Ako donútim manžela schudnúť?

frzeiovn
16. feb 2023

Ahojte baby,
možno máte rovnaký problém ako ja, alebo lepšie povedané môj muž. Už sme spolu 16 rokov, máme tri deti, má 43 r. Keď sme sa brali mal asi 85 kg a teraz 110 kg. Zdá sa mi to už dosť na jeho vek, ale neviem ho prinútiť niečo so sebou robiť...Nie je celkom športové nemehlo, vie napr. pešiu chôdzu😝 potom sa vie bicyklovať, ale to sa veľmi nechce, lebo ho operovali na hemoroidy a sa vyhovára, vie plávať, ale to ho nebaví, v bazéne sa len ovaľuje na kraji, ja som sa teraz s deťmi bola aj lyžovať, to nevie, lebo nechce, vedel by bežkovať, ale to že už zabudol...a furt niečo... Máme taký plán, že skoro každý deň, podľa situácie keď vydá ideme na 5 km rýchlu prechádzku a to je všetko. Ja som strašne akčná a vždy niečo vymýšľam ale on len ako sa nedá. Chodí do hory na prechádzky, lebo je poľovník ale to je tak všetko. Potom sa dobre napapá a vyľahne na gauč a číta alebo TV a mňa už ide roztrhať...Ideme sa s deťmi korčuľovať a on sedí na lavičke, že ho bolia nohy...No sa už neviem ako ho mám motivovať a keď mu to tak s láskou😍 pripomeniem, tak povie, že či ho nemám rada takého aký je! Zvykne ešte zobrať psa a sa ísť prejsť... So stravovaním je to tak, že je to, čo je v chladničke, teda všetko čo vidí skombinuje a potom ho bolí brucho...
Dajte nejakú dobú radu prosím

nika_17
18. feb 2023

@banderaska29 v zdravi aj v chorobe,ze?

dooscoby
18. feb 2023

@frzeiovn v prvom rade musi on sam chciet. Je to aj v hlave, moj muz vazi viac a nepomohol ani vykricnik v podobe zhorseneho cukru hrozila mu hospitalizacia, radsej do seba pcha lieky na cholesterol a neviem co este. Jeho otec bol rovnaky, v 45 prvy infarkt. Mal by dodrziavat inzulinovu dietu, histaminovu a co robi vcera stiahol flasu rumu so susedom, k tomu si popija kolu a vecer o 11tej dojedol rezen a salat co moja mama priniesla zo skolskej jedalne. Je dospely, on vzdy povie l0ebo nerobim salaty a hadze to na mba, ale nepovie b, ze vecer si da pecivo, tresku v praci sedi na zadku a dozvie co vsetko poje. Teraz mu vravim ideme sa prejst, poskrabal sa po hlave, ze ide si dat vanu. Nevladze, kolena v riti, nosi ortezy, kym vylezie na kopec prepoti 2-3 tricka nevladze. Suseda robi treningy, zobrala by ho, ale zase xy vyhovoriek. Roky dozadu stovky eur za trenera a co z toho ked on zo stresu napchal do seba vsetko mozne a efekt nulovy. Myslela som, ze cukor nad 9 bude obrovsky vykricnik, ale....

zeldia
18. feb 2023

@fadama áno vážne treba “porovnávať” alkohol a nadváhu alebo neporovnávat čo je viac zle ako horšie ale rovno je to úplne to iste.

sono2
18. feb 2023

@frzeiovn neni tvoj muž môjho brata?
Skoro všetko sedí môj je vyšší ale 95 by mal optimálne. Len to večerné jedenie.
Môj co to robí, ale stále to neni dostačujúce.
No a ako donútiť? Nijako. Musí sám chcieť.
Predpokladám že v robote cez deň je mizerne a potom večer dobieha.
To robí môj

sono2
18. feb 2023

@frzeiovn no alebo mamička povie, daj si sladké môžeš. Hovorím, nemôže, keď chce schudnúť nemôže. Lebo veď sladké znamená 2 veterníky, laskonky atď. To je ťažko. Cukor ma Aký?

