Ako sa mám rozhodnúť?

matko87
25. nov 2015

ahojte,neviem ci ma niekto skusenost s takymto niecim.spoznal som sa so zenou,na zaciatku velka laska a hned spolocne byvanie najskor v podnajme kde sa nam podarilo splodit krasne dieta a potom hypoteka a vlastny byt.hypo som bral sam nakolko bola tehotna a mala ukonceny prac.pomer.vzali sme sa,byvali vo svojom a cakali na narodenie dietata.malinka sa narodila zdrava a s manzelkou sme zacali zit zivot so svojou dcerkou.pomahal som jej vo vsetkom,v prebalovani v krmeni v kupani,vo vsetkom nakolko do prace chodim max 3xdo tyzdna,takze o rodinu postarane,hypo vse ostatne sa plati na cas.dcerka uz ma 1,5roka a je to moje najvacsie zlaticko.manzelka ku mne nic neciti a nemieni nadalej ostat somnou v domacnosti,ibaze nema kam ist s mojou dcerkou.chce aby som isiel ja.ze to tak budel lepsie aby netrpela ani ona a ani mala.kedze platit musim lebo je to vsetko na mojom mene vela penazi mi neostava.neviem kam mam ist a ci vobec ist a co robit.poradte

marionmarion
11. dec 2015

@matko87 ja ti poradim jedine. Bez za psychologom. Ty sam. Lebo z tvojho pribehu aj odpovedi je jasne, ze si velmi manipulovatelny, neisty a nemas to v poriadku so sebauctou. Popracuj na sebe a uvidis zacnes veci vidiet aj citit take ake su a budes mat odvahu aj konat, namiesto pisania na toto forum. Toto nie je vysmech, ale dobra rada. Drzim palce!

matko87
autor
11. dec 2015

@marionmarion bol som a otvorila mi oci aj srdce.a zapracoval som na budovani vstahu,ale stavat bez malty sa neda,mozem to iba akceptovat nic viac...

matko87
autor
11. dec 2015

cely tento pribeh tato situacia je jak zly film so zlym koncom,lebo uz nie je sanca

domafi
11. dec 2015

ahoj, je mi to veľmi ľúto, ale predsa...malá kvapka vody dokáže urobiť dieru v skale, ak s neúnavnou trpezlivosťou dopadá na jedno a to isté miesto...v myšlienkach sa mi vynoril jeden film, ktorý som videla pred niekoľkými rokmi a našla som dokonca doma DVD, ale čo je ešte lepšie, je aj na internete..tu ti posielam link http://www.jph-lmjk.cz/fireproof...skús si ho pozrieť, nech ťa neodradí, že je tiež o hasičoch 🙂 , ale myslím, že v ňom môžeš nájsť veľa odpovedí, ako sa dostať z tejto situácie...a keď budeš strácať nádej, pomysli si na svoju dcérku, už len kvôli nej sa oplatí bojovať aj so skalou.... 🙂

marionmarion
11. dec 2015

@matko87 nepochopil si. Nie ist za psychologom raz. Chodit na pravidelne terapie. Je to obrovsky rozdiel. Na jednom sedeni nevyriesis nikdy nic, to trva mesiace, ba roky, kym zmenis svoje vnutorne vnimanie a nastavenie...uz to niekolko dni pises, ze ano, zmenis to a hento...ale zmenil si uz nieco? Uz si svagrinu vyhodil, zene si tresol do stola a uz si so sebou nenehcas zametat??...ja mam pocit ze tu len pises a stale sa len odhodlavas...a to prave preto lebo mas problem so sebauctou...okrem ineho. Poznam muzov ako si ty, bez pomoci sa z toho nikdy nevymocu, len sa biju do hrude, oni su predsa chlapi a psycholga nepotrebuju...ale kdeze, potrebuju ho velmi.
Ale je to na tebe, jasne...

