Ako a koľko Vám pomáhajú Vaši partneri s deťmi?

mia551
7. nov 2011

Rada by som si urobila malý prieskum, ako a kolko Vám pomáhajú Vaši partneri / manželia s vašimi deťmi...
- pomáhajú vôbec?
- ak áno, ako presne a ako často?
- ak nie, čo teda robia - pracujú alebo len sedia nagauči 🙂
- bolo to iné, keď boli deti malé (do 1 roka) a zmenilo sa to s vekom detí alebo je to stále rovnaké?
- sú shopní / ochotní ostať s dieťaťom aj sami doma (napr. 1-2 hodinky, príp. celý deň...)?
Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede...

ajka82
7. nov 2011

pokial neni od rana do noci v praci tak pomaha so vsetkym, aj pri detoch aj domace prace-vsetky okrem prania a zehlenia
-vzdy ked je doma a nepotrebuje este cosi mailami vybavit-ale aj to vie odlozit ak je nieco surne..
, okupe-starsiu, prezlecie,prebali, nakrmi ak si vypyta mala-starsiu,
do 4 mesiacov zabavil dieta, nachystal vzdy vsetko okolo co bolo potrebne k obliekanu, kupaniu...ale do tych 4 mes. nekupal ani neprebaloval, az potom-ked uz bolo dieta podla neho "nerozsrobovatelne"
-je ochotny aj schopny zostat aj s dvoma detmi doma ked idem cvicit, alebo vezme obidve baby von, ked varim obed a pod. ak je doma... so starsou aj cely den, s mladsou, dokedy neni nutne nakojit 😉

denisekkk
7. nov 2011

Ahoj, moj priatel pomaha ako sa da ale stale pracuje , kedze zijeme v dome kde je stale co robit. je s malou rad a vzdy si to uziva. dokaze sa o nu skvele postarat . jasne ze ma problem najst mista kde ma oblecenie...vsetko mu musim vraviet ale snazi sa a verim mu ze je Elina s nim v bezpeci. dokaze s nou byt aj sam doma..dokonca v prvych tyzdnoch sa o nu staral pomaly viac nez ja-lebo som bola po cisarskom a ON ma naucil ju obliekat a prabalovat, kedze mal mladsich surodencov a ja som jedinacik 🙂

wikikollarova
7. nov 2011

ahoj,no neviem ako ostatny,ale moj manzel mi pomaha musim povedat ze nadstandarne.od ked sa maly narodil pokial je doma stava k nemu,ranna neranna vzdy ked zaplace tak sa k nemu postavy.ked bol este uplne malicky tak ho nekupal lebo sa bal ale ked podrastol tak ho kupe pokial je doma,nakrmi ho,prebali no proste uplne vsetko.ako on tvrdi je to jeho zlaticko tak preco by sa o neho nestaral.pomaha mi aj v domacnosti podla jeho moznosti no varit nevari lebo ako on tvrdi asi by sme vyhoreli,nezehli a neutiera prach,ale vsetko ostatne zvladne.s drobcom bol uz aj sam cely den a v pohode to zvladol,dokonca raz strazil aj sestrinho maleho a nebol problem.drobec ma zatial rok a moj manzel sa uz nevie dockat ked vyrastie aby mohli spolu santi po vonku,ale zalezi od partnera a podla mna aj kde a ako sa v praci namaka.moj muz pracuje ako bansky zachranar na nepretrzitej zmene cca 12 hodin a vsetko zvlada v pohode. zato ako sa krasne o nas stara mu patrii moje velke DAKUJEM. 🙂 🙂 🙂 🙂

