Ako máte rozdelené domáce práce?

fialkaa
8. sep 2011

Ahoj kočky, toto ma naozaj zaujíma. Podieľajú sa aj vaši muži na chode domácnosti? Ja mám pocit, že ten môj doma pomáha málo a napriek tomu, že to sústavne riešime, sa veľa nemení. Navyše, mám pocit, že v okolí mám samé extrémy, buď muži nepomáhajú vôbec, alebo sú zapojení na môj vkus až príliš. Ako je to u vás?

anjelicek26
8. sep 2011

Nas pomaha ako moze, pocas tyzdna nema moc ako, ale rano obriadi maleho a necha ma aspon do tej pol osmej sa vyspat, rano vylozi umyvacku a nezanecha po sebe bordel - to mi uplne staci, vecer prijde po siedmej a fakt uz po nom nemozem chciet, aby siel vesat pradlo 😅

Cez vikend kosi travnik, pomaha mi poskladat pradlo, povysava, umyje dlazku, no proste co prijde pod ruku, ani mu to nemusim hovorit. Neviem, podla mna pomaha tak akurat, vobec sa na neho nestazujem 😅 Aj tak sa mi najviac rata, ze cez vikend spim, ako dlho chcem, postara sa o obe deti, ide s nimi von, da im najest a vsetko proste... lebo vraj ja sa za cely tyzden v noci navstavam az moc 😉

desszi
8. sep 2011

Moj drahy pomaha aj s upratovanim, aj s varenim aj s malym. Co sa upratovania tyka, vysavanie je jeho, varime tak na striedacku, cez tyzden ja, cez vikend obvykle on a vecerne kupanie maleho je takisto jeho parketa. A okrem toho sa zapaja aj do inych aktivit so syncekom. Takze ja si fakt nestazujem. 🙂

beruska.zuzanka
8. sep 2011

Ak zrovna neťahá 12tky ako tento týždeň a nočné, tak so všetkým okrem varenia, takže ja sa nesťažujem 😎

katren
8. sep 2011

Ja si najradsej upratujem sama....ale mm ma na starosti vynasanie smeti, plienok, vysavanie a umyvacku....a rano ma nechava s Miskom vyspat, tak berie Dominiku a hraju sa spolu pokym nevstaneme /vyhoda, ze je zivnostnik 🙂 / a Dominicke sa to naramne paci, je to take jeho lizatko 😎 😀

estterka
8. sep 2011

pomaha so vsetkym,asi sme ten extrem,kde pomaha muz az prilis. vari vacsinou on-pretoze vari rad a vynikajuco. kazdy den kym este spime povysva a poumyva podlahy,kedze mala lozi a sme vedla puste,musime denne. nema problem pustit pracku,vyvesat pradlo,nalozit a vylozit umyvacku,vynesie smeti,bez problemov nakupi,dokonca aj kupelku obcas umyje on.odkedy sa mala narodila,tak chodi so psom len on,ptretoze vencit chodime na tu spominanu pust a tam nenormalne fuka,tak tam drobca nechceme nosit.ja osobne by som mala problem zit v jednej domacnosti s niekym,kto by vsetko nechal na mna. takto porobi doma veci ten,kto zrovna nie je s malou. viem,ze zvladne vsetko aj on.

kralicica
8. sep 2011

u nas MM nevari velmi (obcas ranajky), radsej ma pozve na veceru alebo obed von 🙂 to je jeho varenie. ale umyva casto riad, aj utiera, vynasa smeti aj umyje smetny kos 🙂 on je take dost poriadny typ. prevara pre maleho mlieko (kupujeme z automatu), stara sa o zahradu, kosi, a take klasicke muzske prace (robil branku, strihal stromy, oberal ovocie), doma obcas povysava, a maleho kupe vyhradne on, lebo ja mam problem s krizami. teraz ked som tehu, vynesie mi pradlo z pracky hore (mame pracku na inom poschodi), obcas mi aj vyvesi pradlo alebo zvesi, ked ho poprosim. ked si to tak vezmem, akeho mam super muza :D ale obcas sa mi to nezda 😎 ale to sme my baby, furt je nam malo 🤐

