiii... a tej zenskej jeho to asi vyhovuje, mozno jej to pripada "zlatucke" ked jej chlapcek povie "mama". podla mojho nazoru moc mu to neomielaj dokola, aby "nechytil stranu otcovi", len proste "mama je len jedna" a ocova frajerka je cudzia teta (a ani to nie je rodina!). mozno by bolo dobre skor poukazovat mu fotky ked si mala brusko, ked bol babatko atd. a rozpravat sa s nim o tom, aj v ramci hry napriklad.
a este mi napada, za zvazenie by stalo sudne pojednavanie ohl. prehodnotenia casu traveneho s otcom - aby sa tak mohlo diat iba v tvojej pritomnosti - kvoli psychickej pohode maleho, aby mu nehudli do hlavky tie bludy. to snad kazdy sudca uzna, ze nie je prinosom aby pocuval psycho nezmysly o prvej a druhej mame...

klincek
17. okt 2012

@omaminkao, ak s tym ex a jeho terajsia neprestanu, pohroz im, ze podas navrh na zakaz styku otca so synom, alebo aspon na upravu styku v tom zmysle, aby prebiehal v tvojej pritomnosti. dovod je jednoduchy a podla mna by si s tym obstala aj na sude, a to, ze ohrozuju zdravy psychicky vyvin a stabilitu rodinnych vazieb dietata..
co sa tyka samotneho syna, skus mu to vysvetlit napr. tak, ze ked ti hovori "druha mama", tak ta z toho boli srdiecko, lebo to nie je pravda, a ty si jeho jedina a ozajstna mama. a ako by sa citil on, keby si ty zacala hovorit, ze jeho /synov/ najlepsi kamarat je tvoj syn a on je az tvoj druhy.. vysvetli mu, ze sa nema bat volat volat otcovu priatelku teta XY alebo proste len menom, presne tak ako vola tvojho priatela..on to asi nerobi naschval, len je chudatko zmateny, ked to donho hustia (smradi hnusni!-sorry, ale musela som 😠 ), takze mu musis stale dookola opakovat, ze to nie je pravda, ze mamicku ma len jednu a ocka tiez, a tak to bude stale. az ked bude mat teta vlastne deticky, tie ju budu volat mama, tak ako on doteraz teba..skus najst sposoby, ako mu to vysvetlit trebars na rozpravke (vyborna by bola nejaka s hnusnou macochou 😉 ), alebo na zvieratkach a ich mladatkach..proste co najvhodnejsie vzhladom k jeho veku. on to urcite velmi skoro pochopi, len si musi trosku upratat v hlavke ten chaos, co mu tam narobili. vydrz, zvladnete to.

caroline123
17. okt 2012

@omaminkao to je nechutne od tvojho ex a jeho terajsej "krasky". oni si uvedomuju co to moze spravit v hlave tvojmu malinkemu? ak chcu ublizit tebe,je to ina vec,ale preco cez syna. a vobec,naco potrebuju tebe ublizovat (svine),ved nech si ziju svoj zivot. este raz : NECHUTNE OD NICH!!!!

korenbaba
17. okt 2012

@omaminkao to je od nich pekná oblubnost, a aj ked ta to boli a nechceš s nimi urobit bordel (čo ja by som urobila raz-dva), tak sa porozprávaj s malým, ale nedramatizuj. je to dieta, vela vecí nechápe. podla mna vie velmi dobre že jeho mama, jediná a mama. a číslo jedna, či dva je pre neho len pojem. Časom si to uvedomí na 100%.

natalia912
18. okt 2012

fuhaaaaaa...no ja ti neviem ... ja sa neviem dočkať, kedy mi môj malý povie konečne mama... a keď si predstavím, že by tak hovoril nejakej druhej, tak ma poráža....ja by som asi kašlala na svoju hrdosť a to, že ma "porazia" a taký krik čo by som narobila, že koniec ... ale ja som taká blbá povaha...no držím palce nech to malému vysvetlíš a keď nie,tak ja nwm ... chápem že ťa to trápi ale nechápem ako to môžeš vydržať :( ja by som to asi ukončila stretávaním sa s otcom ... žiadosť na súd a môžu ma poľúbiť aj ex, aj jeho frajerka...