bobocka
7. nov 2011

tak moj manzel zvlada vsetko na vybornu.keby mal prsia,tak ma dokonale zastupi 😀 fakt od maleho narodenia prebaluje,hra sa s nim,kocikuje zavodne 😀 cim je maly starsi,tym je to lepsie a lepsie,lebo je s nim vacsia sranda a viac veci sa da robit.manzel nema problem ist sa hrat s malym do materskeho centra kde je jedinym otcom a ostatne su maminky.kupe maleho on,zubky umyva on,uspava maleho on.krmi maleho tiez.no nerobi domace prace.teda riad umyje a smeti vynesie,aj nakup spravi,sem tam navari pre nas(malemu nevari,kedze nevie kolko coho moze dat pre male brusko).manzel neperie,nezehli,neupratuje(myslim vacsie upratovanie,jasne,ze udrziava byt cisty,no kupelku napr neriadil nikdy asi 😀 .mame to super poriesene,podelene.teda kym ja poriadim,tak sa on s malym vyzabava a potom travime cas vsetci spolu.maly ho uplne zboznuje a ja tiez 🙂 lepsieho otca pre nasho syna som si ani zelat nemohla 🙂

elienka
7. nov 2011

Sú tu samé pozitíva, tak aj niečo z druhého brehu - moja dcéra má 6 mesiacov, manžel pomáha málo, resp. rád necháva celkovú starostlivosť na mne, netuší kde je aké oblečenie, o malú sa postará, keď ho vyzvem, ale inak ho samého od seba ho zaujíma tak cca 5 min denne. Ak mu malú nechám, tak sa jej nevenuje (ani nemusí) ale keď začne nariekať alebo sa nudí a z toho plače, tak to hneď aký je bezmocný a že on ju zabávať nevie, strčí mi ju do rúk a zasa ho nie je. Ale zasa bývame na dome, takže vždy si nájde nejakú prácu vo dvore (veľakrát podľa mňa zbytočnú), alebo je unavený z práce alebo sedí pri počítači. Ale ja mu toto nemám za zlé, moje dieťa je len môj výmysel, on mi stále tvrdil, že on deti nechcel. Takže podľa jeho rečí sa stará viac než dosť. Upratujem sama, ak má niečo upratať, tak to strašne ofrfle, že si to radšej spravím sama, nevarí, lebo všetky jeho pokusy sú jedlá ktoré absolútne neznášam - puding, mliečna ryža.
Ale zasa na druhú stranu záhradky sa ani nechytím, dvor som tento rok ani raz nekosila, narobil mi plnú povalu sena pre mojich zajacov, vyrába so mnou nábytky, čo si stále vymýšlam na mieru, opraví mi auto, mobil, počítač, zje všetko čo uvarím a keď nenavarím, je spokojný aj s chlebom alebo vyrazíme von. Voľný čas venujeme výletom.
Celé to jednoducho beriem tak, že sme si dlho žili bez záväzkov (11 rokov sme spolu, z toho 10r. spolu bývame), tak sme si zvykli na taký pohodlný život, on ťažko zľavuje zo svojich nárokov a ja mu nechcem dať pocit, že celý jeho život skončil kvôli našej dcére. Musím na neho opatrne a on si pomaličky zvyká a svoju dcéru ľúbi. Stále si hovorím, že to bude lepšie až za ním dobehne, to ju nebude môcť len tak odložiť, ale zasa ju môžem poslať na dvor, tam sa s ňou zabaví a rád - vidím to na ďeťoch našich kamošov, ako sa im dokáže venovať. Pre môjho mužíka by sa mali rodiť deti také minimálne dvojročné.

Inak mňa by zaujímalo, či títo superoteckovia (môžem len ticho závidieť) bývajú na byte alebo v dome, pretože okolo domu je veľa roboty. Aj kamoši, ktorí bývajú na byte sa veľa venujú deťom, tí čo na dome, tak menej.

