Ako by ste toto riešili vy?

sandra171
21. okt 2015

Zdravim, mam takyto problem:..s manzelom sme cakali babatko ale zial v sobotu sme sa dozvedeli ze sme on prisli..bola som v 11 tyzdni, obaja sme boli z toho zdrveni lebo sme sa nan velmi tesili, o dva dni som musela ist na zakrok, manzel bol somnou cely cas v nemocnici, chodl somnou po vysetreniach a kym som lezala a cakala na zakrok chodil mi domov po veci alebo sedel pri mne..bol v nemocnici cely cas az kym mu po zakroku nepovedali ze je vsetko ok potom siel na chvilu domov, neskor sa vratil po mna, na druhy den si vzal v praci volno aby mohol byt pri mne doma..a tu je problem:..v ten zakroku som mala narodeniny, logicky sme to s manzelom nijak neriesili a dohodli sme sa ze oslavime az ked sa dame dokopy trochu- ja fyzicky a obaja psychicky,,.lenze moja mama nevie prezit ze mi na narodeniny nic nekupil..vraj je tazkopadny a aj ked som bola v nemocnici mal ist a daco mi kupit..doslova na mna dnes kricala ze je to od neho neohladuplne a drze..a bla bla..akokeby zabudla na to co sme prezili a na to ze manzel bol somnou cely cas v nemocnici a staral sa o mna..pred tym ako sa nam to stalo planoval zo sestrou darcek pre mna..ale samozrejme ked sme sa dozvedeli tu hroznu spravu zislo z toho..nakolko mal v plane mi nakupit okrem ineho aj tehotenske šaty...lenze mame to neviem vysvetlit stale len do mna huci..ze sa vykaslal na moje narodeniny a neviem co ešte.stale sa do nas mieša..uz som z toho chora..prosim napiste mi ako by ste na toto reagovali ak vobec..ja uz som s nervami v koncoch

henikav
21. okt 2015

@sandra171 ako ti to napisala @timikaj1 tvoj manzel je tvoj najkrajsi darcek, ked vie co je dolezitejsie, urcite to ze stal pri tebe a nie behal po obchodoch vo chvili ked ho potrebujes

mimi1237
21. okt 2015

@sandra171 Ked ti môžem poradiť ,nepripúštaj si to tak,ale zrejme ti vadí viac vecí,kedže píšeš že je taká ,že sa mieša velakrát...Tak asi len jej priadne vysvetliť ,skúšala si sa snou o tom porozpávať ,že ti to vadí a nepáči sa ti to?

simca06022011
21. okt 2015

Jaaj z toho si nic nerob :D ja som mala to iste ale po porode, mama sa rozculovala ako to ze som nic nedostala od partnera :D ako keby to bolo najdolezitejsie na svete...

sandra171
autor
21. okt 2015

@mimi1237 samozrejme..ale s nou sa neda..akoby ani nepocuvala co hovorim..stale si ide svoje..nevie pochopit ze uz nie som male dieta a ze sa do nas nema miesat..

mimi1237
21. okt 2015

@sandra171 Prepáč až teraz som si všimla ,že si skúšala to snou vyriešiť,jednoducho musí pochopiť že sa starať nemá,nieje to dobré pre tvoje manželstvo.A čo tvoj otec,ak je kus iný tak skús poprosť jeho nech jej dohovorí..

nervacik83
21. okt 2015

@sandra171 a presne toto je dôležité... stojí pri tebe, bolesť prežívate spolu... možno nemám do toho, čo hovoriť, neprežila som to čo ty, ale myslím, že jeho prítomnosť, podpora je viac ako milión darčekov... prajem skoré zotavenie...

timikaj1
21. okt 2015

A mama dostávala od otca zakaždým darčeky?Či si rieši nejakú frustráciu cez Teba?🙂 Mám pocit, že ona má svoj scenár vymyslený v hlave ako by ste mali fungovať a keď to nejde podľa jej predstáv tak " kope"🙂...Ja mám takú svokru, našťastie je ďaleko , ale vždy využije príležitosť a skúša🙂...