matko87
autor
11. dec 2015

@marionmarion zmenil som seba svoj pohlad na vec.buchol som do stola a uz som dostal titul agresivny,svagrinej somoznamil ze sa musi odstahovat,uz som aj sebec ze myslim len na seba.dalsie sedenie mam po novom roku.zial dni za dnom odhalujem dalsie veci ako napr.jej navsteva u pravnika,ziadost o najomny byt,prestahovali postielku s malou do izby a taketo fajne veci,netrvdim ze nepotrebujem pomoc preto som aj bol a pojdem zas.no kto tu potrebuje pomoc je moja zena

matko87
autor
11. dec 2015

@domafi ano videl som ho a neunavne bojujem.aj verim ze to tak skonci ale realita je ina.vsetko to smeruje rozvratu z jej strany

mysicka36
11. dec 2015

@matko87 poviem ti, že s tebou velmi škaredo vy.ebába. Hlavne mi je lúto, že si tak citlivý a preto tak trpíš. Iný by ju za vlasy povláčil po kuchyni aby zbadala kde je sever. Aj striedavku by si si vedel vysúdiť. Alebo sa aspoň pokúsiť o to, aby vedela že dieťa chceš vychovávať aj ty.

A tie kecy ako si agresívny a na ho... v posteli sú len nato, aby ťa ešte viac vytočila a aby si z bytu odišiel ty. Asi ešte nevie čo je to keď je niekto agresívny. Zvýšený hlas ani krik pri výmene názorov to nieje.

marionmarion
11. dec 2015

@matko87 to mas pravdu, ona potrebuje pomoc tiez...ale ona ju nevyhlada a ty s tym nemozes nic urobit...mozno by si mal zajst za pravnikom aj ty a prebrat s nim ake su moznosti, lebo rozvodu sa asi nevyhnes...To ze si buchol do stola je fajn, aj to ze si vyhodil svagrinu. Jasne ze v ich ociach budes sebec a agresivny, to je len dalsia snaha ta zmanipulovat, ale nedaj sa! Drzim palce

drahusa2
11. dec 2015
Používateľ drahusa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drahusa2.

@matko87 drzim palce 🙂

matko87
autor
11. dec 2015

dakujem

domafi
11. dec 2015

ahoj, tak to mi je ľúto, ale z toho, čo som si tu prečítala, sa tvoja žena už rozhodla...ak chceš, aby odišla, tak jej pokojne môžeš oznámiť, že odídeš, ale splátka hypotéky a nájomného sa rozdelí na tri časti. jednu časť bude platiť jej sestra (veď tam býva), jednu časť bude platiť ona a tretiu časť - za dcérku-zaplatíš ty...keďže ešte nepodala žiadosť o rozvod a chce, aby si odišiel, ako si to predstavuje s peniazmi?...kto ich bude živiť?...alebo si to predstavuje tak, že bude všetko ako predtým, len s tým, že ty nebudeš mať trvalé bydlisko u seba, ale u rodičov?..úplne POKOJNE sa jej na toto opýtaj, že ak ty odídeš,a ko si to predstavuje?..lebo ak nie je ochotná sa s tebou baviť teraz, ako sa dohodnete, ako to bude s dcérkou? Skôr či neskôr to bude musieť ísť na súd. Povedz jej, že ty žiadosť o rozvod dávať nebudeš, lebo ho ani nechceš,...tak nech ti teda povie, ako si to predstavuje....veď keď aj odíde s malou do nájmu, kto ich bude živiť?....lebo ak ty odídeš, bude to dobré len pre ňu, ale určite nie pre Vašu princeznú...