elzu
7. nov 2011

Ahoj 🙂
Když se Johanka narodila, muž mi hrozně moc pomáhal, zrovna měnil zaměstnání, tak se mnou byl tři týdny doma a musím říct, že mi to v šestinedělí hrozně moc pomohlo. Miluje děti, takže ji odmalička zpíval, houpal, ňuňal, koupal...a je tomu tak dodnes...jen s tím rozdílem, že Johanka byla od šestého do osmého měsíce v období separační úzkosti, kdy na mě doslova visela a nikdo, a to dokonce ani táta, k ní nemohl...takže mi muž pomáhal se vším tím okolo, co se Johanky netýká...uvaří, uklidí (ale to raději dělám sama-ženská ruka je ženská ruka🙂... Protože ještě studuju, muž Johanku od jejích šesti týdnů hlídá, když jsem ve škole, odcházím každý den v sedm, přicházím ve dvanáct (na začátku jsem samozřejmě tak dlouho pryč nebyla). Musím říct, že to zvládá dokonale a ačkoli hlídá občas i po třech nočních v nemocnici, nikdy jsem od něj neslyšela jediné slovo, že by se z toho chtěl vyvlíct a jít třeba spát... Díky němu mohu dokončit svůj celoživotní sen, aniž bych měla srdcervoucí vyčítavý pocit, že nechávám svou dceru s někým, s kým by byla nešťastná...protože kdyby tomu tak mělo být, svého snu se jistojistě vzdám!!! 🙂
Můj muž je můj Anděl, a ačkoli jako každý má své dny (a rozhodně to s ním není vždy růžové, stejně jako se mnou) a ačkoli se někdy zlobívám, vyčítám a poukazuju na nedokonalosti, vždycky a pokaždé se v srdci vracím k těm chvílím, kdy jsme se poprvé chytili za ruku, kdy jsme se poprvé políbili...kdy jsme byli jen my dva a teprve vstupovali do něčeho tak neznámého jako je společný život, kdy jsme jeden od druhého nic nechtěli, jen jsme s láskou dávali! Někdy po něm totiž chci příliš, pak se musím vždy zarazit a uvědomit si, že ho nemiluju proto, aby si místo na zem házel ponožky správně do koše, nebo aby si po sobě způsobně umyl hrnky, ale proto, jaký je v Duši...proto, že je moje Světlo...
P.S.promiň za délku a mírné odbočení 🙂

maco
7. nov 2011

sami vzorni muzi 🙂
moj manzel mi s malym pomahal, asi tak do roka, potom nam firma dokoncila hrubu stavbu a nastal cas na prace pre manzela, cize odvtedy je od rana do poobedia v praci, pride domov, naje sa a ide na stavbu makat, pride az vecer, unaveny, ma chvilku na oddych a nejake to hranie sa s malym a ide sa spat. Takto to funguje takmer cely tyzden, len v nedelu doobeda kym navarim obed vezme Kubka von. Takze kym sa neprestahujeme, bude to asi stale takto a viem, ze sa narobi, tak od neho ani nevyzadujem, aby mi s niecim pomahal - obcas vsak vecer umyje riad, cez vikend mi spravi ranajky a co sa ho snazim odnaucit a nedari sa mi - casto dava prat oblecenie. A ozaj, uz asi rok sa s kamaratkami snazime stretavat raz za mesiac na kavicku, tak vtedy strazi maleho manzel, je to cca 6 hodin.
No a do toho roka mi s malym pomahal - kupali sme spolu, prebaloval obcas, zobral ho na prechadzku ked som chcela upratat v klude, striedali sme sa pri vareni. V noci k nemu nevstaval nikdy, ale Kubko bol v tomto dobre dieta, neplakaval vela, a dost rychlo sa naucil prespat celu noc.
Manzel by uz rad aj druhe, ale to si teda fakt neviem predstavit, ze on by bol non stop prec - v praci a na stavbe - a ja by som sa sama trapila s dvoma detmi. Bohuzial, nemozme mat vsetko, druhe babo bude az potom, co sa prestahujeme do noveho domceka a nas ocko bude mat na nas vsetkych opat cas.

diid
8. nov 2011

Ano pomaha, musel, mame dvojicky. Bol to pre nho sok v 40r. LOL Od narodenia prebaloval, daval jest, prezliekal, vstaval v noci tak 1/4, kocikoval. V 2r. vydrzi byt s nimi 4-5hod. sam, 2 krat tyzdenne, ale dost sa unadava ze ake to mal tazke. Chudak, a ja sama som s nimi non stop, nakupujem, beriem ich k dr, upratujem, varim, zehlim, periem. Okolo domu moc nepracuje, zvykla som, ma pravdu, dom je ok, nemusi byt super obnoveny, o zahradku sa staram ja, on o travnik a kvety , radsej kazdu nedelu sme spolu a stale ideme niekam na vylet.