omaminkao
autor
18. okt 2012

No však aj očakávam či mi kedy nepríde žiadosť zo súdu o zverenie ale budem bojovať pre neho je syn iba chvíľková hračka na pobavenie on si zrejme neuvedomuje že to nie je len pár hodinová záležitosť ale neustála starostlivosť o malé dieťa. Vy ich ešte stále pekne nazývate to ako im hovorím ja by ma hneď odtiaľto vymazali. Bývalého pochopím že ma nenávidí a chce sa mstiť ale prečo aj ona? Zvažujem že zájdem za advokátkou alebo detským psychológom aj mne by to pomohlo porozprávať sa s nimi čo ma trápi. Dnes som si malého ani do škôlky nedala. Chcem s ním stráviť celý deň a ísť niekam kde budeme len ja a on a najhoršie že víkend sa blíži ex si príde po malého stačí pár hodín a dieťa mi zas príde s vymetením mozgom ☹

dudka1979
18. okt 2012

Normálne si to nevšímaj, ja viem asi to ťažko, ale stále mu hovor pravdu a bude to ok, nemajú čo a ked budú mať svoje vlastné ani si nespomenú... 🙂 uvidíš...Mám kamaráta (trošku naopak)bol s malým na materskej raz aj v nejakej relácii o týchto ockoch, ex sa rozviedla kvôli novému priateľovi tak išli bývať do rakúska hneď za hranicu, prestala mu ho dávať, vymýšľala si že malý sa ho bojí hovadiny, súdil sa a dokazoval pre rakúskymi súdmi že ho lúbi a nemá problém žiadny, tak sa hrával a stretával s malým pred psychologičkou ako debil, po roku keď to vyhral samozrejme a pár tisíc euro ostal lahší, tak sa jej narodil dieťa číslo dva a potom dieťa číslo tri a už by si mal aj on vraj vyskúšať ako je to mať ho stále a tak, tak zmiešaná starostlivosť nakoniec, z jej iniciatívy lebo už malý má nemá 4 ale 7 a takto to dopadne aj u vás uvidíš, sa len teraz na neho fixujú aj tá ženská a potom odrazu nebude čas....nevšímať hotovo....

omaminkao
autor
18. okt 2012

syn bol ešte donedávna strašne na mňa naviazaný ledva ma pustil na záchod mala som to skôr postrehnúť že sa čosi deje moja chyba. No len sa bojím a mám strašne pocit že exova frajerka mať decko nemôže však už dávno som počula ako strašne chce mať vlastné dieťa sú spolu pomaly tri roky a stále nič dobre možno si to rozmyslela možno že má čas ale nech mi nekradne moje

simca06022011
18. okt 2012

myslim, ze malemu nevysvetlis ze ti to ublizujem, povedz mu ze si jedina mama a mozno mu vysvetli kto je to "mama", napr. na zvieratkach... ze mama moze byt len jedna. S Ex by som sa porozpravala, ze taketo spravanie netolerujes a nebudes trpiet ked sa cudzia zena bude volat jeho matkou. Ked neprestane, socialna pracovnicka to isti a zakazes mu stykat sa zo synom v pritomnosti jeho priatelky alebo obmedzite navstevy napr. na den a hotovo...
Ja som mala nevlastneho otca a tiez velmi chceli aby sme ho volali ocko.. no to vies :P Otec to sice neriesi, ja som bola uvedomena kto to je, tak moju dost zmetenu sestru (vtedy 3rocnu), som dala "do laty", ze ziadny cudzi chlap nemoze byt ocko. Je to hrozne... cim si deti musia prejst ked sa nejaky zakomplexovany "nahradny" rodicia nevpracu do koze 🙂 Manzelka mojho otca nemohla mat deticky a krasne sa k nam spravala, volali sme ju po mene... vymyslala nam vzdy kopec aktivit a bola aj prisna... nie je to dovod na to aby toto robila, ked ano, tak patri k psychologovi.

