Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa máte v tejto korone situácii?

jankajanka134
20. feb 2021

Chcela by som vedieť ako to znášate či ste nad vecou atd

janinah
20. feb 2021

Pochovali sme otca.....ako môžem byť nad vecou.....? kto teraz vôbec môže byť nad vecou? ....možno každý,ale len do momentu,kedy nepríde riadny "preplesk" vo forme krutej reality...

mondolina
20. feb 2021

@janinah
Úprimnú sústrasť @janinah.....žiaľbohu vidíš, že obete ľudského egoizmu sú práve v radoch nevinných 🖤 neviem prečo je to tak.

bzovik
20. feb 2021

Nikto mi neochorel, ani nezomrel. Snažím sa tešiť z maličkostí. Som nad vecou? zatiaľ.

marsmykkok
20. feb 2021

Ja nad vecou nie som, bojím sa o blízkych a aj celkovo toto čo žijeme len spať, jesť, prejsť sa, poupratovať to nie je život ale prežívanie.

tenerifka
20. feb 2021

@jankajanka134 nezijem, prezivam. Nevidim svetlo na konci tunela. Nikdy predtym by som neverila (tak ako asi vacsina ludi), ze takato situacia vobec moze nastat. Posuvam sa dalej vdaka malickostiam a radostiam bezneho zivota, ale dokedy?

virbonus
20. feb 2021

Ja som absolútne v pohode. Môj život sa zásadne nezmenil. Akurát pracujem z domu a obmedzil som sociálne kontakty. Ale keďže som introvert, nepotrebujem k svojmu životu veľmi ľudí, skôr si tento stav aj užívam. Chodím na prechádzky, kávu si viem urobiť aj doma a keď mám chuť na pizzu, objednám si ju. Veľa čítam, venujem sa veciam, na ktoré som nemal predtým čas. Rúško mi vôbec neprekáža, nechápem, čo všetci riešia, ako sa im cez to zle dýcha. Testovanie mi taktiež nevadí. Vediem plnohodnotný život a som na 95% spokojný. 🙂 Jediné, čo mi fakt chýba je plaváreň. Na tú sa už naozaj teším.

miriam11
20. feb 2021

@jankajanka134 sme sprostý národ. Viac netreba hovoriť, každý, nech si to vysvetli ako chce.

ceresna2
20. feb 2021

U nas tiez nic nepocitujeme.Chodime do prace,ucime sa s detmi,prerabame a takto stale dokola.Ale chapem ze ludia nie su nauceni byt doma s rodinou a hlavne panelakovi.My mame dvor,dnes krasne slniecko no krasny volny den.

kayyaa
20. feb 2021

Ja sa tesim zo zivota kazdy den😊 my sme covid prekonali v decembri, nastastie sme ok, ale.v okoli viacero znamych to stastie nemalo...je to smutne, ale co si pomozem tym, ze budem depkovat a utapat sa strachom ? Takze to beriem tak ako to je a o to intenzivnejsie sa tesim z kazdej chvilky s mojimi detmi, manzelom...ja vidim velke plus v tom, ze vdaka opatreniam a izolacii travime spolu ako rodina ovela viac casu ako kedykolvek predtym, s manzelom mame este blizsi vztah ako predtym...nam korona priniesla aj pozitiva😊
Zivot treba brat vzdy z tej pozitivnej stranky...

mimca77
20. feb 2021

Nad vecou by som to nenazvala, ale zatial sme zdravi my aj nasi blizki (klop-klop), aj pracu mame, akurat pracujeme obaja z domu, akurat mam vo vnutri obavy hlavne o rodicov a dufam, ze to vsetci v zdravi prezijeme. Inak sa u nas zmenilo akurat to, ze namiesto stretavania s priatelmi chodime na prechadzky so psami este viac ako predtym (aj 3-4 hodiny denne dohromady), este viac doma varime, a uz sa tesim na jar, aby sme znova mohli travit cas na terase a zahradke. Inak to mam eovnako ako @virbonus co sa tyka kavy, pizze, vela citania, aj toho, ze mi chyba plavaren 🙃