matko87
autor
11. dec 2015

@domafi presne ako si to napisala ze odidem a budu mi platit uver.o ne sa postara kto ma nahradil a to jej sestra.tak ci onak sa budeme musiet dohodnut no vzdy pozera len na seba aby jej bolo dobre a tym bude dobre aj malej.tam ma aj mamu keby doslo k najhorsiemu takze som nepotrebny pre nich.ale je to nefer lebo som to budoval pre nich.pitam sa jej stale a stale sa odmieta na tuto temu somnou bavit.odstrcila ma jak....s rozvodom ani suhlasit nebudem ved ja tym pridem o to najcennejsie a to je moznsot vychovavat svoju vlastnu dceru

matko87
autor
11. dec 2015

vymazane svadobne fotky,zmenene meno na fb a pre to ako som sa spraval,je*e mi to

gviera
12. dec 2015

@matko87 Tak to tu znova a znova čítam dookola. Urobil si toho dosť pre záchranu vzťahu. Ona je už asi pevne rozhodnutá a nedá sa riešiť problém s niekým kto nechce o tom komunikovať. Tak čo chceš ešte robiť? V každom manželstve sa vyskytnú problémy, ale vtedy je najdôležitejšia práve tá komunikácia, aby si každý povedal ako to vidí, ako to cíti, čo sa dá napraviť, čo sa dá zmeniť. Všetci robíme chyby. Ale keď z jej strany nie je žiadny záujem niečo riešiť, tak čo sa dá robiť. Musíš sa k tomu postaviť s čistou hlavou. Asi sa váš vzťah už skončil a nie je možné ho obnoviť. O čom by bol pre vás oboch taký život. Keď teda chce, nech odíde, aj so švagrinou. To ti ale nebráni byť aj naďalej otcom. Rozídete sa každý svojou cestou a súd rozhodne ohľadom starostlivosti i malú. Potrebuješ toho právnika, aby zostali zachované tvoje rodičovské práva a aby si neskončil "s tou holou ri..." Tak buď chlap, rozhodni sa konečne. Nie je to ľahká situácia, ale bohužiaľ život prináša aj takého situácie. Určite máš priateľov, ktorí ti budú oporou. Ver mi, že časom to prebolí.

valy
12. dec 2015

@matko87 nikam neodchadzaj, dopadne to tak, ze oni zostanu v byte a ty to budes platit.
byt po rozvode predaj a kup si iny niekde daleko, poziadaj o stríedavu starostlivost. fakt si najdi dobrého pravnika.
s tou svagrinou to nechapem, daj ju vystahovat policii. preco byva u vas, ked jej rodicia su cez ulicu? a ze platila najom tvojej manzelke? ved byt je tvoj, nie manzelkin, ona ho nemoze prenajimat, nenechaj sa oklamat. fakt chod za tym pravnikom.

gviera
12. dec 2015

A ešte niečo: celé mi to z jej strany príde ako nečistá hra, taký psychonátlak - že kto dlhšie vydrží. Tá tvoja partnerka vôbec nevie, čo je to agresivita...atď, to sú také kecy, neľúbi ťa, nechce byť s tebou, nepochopila, že vlastná rodina sú mama+otec+deti, podľa mňa si berie čo sa jej hodí. Tak buď chlap, postav sa k tomu priamo čelom, rozhodni sa, začni riešiť veci normálne, skús vecne, bez emócií, cez právnika, predsa taký život za nič nestojí. Právnika potrebuješ určite. Si predsa dáky chlap, tak sa nenechaj manipulovať, ani deptať, obrň sa, aj tvoja malá bude potrebovať otca, ktorý má hlavu namieste. Vydržíš, poriešiš, časom prebolí. Ešte je dosť možné, že keď začneš riešiť, prídu také veci z jej strany, že nebudeš chápať - s kým si žil celé roky, pre koho si sa tak trápil. Keď ide do tuhého, každý sa vyfarbí. Drž sa a daj nám vedieť.

valy
12. dec 2015

@matko87 svagrinej posli oficialny list doporuceny a sprav si kopiu, do kedy sa ma vystahovat.
na Facebook svojej manzelky kasli, ty si jej ukradnuty, tak sa spravaj rovnako. no a co ze vymazala fotky, to je to najmenej, cim sa trapit.

matko87
autor
13. dec 2015

som tyrany a citovo vydierany,potom jasne ze som nervozny a jasne,ze to zle vplyva aj na malu.dnes rano opat to iste ze ci sa mi dobre spi ze sa neviem postrat o malu a podobne.do toho svagrina sa zapojila.uz to dalej takto nejde.existuje institucia ktora sa zaobera tyranymi muzmi?