sandra171
autor
21. okt 2015

@timikaj1 presne si to vystihla: chlapp ma zarabat, robit okolo domu, nesmie pit ani kvapku, nema narok kecat to zariadovania domu, musi stale zene nosit darceky..nema co chodit von s kamaratmi, nema co vobec mat svoj nazor :D..a tak podobne

sandra171
autor
21. okt 2015

@nervacik83 urcite ano..velmi mi to pomohlo ze bol pri mne..sedel v cakarni hodiny..nudil sa..a to len preto ze vedel ze som tam chcela niekoho mat..aj ked tam byt nemusel a mohol ist kludne domov

timikaj1
21. okt 2015

@sandra171 mama môže byť rada, že má chlapec hlavu" na poriadku" a vie, čo je v živote doležité!!! Čo z darčekov, keby bol hulvát a nemal Ťa za nič!!

sandra171
autor
21. okt 2015

@timikaj1 ak by mala moja dcera takeho muza ako mam ja..budem preštastna a spokojna..

natalym
21. okt 2015

@sandra171 Mamu nepočúvaj. Je to Tvoj muž, máš ho rada a vy dvaja to máte spolu vyriešené tak nech sa nestará a bodka.

timikaj1
21. okt 2015

@sandra171 Či budeme mať 30, či 60 rokov stále budeme pre rodičov deti a oni vedia všetko najlepšie, aj to ako máme žiť svoj vlastný život🙂...

maminkynafazulka
21. okt 2015

Tvoja mama si neuvedomuje ze si mala ten najkrajsi darcek.. Svojho muza v najtazsich chvilach.. Nejde o hmotne veci.. To sa da kupit kedykolvek... Ale podrzat ta ked to potrebujes je to najkrajsie ako nejaka kytica alebo co... S mamou by som to neriesila nech si popinda ju to prejde....

moon321
21. okt 2015

To je smutné, že hentak ta napáda slovne. Určite si to mala ťažké, či ty alebo muž. Kašľať na materiálne veci. Hlavne je ze bol pri tebe v nemocnici. Tvoja mama si myslí že s darčekom, by to bolo lepšie? Drz sa.

tomiholjubavi
21. okt 2015

mna by napr. urazilo a rozhorčilo, keby v den zakroku niekto okolo mna šaškuje s kyticou a bonbonierou 😖 takto ste aspon zachovali dekorum a vzdali uctu pamiatke nenarodeneho babatka.

sandra171
autor
21. okt 2015

@maminkynafazulka ved to..ved aj pre manzela to bola rana..velmi sme sa obaja tesili na to male..vymyslali mena..obzerali vecicky v obchodoch a zrazu bolo vsetko prec...ale treba mu vytknut podla nej ze mi nebol zhanat darcek..vo chvili ked som bola po zakroku v narkoze...!

sandra171
autor
21. okt 2015

@moon321 ona ten potrat berie tak ze :..no stalo sa .. to sa stava..a nabuduce sa to podari a ideme dalej..lenze pre nas to nie je take jednoduche..ona to nikdy nezaila preto to nevie pochopit a riesi hluposti

prego81
21. okt 2015

@sandra171
vies, skusila som sa na to pozriet aj z pohladu mamy. Keby som ja mala vydatu dceru, ktora caka dieta a nie su s manzelom schopni sa osamostatnit asi by mi tiez zat lezal v zaludku. Neber to prosim osobne, ja len tak "nahlas rozmyslam". Tiez by mi vadila taka dcera. Neriesila by som to vsak ako tvoja mama 🙂

Kazdopadne suhlasim, ze mama nema co riesi co tebe manzel kupi a nekupi, to som uz niekolkokrat napisala. Ale aj vy dvaja by ste mali byt zodpovednejsi a najprv sa osamostatnit predtym ako si naplanujete dieta. Obzvlast ak spoluzitie s mamou nie je podla tvojich predstav 😉

Zelam skore zotavenie 🙂

natalym
21. okt 2015

@sandra171 Vieš lenže toto je možno jej forma hnevu, obrátila to proti Tvojmu manželovi. Tak ju len uzemni a hotovo.