tramtada31
21. feb 2021

Pociťujeme obmedzenia, ale stále je to znesiteľne. Obavy sú jemne o mojich rodicov, ako by ju prekonali a z budúcnosti, aké bude mat covid dopady na zamestnanosť v SK za rok-dva, keďže asi to za mesiac nepominie a následky sa budú prejavovať postupne.
Mám dve deti do 3 rokov, takze sa nás zavrete skolky netýkajú a nevadi mi až tak byt s nimi doma. Zavrete obchody mi tiež moc nevadia, zvykla som si, ale trochu som vzdy rozrušená(rozumej nasrata😀), keď vidim vonku veľa ľudí bez rusok(je ich celkom dosť), ale vzdy si poviem, že sa nemám právo na nich hnevat/starat sa do nich a každý si musí byt sudcom sám sebe.

nancy666
21. feb 2021

@virbonus až na to že sa nepovažujem za introverta, akoby som to ja písala 🙂 tá plaváreň je ozaj nenahraditeľná

suge
21. feb 2021

Môj život sa takmer nezmenil. Len menej vídam rodičov a viac sa o nich obávam, ale zároveň som vďačná, že žijú a sú zdraví. Korone som vďačná za to, že pomohla odhaliť pravú tvár mnohých ľudí, v pozitívnom aj negatívnom zmysle slova.🙂🙃

lubka261
21. feb 2021

zomrelo mi uz par znamych, ktori boli vo veku, ze este naozaj mali vela pred sebou, nastastie rodina nie, a dufam ze to tak ostane, snazime sa chranit,ale uz pocitujeme ze prestavame vladat, chyba nam rodina, socialny kontakt, volnost, synovi chyba skolka a kolektiv... a ako pise @bzovik snazime sa tesit z malickosti... aspon ze jar sa blizi, otepluje sa, budeme viac vonku, zahrada, sadenie a taketo veci ma dokazu nakopnut do zivota

medeaa
21. feb 2021

@jankajanka134 nad vecou? Kopu mojich znamych uz malo alebo ma kovid. Niektori tazsi priebeh, kazdy den na nich myslim a dufam, ze sa este uvidime. Vdacna som za to, ze mozem byt doma a manzel home office a ze nasi rodicia nemusia tiez nic riskovat, lebo kazdu chvilu sa od niekoho dozvieme, ze ma kovid. Zijeme v panelaku, takze nic moc, sme zvyknuti byt aktivni ale kedze je to s okresmi ako to je, tak tazko sa pojdeme niekam vyventilovat (tu uz mame 1000 krat vsetko pochodene) .. Priserne nam chyba kultura. Vela sme chodil a cestovali za galeriami, muzeami... Radi by sme si sadli v restike na dobre jedlo, zmenili vzduch. Zial, my sme sice zodpovedni, ale mnohi ini nie su (ani niektori moji znami, minule moja znama zhanala cez FB chatu pre co najviac ludi aby oslavila narodeniny). Vlada vie robit iba smiesne testovania, ktore ludom davaju falosny pocit bezpecia (poznam ludi, ktori mali antigen negativny a pcr pozitivny). Kontrola opatreni niekde zlyhava (napr. znamy nezazil jedinu kontrolu ked priletel z Anglicka, kamoska pendluje BA - Praha a ani raz nic, atd.) Zvlastne je, ze v obci kde mam rodicov, a aj v inych v danom okrese, vychadzu nulove alebo velmi, velmi nizke pocty nakazenych a stale su cierni. Vychadza mi z toho, ze testovanie neodraza realitu a je naozaj na plac, ako sa tym podmienuje zivot v tejto situacii. Cize nad vecou sa mi uz po takmer roku zmatkov neda byt a snazim sa nepremyslat nad tym, nekrmit ten vnutorny hnev a rozcarovanie. Snazim sa dodrziavat co sa da a vydrzat.

janinah
21. feb 2021

@mondolina Ďakujem

marcellka32
21. feb 2021

Korona asi niečo robí so vzťahmi-ozval sa mi brat po 3 rokoch bez kontaktu...