katka888
8. sep 2011

mm ma rad poriadok, takze bordel nezanechava, malu kupe on, ja kupem maleho, vysava, zmyva podlahu, cistenie kupelky a wc je jeho parketa, pomoze pri vareni, obcas ked ja odkvecnem v posteli, tak vyvesia pradlo, porobi opravy a take tie roboty okolo bytu, umyje okna, ked som bola tehu , tepuje gaucovku, vynasa kos a nakupuje, aby som nelozila s malymi deckami na nakup, jedine co nerobi je zehlenie.
ked je doma, tak rano sa venuje starsej, kym ja davam dokopy maleho a ked pride z prace tak sa tiez venuje malej.
ako tak po sebe citam, robi toho viac ako ja, asi mu dam sladko najavo ako si to cenim, ked sa dnes v noci vrati domov 🙂

andrejka1974
8. sep 2011

ja sa nestazujem hoci vacsina veci cez tyzden je na mne pracuje od 6.00 do 18.30 ale cez vikendy sa postara o deti zajdeme spolu von a prichysta nam vsetkym ranajky urobime spolocne nakupy

sampo
8. sep 2011

@katka888 mohla by si potom toho svojho muza naklonovat? 😀
mm akoze aj pomaha, jeho parketa je upratanie kuchyne... to asi maju v rodine, robi to aj jeho otec a brat 😀 takze ak ja upracem kuchynu, pre neho to nie je dost dobre. Sem tam vynesie aj smeti, ak ho poziadam, zmyje dlazky, ale inak nic moc teda... vysavac je jeho nepriatel, kupelnu a wc cistim ja, pranie, zehlenie a pod. uz ani nehovorim. Mohol by pomahat aj viac, ale v zasade sa nestazujem, lebo mu vacsinou staci povedat.. niekedy sice aspon 20x, ale... to su chlapi 😅

babullka1
8. sep 2011

Moj muz pomaha tak akurat... okrem varenia my pomaha doma bezne...varenie je moja zaluba 😉
Zameta,perie,zehli,nakupuje,vesa pradlo,kosi travnik aj smeti vynasa.... a postara sa v klude a bez problemov aj cely den o maleho... a to chodi na 3 smeny do prace 😉

bobocka
8. sep 2011

moj drahy sem tam navari,vynesie smeti,nakupi potraviny,no hlavne sa veeeela venuje malemu 🙂 takze ja mam potom cas riesit ostatok domacnosti 🙂 nemozem sa stazovat 🙂 klape nam to uzasne 🙂

lucka1987
9. sep 2011

moj chodi na kamione a doma je priemerne dva dni v tyzdni.... ale pomaha mi.. hlavne ked som tehu.. ale aj prdtym, videl ze som bola unavena z prace tak mu neorbilo problem uvarit nejaku rychlo polievku, alebo vyvesat pradlo ci povysavat...
nakupy robime vylucne spolu, a mnoho prac aj ked sa mi nechce ze som dosla z prace on tiez, robime spolu 😉 ked vidim ze je unaveny tak robim vsetko ja, navarim ,napecem a cakam ho vo vyupratovanom byte , s umytym autom, a tak... a zas naopak 😉

traktor
9. sep 2011

pomaha...stara sa o rodinu financne najlepsie ako vie 😉 ..na ine mu cas neostava, kedze robi od vidim do nevidim...,ale ak ma volno, tak porobi vsetko, co inak nestiha..takze ja sa na toto nestazujem..jedine co mi vadi, ze je fakt malo doma..ale tak zas nemôzme mat vsetko..ak ma nahodou volno, plne ho s nami vyuziva.. 🙂

lucinocka
9. sep 2011

Vynasa smeti vylucne on:D umyvacku riadu tiez povyklada vacsinou on / nalozit ju, to je uz problem :D/ aj prace okolo domu, opravy atd. pedantne vyriesi.. /12 obrazkov na stenu rozmeriaval pol dna aby boli presne na cm od seba :D/ jasne, ze pranie, zehlenie to netusi ako sa robi.. ryby a maso pecie on na grile..a odkedy mame psa, tak mu rano dava jest ked som ja uz v praci...a ked som do noci tak s nim ide vecer von , i ked bol zasadne proti psovi 🙂 ja som celkom spokojna s jeho asistenciou a ked bude raz babo, budem ho urcite zapajat aj do tychto veci🙂