timea7
13. dec 2015

@matko87 si normálny? Vyšmar už tú švagrinu konečne z tvojho bytu! Zajtra jej zruš na úrade trvalý pobyt, zbal jej veci a pošli ju do čerta. A na primitívne poznámky tvojej ženy sa len usmej a rob si svoje. Nedokážeš to? Tak si zaslúžiš taký život, aký máš. Tvoja žena je už dávno rozhodnutá, že s tebou nebude a ty tu vyfňukávaš, ako pubertiak, čo máš robiť, či jej máš nechať byt a podobné blbosti. Správaš sa ako decko, preto s tebou zametajú. Ráno vstanem, raňajky, zober malú, choď sa s ňou prejsť, vonku je pekne, pohraj sa s ňou a na tie dve sa vykašli. Porozprávaj sa s kolegami, ako by to riešili oni, veď neži ako bezmocná kôpka nešťastia. Byt je tvoj. Manželka chce odísť? Nech sa páči, malú doriešite cez súd. Zajtra pošli švagrinú do kelu, nech ide rozdávať rozumy rodičom, len už začni konať miesto toho fňukania!

timea7
13. dec 2015

@matko87 sorry, že som ostrá, ale už ma štveš, normálne sa začínam báť, ak by niekde horelo a prišiel by takýto nerozhodný hasič....vôbec sa ťa nechcem dotknúť, len ťa chcem nakopnúť. Máš už toho právnika? Inak nechápem ani názov tejto témy - ako sa mám rozhodnúť - o čom sa chceš rozhodovať, či im nechať byt? 😀 😀 😀 😀 Tvoja žena je rozhodnutá dávno, ako manželia nežijete, švagriná má u vás väčšie slovo ako ty, čo je tu na rozhodovanie?

matko87
autor
13. dec 2015

@timea7 pohoda,toto sa tu riesi uz dlho a vidno tu ako to prebieha u mna doma.s pravnikom mam sedenie az v stredu,bo sluzim,uz aj mne pretiekol pohar trpezlivosti.pozametali somnou a cchu somnou dobre vyojekabatit.nevyfnukavam sa tu neberte to tak.chcem len dobre rady kedze MK je o tom.a nezavidim ani jednej z vas co ma doma tyrana,ja tu mam pre istotu dve...zacne sa mi novy lepsi zivot,no bojim sa o dcerku aby netrpela tak ako ja teraz,takze pri rozvode budem ziadat aby bola zverena mne.oo a neboj zachranovat zivoty,majetky to je to co mi plni srdce

timea7
13. dec 2015

@matko87 v prvom rade- tvoja dcérka trpí už teraz, lebo vyrastá v ovzduší plnom nenávisti, osočovania. Stále nechápem, čo ti bráni tú švagrinú vyšmariť z vášho bytu? Tri týždne tu o tom píšeš a nikam si sa neposunul. Tvoja žena by pochopila, že si začal konať a že ona s tebou zametať nebude. Mal si ju vyhodiť hneď, ako sme ti radili, k manželke sa chovať slušne, prívetivo, venovať sa malej a ak by to nešlo, tak je vždy lepšie žiť od seba a spokojne, ako spolu a takto.

ukulela
13. dec 2015

svagrinej posli doporuceny list, ze ju zoiadas o uvolnenie bytu, nakolko nema tebou, ako majitelom bytu, podpisanu platnu najomnu zmluvu. to urob ako prve. resp ak - tak sa na to opytaj pravnika ale hned konaj, nech sa mlada pakuje.
a dieta ziadaj do striedavky.