timikaj1
21. okt 2015

@sandra171 ja takého pozorného muža ani nemám ani nepoznám!!! 🙂 Môžeš byť spokojná a mama tiež, to iní chlapi mať takú svokru, už sú za horami za dolami ☹ ..

sandra171
autor
21. okt 2015

@prego81 my byvame v dvojgeneracnom dome a mama nechce aby sme odisil..chce aby sme tam ostali byvat s nimi..nie sme schopni sa osamostatnit lebo ja studujem, manzel pracuje tym padom mame jeden plat a splacame ešte auto, prispievame na domacnost a stravujeme sa sami..tehotenstvo sme neplanovali..chceli sme to presne tak..dokoncim skolu najdej pracu odstahujeme sa a spravime babatko..zial niekedy to osud zariadi inak

tomiholjubavi
21. okt 2015

@sandra171 asi by som na mamu neskutočne navrieskala, keby po si takej velkej strate a traume dovoli namiesto moralnej podpory na mna zdvihat hlas a otravovat ma s takymi p*covinami. ☹ ako keby darcek nieco zmenil...ja by som ten rok narodeniny ani vobec neslavila ☹

prego81
21. okt 2015

@sandra171
stale mam pocit ze len hladas vyhovorky. Nemyslim to zle, ani nechcem rypat. Osamostatnit sa da aj ked studujes. A ako si pisala ze mama potrat vidi tak, ze stalo sa a nebuduce sa podari, tak sa mi zda ze tvoja mama je celkom racionalna. Stava sa to ozaj casto, niekto sa s tym vyrovna ako nic a ini sa tym trapia.
Osud tehotentsvo nezariadi. Na to je dnes ochrana. Nie 100% ale velmi velmi vysoka 😉 Kazdopadne ti drzim palce nech najdete spolocnu rec s mamou. Zijete u nej tak vam ine nezostava 🙂
Asi to vidim inac ako ty, ale aj tak ti drzim palce

timikaj1
21. okt 2015

@sandra171 To poznám, najskôr ťa presvedčia ako to bude super, keď budete v jednom dome, ako si budete pomáhať a nakoniec to vypáli úplne naopak, najma pri takých rodičoch, čo si nevedia uvedomiť, že už ste rodina Vy dvaja a oni sa nesmú starať!

sandra171
autor
21. okt 2015

@prego81 ano stava sa to, ano je racionalna,,ale ja neviem myslim si ze ak by napriklad moja dcera prisla o dietatko urcite by som jej dva dni po zakroku nevycitala takuto hlupost..co sa tyka tych vyhovoriek musela by som ti opista celu nasu situaciu aby si to lepsie pochopila ale to je nadlho..to nema vyznam..

lubina
21. okt 2015

@sandra171 tvoja mama je zrejme dost sebecka...nechape co prezivate??? ved narodeniny je ta posledna vec na ktoru asi myslis. Sama som si presla stratou dietatka, tak ako ty, ale urcite som nemala ani pomyslenie na ine veci.....snazila som sa vyrovnat so smutkom a to nejaku dobu trvalo....povedala by som mame, ze bud s tym prestane, alebo nech mi da na nejaky cas pokoj, kym sa s tym vyrovnam....

sandra171
autor
21. okt 2015

@lubina povedala som, nezabera..

lubina
21. okt 2015

@sandra171 tak potom to uz len ju slusne vyprevadit z dveri ☹ . Zial ona by ti mala byt oporou spolu s tvojim manzelom a nie aby ti robila este nervy...ozaj by som ju vyprevadila, aj ked je to mama

seahorse27
21. okt 2015

Tvoja mama je uplne mimo a mieša sa do veci, do ktorých jej nič nie je. Co najrýchlejšie sa od nej odsťahujte, sa da. Hádam si len nemyslela, ze budete oslavovať po príchode z nemocnice 😲 Ci ti chlap kúpi darček presne v den narodenín alebo o par dni neskôr, je vo vzťahu uplne nepodstatná vec. Podľa toho, co píšeš, mas pri sebe super chlapa. Ani o ňom nepochybuj a mame stručne vysvetli, ze nie si zvedavá na jej názor na neho.