helsinka
9. sep 2011

Môj mm nevie variť, takže varím iba ja. Takisto pranie a žehlenie je moja parketa, lebo v tom som strašný pedant a nikto to neurobí tak dobre ako ja 😀 Inak všetko ostatné robí mm - komplet uprace celý byt sám (dokonca aj okná umyje) 😀 ja som vlastne šťasná žena 😀 😀 😀 akurát nám nemá kto povysávať auto 😅

bodka13
9. sep 2011

nemáme presne rozdelené domáce práce...keďže robím 12tky tak sa pri všetkom ,teda okrem žehlenia, striedame ...ak nestíham navarí,operie,vyvešá,poupratuje ,proste urobí všetko čo treba...no a keď som doma užíva si pohodlie 😉 😀

janulkan
9. sep 2011

moj mm ma na starosti vysavanie, umyvanie kupelne (WCka sa nedotkne 😀 ) a vchod poumyvat, povacsine este riady umyva on. Zehlim ja, teraz mi obcas pomoze s oblieckami na periny a ked treba aj pri vareni sa obcas pomoce 😉 ale sam nevari - iba ked mu nieco predpripravim, pradlo vyvesiavame spolu. Mne to postacuje to s cim pomaha a teraz aj po prichode drobca bude asistovat okolo 😀

titkovamiriam
9. sep 2011

moj žehlí a umýva podlahy a okná 🙂 ,starší vysávajú -vysypavajú smeti a pomahaju s riadom 🙂 ,kupelku a kuchynu si robím sama 🙂

tunylyk
9. sep 2011

moj mm je dost casto odcestovany,ale ked je doma,nema problem povysavat,upratat,aj okna umyje,smeti,to je uplne normalne,teraz ked cakame dalsie mimi,v case ked je doma kupe aj detvaky,pracovne oblecenie si dokonca perie sam 😉 ale varit a zehlit po nom nechcem 😉 som rada,ze ho mam 🙂

stvura
9. sep 2011

Ja to mam asi troska extrem, lebo muz robi od 8.00 do 19.00, takze tam vela nenapomaha a cez vikendy robi na nasom dome {od 6.00 do 20.00}. Takze prakticky mozno raz za tyzden umyje raz riad a raz vynesie smeti ak mu ich pripravim pred dvere. Inac nic. Predtym ako sme zacali stavat vsak pomahal ovela viacej, spolu sme v soboty upratovali, daco i uvaril, no teraz to nie je mozne, lebo je bud v robote alebo "robote".

akika722
9. sep 2011

môj manžel pracuje na zmeny-12ky,denne-nočne tak veľa od neho žiadať nemožem..stara sa finančne aby bolo všetko ako ma byť..Platenie učtov je jeho parketa,ak potrebujem-nakupy,ak ho dokopem-povysava,okupe staršieho syna,vie sa o nich postarať,bez problemov ich vezme vonku aj na cely deň čo mi neskutočne pomaha-a mam čas na upratovanie a aj na seba..
ak treba tak vyveša pradlo-čo je minimalne ale urobi...
maleho dokaže bez problemov prebaliť,nakrmiť a nemam ani najmenši problem nechať ho s deťmi sameho aj na cely deň lebo viem že sa o nich dokaže postarať a to mi stači..
nemusi vedieť variť,umyvať podlahy,žehliť.dokonale mi stači to čo pre nas robi...

