Ako sa máte v tejto korone situácii?

jankajanka134
20. feb 2021

Chcela by som vedieť ako to znášate či ste nad vecou atd

lianka123
21. feb 2021

@0silvia0 neprezivam, len konstatujem ako to chodi..

marzuz89
21. feb 2021

@lianka123 áno. Bez problémov.

lianka123
21. feb 2021

@marzuz89 k.l.a.m.e.s.

0silvia0
21. feb 2021

@lianka123 ved ok, ale ved vies ake kvantum zien ma uz matersku za sebou? Takze vieme ake je to byt na materskej. Po druhe na tu matersku sme snad vsetky isli dobrovolne. Po tretie je este stale dost zien, ktore by na tej materskej boli velmi rady a nemozu.

marzuz89
21. feb 2021

@lianka123 🤣 najprv som myslela, že to myslíš vážne, teraz som pochopila, že ma nachytal falošný prázdny profil 😅

lianka123
21. feb 2021

@0silvia0 ja len konstatujem, ze pocas mojej materskej sedia vsetci tiez nedobrovolne na zadku, tak mi to pripada super, ze v tom nie som sama. Subjektivny pocit, to je vsetko.

ajka0207
21. feb 2021

@lianka123 viem že to nie je k veci, ale vážne si takto žila na materskej? Ja mám dve deti s rozdielom dva roky a normálne som chodila do restik, nakupovať (keď mala staršia viac ako dva roky tak to sme si fakt užívali nákupy), chodila som na kávu... Prečo si sa takto obmedzovala? Ja sa teda idem zblázniť že to cez koronu nejde.

luccija
21. feb 2021

@ajka0207 ona sa stále sťažuje ako ju deti obmedzili, alebo niečo v tom zmysle, ako nestiha..tisíce ľudí chodia s deťmi do reštaurácie, na dovolenky asi ma temperamentné deti😉

ajka0207
21. feb 2021

@luccija tak to asi nevidela moje :D Ale veď v tom je krása materstva nie?

luccija
21. feb 2021

@jankajanka134 znášam to vcelku dobre.Odratavam dni do jari, aby sme mohli chodiť viac von, športovať...na kolená ma dostala korona pred Vianocami a skoro mesačná karanténa odkedy pracujem je to oveľa lepšie.Urcite, že je tu strach o rodičov o nás, že znova ochorieme.Chyba mi spoločenský život, masáž, plaváreň...najviac sa obávam, keď mi dieťa nastúpi do školy.Ale celkovo myslím, že som sa prispôsobila situácii a už ma všetky rozhovory na tému korona či v práci, na ulici, keď náhodou niekoho stretnem otravujú.
Obchody mi vôbec nechýbajú.

lianka123
21. feb 2021

@ajka0207 zasadne chodim do restauracii bez deti, lebo si myslim, ze tam deti nemaju co hladat

ajka0207
21. feb 2021

@lianka123 tak ale to nie je materskou ale tvojim netradičným prístupom.

gbgb
21. feb 2021

@jankajanka134 chodim len k lekarom s detmi a mamkou a aj tak sa bojim, ze sa nakazime. Mamina je vysoko rizikova. Su lepsie dni a horsie dni. Nezvladam obmedzenu zdravotnu starostlivost 😞. Ked sa otepli budeme viac na dvore a bude lepsie.

kristiii
21. feb 2021

@lianka123 nerozumiem ako môžeš tieto dve situácie zrovnávať. Môj syn nebol ideálny, čo sa napríklad nákupov týka, ale bola proste možnosť, aj keď za stazenych podmienok ísť nakúpiť čokoľvek a kamkoľvek. Aj na to kafe sa s ním dalo ísť, teraz maminky nemajú tu možnosť. Ak to ty so svojím dieťaťom nezvládaš, neznamená to, že si môžeš dovoliť tieto naozaj rozličné podmienky zrovnávať

kristiii
21. feb 2021

@lianka123 a čo sa týka tých reštaurácii, súhlasím s časťou, že tam deti nemajú čo hľadať, ale len tie nevychované, s ktorými si rodičia nevedia rady

marsmykkok
21. feb 2021

@lianka123 ísť na materskú a "obetovať" sa je každej osobné rozhodnutie nie? Ak to niekoho obmedzuje/trpí tým netreba rozťahovať nohy alebo sa chrániť. Táto situácia ked človek nemôže ísť nikam nie svojim rozhodnutím je o niečom inom.

lianka123
21. feb 2021

@marsmykkok neviem preco tu vsetkych irituje ten nazor, ktory mam. Socialna izolacia pocas materskej je znama vec.a ze je teraz vsetko pre vsetkych zavrete? No to je skoro ako byt na materskej.. vecer nejdes na drink, kavu si nedas v kaviarni, teple jedlo tiez nie v restauracii. Neviem, co je na tom zle si priznat, ze materska je vazenie.

