Ako sa odpútať?

olivieraa
22. aug 2014

Ahojte žienky.. ani neviem ako začať.. pretože som neskutočne smutná.. sme s priatelom spolu 5 rokov.. neskutočne ho lúbim.. dala by som za neho aj celý život..iba s ním si viem predstaviť budúcnosť, no jednodcho je to pre mna láska na celý život.. aj ked ... ☹ dosť mi ubližuje.. nemyslím, že schválne.. ale veľa sa kvôli nemu aj naplačem ☹ je taký necitlivý, dokže mi povedať veci, ktoré ma potom dlho bolia... stále slubuje sluby, ktoré aj tak nedorží.. a ja pri každom slube dúfam a verím ☹ a potom nasleduje sklamanie.. veľakrát som sa skúšala s ním rozísť ale nedokážem to ... 😒 baby, ale ja to naozaj nedokážem... ked sa rozídeme o den mu už volám , lebo neviem čo robiť..ako sa s ním porozprávať aby konečne pochopil že mi dosť často ubližuje?? alebo ako mu dať pohorziť? darmo mu poviem že sa rozídeme. neverí tomu, pretože vie že to nedokážem ☹ ..najlepšie by bolo sa od neho odpútať a odísť.. ale ako? ☹ ☹

olivieraa
autor
22. aug 2014

a najviac mi dokáže ubližiť to, ako ma vie ignorovať..aj teraz, pohádali sme sa.. ja mu volám, píšem a on nič ☹ je to pre mňa hrozné.. na druhej strane viem, že ma lúbi..

oktobermimi
22. aug 2014

@olivieraa uplne utnut kontakt na neho... to je najlepšie ja som tak z mojim konečne už skoro 2roky ex bola na tom...

olivieraa
autor
22. aug 2014

@oktobermimi ale ako?? z Fb viem vymazať.. ale tel číslo viem naspamať 😢 a kolkokrát som si ho vymazala a potom zase volám ako hlúpa

adka2011
22. aug 2014

@olivieraa Nie som si taka ista, ci ta lubi. Nevazi urcite, pretoze vie, ze si s tebou moze robit co chce.

oktobermimi
22. aug 2014

@olivieraa zamestnat rozum niečim iným a ako píše adka ten si ta neváži keby jo tak ti neublíži ani slovom... a ked vie že sa k nemu vratiš tak on sa nemusí o nič snažit...

olivieraa
autor
22. aug 2014

dnes sa začala hádka tým, že som ho prosila aby so mnou išiel na jedno podujatie.. a on nie.. lebo že musí pratať dvor.. tak som mu začala vyčítať prečo mu je prednejšie pratanie dvora ako ja.. a potom už som počúvala že mám mu dať pokoj, že je zo mňa psychicky vyčerpaný..a proste hlúpe výhovorky prečo nejde a začal sa do mna púšťať.. a urážať ma

katarinamarkova
22. aug 2014

@olivieraa ublizuje ti, hovori ti veci, ktore dlho bolia, ignoruje ta.....
chce aby si mu dala pokoj, psychicky ho vycerpavas.....
TO TA CITUJEM
z coho prosim ta usudzujes ze ta lubi???

olivieraa
autor
22. aug 2014

@katarinamarkova cítim to.. ked sa nehádame a máme dobrý den.. pekne ma oslovuje, je milý, pusinkuje ma, hladká ma,,, ked niekam ideme ma stále chytá za ruku.. hovorí mi to že ma lúbi... hovorí o spoločnej budúcnosti.. zniesol a kúpil by mi aj modré z neba.. len ked sa hádame tak mi ulbižuje dosť 😒

mima4
22. aug 2014

@olivieraa
vies co, ziadny chlap nie je osudovy... ani ziadny MUZ SVETA 😉 aj ked chapem tvoje pocity, ale skus si sama spisat na papier pozitiva vasho vztahu, negativa vztahu a hlavne, ako vidis vasu spolocnu buducnost. Mas fasa stastie, ze vidis, aky je, este kym ste len priatelia, pretoze vela zien sa "zobudi" az v manzelstve, pripadne uz su aj deti... Ja som toho nazoru, ze ak je niekto necitlivy, ublizuje, ignoruje a je mu povedane z druhej strany, ze taketo spravanie sposobuje v druhej osobe bolest a on akoze nic... tak taky vztah nema cenu... Realne tvoj priatel ta nemiluje, pretoze skutocna laska je hladat dobro toho druheho, nacuvat mu, byt mu najblizsim clovekm...

