Ako povedať švagrine o mojom tehotenstve?

9. máj 2023

Mám švagrinú ktorá má jedného chlapca a velmi túži po dievčatku .lenze sa tam niečo stalo a jej partner uz odmieta dalsie dieťa i ked na začiatku sa dohodli na dvoch deťoch. Tlačí ich aj vek velmi.. no my mame deti dve a stalo sa ze som otehotnela znova. Ide o to, že viem ako reaguje ked zistí ze nejaká zena otehotnela ( velmi ju to rani lebo ona túži tiež,az mi príde že závidí) ked som druhý krát otehotnela, videla som na nej ze sa velmi zarazila a chvíľu bola odmerana, gratulovala mi takým blbym tonom ( proste som cítila ze to nieje úprimne) potom otehotnela aj ona a bolo fajn...

My spolu vychádzame fajn ale je mi to nejak blbé jej oznámiť našu novinku.. ako to oznámiť? Alebo radšej nechať to tak a ked to bude na mne vidieť tak ju postaviť pred hotovú vec?

hariet
9. máj 2023

Hlavne jej to prosim ta napis v sprave, nech sa nemusi pred tebou pretvarovat a zadrziavat slzy. Spracuje to v sukromi a potom sa ti ozve.

anjelicek26
9. máj 2023

Normalne a s radostou a bez vycitiek poslat cez whatsapp foto zo sona - budes teta//mozno dokonca krstna mama... myslim, ze takto sa to da prijat pekne... ty za jej situaciu s manzelom nemozes... hore koment je dobry, skutocne jej daj cas to predychat a ozvat sa ti. Nechci, aby sa to dozvedela od tretej stvrtej piatej osoby v jej zivote, ze si tehotna a ty si jej to nepovedala sama, ked ste blizka rodina.

autor
9. máj 2023

@anjelicek26 mne to príde take blbé jej poslať foto alebo nejakú správu ako oznámenie,ked ostatným to poviem osobne na oslave rodinnej. Fakt neviem ako to riešiť, najradšej by som bola keby jej to potom oznámi svokra asi ,ale teda myslíš ze je to blbé?

maja22
9. máj 2023

Ona na tej oslave nebude? Tak jej posli spravu potom, ze asi uz vies, mozno si sa dozvedela, ale chcem sa s tebou podelit o spravu, ze....

simca06022011
9. máj 2023

Normlane, je uplne normalne aj to ako reagovala. Neprezivaj to, ona ti nezavidi, ani nic. Proste musi sa cez to preniest... kolke z nas smoklili pri kocikoch, a kolke by chceli dalsie a proste musia to nejak predychat. Nie vzdy sa to proste da skryt a tvarit sa radostne, aj ked sa tesit moze s tebou ale smutna je kvoli svojej situacii, nie tvojej.
Ziande extra cirkusy nerob, normalne tak ako ostatnym to oznamis, oznam to aj jej

autor
9. máj 2023

@maja22 nie nebude. To znie dobre.. 🙂

zuzana212722
9. máj 2023

A prečo by si mala opatrne? Normálne oznámiť a čo..snáď to je ich problém nie tvoj..mne je srdečne jedno kto sa naštve keď to oznamime..moja švagriná ma cez 45 snažia sa už dlho medzičasom sme aj my mali 3tie a teraz sa snažíme o 4 ..nech sa na mňa nikto nehnevá ale prečo by som mala oznamovať takú krásnu vec opatrne nikdy som toto nechápala orech to niekto rieši..tiež sa nám nedarilo aj som potratila ale nikto okolo mňa nechodil po špičkách ale ani som to neocakala ved to je život...však nech sa urazí ty ju nerieš

mima172
9. máj 2023

Som v pozícii tej, ktorá má jedno dieťa a druhe už nebude (vek, potraty, rodinná situácia) a veľmi som vždy túžila po veľkej rodine. Stále veľmi túžim, no viem, že sú veci ako sú.
Troška nerozumiem reakciám tvojej svagrinej. Ja sa neskutočne a naozaj úprimne teším z tehotenstva každej mojej známej a kamošky. Možno vyzniem necitlivo ale neber do úvahy svagrinene chovanie. Zbytočne ta to môže stresovať a to ti teraz netreba. Tehotenstvo jej netajte, zamyslieť by sa mala ona sama nad sebou. Chápem aká je obrovská túžba po dieťati a co to s človekom robí ale nedopriať inej? 🤔

thereisabear
9. máj 2023

Oznamovali sme to osobne v podobnej situácii a už by som to neurobila. Nech jej to povie svokra.

