Ako sa rozhodnúť?

novamamima
25. aug 2015

Ahojte, mozno to bude zniet hlupo, ale predsa. Moj "problem" je v rozhodnuti ci mat druhe dieta alebo nie. Nase prvorodene bude mat 3 rocky, najprv sme boli presvedcenis manzelom ze chceme iba jedno. Narodil sa ked som mala 33 a porod bol dost tazky, aj ked mi mnohi vraveli ze druhy uz bude hracka tak som skalopevne tvrdila ze toto mi staci. Teraz ked uz sa v noci vyspim 🙂 mi pride ze ked uz teraz nie tak neskor to bude stale vacsie riziko. Ale na druhej strane uz po 3 rokoch by bolo nacase zacat zarabat, byvame v 2-izbaku a s dalsim babom by sme uz museli riesit aj tuto otazku. Manzel zo zaciatku bol presvedceny tiez ze jedno staci a myslim, ze tiez berie pozitivne fakt ze v noci uz moze suvisle spat 🙂 V praci mi toho viac pribudlo a chodi domov stale neskor ( zivi nas troch) On nie je rozhodny typ a mnoho veci je treba mu povedat na rovinu. Ked som mu minule povedala, ze cim na neskor by sme to odkladali tym tazsie to moze byt, povedal aby sme mali babatko teraz. Lenze ja som zasa skepticka co sa tyka financnej stranky. Financne sme uplne vystaveni, az mi je z toho obcas do placu, chceli sme poriesit byvanie ale kedze uspory su fuc tak aj sny o vacsom byte :( Potom si poviem " ved deti su najvacsie bohatstvo" ale mam strach nechcem im nic upierat, a zasa som pri tom ze jedno dieta staci, a takto ide dookola...Viem,ze rozhodnutie je len na nas, ale pisem to tu preto, ze to je moj pohlad na situaciu a druhi to vidia inak, tak piste.

tomiholjubavi
25. aug 2015

skuste si s muzom pohovorit a rozhodnut sa spolu. predsa len on ma vacsie pravo (nez my tu na koniku) rozhodnut o tom, kolko clenov bude mat vasa domacnost. spiste si vsetky za a proti a rozhodujte aj srdcom aj racionalne. jedinacik je rovnako super ako 12 deti 🙂

zuzana76
25. aug 2015

v srdci musis mat tuzbu, to musis citit ty ci mas tuzbu a aj tvoj muz- tuzbu prijat dalsie dietatko, pocit, ze vam este niekto chyba, ze nie ste kompletni, financne sa da uskromnit, resp. ked ste vychovali jedno, vychovate aj druhe

cerez
25. aug 2015

Ak máte túžbu mať druhé dieťatko, väčšie bývanie sa dá riešiť aj neskôr.

bonaqa2013
25. aug 2015

moc rozmýšľaš. Keby som ja takto rozmýšľala, tak nemám ani jedno dieťa. My sme neplánovali žiadne - však načo plánovať čo má prísť príde, a máme 4. My sme si skôr chceli poriadne vrznúť a čo bude potom - tak o tom potom.... 😉

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankaroy
25. aug 2015

Nemozeme rozhodovat za teba, treba sa otvorene porozpravat s manzelom 🙂 Moj nazor je taky ze pokial tvoj manzel je stotozneny s tym ze budete mat druhe dieta tak nie je o com. Co sa tyka byvania, my mame rovnaku situaciu byvame v 2 izbaku uz s dvoma detmi, 3 izbak je zatial v nedohladne. Dolezite je ze sme vsetci zdravi a mame sa radi, majetok nie je dolezity, ten budeme riesit neskor. Keby som rozmyslala tak ze deti budem mat vtedy ked budu idealne podmienky tak by som ich este stale nemala 🙂

radulkap
25. aug 2015

Ja som tiez velmi druhe nechcela..teda nie tak skoro...mala mala 2 roky ked moj manzel uz chcel a ja nie velmi...a tiez mame podkrovie u svokrovcov a tam dve izby a kuchyna...ale dala som na neho a nakoniec som velmi rada ze mame druhe...je to krasne a este ovela krajsie ako pri jednom...samozrejme netvrdim ze to nie je aj narocnejsie ale je to krajsie...🙂

lenrietta
25. aug 2015

Ahoj, chápem tvoju dilemu, aj ja som riešila podobnú. My máme jednu dcérku, teraz má už 6 rokov. Je osvojená a keďže ja som jedináčik, nechcela som, aby aj moja dcérka bola sama. Dali sme si teda žiadosť o adopciu a asi pred dvoma rokmi sa nám ozvali že majú pre nás bábätko. Lenže my sme sa museli rozhodnúť do jedného dňa, je to iné ako keď sa 9 mesiacov pripravuješ a čakáš a chystáš..Tak sme si večer sadli a začali preberať financie..Hypotéka na krku, ja len materská, muž teda nezarobí toľko, že by nás všetkých uživil, hoci sa snaží aj pomimo. Zvíťazil rozum, bábätko sme odmietli, ja s veľkým bôľom a slzami, ale nevidela som iné východisko. A toto ti chcem povedať..dodnes ľutujem. Určite by sme to boli finančne nejako zvládli, nie ľahko. Ale museli by sme. A ja budem celý svoj život žiť s tým, že som naozaj premárnila veľkú šancu od života. Držím palce pri rozhodovaní.