zeldia
18. feb 2023

@zoeeoz to čo ste jedli/ nejedli? 13 kg/mesiac to jedine liposukcia

karolinakr
18. feb 2023

Teraz ma napadlo Ja neranajkujem, obed aj zabudnem, preto večer jem a to je cele zle.Nech ma vydatne raňajky-vela ludi potrebuje desiatu, no tažky obed o 3 chodoch asi neprida na pracovnom vykone, ale večer sa uz nebude napchavat A namiesto čipsov pred telkou nech chrume mrkvičku 🥕🥑.Toto, ked sa ti podari-si zvitazila 🤣

danielllka
18. feb 2023

Ženy, vás priťahuje pupkatý chlap s výraznou nadváhou? Tých 25kg je vidieť aj pri takejto výške. On od nej požaduje, aby ho mala rada takého, aký je - ved rada ho určite má! Druhá vec je tá, že ju prestane (možno už prestal) fyzicky priťahovať! - čo má byť príťažlivé na faldách? Pokiaľ teda v tom nemáte nejakú úchylku. A takým štýlom života bude váha ešte viac stúpať. Nehovoriac o tom, ako už spomínalo pár žien vyššie, že je to nežiaduce aj pre zdravie...

maaamiii
18. feb 2023

@frzeiovn a čo tak mu na rovinu povedať, aby so sebou niečo robil, že jemu by sa tiež nepáčilo, keby si naberalá kilá a prestávala by si byť preňho atraktívna.
Ja by som môjho tiež radšej videla s 80kg, ale pokial sám nebude chcieť, neurobím s tým nič. Rovnako ako on neurobí nič so mnou. Keď nechce vlastná hlava, cudzia nič nezmôže.

simca06022011
18. feb 2023

No nútením do športu nedosiahnes nič. Pravý opak. Sú proste ľudia ktorí športovať nebudú, to ze teba to baví neznamená ze iných ano. Ja napr neznášam zimné športy a my sme normálne každú zimu na rozvod. Otravné to je až hrôza.
Neviem akú má výšku chlap, či je to veľa malo... v každom prípade uvedomiť sa musí on. Tal.mu treba povedať ze ho všetko boli lebo je tučný, tak nech si sam vyberie co bude robiť so sebou. V každom prípade eby sa mal prestať prezerať. Keď nešportové nepotrebuje predsa ani jest ako drevorubač. Riskuje problémy zdravotné všetky možné...
Športovať ale nemusí, stačí stravu pridať. Véd sedieť nesedí celý deň..

patus8
18. feb 2023

@frzeiovn tiež mám ten istý problém. Ja už som mu dala aj podmienku,že nebude svadba a druhé dieťa,kým neschudne, no nemá to žiadny efekt. Neviem čo viac mu mám povedať, aby to zabralo.

simca06022011
18. feb 2023

A 190 a 110kg nie je katastrofa. Mam takého chlapa doma a teda ze by bol tučný nemôžem povedať.
Ja zase nechápem celkom co na tych 80kg tintitkach ženy vidia.. riadny chlap.printjrto výške no minimálne 90kg. Môj keď v nemocnici schudol na 105 vyzeral hrozne...

radacak
18. feb 2023

@frzeiovn môj muž má 47 a tiež okolo 115 kg😔
Neriešim,keď on to nerieši?a hovoriť mu aby schudol nebudem,keď si to sám neuvedomí...tiež má okolo 190 CM ale je to aj tak dosť na jeho výšku, tá váha...Má brucho,nevravim že sa mi nepáči ale bol by väčší fešák keby ma aspoň o 20 kg menej...pracuje celé dni a keď večer pride tak dobehne (s jedlom)...ale nemám pocit že by sa nejak prejedal .... Neviem,ale chlapi chcú aby sme mi boli krásne, štíhle a oni o seba nedbajú (česť výnimkám)🤷