biancarv
18. okt 2012

@omaminkao to musí byť strašne, aj ja nežijem s otcom syna od 2 rokov. Teraz som šťastne vydatá, ale vôbec syna nenutim aby volal manžela otec, volá ho krstným menom a môj bývalý má tiež partnerku s ktorou na už ročné dieťa, syn ku ním chodí, tak raz dvakrát mesačne, ale tiež ju volá krstným menom. Keby od neho chceli aby ju volal mama, tak by má porazilo, určite by som to tak nenechala a ex by som vysvetlila že si tí neželám . Ty kokso to čo je za drzosť z ich strany, mama je len jedna . Svine jedne, normálne som rozčúlena. Synček nevidí že tí je z toho smutno? Ja neviem, aj jemu by som sa to snažila nejako vysvetliť. Držím palce.

jabadaba
18. okt 2012

na synceka sa nehnevaj, ten je malicky a ma v tom zrejme riadny zmatok. Vybavila by som si to s ex manzelom a jeho novou partnerkou. Je dost nepatricne pozadovat taketo oslovenie, ak by teba nebolo a ona Ta plne nahradza, fajn, nepoviem ani slovo. Ale tvoj syncek mamu ma. Takze syncekovi len jemne vysvetluj, ze Ty si jeho jedina maminka ktora ho velmi lubi. Zbytocne mu asi motkat hlavu tym ako sa citis ublizena, on to este nepochopi. Uprimne, mne zena co si toto narokuje pripada chora na hlavu. To je tak, narazia si chlapa so zavazkom a potom su horsie ako iniciativni blbci co prilis tlacia na pilu. Ja neviem, je to z ich strany pokus byt v lepsom svetle v ociach noveho partnera alebo co je to za ubohost? Som toho nazoru, ze zena, ktora sa pusti do vztahu s chlapom, ktory uz mal zenu a ma zavazok, tak ma narok jedine byt dobrou priatelkou jeho detom. Nic viac, nic menej.

omaminkao
autor
18. okt 2012

no však ak v tom budú pokračovať aj naďalej tak ich pošlem k cvokárovi obidvoch nech sa dajú liečiť. No malý akurát tak vníma môj plač a stále mu to vysvetľujem aj na príkladoch že každý má len jednu mamu čím bude väčší tým bude rozumnejší len tým viac budú do neho hustiť preto mu aj ja stále opakujem že táto teta nám ho ukradla, že sme bývali všetci spolu že je to zlodejka ktorá nás z domu vyhnala to chápe lebo mu občas aj fotky ukazujem a rozprávam o spoločnom bývaní bože už len toto mu poriadne povysvetľovať

ani3012
18. okt 2012

@omaminkao a vidíš? toto by si asi nemala hovoriť pred ním...malému tá teta neublížila,necíti,že by mu ho ukradla a tak to môže od teba vnímať ako útok na niekoho,koho má rád...

omaminkao
autor
18. okt 2012

tá teta nech si spraví vlastné decko alebo nech si adoptuje a môjmu synovi nech nevymýva mozog sprostosťami

biancarv
18. okt 2012

@omaminkao presne tak súhlasím s
@ani3012 to nie je dobré na nich útočiť pred synom, to by som nerobila. Môže sa to obrátiť proti tebe, aj ja by som mohla synovi toľko toho porozprávať, ale vždy sa o nich vyjadrujem slušne aj keď mi ublížili a on príde na to sám keď bude veľký. Takže pozor, v tomto by som bola fakt opatrná