tjaden
25. aug 2015

Ahoj, aj my sme sa o tom s priateľom bavili, tiež sme na tom finančne dosť biedne. Rozhodla som sa najprv ísť do práce a tak ďalšie dieťa. Bolo to ozaj o život, keď som ležala tehotná v nemocnici 2mesiace 120km od domova a muž niekedy nemal ani na benzin aby za mnou prišiel. Keď nám prišiel príspevok na prvé dieťa prišlo vyúčtovanie za byt a veľký nedoplatok ešte za bývalých majiteľov, neviem ako to mali s priateľom dohodnuté ale nakoniec sme to museli platiť my. Nečakala som, že o mlieko prídem už po dvoch mesiacoch takže dávať polovicu rodičovského na nutrilon spraví riadny škrt v rozpočte. Ešte stále nemáme zariadený byt, stále sa niečo pokazí a my musíme riešiť odkiaľ na to zohnať, malej nemôžem dať všetko čo chcem ...čo by som potom mohla dať dvom? Ono je to krásne šťastie hlavne večer keď sa dívam na tú jej krásnu tváričku keď spinká...lenže potom neviem zaspať lebo musím rozmýšľať odkiaľ zohnať na to a na hento...Aspoň 3roky chcem pracovať, aby som už takéto veci riešiť nemusela. Ale zase ja som typ, ktorý sa nezblázni ak nebude mať viac detí, môj sen mi spí na posteli a ak tak mám veľa súrodencov až bude mať každý zo dva deti založíme škôlku 😉

ivca88
25. aug 2015

no .. je to tazke ..
Lebo lutovat mozes tak ci tak ..

Bud to ze dalsie dieta uz nebudes mat a chcela by si .. Ale zase budes mat socialny zivot ..kontakt s ludmi v robote .. plus peniazky navyse budu super ... a i ked nemusite kupovat nový vacsi byt ...ale mozete si polepsit a zit si lepsie ...
Alebo aj to .... ze sa toho vzdas... a budete sa tesit s maleho babatka .... avsak mnoho krat potom pride pravda ..ze deti su nie len radosti ale aj starosti ..... bude to narocnejsie na financie a este ak muz bude musiet viac robit ..tak hrozi ze sa navzajom odcudzite .. a hotovo ..

Je to ine ked sa pritrafi a tak povediac uz nemás na vyber 😀 a tak to ako tak zvladnete ...a budete štastný ( lebo kto by si uz vedel predstavit zivot bez dietatka ktore uz máte .. to sa neda ..lebo ho milujes najviac na svete )

ale myslim ťe nic neni na tom zle ked budete mat iba jedno dietatko ... ved nikde sa nepise ..ze to tak nesmie byt ..alebobby si mala mat viac ...

Treba mysliet na dobro rodiny ... a pokial nove bábo bude pre vás znamenat stres ..tak si ho nerobte ... a uzite si zivot taki aký je 😉
Pokial ti srdce po nom pišti .. .a muz tiez chce ... tak to zvladnete a budete dakovat bohuvze ake mate krasne deti 🙂

el6
25. aug 2015

Ak nejdete mesacne do minusu, ale aspon na nulu (ale mate niekoho kto vam pomoze, pri nejakych extra vydavkoch, napr. pokazi sa pracka...) pri druhom dietati je to financne trosicku jednoduchsie...vybavicku uz mas, staci dokupovat drobnosti, jedla vela netreba, akurat plienky, pripadne mlieko....s tym dvojizbakom to nebude idealne, ale s dvoma takymi malymi detmi sa este tie tri rocky vydrzat da...otazka je ci si este ochotna sa uskromnovat dalsie tri roky koli babatku, ci mas dost energie zvladat dve deti atd....lebo ak ide iba o tie financie, tiez si myslim, ze si to budes vycitat, ze si uprednostnila prachy a komfort....

ivett1
26. aug 2015

ako som to pochopila, tak tvoj muž chce vlastne to čo aj ty ... máte na túto záležitosť rovnaký názor a nevadilo by mu, aj keby ste mali druhé dieťatko teraz ...
aj ty by si dieťatko chcela (kým si ešte mladá a rozbehnutá🙂...), ale zvažuješ aj vašu finančnú stránku - či na to máte dosť financií ... je to veru dilema ... ale, keď sa to tak vezme, veď máte kde bývať - máte dokonca 2 izbový byt a manžel má prácu...ste zdraví ...keď si pomyslím, koľko je rodín, čo nič z tohto nemajú a majú detičky ...a podtýkam, že slušné rodiny, nie príživníci ...😉 niekedy treba rozhodnúť aj srdcom, rozum potom už nejaké tie argumenty "za" (že prečo ďalšie dieťa a teraz) nájde😉