zeldia
18. feb 2023

@frzeiovn ono šport je aj chodenie po lese to zas si nehovorme že nie je keď do paradneho kopca slapes hore dole pol dňa keď ho baví poľovníctvo. Problém je že žerie, a obavám sa že prázdna chladnička tomu nepomôže lebo je svojprávny chodí do prace a zarába som si ista že neaky bufet/potraviny po ceste stretne. Potrebuje najmä motiváciu prečo to chce on a potom postupne vyradiť somariny a nahradiť zdravými alternatívami. Samozrejme je potrebné niečo vylúčiť nevieme čo je jeho problém sle určite pomôže znížiť objem príloh (napr jedna porcia ryže je 50g na osobu v surovom stave treba si to odvážit). Nejesť fast food alebo burger ano ale bez žemle iba mäso a zelenina. Prestať kupovať sladené nápoje, sladkosti a zakázať hranolky všetkým doma aj deťom chvíľu vydržia. Menej cestovín, kilá pôjdu dolu až za dva roky ak treba zhodiť napr 20 kg to je proste realita musí to byt postup ktorý dokáže držať dva roky a pokojne do konca života. Mesačná dieta a zhodenie 10 kg je nereálne a ak ano tak určite nezdravé.

lula313
18. feb 2023

@frzeiovn podľa mna je v poriadku, že ti na jeho zdravi záleží. V podstate je to na tebe, lebo ty varis. Plati zásada, čo nie je doma, to sa nezozerie, takze nekupuj domov sladkosti a nezdrave potraviny. Var len na jeden deň, ty nakladaj stravu na tanier a keď bude chcieť pridať, už nebudeš mat z čoho. To neni tak ani o športe. Ale skôr o jedle. Chôdzou, ani rýchlou, nič neschudne, keď bude jest veľa.

dankanka
18. feb 2023

@macekovam inak tiez som si vsimla ze vacsinou ked sa podari niekomu schudnut tak uz potom riesi iba to a posudzuje ludi podla vahy.
Jasne ze nadvaha so sebou prinasa zdravotne rizika. Musi vsak chciet on sam a je super ze mu ides prikladom.

karolina196
18. feb 2023

Ja osobne nikdy nepochopim ako sa vobec mozu ludia niekedy vyžrat na to,co su.Ano,dokaze clovek pribrat,ale v nejakej faze priberania by si mal clovek povedat dost.Vsetko sa odohrava len v hlave a ak sa stane z niekoho s prepacenim "tucne prasa",tak je to iba jeho rezignaciou,pohodlnostou,lenivostou a zlym zmyslanim.Jasne,ze je potom tazke chudnut,tie kila sa nestratia z jedneho dna na druhy,to clovek naozaj musi pre to nieco urobit,ale vacsina takychto ludi ma milion vyhovoriek preco nemozu schudnut...Ludia nemusia vyzerat ako top modely,ale malo by im zalezat na sebe aj v takomto smere.Ja neuznavam vety typu-"mas mat rad cloveka taky aky je"...Ak vidim,ze sa niekto cielene "vyziera",ze jeho nadvahu nesposobuje vazna choroba,tak preco by clovek,ktory o seba dba,mal takuto polovicku podporovat v nezdravom zivotnom style.Je lahke sadnut s burgerom a hranolkami pred telku,zjest vsetko co mi pride pod ruku,ale co potom s nasledkami?A clovek nerobi toto,pretoze je hladny,ale preto,ze stratil svoju mieru a signal z mozgu prestal signalizovat,ze "staci".Ani z alkoholika nebol hned alkoholik.Tiez sa ten clovek z jedneho dna na druhy opustil a zacal zmysel zivota vidiet len v alkohole.Obžerstvo je nieco podobne.

dankanka
18. feb 2023

@danielllka na faldach nepritahuje sice nic..ale milujeme cloveka, jeho dusu a nepremyslame o tom ako vyzera..v inom smere ako zdravotnom...ale ano, plytke a povrchne vztahy su zamerane najma na vyzore..