luy
8. nov 2011

Aj mne manžel pomáha vo všetkom,okrem nočného vstávania,to mu nedovolím,párkrát vstal a ráno šiel do práce ako mátoha.V práci sa musí sústrediť a tak som to nemohla dovolit.Nevie len variť,inak vie všetko.Cez víkend som na malu ale sama,lebo máme chatu a velku záhradu a to musi okolotoho porobit dosť,ale večer je už len náš.S detmi bol sám velakrát.Naposledy som musela odíst na 2 dni preč,vybral dovolenku a bol s oboma,mala ma 1 rok a malý 10 rokov.

cukor
8. nov 2011

....tak ja mám pre tebe velmi krátku odpoved.môj manžel keby mohol tak by aj kojil.neviem ako by som to bez neho zvládla.a to chodí pravdaže do práce.je schopný a hlavne ochotný robiť všetko...od varenia po upratovanie....aj do poradne chodí s nami ......velmi mi pomáha a som šťastná,že ho mám.

halienka
8. nov 2011

Ja mám šťastie, mne muž veľmi pomáha s malou, akonáhle príde s práce, tak už sa jej venuje až pokým nejde spať - a to chodí ona veľmi neskoro. Malá má 2 roky a zbožňuje ho, väčšinou sa chudák ledva stačí vyzliecť s bundy a už malá visí na ňom 😀 Je to tak od jej narodenia. Nesleduje síce také veci, kedy a čo jej dať jesť, kedy pebaliť, kedy von, kedy spať, to mám v merku ja, ale keď prichystám to jedlo, tak on ju už nakŕmi, alebo ja ju poobliekam a on už s ňou ide von aj na 2-3 hodiny...Celý deň s ňou sám ešte nebol, myslím, že zas až takú odvahu nemá 😀 ale tie 3-4 hodinky už s ňou bol sám, keď som mu pochystala a vysvetlila čo treba. 🙂 Aj v noci keď treba, tak ju drndá na rukách, ako fakt v tomto je úžasný...akurát mi ju trošku rozmaznáva a nevie moc vydržať keď zaplače, má tendenciu jej radšej splniť hocičo, len nech neplače 😀 tak to ho trošku sekírujem, nech ju niekedy aj nechá, lebo mu bude zachvíľu skákať po hlave 😀

luciana157
8. nov 2011

ahojky,moj muz je tiez vzorny ocino.od malicka vedel malinkej papat nachystat,prebalit,okupat.kocikovat ide ak som chora,alebo varim.kazdu sobotu varuje malinku kym som v skole.a ked pridu po mna,malinka je vyspinkana,okupana,napapana,v taske nachystane pitie ako na tyzden 😀 , piskotky keby plakala,jogurtik keby dostala hlad,plienky,dudinka a plienka na oci sa tiez nikdy neda zabudnut doma 😀
samozrejme, ze obcas pride velmi unaveny z roboty a vtedy je pri malinkej tak,ze lezi pri nej na zemi a ona sa pri nom hra a lozi po nom.kazdy vecer kupeme spolu a on oblieka pyzamko kym chystam mliecko.uklada do postielky on,tak je zvyknuta od malicka.ja ju zase rano beriem z postielky 🙂

tomika
8. nov 2011

Moj manžel by mi vedel pomocť s detmi.Ked treba tak to aj urobi.Ale ako pise @elienka žijeme v dome,a má vela roboti.Všetko opravuje okolo domu,porobi,pomože aj v záhrade,nevari,neupratuje,ale ked bolo treba-dával pozor aj na deti.No malého nikdy nekupal,iba teraz ked už je vätši,ale prebaliť,nakrmit to vedel.Teraz s malim pojde von,a mali mu "pomáha".Ked sme mali deti menšie,bolo to trožka ťažšie.

isis
8. nov 2011

Okrem dojcenia a zehlenia robi vsetko. Sme dvaja rovnocenni partneri a tak sa doplname bez toho ze by sme sa kvoli tomu vadili alebo frflali.