kristinapetronela
9. máj 2023

Úplne normálne jej to oznámiť .veď ty za to nemôžeš ,že už nebudú mať druhé dieťa

sajmonka_1216
9. máj 2023

Tiež som za to, že normálne to treba oznámiť..
ty za to nemozes a hádam sa ty teraz nebudes trápiť ako sa podeliť o svoje šťastie..
švagriná sa tak bude cítiť nie len pri tebe, ale vždy keď uvidí nejakú tehotnú kamosku alebo hocikoho…

vevapeto
9. máj 2023

Normálne jej povedz/ napíš/ pošli po poštovom holubovi/…ty máš svoj život, ona svoj, ak ta ma rada bude ti to priať.

hariet
9. máj 2023

Jaj zeny, jasne, ze “za to nemoze” ze je tehotna, ale vola sa to empatia a evidentne ju autorka temy nejaku ma, ked rozmysla, ako to oznamit, ked VIE, ze sa neuspesne snazia.

autor
9. máj 2023

@hariet ďakujem ze ma chápeš, gej je mi to proste blbé, aj ked viem ze zato nemôžem.

Ono je to tak,ze jej partner uz nechce ďalšie a maju krízu.. ona ostala velmi zatrpknuta poslednú dobu, je tam toho vela a proste maju problémy a to vplýva na jej náladu, myšlienky, správanie. Zmenila sa. A nejak sa bojim ze este toto bude ako ďalšia,,rana pod pás,,pre nu.. ja viem ze mnw to môže byť jedno,ale nejak snou sucitim, chápem ju...

jaskolka
9. máj 2023

Pozri, či to oznámis, alebo nie, aj tak sa to dozvie. Ja by som normálne to povedala, bez nejakých extra "cavykov".Asi by som síce nejako zvlášť nedebatovala o dieťati,neriešila to pred ňou, ale normálne poviem, čakáme ďalšie, a hotovo. Nič iné.
Ty nemôžeš za to, že im sa zmenila situácia, ani nijako neovplyvnis jej alebo svsgrove pocity. Zase ona nemôže čakať, že svet sa zastaví a nikto už nikdy neotehotnie, lebo ona by bola z toho smutná.
Možno majú krízu aj pre niečo iné a rozumovo chápe, že by nebolo dobré priviesť do toho ďalšie dieťa. No nemôže teraz sa urážať na to, že vy ste v tejto stránke na tom inak.

kubkovamama
9. máj 2023

A tvoj muz-predpokladam jej brat? Jej to nemôže oznámiť? U nás oznamoval muž. Z dôvodu,že mňa veľmi nemuseli😁

hariet
9. máj 2023

Fakt maximalne co mozes pre nu urobit je neoznamovat to osobne a toboz nie, na nejakej velkej oslave.

felycity
9. máj 2023

veľmi oceňujem tvoj súcit a empatiu, jasné, že za to nemôžeš a nemáš si kaziť radosť, ale je pekné, že berieš na ňu ohľad, keď vieš, aj keď nie tvojou vinou sa ona trápi, ja osobne by som zvolila kvôli nej iný prístup tak, aby vedela, že ju nechceš zraňovať a berieš na ňu ohľad, že ti záleží nanej.....buď formou správy alebo osobného stretnutia ... niekedy v takýchto situáciách by sme mali vedieť ostať ľudský aj o tom sú predsa dobré vzťahy...

katkami123
9. máj 2023

Tak keď ma s partnerom krízu (ďalšia, ktorá ma “partnera” a nie manžela 🤦🏻‍♀️, hlavne, že detí chce za vagón, ale istota od partnera do budúcna žiadna) tak by jej aj tak ďalšie tehotenstvo k terajšej situácii nepomohlo. Takže na čo chce byť aj ona ofučaná, keď ďalšie dieťa do takéhoto nefungujúcej vzťahu, je to najposlednejšie, čo realne potrebuje. Preto by som to oznámila úplne normálne, keďže dotyčná je úplne v inej životnej pozícii ako ty.