vvia
9. sep 2011

moj muzicek: vysava obvykle iba on, pomoze upratat, pomoze navarit, pripadne navari sam-ale na to musi mat naladu. vlastne pomoze so vsetkym co potrebujem(okrem zehlenia a prania 😀 )Mam suuuper muza a velmi ho lubim 😉 🙂

qwerty01
9. sep 2011

pomaha skoro so vsetkym, myslim, ze okrem zehlenia spravi vsetko 🙂 hlavne sa stara o travnik, kosi jedine on, a potom take tie malickosti co treba opravit v dome. A potom sa striedame vo vsetkom, umyje riad ked treba, povysava, umyje dlazku, wc, navari, s detmi to je jasnacka, ze pomoze, nebol by problem ist niekde a nechat ho sameho s detmi, neumerli by od hladu a viem, ze by bolo cisto 🙂

vefi89
9. sep 2011

ten môj vôbec, pokiaľ tomu nepredchádza dvojmesačné prosíkanie 😅
ale ja si myslím že je to v tom, že zo začiatku som sa chcela "ukázať" a nakoniec si na to zvykol...je to pre neho luxus, keď príde, hodí ponožky do kúta, vyloží nohy na stôl, a všetko sa servíruje na zlatom podnose.. však maminka ponožky zdvihne 😀
ale nejak mi to neprekáža.. aspoň viem, že som shcopná samostatnosti 😀😀

henulienka
9. sep 2011

Keď som bola tehotná, robil v podstate všetko, okrem varenia. Teraz cez týždeň pracuje dlho, takže to je rád, ak ešte vidí deti hore, ale potom zas cez víkend vstáva s nimi o šiestej, obriadi ich a často si tak môžem ešte pospať.
Občas, keď sa mi nechce v sobotu variť, tak mu nakúpim ingrediencie na jedno z dvoch jedál, ktoré varí ( ale tie perfektne) - čínu alebo špagety a vtedy varí on.
Ale zas vonku okolo domu ja nehnem ani prstom, to je všetko jeho doména.
Ja sa vôbec nemôžem sťažovať, po prvom manželovi, ktorý vyspával do dvanástej a doma ani vonku nehnul prstom, jeho miestom bol gauč pred telkou, si to teraz užívam 😵

burina111
9. sep 2011

môj mm pracuje v zahraničí, takže domácnosť, deti, vlastne všetko je na mne

marthuska
9. sep 2011

baby, ako vas tak citam, tak ste si to dobre zariadili, okrem @burina111 (myslim tak, ze je jasne, ze ked je m mimo domu, nemoze pomahat). u nas doma to funguje tak, ze manzel okrem vynimocnych dni (ako casto su, je aj pre mna zahadou) robi len to, co chce. cize konicky, telka atd. inak vsetko je na mne. ci to chcem zmenit? urcite? ako? pomalicky, nenapadne. lebo ak nahodou bude druhe mimi, tak sa pri takomto tempe zblaznim. mozno je to trosku aj vina zeny, ak muz nepomaha. viem, niektori nepomozu ani keby co bolo. niektori si to neuvedmuju, treba im to milo, ale jasne primopinat, ako obohrana platna. najvacsi problem vidim v tom, ze sme zacali byvat vo svojom hned spolu s babatkom. cize nebol cas na akesi tzv zadelenie povinnosti. a vsetko ostalo na mne.

zuzik1983
9. sep 2011

tak baby tych vasich muzikov vam teda zavidim, lebo ja toho mojho pochvalit nemozem. co spravi je ze raz za tyzden povysava a vynesie smeti ked mu ich nachystam. a to ani neni nejak pracovne vytazeny 😒

melpomene
9. sep 2011

no my sme tiez riesili problem s domacimi pracami a nakoniec moj mangel prisiel s navrhom, ze ak nieco chcem, aby spravil, nech mu to napisem na listok na chladnicku (tam on chodi rad a pomerne dost casto 😀 ) a bude sa tym zaoberat...tak som tak zacala robit a cuduj sa svete funguje to...s takym vysypanim smeti a vysavanim problem nie je a to ani nejak neriesim...u nas bol skor problem z technickej stranky domacnosti ako ked kvapka vodovodny kohutik, alebo tecie niekde voda, oprava dvierok na skrini, popr. vymena ziaroviek (aj ked tu ziarovku si dokazem vymenit aj sama, ale ja to chcem pre jeho dobry pocit nech sa citi ako uzitocny chlap 🙂 🙂 ) a pod. takze moja rada znie, skuste tie papieriky 😀

bubelko
9. sep 2011

nemame rozdelene prace. robi ten, kto ma cas a je doma.