A ako sa odputat?
- spisat si tie veci, pouvazovat o buducnosti s nim... vzala by si si ho teraz za muza? vies si ho predstavit ako otca svojich deti?
- vymazat kontakty na neho.... totalne..a ignoruj
- vyrevat sa... neboj...to je taky psycho..aspon schudnes... a ak mas faldiky..budes rada 😉 a od placu su krasne modre oci 😀
- cas zahoji vsetky rany..precisti mysel a po case sama uznas, ze inak sa nedalo

mima4
22. aug 2014

@olivieraa ... ale laska sa prejavuje prave v tych zlych dnoch, prave vtedy ked je clovek v strese, ked sa trapi, je smutny, nic nevychadza... vtedy vidis, ci ta partner skutocne MILUJE a je ti oporou...

nella1
22. aug 2014

nic v zlom, toto neni láska... prosim ta kolko ma rokov?? 19?? pride mi na nezreleho chlapca ktory s tebou zameta ako chce..a ty si jeho psik... ked pride krajsa kocena dovidopo... je to tvoj prvy vztah?? takto muz kt.miluje zenu sa urcite nesprava.... evidentne je nezrely pre vazny vztah...

bonaqa2013
23. aug 2014

Kým nemáte deti, tak rýchlo utekaj preč. Ešte len potom sa naplačeš..... Nemá to význam. Čím sa mu viac pcháš, tým je to horšie a aj bude.... On ťa má len za nejakú trúbku. Keby ťa mal ozaj rád, tak Ti neubližuje. Doporučujem nevolať, nekontaktovať, viac neexistuje. mobil odovzdaj, zahoď, schovaj, predaj.... počítač tiež. Len samu seba zhadzuješ.

janickacrazy
23. aug 2014

@olivieraa Inak z tvojho správania mám pocit, že chceš od neho viac ako ti je scopný dat, najradšej by si všade išla s ním, ako to podujatie, čo spomínaš, no ved si mohla íst kludne aj sama, ja sa mojho opýtam, ideš so mnou tam a tam a ked vidím, že jemu sa nechce alebo má inú robotu naplánovanú, tak zoberiem deti a idem s nimi alebo aj sama, ved nemusíte chodit všade spolu. Muži nemajú radi ženy, ktoré na nich doslovne visia, stále im vyvolávajú a bez muža nevedia, čo majú robit. mala by si na sebe trochu popracovat, to nemáš žiadne koníčky alebo kamarátky? Musíš mu ukázat, že aj bez neho sa vieš zaobíst, chod do kina, na kávu s kamoškou, uvidíš, že vám to len prospeje.

katarinamarkova
23. aug 2014

@olivieraa a ten dobry den byva ako casto?

adri266
23. aug 2014

@olivieraa skus si najst nejaku literaturu o manipulatoroch, pripadne o tom, preco tyrane zeny ostavaju so svojimi partnermi, aj ked ich mlatia a znasilnuju.
Mozno potrebujes psychologa, mozno je za tym nieco viac, napr ze v nom vidis model manzelstva svojich rodicov.

gucciok85
23. aug 2014

"dala by som za neho aj celý život..iba s ním si viem predstaviť budúcnosť, no jednodcho je to pre mna láska na celý život.." To je ako laska na cely zivot? Nevies predstavit bez neho buducnost? Tak s nim ostan a nepytaj tu na rady, lebo aj tak zostanes nim este dalsich 5 rokov . Skoda ti nieco radit.