6mia6
8. nov 2011

Ahojte, tak môj manžel sa o malého stará niekedy viac ako ja 😀 je to jeho cukríček. Bývame zatiaľ v byte ale staviame dom a manžel pracuje fyzicky. Venuje sa mu každý deň keď príde z práce a cez víkendy keď nie sme na stavbe chodíme na výlety. V domácnosti pomáha ako sa dá, dá si aj oprať veci do práce keď to nestihnem a strašne rád varí a pečie. Handry sa sem-tam povaľujú všade ale to sa dá, už keď o ne zakopáva tak ich aj zdvihne. 😀 strašne nerád syna oblieka ale nejak sa s tým popasuje lebo ho ráno vozí do jasličiek. S hľadaním vecí v skrini má problém asi ako každý chlap, nikde nič nevidí a ja to (nech je to čokoľvek) vytiahnem vždy odtiaľ kde som mu povedala, že sa to nachádza. Kúpe ho len on, výnimočne ja keď nie je manžel doma a teraz mi trošku už zavadzia bruško 🙂 Môžem sa na neho 100% spoľahnúť, bol s ním už aj celý víkend sám a malému vôbec nič nechýbalo.
Takže ja som veľmi spokojná a lepšieho otca pre svoje deti som si ani nevedela predstaviť. 😎

mia258
8. nov 2011

Stará sa o všetko čo treba, urobí akúkoľvek domácu prácu (varí, žehli, perie, upratuje), malú zbožňuje a nerobí mu problém starať sa o ňu aj celý deň 🙂
Síce pracuje veľmi dlho, bývame v dome tak aj okolo domu niečo urobí, svokre pomáha, tak ho nechcem presíliť 😀
Ale nemôžem sa sťažovať, nikdy mi nepovedal, že sa mu nechce alebo nevládze niečo urobiť 😉

nibiru
8. nov 2011

nepomaha je rovnaky rodic ako ja ibaze nedojci nema problem s nou ostat sam no mala je aj tak namna naviazana teda na didky a nestava sa casto ze by som ju potrebovala varovat pokial je doma vari on ma to rad 😀 aj ja 😀 takze vykendy vari tatino ked treba bez problemou porobi co treba,uvary,opere,uprace a mi ideme von samozrejme cez tyzden to robim ja kedze chudak chohodi z prace az vecer naje sa a hned venuje malej takze to mame podelene50-50 takze maximalna spokojnost:o)

melanie2009
8. nov 2011

Ahoj mne manzel pomaha ako sa da,kedze je cely den v robote tak mi nemoze pomoct.Ja som s malim rada sama ani neviem ze ho mam,sadne si a pozera televizor a rozpravky.Ked mi manzel dojde domov tak je ako vymeneni,robi zlotu asi sa chce ukazat.

tenty
8. nov 2011

vsetkym vam zavidim 😉 v dobrom samozrejme 😵

balazica26
8. nov 2011

Môj manžel mi je od začiatku veľkou oporou... pomáha mi so všetkým... malého uspáva, prebaluje. Keď ja dokojím, na rade je tatino aby dal malého odgrgnúť(je v tom profík), už malého aj kúpe, keď cez víkend nevstáva do práce, tak mi pomáha aj v noci a ked sa práve nevenuje malému, tak pomáha svokre, alebo maká okolo domu, dokáže povysávať, umyť riad, pár krát dokonca aj varil 😀. A veľmi mi pomôže aj tým, že cez víkend, ked je doma, mi malého na dve hodinky vezme a venuje sa mu, kým ja ešte sladko dospávam 😀. Nemal problém ostať s malým pár dní po pôrode, keď ja som musela vybehať doktorov. Nikdy mi neodvrkol, keď som potrebovala jeho pomoc, neznevažuje "materstvo", berie to ako moje 24hodinové zamestnanie a rád pomôže aby som si trochu oddýchla.

titkovamiriam
8. nov 2011

Moj pomaha stale.Kedze ma pracovnu dobu ako potrebuje,chodi do skolky rano aj poobede.Po veceroch este skladaju stavebnice,kreslia obcas sadnu k PC alebo k telke.Momentalne je na ocr 😉 a nikdy to nebolo inak pomahal od malicka.Do konca mi velmi pomohol ked sme spolu zacali zit aj s ,,mojimi,, detmi a dodnes maju vynikajuci vztah!A to radsej nepisem kolko mi pomaha s domacimi pracami-miluje žehlenie 😀 😀

sofia2008
8. nov 2011

Moj mm mi pomaha s malou od narodenia so vsetkym 🙂 prebalovanie, krmenie, starostlivost o malu, upratovanie, umyvanie riadu..vzdy bez slova a velmi rad 🙂 sam vravi, ze obdivuje vsetky zeny, co su na materskej a chce mi co najviac pomoct🙂 no a je po celom dni taky unaveny ako ja 😀 ked chceme ist vecer von, tak v pohode je s malou cely vecer a ja som s kamoskou von a jasne, ze naopak 😵

ajca123
8. nov 2011

Ahoj,moj drahy bol na zacatku hrozny a lenivy 🙂 a ked sa nam narodil prvy syn mal nas na haku a v tedy sme prezivali nasu prvu krizu,ale asi aj poslednu 🙂
Boli sme aj v stadiu ze sa rozejdeme,ale nastasti moj drahy otvoril oci a uvedomil si ze by uz aku bajecnu zenu ako som ja uz nenajde 🙂 to mi povedal
A vtedy sa aj zmenil chodi skoro domu a vecer sa kupal s malym a zacal sa mu venovat...
Chodi do roboty,ale rano ma vzdy na ne cas a vecer sa kupe s oboma detickama 🙂 a ja mam svojich 20minut 🙂
Oblece najmensieho a idu si lahnut do spalne a maly sa napapka svojho mliecka 🙂
Kazdy sa moze zmenit a moj sa zmenil na muza mojich snu 🙂
A zaraba tolko aby sme sa mali my vseci dobre 🙂 ,teraz aj prerabame dom a plni vsetko co chcem mat v dome 🙂 a to mi staci 🙂
A teraz cakame este tretieho drobca a aj pohlida ked ja musim ist do poradny a nebo na inu kontrolu 🙂
Chodi s nama na kupaliska a na ine. Uvari aj a ja robim vzdy ranajky 🙂
A kazdy piatok chodi na pivko a raz do roka ho posielam sameho na dovolenku kde sa chodi potapat 🙂 a mozem povedat ze si aspon na chvilku od nas odpocine 🙂 a nebomy ideme do CR k rodine

exupery
8. nov 2011

Moj chodi nepretrzite do prace na dvanastky-dva dni v praci a dva doma.
S malou sa kupe iba on,ak nie je na nocnej,chodi s nou von,hra sa s nou,kreslia,alebo sa s nou blazni,ked treba navarit tak navari,ked treba povysavat tak povysava,umyje chodbu,dlazku,a poumyva riad...ked ho nazeniem,tak aj poutiera prach,umyje okna a podobne-nema problem so zenskymi pracami....
On je tak nauceny uz z domu,nakolko boli traja bratia,takze museli...a ja predsa nie som sluzka... 🙂

jabadaba
8. nov 2011

muz pomaha od narodenia oboch deti. Pomaha denne a rad. Neberie to ako pomoc, ale ako samozrejmost, ze sa detom po skonceni prace venuje prave on, ved aj on chce byt s detmi. Rovnako o domacnost sa starame obaja. V tomto ohlade som nemala nikdy ziadne vyhrady, nikdy som nemusela nieco od neho vyzadovat. Pre neho su iste veci automatika. Muz tiez nepestuje ziadne kamaradsafty, po veceroch nechodieva nikam, nema potrebu, pritom slobodu ma rovnako ako za slobodna. Niet potreby. Pre neho sme zazemim my, nas domov , nasa pohodicka. O to ho to asi viac laka byt doma, ze ma dovolene ist kam chce. 😀 Deti povaruje, postrazi bez najmensieho problemu ak ja niekam chcem na dve hodky ist. No proste ziaden problem. 🙂