nancy666
22. feb 2021

@lianka123 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 toto som si aj ja myslela kým som si nezačala robiť svoje a ten deň si proste prispôsobila, chodím vysmiata a robím si čo chcem jak na výške cca. Na to treba viac deti asi lebo pri 1 to bolo ťažšie 🤔

katarinka289
22. feb 2021

@lianka123 neviem o akej socialnej izolacii hovoris.Normalne som chodila medzi ludi,len som ciele prisposobila dietatu.Nebola som jedina zena na materskej,stretavala som sa s ostatnymi.Pri druhej dcere som chodila do skoly.Mas predsa muza.Obcas moze povarovat,aby si si ty mohla vyrazit s kamoskami.Teraz pocas korony sme doma spolu.Ale to su vsetci.Tuto situaciu absolutne nie je vhodne prirovnavat s materskou.Redsej by som tretie,stvrte dieta a dalsich 6 rokov na materskej nez toto

lianka123
22. feb 2021

@nancy666 no tak s vyskou by som to nerada prirovnavala 🙂

lianka123
22. feb 2021

@katarinka289 vsak ale tam kde mozu deti mozes aj teraz.. ja som s detmi denne 3hod a viac vonku, ale neni to to iste ako idem si zabehat, do sauny, zaplavat a potom si dam veceru v primi. To nech mi nikto nehovori, ze absolvuje s rocbym

katarinka289
22. feb 2021

@lianka123 odkedy mame deti,chodime do plavarne len s detmi.V plaveckom sme na striedacku, Cvicit som tiez chodila s nimi.Hrali sa tam s ostatnymi detmi.Na vecere do restiky chodime tiez s detmi.Samozrejme,ze to nie je ako ked sme chodili sami,ale ved to je jasne.MAME PREDSA DETI.No to neznamena,ze sme socialne izolovani

tehulka2011
22. feb 2021

@lianka123 ja ta nahodou chapem co chces povedat, s malymi detmi sa to proste neda uzit tak, ako bez deti, tolko neprijemnosti ma napada (dieta nechce sediet v aute/kociku, pokaka sa cestou, je unavene/mrzute/vzdorovite)...

alex666
22. feb 2021

@jankajanka134 U nas sa nic zasadne nezmenilo, az na to, ze sa musime izolovat. Mame male babo a je mi luto, ze sa nemoze stretavat s inymi detickami.
Inak muz pracovat ciastocne na home office uz predtym, tak zmena ziadna, prijmy take iste. Zdravi sme, kedze sa izoloujeme, nemali sme of koho covid chytit. Takze zatial ok u nas.

lianka123
22. feb 2021

@tehulka2011 dakujem. Za podporu 😉

lianka123
22. feb 2021

@katarinka289 aai sa zle chapeme. Ja s detmi mam vela programu, usposobeneho situacii. Cestujeme s nimi, ked nebola korona tak kazdy den iny program- kidshousy, aquaparky etc. Mne az tak vela veci nechyba lebo mam doma fitko aj vyhrievany bazen. Vsetko co som chcela povedat, ze existuju momenty, ktore su bez deti jednoduchsie. Moje deti chodili do restauracii / s detskym kutikom odmala. Ale vzdy sa najedli oni, ha som to do seba nahadzala. Mbe na korone vyhovovavali ze v hotel9ch nosili jedlo priamo na uzbu, to znamena ziadne velke obliekanie dvoch ratolesti, ziadni casnici, len navarene naservirovane jedlo.
Len vravim, ze x veci je s detmi omnoho zlozitejsich ako ked ides sama.

nancy666
22. feb 2021

@lianka123 😂👍🏼 Chápem a máš pravdu asi 😈

elementissa
22. feb 2021

@lianka123 aj ja som bola v restauracii s babatkom este pred kovidom kazdy druhy den. Nechcelo sa mi varit pocas sestonedelia a dieta spalo len vonku. Takze som bola nonstop vonku a jedavala v restikach. Nie je to ziadny problem. A veru, kazdy druhy vikend, kino, divadlo, filharmonia, opera, galerie, muzea... Pre mna kedysi nebola materska domace vazenie. Normalne som isla aj kuknut do obchodov, ked bolo treba. Domace vazenie je to az teraz. A ked ty si mala domace vazenie aj predtym, tak je to tvoje slobodne rozhodnutie. Vzdy sa da aj inak zariafit

tehulka2011
22. feb 2021

@elementissa bravala si male dieta do kina, divadla, na operu?

elementissa
22. feb 2021

@tehulka2011 nie, hovorim,ze kazdy druhy vikend ;) o krpca bolo postarane, nie som z tych zien, co su zavisle na svojom dietati a beru ho so sebou ajndo kupelne