orchidea123
23. aug 2014

Ja sa Ti čudujem no ja neviem ako by ste žili keby ste sa vzali ak by k tomu došlo trpela by si čoraz viac keď si Ťa neváži teraz čo bude potom keď prídu deti budeš veľmi psychicky vyčerpaná najkrajšie roky stráviš pri mužovi ktorý Ťa vôbec neľubi a aj tak skonciš buď sama alebo na psychiatrii ...Čím skôr odíď zo vzťahu to je najlepšie čo môžeš urobiť ....

kvetinka4
23. aug 2014

No mne to pripada akoby pisala stredoskolacka. asi sa mylim, ale toto bude velmi mlada zienka a velmi nezrela. Kazde rady pojdu jednym ucho dnu... NIc v zlom, treba sa poradit najlepsie s mamou 😉

tilda
23. aug 2014

@olivieraa chcelo by to kvalitnu psychoterapiu

hope87
25. aug 2014

@olivieraa co na nom lubis, ked ti ublizuje a dokaze ti povedat take veci, ktore by chlap zene hovorit nemal a ktore ti ublizuju?? a co potom on lubi na tebe? resp. ci ta vobec lubi, ked to robi? cloveka sa neda lubit po castiach...ze tuto jeho stranku milujem ale tuto uz nie...cloveka treba lubit ako celok...so vsetkym, co k nemu patri...aj s jeho "neduhami" ...ale vzdy je to odtial-potial...lebo nikto nie je dokonaly...ale ak tie neduhy prekracuju medze, tak s tym treba nieco robit...a ak si sa s nim uz niekolkokrat rozisla, tak si na to musela mat dovod a mysliet to vazne...alebo? alebo si si len myslela, ze ked sa s nim rozides, tak sa nieco zmeni a on za tebou "dolezie" s prosikom a ze sa zmeni? ved podla toho, co si napisala, si mu vlastne na to nedala ani priestor, ked uz na druhy den si mu zavolala...a ak si to takto spravila uz niekolkokrat, tak sa mu necudujem, ze to berie na lahku vahu a ze neciti potrebu sa zmenit, lebo ty vzdy "pribehnes" ...to neber ako urazku ale prislo mi to ako vhodne slovo, vzhladom k tomu, ako si to sama opisala...takze jemu uz asi nicim nepohrozis...bud sa s nim rozides naozaj natrvalo, s tym, ze to myslis vazne...alebo sa trap vo vztahu, ktory neklape a v ktorom si nestastna a utesuj sa akurat tym, ze ved ja ho lubim, lebo nikto ti neda navod na to, ako sa odputat...je to v tebe...je to hlavne o tom, realne si zhodnotit, ci je to to, co potrebujes a chces...lebo podla toho, co si napisala, si na neho tak naviazana, ze by som to ani laskou nenazvala...ale skor zavislostou...

mysicka36
25. aug 2014

@olivieraa tvoj frajer je manipulátor a používa na teba metódu cukor a bič. 😒 proste ak je všetko podla neho je na teba dobrý. Ak už chceš niečo ty a jemu to nevyhovuje, je neprimerane zlý a výbušný. Týmto vlastne dosiahne to, že budeš poslušná puťka. A takýto človek lúbi len seba. 😖 ty a tvoje potreby sú pre neho nepodstatné.

salonka9
16. sep 2014

@olivieraa tomuto sa hovorí domáce násilie - psychické týranie a Ty si v špirále + Štokholmský syndróm.
začni chodiť na terapiu. bude sa to zhoršovať - bude na Teba horší a čas, kedy je dobrý sa bude skracovať.
Ja som pred nedávnom prišla na to, že som obeť domáceho násilia. človek si ani neuvedomuje a spadne do toho. utekaj od neho preč. ja som to pochopila po 10 rokoch spolužitia. a viem, že ma ešte čaká dlhý boj.