domkakvet
9. máj 2023

Ja by som jej to tiez napisala a ked nie napisat, tak by som to normalne povedala.

zuza265
9. máj 2023

@kubkovamama mozno je to: manzel co ma brata tak jeho zena. Cize mozno on to moze povedat svojmu bratovi a on uz mozno zene. Ale ktovie nakolko su ok

vela02
9. máj 2023

Nad týmto som tiež rozmýšľala, keď som myslela že tehotenstvo u mňa dopadne dobre, ako to oznámiť mojej tete ktorá túži po ďalšom dieťati. Určite by som jej napísala správu skôr ako sa to dozvedia ostatní… niečo v zmysle že mi je luto ako sa u nich veci majú a vieš ako chce ďalšie dieťa. Oznámis že ty si tehotná a budeš rešpektovať a chápať ak sa nachvíľu odmlčí ak to bude potrebovat spracovať. Neposielala by som žiadne fotky zo sona ani necitlivo neoznámila a ani s veľkým nadšením a úsmevom jej to nepovedala do oči, bolo by mi to luto. Ty sa samozrejme teš, gratulujem ti, ale určite jej to oznam ešte pred oslavou, nech to vie od teba nie od iných. Držím palce

titla
9. máj 2023

Ja som v podobnej pozicii ako tvoja svagrina - chcela by som dalsie dieta a tiez viem, ze ho mat uz nebudem. A ano, ked mi nejaka kamoska oznami, ze caka dalsie babo, tak ako prve ma prevalcuju moje pocity a musim ich spracovat. Ja sa s nimi potom tesim, ale ten prvy moment sa musim vyrovnat so svojimi pocitmi. Uvedmujem si, ze kvoli tomu sa deti rodit neprestanu a ani ludia zit svoje zivoty, ale keby mi sestra teraz oznamila, ze caka 4-te dieta, ocenila by som keby mi dala cas to spracovat a nevrtala preco neprejavujem dost radosti...

zuzi0911
9. máj 2023

Keby sa jej nedarí ci prišla o dieťatko...veľmi opatrne by som jej to oznámila a mozno aj v tej správe....(viem si predstaviť ako by sa cítila osobne) ...

Na druhej strane není to sestra...čiže oznámila by som to surodencovi a on ďalej povie ....
Neviem my sme hovorili ,rodičom a ja sestre...muz to bratovi ani nehovoril, povedali mu to rodicia, aj inym rodinnym prislusnikom ,,,čiže by som to nejako neriešila

felycity
9. máj 2023

@titla presne tak nic nas nestoji troska sa vzit do pocitov toho druheho, ktory istym sposobom trpi a len potrebuje troska priestor na spracovanie prvotnej emocie

ahhola
10. máj 2023

AUTOR

Včera o 12:23
@hariet ďakujem ze ma chápeš, gej je mi to proste blbé, aj ked viem ze zato nemôžem.

Ono je to tak,ze jej partner uz nechce ďalšie a maju krízu.. ona ostala velmi zatrpknuta poslednú dobu, je tam toho vela a proste maju problémy a to vplýva na jej náladu, myšlienky, správanie. Zmenila sa. A nejak sa bojim ze este toto bude ako ďalšia,,rana pod pás,,pre nu.. ja viem ze mnw to môže byť jedno,ale nejak snou sucitim, chápem ju...

2Odpovedz

Však to napíš jej starému, tvojmu ci mužovmu bratovi? . Možno aj on má ešte nejaké city a vráti sa v spomienkach do čias, kedy aj oni mali voňavé batoliatko a zlaté časy, aj keď to vtedy tak nevidel a povie si, ze jej ešte to mimco spraví.

autor
10. máj 2023

@ahhola je to muzova sestra a jej partnera uz vobec nevidavame, vyhýba sa nam, nechodí snou na rodinné stretnutia uz dlhsie. Nemam nanho ani kontakt, takže by to bolo blbé to oznámiť jemu. A nemyslím si ze typ človeka ako je on nieco takto obmakci... On je ťažký oriešok. Ale ďakujem. Najlepšie by asi bolo ,keby jej to povie svokra