sara005
21. feb 2021

Ja sa snazim nepripustat si to zle, resp vsetko to co nemozeme, aj ked som si druhu matersku predstavovala inak. Ale tym, ze to nase druhe dieta je zazrak a vobec tu nemuselo s nami dnes byt, tak mam inak preusporiadane hodnoty. Nastastie vsetci v rodine su zdravi, to je zaklad. Na jesen na mna dopadala uz tiez tazoba, ale bojujem s tym tak, ze vela vela chodim po vonku, cvicim, dbam na zdravu stravu, viac sa o seba staram, vzdelavam sa, citam knihy. Mam tym padom aj zo seba lepsi pocit a netrpim tou spolocenskou izolaciou tak.

elizabet173
21. feb 2021

@jankajanka134 no nad vecou urcite nie som, okolo mna zomieraju ludia, ktorych som poznala. Rodinny peislusnik sa z toho nastastie dostal, aj ked s nasledkami. Na druhej strane sme si s partnerom uzili jeden druheho ovela viac, ako po ine roky, ked sme mali milion aktivit.

wokokoza
21. feb 2021

U nás našťastie relatívne všetko fajn. Len s prácou je to ťažšie, ale tak naučili sme sa skromnosti a že nemusíme mať všetko a hneď tešíme sa viac z toho, že sme spolu, že robíme bežné veci spolu, že chodíme do prírody. To ma drží pri zdravom rozume.

stanulienkat
21. feb 2021

Uplne v pohode.

sense
21. feb 2021

Obmedzenia pociťujem len vo voľnom čase a v nosení masiek... Inak nie, chodím do práce celý čas, dieťa chodí do školy s výnimkou 2 mesiacoch na jar min roku stále... Výlety sme prispôsobili situácii a obmedzeniam... A ci som nad vecou? Nie som úplný ignorant ale ani nežijem v strachu a panike...

katarinka289
21. feb 2021

Boli sme v pohode pokym neotvorili skoly.Po tyzdni synovec 10r.pozitivny a ja s dcerou 14dni v karantene lebo s nim bola den pred potvrdenou pozitivotou v kontakte.Ucim v skolke.Od vianoc som bola v praci 2 tyzdne.Od zajtra mame opat zatvorenu ZS lebo vcera zistili pozitivitu u ucitelky aj niekolkych stvrtakov

sara005
21. feb 2021

@katarinka289 to bolo cele dobra blbost otvarat skoly, ked sa cisla nelepsia, skor zhorsuju. Tato vlada je uplny fail, zial.

vilma7
21. feb 2021

U nás sa toho tiež veľa nezmenilo, keďže do práce musíme obaja chodiť aj naďalej, vonku môžme (žijeme v zahraničí), obchody som nevymetala ani predtým, s minimom známych sa stretávame aj naďalej, na ihrisku, vonku.

kristiii
21. feb 2021

@jankajanka134 mňa to celé mrzí hlavne kvôli synovi. Aj keď to nevníma a vyhovuje mu, že nemusí chodiť do školy (to vcelku čo sa týka organizácie aj mne), ale mám pocit, že prichádza o to pravé detstvo, behanie po vonku s kamarátmi, návštevy ako predtým a pod. A mne chýbajú hlavne naše výlety, myslím také, že sme si zo dňa na deň niečo zmysleli, našli na bookingu nejaké ubytovanie na 1-2 noci, zobrali sme aj moju mamu a išli sme spoznať nejaké mesto. A také tie podvedomé obavy, čo sa týka zdravia či práce, tiež nie sú bohviečo. Ale v podstate fungujeme normálne, nejaké depky alebo čo z toho nemáme.

lianka123
21. feb 2021

@jankajanka134 mam sa super, aspon vsetci bez vynimky pochopili ako je to byt na materskej... ked sa nemozes najest v restike, ist handry nakupit, isr na kafe atd... len nerozumiem preco je tolko ludi na prasky... vsak to by potom musela byt kazda na materskej...

marzuz89
21. feb 2021

@lianka123 prosím ta, nerozumiem dosť dobre, prečo žena na materskej (mimo covidu samozrejme) nemôže jest v restike ci kúpiť si nové oblečenie. Naozaj? 😉

0silvia0
21. feb 2021

@lianka123 pises ako keby nikto nikdy na materskej nebol🙄, moc tu svoju matersku prezivas😉

lianka123
21. feb 2021

@marzuz89 uz si bola v restike s rocnym?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli