Ako sa mám vyrovnať s mojou situáciou?

smutna27
12. apr 2014

Zdravím všetky maminy aj nemaminy skrátka žienky.Chcela by som Vás vopred poprosit ,aby ste ma nesudili,neodcudzovali atd.Ani neviem ako začať zrejme od začiatku.S manželom sme sa spoznali veľmi zamilovali zobrali a milujeme sa aj teraz tak ako po prvý krát.Mám v nom oporu nikdy mi neklamal až raz ,ale k tomu sa dostanem neskor.Ja som bola rozvedena s dcerkou on tiež rozvedený s dcerkou má striedavu starostlivost.Narodilo sa nám spoločné vytužené dievcatko.So svojou ex zenou komunikoval iba ohladom ich dcery nic viac rozviedli sa pretoze si nasla ineho malu nechala jemu odisla a neskor sa vratila maju striedavku.Manzel si ju zobral kvoli tomu ze bola tehotna ze ju mal rad ale nemiloval je totizto extremne zodpovedny.Nase manzelstvo bolo idealne az po dobu ked som porodila dcerku a mala asi tri mesiace prisiel za mnou s placom ze mi musi nieco povedat ze to bolo predo mnou ale ze ho to velmi boli trapi atd.a ze nech mu dam cas par dni aby nabral odvahu mi to povedat.Velmi som sa bala ale tak co uz napadalo ma vselico ale toto urcite nie.Zacal mi rozpravat...Tesne po tom ako sa rozvadzal so zenou rozvadzali sa cca styri roky si nasiel priatelku nemiloval ju len potreboval spolocnost a niekomu sa vyrozpravat po troch mesiacoch mu oznamila ze je tehotna nechapal ako je to mozne nieze by nevedel ako sa robia deti ale nahucala mu ze ma neplodne dni atd..Jemu to bolo podozrive lebo mu vkuse hucala ze chce dieta a on vopred jej vravel ze ten vztah s nou nieje prenho vazny a deti nechce ani z prvou zenou nechcel s nou duplom.Fajn zasa manzelova zodpovednost povedal si co uz je to asi moj osud budem s nnou aj s dietatom nezobral si ju zacala mu robit sceny nenechala ho dychat tak sa nastval praskli mu nervy vyhodil ju z bytu dohosli sa na vyzivnom a od vtedy sa nevideli.Problem je ten ze ja s as tym neviem vyrovnat zoziera ma to vkuse manzelovi nieco vykrikujem urazam ho ponizuje ma to ze to co som si myslela ze preziva iba so mnou myslim krasne tehotenstvo porod kocikovanie uz ma davno za sebou a to s dvomi zenami.Zmenil sa moj postoj k jeho dcerke preco ju chcel to druhe dieta nie iba nanho plati a pritom si neviem predstavit na druhej strane dalsie dieta v domacnosti.Asi som chora pomozte mi sa s tym vyrovnat prosim dakujem.Ak mate otazky rada odpoviem

smutna27
autor
12. apr 2014

@salome123 Aby mi povedala svoju verziu ..ale nekontaktuje ho absolutne tak asi tomu dam pokoj

luvika
12. apr 2014

@smutna27 tiež navrhujem poradňu...verím, že tvoj muž Ťa ľúbi. Síce Ti to povedal neskoro, ale povedal a bál sa, ako to prijmeš, pretože mu záleží na tom, aby ste boli spolu. Určite bude ochotný ísť tam s tebou a tebe to tiež pomôže, možno skúsiš nájsť iný pohľad na vec. Nie som zástankyňou klamstiev a podvodov, ale v Tvojom prípade neverím, že by ste nemohli byť naďalej šťastní...treba len na to čas, trpezlivosť a chcenie. No a lásku samozrejme...držím silno pršteky.

adri266
12. apr 2014

@smutna27 nedoverujes manzelovi?
Pozri, co sa stalo, stalo sa. Ako sa to stalo, uz sa neodstane. Ak milujes svojho manzela, a je vsetko ok, tak neotvaraj pandorinu skrinku. Co ak sa dozvies, ze to bolo uplne inak? Ze Tvoj manzel ju vyhodil, lebo nebol zrely na dieta? Chces to vediet? On sa zmenil, uz nie je tym istym clovekom.

luvika
12. apr 2014

@adri266 ty si moj clovek :D

jahodka8
12. apr 2014

@smutna27 Je to jeho chyba, že mu neveríš, mal ti to povedať skôr. Ja sa ti ani nečudujem, toto sa dozvedieť až po pôrode, tak to by mohol na náš spoločný život zabudnúť. A tie bláboly, že ich nemiloval, to je čo? No muži. A je to konečný počet jeho detí? No jasné, že by sa mal o svoje deti postarať, tomu hovoríš naivný? A čo to znamená pre neho niekoho milovať? A ked sa nejaká zasa na neho obráti, tak tiež jej len urobí dieťa a povie ti, že ju nemiloval? A čo vlastne očakáva od teba?

smutna27
autor
12. apr 2014

@luvika Dakujem velmi pekne pomohol mi Tvoj nazor este raz dakujem za uprimne a povzbudive slova

smutna27
autor
12. apr 2014

@adri266 Mas pravdu dakujem

smutna27
autor
12. apr 2014

@jahodka8 Hm aj napriek tomu sa mu snazim verit a pochopit ho .Poznam ho aky je a ako ho to nicilo ked mi to co i len vravel

smutna27
autor
12. apr 2014

@smutna27 A co odo mna ocakave chce byt so mnou za nic na svete nechce o mna a dcerku prist ze by to neprezi.

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ...ja ti poviem narovinu.Je rozdiel keby ti zamlcal napr nejaku pozicku co si zobral poza tvoj chrbat a bal sa ze sa naneho nahnevas.Ale zamlcat to ze nema jedno dieta ale dve????
Uprimne....ja znesiem vela a vela odpustim ale toto by som asi nerozdychala.

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy Hm tak aj pre mna je to tazke ale viem ze si zasluzi druhu sancu.Nepodviedol ma nema milenky stara sa o nas zije iba pre mna robi co moze a to nevravim o tom ako sa snazi aby som sa s tym vyrovnala nici ho to aj mna a potrebujem na to riesenie

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ...neviem,ja by som ho asi zabila

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy ved to aj ja v prvych chvilach po oznameni tejto udalosti zosypala som sa ja som jeden den nedokazala ani slovo povedat taky to bol pre mna sok

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ....ako moze niekto zamlcat dieta???

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy No tak ze sa bal ze ma strati inac by s tym nemal problem

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ...trosku ta aj obdivujem.Lebo mne by ako prve napadlo ze ked dokazal zamlcat takuto vaznu vec ako je dieta tak este kolko je takych malych veci o ktorych neviem.

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ....to mi pride take alibisticke.Keby bol taky super skvely ako si myslis tak by ti to povedal hned na zaciatku,vtedy ked ti hovoril o svojom prvom manzelstve.Alebo ked uz zamerne klamal tak mal povedat ze ano som traged...a posera.Podla mna tymto nechcem ta stratit len hra na city.

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy Presne to. Ja som mala miliardu myslienok v hlave preco prve dieta mu je dobre druhe nie alebo ze kolko deti mozno este ma ci su jeho co vsetko este neviem ...Jedine preto mu verim ze od kedy som s nim viem ze mi v nicom inom neklamal ani ma nesklamal iba to jedine mi zamlcal

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy Hmm nemyslim si moze mat sto takych ako som ja

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ...prepac,ale ja tomu neverim.Velakrat sa mi potvrdilo ze ten to zaklame raz bude klamat stale.A tu nejde o gulicky.Ide o ziveho tvora preboha.Proste by som mu uz neverila ani to ze sa vola Jozko Mrkvicka.

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ...co moze mat sto takych ako si ty?...nepochopila som

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy Chapem ale on mi cely cas dokazoval a dokazuje snazi sa ze mi klamat nechcel a ani v nicom inom neklamal a ja to vidim ze je to tak.Teraz co mam vsetko hodit za hlavu a podat ziadost o rozvod?Ako by si postupovala vlastne

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy ze keby to bolo uplne ako ty vravis tak b netrval na tom ostat so mnou a nesnazil by sa svoju chybu napravit ako sa da ale kaslal by na mna moje vycitky a siel by zas za inou

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ...ja som nikde nenapisala ze sa mas rozviest.Ja som povedala ze ak s nim chces byt tak asi naozaj ten psycholog.
Ako by som ja postupovala?....fuuuu....neviem.Urcite by som bola nahnevana ako ty....este viac.
Ja by som mu uz nedokazala verit.Bala by som sa,podozrievala by som ho.Proste totalna strata dovery.

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ....ale to nie je o tom ze ist za inou.Tu ide o charakter.Asi ked vycuval z toho vztahu s tou zamlcanou tak si hned neplanoval ze sup k inej.

janinah
12. apr 2014

ako to tu tak čítam,debata sa zvrtá smerom,že never mu,klamal raz,bude aj druhýkrát...tak by som to nevidela,lebo to druhé jeho dieťa bolo PRED tebou,nie počas vzťahu s tebou,len mal strach ti to povedať...ty ho poznáš,ty s ním žiješ,nie my...ak je pre teba ten pravý,tak potrebuješ jediné-vyrovnať si to vo svojej hlave /aj za pomoci odborníkov/a ísť ďalej,neplakať donekonečna nad rozliatym mliekom,tie deti sú tu a nevyparia sa,tak to treba prijať a žiť pre svoju rodinu..

smutna27
autor
12. apr 2014

@lyzzy toto ja robim podozrievam ho aj ked ide na vcko .ale rozhodla som sa zmenit svoj postoj a vyhladat aj odbornu pomoc .

lyzzy
12. apr 2014

@janinah ...pravdu mas.Nebudem tu nikoho sudit ani nahovarat.Proste ja by som bola v koncoch.
Ale tebe
@smutna27 .....drzim veeeeelmi palce.

lyzzy
12. apr 2014

@smutna27 ....rozhodla si sa bojovat.A ja ta za to obdivujem,lebo toto by som ja nedokazala.
Psycholog ti urcite pomoze porozumiet vlastnym pocitom.Ja malokedy tu na konikovi napisem nieco obdivne ale ty za to ze si sa rozhodla bojovat a ze to beries takto mas moj obdiv a uctu.Klobuk dole

smutna27
autor
12. apr 2014

@janinah Ano dakujem za podporu .poznam ho ja najlepsie viem aky je a aj ked to tak vyzera ze sa ho zastavam naozaj taky je akeho som ho tu miestami opisala.Snazi sa spravil pre mna nemozne kupil byt 4izb.to pre ziadnu sa tak nesnazil kazdy den od kedy sme spolu mi vravi ako velmi ma miluje a aj nase dieta robi co mi na ociach vidi znami vravia ze este nevideli tak zamilovaneho muza pomaha mi s detmi travi s nami najviac casu z prace bezi domov aby bol s nami nepije nefajci pomaha s domacnostou bez toho ze by som ho napominala sam od seba skratka muz snov az som neverila ze taky existuje vobec a ze ja mam take stastie a naraz vtedy sa mi zrutil svet ked mi to povedal neverila som mu bvobec sa to nanho nepodoba.