Ako povedať rodine o novom partnerovi?

kamila7125
18. nov 2020

Zienky zlate (prosim nesudit! Presla som si svoje)
Mam mensi problem a ten je... Ze hoci som stara koza (33) bojim sa vlastnej matky 😂 mam ju nadovsetko rada no ma srdcove problemy ...skoro 70 a ...proste k veci
Mam tri zdrave krasne dcerky (14, 4 a 2).
Prvu mam s manzelstva ktore nevyslo dalsie dve s cistej vasnivej lasky k muzovi...ktory ma psychicky za par rokov dostal na uplne dno! Ale milovala som ho ako nikoho! Vasnivo a bezhlavo! Ked sa prevalilo ze je gambler bola prva dcerka na svete. Mala 3 mesiace -odysla som od neho. Najmladsie moje dietatko bola cista nahoda (alkohol spravil svoje)...no stalo sa a ja som aj napriek naliehaniu rodiny na interupciu nesla a malu si nechala! Je to nase slniecko straaaasne ju vsetci lubime. Chlapa som uz nehladala bola som utrapena sklamana a denne vycitky od maminy (ved si vedela aky je a bla bla) proste mam tri deti s dvomi rozmymi muzmi a...neviem chlapa som nehladala... stastie si naslo mna... Je uzasny uplne sa k sebe hodime a ...zboznuje moje tri deti (tri roky som bola sama bez chlapa-bez sexu!)
Nehovorim ze budeme spolu navzdy aj ked si to do srdiecka zelam no uz nemam ruzove okuliare...milujem ho a on MNA (aj ked inou laskou -rozumne a opatrne po vsetkom co som prezila)
Deti uz neplanujem mam tri ale...on strasne chce do "buducna"( najradsej hned 😂) stale sa tomu branim...uz padlo aj slovo svadba hoci sme spolu kratko.. Ako to mam pre boha povedat mojej rodine...mojej matke ktora sa po mojom rozvode nevedela spamatat ze mam ineho chlapa (mala som 25!)
Skratka jej nechcem klamat , vsimla si uz ze som akasi "stastna" cele okolie hovori ze doslova ziarim.
Mamine som tyzden nevolala neviem ako na to . fakt sa bojim prehovorit no bojim sa aj mlcat...
Nehovorim ze to bude navzdy no zivot je kratky treba si ho uzivat a ja a moje deti.. Skratka nemozem byt stastnejsia 😍😊
Mamina je dost rasisticka (ako vacsina Slovakov ma blbe reci) no a on nie je tak celkom "biely"
Zienky co robit?

zooeynka
18. nov 2020

@kamila7125 nepredstavuj ho vobec. Naco? Mama ho ajtak neprijme, ako postarsia konzervativna slovenka sa bude za nigerijca pred susedmi hambit, predpokladam ze aj z toho tvojho byvaleho moslima nadsena nebola. Naco ho vodit domov? Uzivaj si tu a teraz, len sa poriadne chran.

limetka69
18. nov 2020

@kamila7125 mame nacrtni, ze mas kamosa a dobre si rozumiete, mozno z toho casom nieco bude, stihne sa na to psychicky pripravit a casom povies, ze mas vztah. dodam este, lebo mi to neda (rozkazuje v hak, nahli sa do buducnosti, ....nebude mat daleko od moslimskej povahy, bude ta chciet vlastnit na papiieri a ovladat, ale to si sa nepytala viem)

tinapa
18. nov 2020

@kamila7125 Tak prepáč za môj koment.. Môžeš jej povedať, že sa s niekým stretávaš a je ti s ním dobre, a si šťastná.. Keď to strávi, postupne jej môžeš dávkovať info o ňom.. Napr.si to viem predstaviť sa jej spýtať- moc ti bude vadiť, že to nie je Slovák? A pod.🙂

kamila7125
autor
18. nov 2020

@zooeynka presne toto som potrebovala pocut..nie za moslima nadsena nebola...dodnes sa nevie zmierit so sestrou ktora je vydata 8 rokov za Turka a sestra konvertovala..podpichne ju vzdy ked je prilezitost 🤷‍♂️ Africana mi urcite po dobrom neschvali 😂 ved ani naj kamoska ho "nemusi" sice aaano ze je zlaty ale jej by vadila "farba"
Hold kazdy sme iny

beronsche
18. nov 2020

@kamila7125 vies co, podla mna cele zle... Spravas sa ako zalubena pubertiacka, nie ako zivotom skusana slobodna matka 3 deti a ak sa nespamatas, nedopadne to dobre...
Ved z toho, co ty pises, je typek na tom, ze ide "naplno" a ty sice hovoris nie, ale v podstate to nechavas na nahodu, ci bude spolocne dieta...
- Sadni si s nim, povedz, co si o spolocnom dietati myslis, povedz, ze "papkas" antiku. Si slobodna a dospela zena, on moze tak akurat vyjadrit svoj nazor, tot vsjo. Aspon uvidis, nakolko je ok s tym, ze rozhodnutia robis ty.
- spomal v stretavani s detmi, po par mesiacov vztahu by chlap moje deti videl tak akurat na fotke.. Kazdy vztah moze byt omylom, cim je kratsi, tym vacsie riziko, ze zistis, ze to bol omyl, naco do toho takto skoro zatahovat deti??
- pises, ze si si overila v akom stave je jeho povolenie na pobyt, tak hadam poriadne .. A si si ista, ze nie si vstupenkom do europy a on nema doma nejake tie manzelky..
A opakujem, hlavne POMALY!

modrava
18. nov 2020

navrhla by som mu kondom, ze ved mu z neho neodpadne (miliony milujucich partnerov tak funguju roky). a hned by som vedela kde zacina a konci jeho laska. mozno by si nemusela riesit mamu.

trema
18. nov 2020

Ten tvoj 😍 svadba hihihaha o par rokov, ale dieta by ti urobil hned.. ale co na tom, ved je podla neho 98% europaniek slobodnych matiek, budes tam patrit aj ty s jeho dietatom

ckatka
18. nov 2020

@kamila7125 nič. Bud asertivna. Matka tvoje deti vychovávať a živiť vás nebude...A spávať s tebou tiež nebude. Si mladá, máš svoje potreby a deti potrebujú aj mužský vzor.
Pracuj na svojom sebavedomí a uvedom si, že pre matku si asi to....co je tvoja dcéra pre teba...tiež jej nechceš zle a bojíš sa o ňu.
Ja som dosť samostatná, takže mame by som takúto vec maximálne predostrela ako fakt...pozri mami, je tu niekto, je mi s ním.dobre, chápem.ze sa o mňa bojíš, ale potrebujem ho a ma má rád. Ak chceš, bude veľmi rada keď budeme s tebou môcť zdieľať svoju radosť, ale ak nechceš, bohužiaľ si budeme musieť vystačiť s ním sami.

radkaradix
18. nov 2020

toto cele znie ako namet na dalsiu evitovku 🙂 och preco su len tie nase slovenske devy z bohomzabudnutych dediniek take naivne, ked vstupia do velkeho sveta.. 🙈

kamila7125
autor
18. nov 2020

@beronsche mal 20 ked prisiel do Europy papiere ma ! A moje deti ho maju radi beru ho ze je stryko a to je vsetko 🙂
On nehovori ze im chce nahradit otca vie ze otca vsetky maju!
A poligamiu neuznava hovori ze otec mal 3 zeny 18 deti ze to je crazy nie jemu sa to nepaci v tomto mame jasno 11 s 18 deti su v Europe..
Otec je v Nigerii politik nie su s neakej osady 😂
Striedavo matka chodi do Uk par mesiacov tu stravi do roka tiez ma papiere inak by asi nemohla

kamila7125
autor
18. nov 2020

@radkaradix sorry ? Ja som s mesta a so zapadu 😂

radkaradix
18. nov 2020

@kamila7125 ale tym, co pises, mi pripominas tento stereotyp.. prepac, nemohla som si pomoct.. nuz, chcela si radu, ako to povedat mame (co uz samo o sebe je dost detinske, kedze si uz velke dievca), ale ak sa jej to bojis povedat, asi sama tusis, ze robis nieco nespravne..

tinapa
18. nov 2020
eeffka
18. nov 2020

@kamila7125 popravde tvojej mamine sa vobec necudujem, na to kolko mas rokov a deti rozum ziadny. zaviest mirenu a otvorit oci dokoran, to ze si 3r nesexovala ti nejak zatemnilo usudok. neviem si je ten tvoj objav pocernejsi domorodec, inostranec, ci migrant ale aby rozumny muz po parmesacnom vztahu hovotil o detoch a svadbe? ja pocujem v pozadi "EU viza" nie laska

danieladeley
18. nov 2020

@kamila7125 vas vztah stoji na pevnych zakladoch a dovere - on chce dieta hned, ty uz nikdy a natajnasa hltas tabletky. ci s bielym alebo zelenym, takto to na stastne pokracovanie nevidim. clovek by si myslel, ze matka troch deti ma uz aj kus rozumu. a tie tri roky bez sexu, ale 2 rocne dieta sa mi tiez paci :D

acrobaleno
18. nov 2020

Akože je jedno, že je jeho otec politik a jeho matka chodí do UK každý mesiac. Musíš zatajovať, že užívaš HAK? Musíš. Chce najskôr svadbu a potom decko? Nechce. Toto sú veľké červené blikajúce svetlá. Nebuď znovu babymama.

julliska
18. nov 2020

@kamila7125 mame o ňom určite nehovor ako o priateľovi, užívaj si dcéry aj priateľa ale do svadby a ďalšieho dieťaťa by som nešla... Z toho co píšeš mi príde, že máš ružové okuliare, možno až príliš.. A s tou antikoncepciou akože.. To co je aby ti v podstate cudzí muž hovoril co máš alebo nemáš robiť.. Už len kvôli tomuto by som spozornela..

ouwecka
18. nov 2020

No ja teda neviem.. uzivas antikoncepciu,za jeho chrbtom.. podla mna si sa zaľúbila az po uši a nevidis veci triezvo.. daj tomu cas,mame sa priznaj,ze mas priatela ale.nechces nič hovoriť.lebo mevies ako sa to vyvinie a nikam sa nezente..

erickatt
18. nov 2020

@kamila7125 tak ho nepredstavuj. Ešte daj tomu čas...ak sa nepýta mama konkrétne nič nevrav. Ona ho neprijme . Ja som si dlho po rozvode našla, sme spolu 11 rokov, slovak pracovity ako kôň, a stále jej ,,vadí". Aj sa ma minule pýtala kedy sa vrátim bývať domo 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

kamila7125
autor
18. nov 2020

@modrava ja kondom neznasam ! On nie je proti! Mne to vadi 🤷‍♂️

eeffka
18. nov 2020

@kamila7125 jasne on je iny, skoro jak nasa Cierna Baca, tiez mal rad deti sak mal len 3 mamicky ci kolko a otec bol politik, ziadny osadnik a ako skoncil? nasiel si v 50ke daku kmenovu 15r zenu a uz pokukava po dalsiej, ale on je "iny, taky skoro slovak" fakt si naivna

lulu1812
18. nov 2020

@kamila7125 narychlo som prebehla tvoju debatu. Moj nazor mamine povedz ze si niekoho spoznala a farbu pleti by som nehovorila, max tak ze je cudzinec...kamoska ma takto frajera z Nigerie...pol roka sa s nou nebavili ze ci nemoze mat chlapa bieleho, niesu rasisti len cakali ze si dovedie niekoho kto je vhodny podla nich.

kamila7125
autor
18. nov 2020

@eeffka nie som naivna!
Ja mam svoj zivot on svoj vidame sa vikendy a tym.to pada... Do nicoho to nesilim vsetky navrhy zamietam zatial ma.lubi a vie ze som opatrna !
A vyskusala som ho teda a riadne ! Viem co robi aj s kym a kde nie som hlipa zijem roky v cudzine viem aky ktory narod je !
A...vsade su aj dobry aj zli ani Slovaci nie su vsetci "verni a poslusny".( popravde verneho Slovaka som este nestretla 😂 haha ale to je vedlajsie 😂)

jakoma
18. nov 2020

@kamila7125 98% v Europe je slobodnych mamiciek? a on je vystudovany lekar? nemal matiku .. ani na strednej?

stanulienkat
18. nov 2020

Ty kokos. Niektore zeny nedostanu rozum nikdy. Zarabas si na dalsi pruser. Ty sa s nim stretavas len cez vikendy? Dalsia vasniva laska. Chudata deti. Kazde decko s inym,uz len nigerijcan ti chybal. Uz dospej!! Kvoli detom.

kamila7125
autor
18. nov 2020

@lulu1812 ved toto za to ze vacsina su svine...tak nemusia byt vsetci!
Poznam Slovenku co je stastna s Nigerijcom 16 rokov ale aj taku ktora si presla peklom ! Kazdy sme iny treba len cas spoznat sa 🙂
Tiez poznam zeny stastne s moslimom! A ja oraveze kedze som s jednym zila vidim tie teatralne rozdiely medzi nimi dvomi akoze to je tisic a jedno!
Mne sa byvaly nepozrel na malu ked bola naha nikdy ju neprebalil/ nekupal bo vsak moslimsky chlap.nemoze vidiet obnazene "dievca"(vlastna dcera)
Teraz.ked nahodou pride a mala sa pred nim chcela prezliect tak ju dobreze nezozral (ma 4!)
Nigerijec mi decka okupe ze vsak v Afrike este desat.rocne decka behaju nahe u nich je to normalne ...tych rozdielov by bolo.na dve knihy! Raz.napisem 😉

kamila7125
autor
18. nov 2020

@stanulienkat tak...byvame od seba 200 km tk sa neda vidat sa denne !
Pisem ze iden na to pomaly pre pana !!!
A deti su praveze Happy!
Lepsie ako ked maminka bola sama a po kazdej navsteve ocka plakala ...vtedy stastnejsie neboli!!!

lulu1812
18. nov 2020

@kamila7125 jej priatel je tiez moslim ale nema takto problem s nicim jedine ze bravcove maso nejedava. Oci stale otvorene a uvidis co zivot prinesie.
Apropo moj ex je krestan a s prebalovanim a kupanim dcery mal vzdy problem🤣🤣

beronsche
18. nov 2020

@kamila7125 pozri, precitaj si kazdy jeden prispevok, co ti tu zeny napisali este raz a nad kazdym sa zamysli.. to je jedine, co ti poradim... pretoze takych vynimocnych, dobrych, krasnych a uzasnych zien, cukrickovych cudzincov, co padli na hubu, je na mraky. Aj ti ich prince charming - ovia boli slobodni, legalne v europe, zabezpeceni a co ja viem co... . Ty tak mozno nedopadnes, ja ti to zelam, to happily ever after, avsak ako matka 3 deti od 2 otcov by si mala urobit vsetko preto, aby si efekt svojho co i len teoreticky mozneho padnutia na hubu , na deti, minimalizovala.. v prvom rade opatrnostou v novom vztahu.. nehrn sa do toho po hlave... a bud k nemu uprimna! Ziadne papkanie antiky na taknasa, zatial co on si mysli, ze makate na babu.. ak je to seriozny chlap, tak si tvoju uprimnost aj zasluzi

kamila7125
autor
18. nov 2020

@lulu1812 tento je krestan chvala bohu ja uz moslima ani na obrazku !!!