matko87
autor
13. dec 2015

svagrina nema ani trvaly pobyt a ani najomnu zmluvu vsetko bolo len o ustnej dohode.k zene sa snazim byt privetivy ale neustale ma komanduje ze o malu nemam zaujem ze sa stale len flakam,vybavujem si svoje veci.zobrali si ju k babke bo tam dosla este dalsjia jej sestra a dnes isli s malou na vylet.a aj tak budem pocuvat ze som sa jej nevenoval.dieta budem ziadat do vylucnej staroslivosti,kedze mna dost psychicky tyra a vydiera citovo nedopustim aby aj to robila malej.a kedze jej neustale ukazuju veci na pc aj fotky na ktorych nie som ja ucia ju slova no tato v slovniku nebude

matko87
autor
13. dec 2015

sory ze to tu riesim no nemam sa skym poradit kedze je vikend

maxilou
13. dec 2015

@matko87

Ahoj,
zbezne som si precitala celu tvoju situaciu. Co ti na to poviem: bolo koze dobre, sla sa na lad smykat :D
Zeny nemaju rady dobrych chlapov vo vacsine pripadov. Ma vsetko, zdravu dceru, milujuceho a starajuceho sa manzela... sice nevieme, aky ma problem a ake pocity v sebe citi. Mozno ma materialnu stranku zabezpecenu ale co ta citova? Chodite sami niekde? Na veceru, do kina, divadla atd? Starkych mate cez ulicu, takze malu vam , predpokladam, ma kto postrazit.
Jednej veci vobec nerozumiem. Ste manzelia, mate svoju rodinu. Preco do pekla byva s vami tvoja svagrina? Ak je frigidna, nema nahodou na chlapov nervy a nehucka tvoju zenu proti tebe? Vyzera to tak, ze sa na teba dohodli a chcu ta vysackovat z tvojho bytu a este aby si im platil na ich bezstarostne zivoty! Tak to je sila !
V prvom rade by som vykopla svagrinu prec. Proste po tolkych diskusiach ked sa brani, vycihni chvilu, kedy budu s malou na prechadzke, pobal jej veci, zanes ich pred dvere jej rodicov a vymen zamok. Nech sa zobudi preboha! Treti clovek do vztahu nepatri!!!
S tvojou manzelkou sa vklude porozpravaj, ak ta nechce pocuvat, napis jej list. Je len na nej, ako sa rozhodne, tiez moze ist byvat k rodicom. Byt neopustaj v ziadnom pripade, tvrdo nan pracujes.
S neuplnou rodinou si nelam hlavu, s dcerkou mozes mat vzdy uzasny vztah. To , ze jej matke preplo, s tym tazko nieco urobis.
A hlavne sa vzmuz!
Vela stastia! 🙂

timea7
13. dec 2015

@matko87 ak nemá švagriná ani zmluvu, ani prihlásený trvalý pobyt, tak to máš o to ľahšie. Môžeš ju vyhodiť okamžite. OK, išli dnes s malou na výlet, oznám manželke, že budúci víkend ideš s ňou na výlet ty. Jej reči si nevšímaj.

matko87
autor
13. dec 2015

@maxilou diky moc.uz pracujem na sebe a na tejto situacii,ten zaciatok co som pisal bol jej navrh ze odidem a budu mat vsetko.odvtredy a este aj pred tym a aj teraz robim vse aby sa to trvalo nerozvratilo,zial pomali mi dochadza je zena je pevne rozhodnuta.ano mala zo mna malo.velakrat som siel riesit svojich rodicov alebo som popri praci siel zarobilt korunky,a aj na to pivo som si skocil,len nerozumiem preco mi to nemohla povedat prave vtedky ked som sa jeje pital ci mozem ist ci ti to nebude vadit.preco mi to musi vycitat po tyzdni nesiaci.sestra jej je dobre prepnuta a 100%tne ju hucka proti mne,dozvedam sa to den co den,predpokaldam ze uz tento tyzden tu byvat nebude.so zenou sa stale snazil komunikovat v klude a s rozvahou ale velmi dobre vie co ma dokaze poriadne vytocit a pouziva to len vtedy ked je tam mala

matko87
autor
13. dec 2015

@timea7 tak to aj spravim a ale uz teraz viem co bude hovorit.ona asi zabudla ze aj ja som jej zakonny zastupoca takz mam rovnake pravo