katecameron
8. nov 2011

ziabohu nie nepomaha skroro vobec vacsinou nieje doma a ak ano sedí za pc ako ja teraz 😉 nezmenilo sa to ani sa to nezmení podla mna myslím ze je to rodinnym vzorom jeho otec sa tiez nikdy nestaral o deti a nepomahal ani svojej zene napr.v kuchyni 😝 😝 😝 😝 😝 dufam ze moji synovia taky nebudu aspon ten starsí ten my pomaha stale vraví ze musí mamicke predsa pomoct zlaty pomocník maly ten ma zatial ine zaluby

miracko
8. nov 2011

Môj muž mi pomáha tak ako sa mu dá
Neviem či ti presne zodpoviem otázky lebo sú tak zvláštne formulované
Pomáha mi denne, cez týždeň je to pomenej kedže od rána do večera je v robote ale maximálne mi pomôže už len to, že ráno ich vozí do škôlky a večer ich dáva spať
Ak sa s nimi hrá tak jasné že nesedí na gauči, pokiaľ sa teda nehrajú na doktora 😀 😀 😀
myslím že teraz sa im venuje viac ako do toho cca roka, lebo vtedy ich väčšinou zobral na prechádzku a tak, ale teraz už spolu hrajú futbal, stavajú lego, debatujú, čo sa s malými deťmi až tak nedalo
A zostať s nimi celý deň doma je schopný, a neraz sme to overili v praxi, keď som bola celý víkend v škole alebo kdekoľvek inde, síce sem tam mával problémy čo komu obliecť ale inak v pohode, neboli ani hladní ani urevaní, skôr by som povedala že si doslova užívali že majú ocina len pre seba, keďže ho vidia menej ako mňa

monuska342
8. nov 2011

moj manzel je dost dlho v praci ale ked pride tak sa venuje malemu a teraz este ovela viac kedze mi je dost zle krmi ho prebaluje hra sa s nim ide s nim na 2 hodinovu prechadzku alebo do obchodu a ja iba lezim v posteli aj navari aj uprace a ked uz je vidim ze uz je fakt unaveny tak sa snazim aby si trochu oddychol aj ked sa teraz mam problem odlepit s postele....ale maly je taky zlaty ze sa dokaze kludne zahrat dost dlho sam 😉

hoogy
8. nov 2011

moj mm my pomaha velmi.boli sme asi rok tk ze mm pracoval v zaranici a chodil pomenej domov(asi raz za 2 mesiace)ale aj vtedy ked bol doma tak sa venoval hlavne malemu. do8 mesiacoch bol pri nas a nemal problem maleho prebalit, postrazit, nakrmit. hocikedyna hocijako dlho. teraz od 2 rokov sme zase spolu stale. chodi domov sice neskor kvoli praci,ale rano vstavas malym a mne daju este polhodiku navyse🙂 on zatial pripravy ranajky postara sa o maleho. poobede ked pride z prace tak sa zvacsa s malym naveceraju a hraju sa hodinku dve (podla toho kedy pride) v izbe alebo idu von. ale ja osobne to povazuj za take nadstandartne venovanie sa a som mojmu mm vdacka ze sa tak stara o maleho.viem ze nie vsetci su taky

mysenac
8. nov 2011

Ahoj, môj manžel mi pomáha odkedy sme manželia, zobral si na starosti umývanie riadu a kuchyne, pomáha mi s deťmi - prebaliť, nakŕmiť, zahrať sa. V domácnosti urobí o čo ho poprosím (sám od seba sa okrem tých riadov roboty moc nechytí), chodí na nákupy a nie je problém, keď vyrazím s kamoškami občas večer von. Takže sa môžem naňho spoľahnúť na 100% (jediné čo neurobí je žehlenie a kojenie 😉 )