nepic
18. feb 2023

@reanda
Presne tak,aj veľa mužov to tak rieši,že si nájde chudšiu a mladšiu. A konečne to odobrila aj nejaká žena,že to je tak správne.. 🤣

danielllka
18. feb 2023

@dankanka premýšľať o tom nemusíme, stačí keď ho vidíme. Či zavrie oči, aby vnímala len dušu? Blbosť. Vybrala si manžela na základe niečoho- a to všetky aspekty dokopy- povaha, vyžarovanie a áno, aj výzor. Musí sa ti ten človek páčiť (páčiť je veľmi individuálne, každému sa páči niečo iné, našťastie). Rada ho má určite stále, to nespochybňujem (ty hej?), nejaká fyzická príťažlivosť je však aj o inom...... Autorka- zo začiatku vášho vzťahu bol aktívnejší? Športoval s tebou?

zuzuliennka1
18. feb 2023

@frzeiovn nijak. Nikto nikoho nedonuti schudnut, to musi prist od toho konkretneho cloveka, musi chciet sam.
Z 80% je chudnutie o strave. Var zdravo, menej, aby neostavalo ze na duplu, a zrus doma rozne pochutiny, sladkosti, ak mate. A vobec to nie je o tom, ci mam/nemam dotycneho rada takeho, aky je. To su vyhovorky pre vlastne ospravedlnenie. Samozrejme posudzovat ludi podla vzhladu je povrchne, ale toto je nieco uplne ine. Ide o zdravie, riziko infarktu, obezity, vysokeho tlaku,… na tieto veci zomieraju aj 40 rocni. to nie je vysada starsich. A cim skor sa clovek preberie, tym lepsie.
Nic ine ty urobit nemozes. Musi to prist od neho

zuzuliennka1
18. feb 2023

@lula313 presne tak👍🏼

nana27
18. feb 2023

Nech skúsi stravovanie podľa kalorickych tabuliek, ak ma pevnú vôľu a bude chciet so sebou niečo robit, pôjde to aj bez pohybu (chudnutie) a mozno ked sa dostavia aj výsledky, bude ho to motivovať aj k aktivite

dankanka
18. feb 2023

@danielllka ved po rokoch spolunazivania uz taketo veci nevnimame..teda ja urcite nie..pre mna je uz ten clovek v podstate priesvitny..ale vidim ze to mam inak..ved pride staroba, choroby...

dankanka
18. feb 2023

@nana27 ano. Ked clovek schudne, zvycajne ma viac energie na pohyb, nezatazuje tak velmi zazivaci trakt..

danielllka
18. feb 2023

@dankanka prirodzené stárnutie a choroby je niečo iné, ako sa "vyžrať" svojou lenivosťou, ktorá tiež nie je príťažlivá aktívnej žene 🙂 - preto sa pýtam autorky, či bol stále taký, alebo aj v tomto sa zmenil... Mňa osobne priťahuje mimo výzoru (nepáčia sa mi chudí muži, ale ani až veľmi pri sebe a hlavne, musí mať charizmu ...) aj povaha, toto na mňa veľmi pôsobí...

gerrwie_girl
18. feb 2023

Toto poznám...moj detto. Ide mi hlavne o jeho zdravie takže reči typu daj mu pokoj co tu čítam sú neuveriteľne pre mňa. Je to otec nášho 5 rocneho syna a chcem aby ním aj dlho bol.

dankanka
18. feb 2023

@danielllka ano...lenivi ludia vytacaju aj mna.. :D

vespertine
18. feb 2023

A bol niekedy športový typ? Lebo to ti, zdá sa, prekáža najviac, ale veď ste sa poznali aj pred deťmi, či? Čo sa stravy týka, variť zdravo a nakupovať zdravo, ved aj deti by mali mať prístup hlavne ku kvalite, čiže nejaké klobásky a sladkosti doma tak či tak nie sú potrebné. Hemoroidy tiež súvisia aj so stravou, dosť výrazne, možno to ho skôr namotivuje. A všeobecne s pohybom, sedavym spôsobom života. Treba zlepšiť peristaltiku čriev, čiže vláknina, pohyb a žiadny alkohol, menej cukru.

radacak
18. feb 2023

@danielllka som na tom podobne...nepáčia sa mi chlapi ktorý sú extrémne chudý..ale zas aj extra nadváha nieje veľmi sexi...myslím že taká zlatá stredná cesta🤷