Ako sa vyrovnať so zradou kamarátky?

11. okt 2020

Stalo sa to dávnejšie ale stále to škrie. Počas materskej som sa skamarátila s ďalšou maminou. Deň čo deň sme spolu kocikovali, navštevovali sa, darovala som jej plnú tašku oblečenia po synovi pre jej kamarátku zo sociálne slabej rodiny. Deti nám chodili spolu do škôlky, všetko super. Až sa to jedného dňa z ničoho nič zmenilo. Začala mi vyčítať, že ona môjho syna ponúkla nakrájaným jablkom častejšie ako ja jej syna, pamätala si kedy mu dala chrumku, či cukrík a dokonca u nich raz zjedol párok. Ja som len pozerala s otvorenými ústami. My sme tiež nosili chrumku, tyčinky a vždy som ich oboch ponúkla. Aj keď prišli na návštevu tak som im napiekla koláče, keď som ja išla ku nim, vždy som jej malému priniesla nejakú maškrtu, ovocie. Nakricala po mne na ulici. Dlho ma to trápilo, skúšala som sa s ňou kontaktovať, vysvetliť si to ale ona mi napísala, že už nemá záujem sa so mnou kamarátiť, doteraz tomu nechápem. Stretávame sa v šatni ale robí sa že má nepozná, ani sa nepozdravime. Veľmi ma sklamala. Mám aj iné kamarátky ale odvtedy moje deti nesmú od nikoho nič zobrať pre istotu. Aby si to niekto nezapisoval.

autor
11. okt 2020

@xjakubikovak ahoj, je to nepríjemné keď sa s tebou niekto bez zjavnej príčiny prestane kamarátiť. Ono ten šok je už za mnou, mám ďalšie kamarátky ale skriet to asi nikdy neprestane.

autor
11. okt 2020

@bafka mrzí ma, že sú si niečím podobným tiež prešla. Niektorí ľudia odchádzajú z našich životov bez vysvetlenia, často pod trapnou zámienkou ale asi nám neostáva nič iné len to prijať a ísť ďalej

autor
11. okt 2020

@dada0902 mňa tiež nikdy nenapadlo vyčítať kamoškam cim všetkým som ich deti ponúkla. Priateľstvo má byť nezištne

autor
11. okt 2020

@pribinak veď to, ja som zostala z toho v šoku, kričala na mňa na ulici kvôli pár kusom jedla čo dala môjmu synovi.

lavender273
11. okt 2020

Takychto ludi v zivote nepotrebujes. Viem ze to sklame, ale to prejde. Ona by sa mala citit blbo nie ty.
Inak, mohla by si od nej opytat vsetky veci co si jej dala na jej dieta. (Radsej dam na charitu) taktiez by som jej objednala velku tasku tych cukrikov, chrumiek, tyciniek. 👹

vilma7
11. okt 2020

Netráp sa, kvôli nej a takej chobotine. Je to fakt trápny dôvod a ako sorry...toto kamarátka nie je.
Ja som tiež nie vlastnou vinou prišla o dajn kamošku, dala sa zmanipulovať voči mne, nedalacsi vysvetliť, dovi dopo. Našťastie ju vídať nemusím.
Nejak sa s tým musíš naučiť žiť. Je hrozné čo sa stáva z ľudí...

cacianka
11. okt 2020

Ja mam podobnú ex kamosku zo strednej.
Dlhe roky mala ťažký život, problémy. Psychicky som ju podporovala, z charity u nas som jej vyberala pre deti superne veci, cele vrecia putovali stovky km. Nic som za to nechcela, nic som nečakala.aj ked som sama nemala vela aspon takto som jej pomahala. Po rokoch isla jej dcera na prijímačky na VS do nasho mesta. Ukradli jej peniaze, nemala na poplatky.bola na zrútenie. Tak sme sa moja rodina zlozili ze poziciame. Mlada nastupila, tak sme jej tiez pomohli, ked matka volala ze jej nema z coho dat vreckove lebo mala PN. * >Mlada zostala cez vikend na intraku, tak v dobrej viere sme zaniesli nakup, velku tasku potravin s dlhsou trvanlivostou.
*> Ked s plačom volala že ako sa nám odvďačí, kedy vrati, tak po naliehani sme sa dohodli ze keď dcera dostuduje, vráti požičané, bez úroku.*>
Na druhy den samé sms a telefonaty prečo sme ju obtazovali, vyhrážali sa, vyčítali, vydierali...a to sme iba cez dvere podali tašku aby mala zásoby a utekali preč,lebo nás cakali priatelia v aute !
Že keby vedela ake sme svine hnusne (?) tak nič nechce, nepožičiava si, ze sme ich podrazili, oklamali, hnusne nás urážala. My v šoku !
Úplné hysáky ! Nepomohlo nič, žiadna snaha objasniť. Tak som po par dnoch len napísala ze sa nedáme bezdôvodne urážať, za dobrotu na žobrotu, nech po vyplate vrati napozičiavane peniaze. No a to sme zase boli zrúdy, svine, hajzle ze to sme jej darovali ! No ja z platu 400 e darujem len tak 200e !
Dcerenka robi vo farmafirme a zaraba tisíce, ale my sme svine...

bettie
11. okt 2020

Ona to cele moze vnimat uplne inak, mozu mat financne problemy a to ze tvoj syn si pytal cukrik, ona ho zrejme sama neponukla, ju nastartovalo. Predtym to ako fungovalo, ponukala ho ona alebo si sam pytal, ked davala nieco svojmu dietatu? Lebo podla toho, ze teba s muzom nazvala lakomcami, je v tom nieco podobne. Ako to ale v skutocnosti bolo sa asi nedozvies, pokial ti to sama niekedy nepovie.

nelie1
11. okt 2020

Tak nech sa hodí rybám, keď je trúba, tak sa na to vykašli, a netráp sa pre hlupanu. Keď jej za to nestojíš pani dôležitej, tak dovi...
Ja si tiež osobne myslím, že ide o závisť, lebo asi keď máte nové auto a väčší byt, tak si ju asi mala pozvať minimálne na obed s deťmi alebo možno ani dovolenka by nebola zlá... 😄🤣😂🤣😂😂
Ja tam tiež ako baby píšu vidím závisť...
Keď máte viac ako ona, tak si začala všímať, koľko čoho dáš ty deťom a už je oheň na streche..
Nevnucuj sa jej prosím ťa, a nechaj ju s tými blbosťami samú... pls..
Hľadaj nové kamošky... 😊😄😏

marlent
11. okt 2020

Ved toto by mi nevadilo ani pri pravidelnom stretnuti na ihrisku s cudzim dietatom...preboha

xjakubikovak
11. okt 2020

Máš pravdu asi nikdy😕 mrzí ma to veľmi lebo táto kamarátka bola úžasný človek, veľmi pozitívny, ktovie čo ju tak veľmi ovplyvnilo... Ja možno ešte tak v kútiku duše dúfam že si to snou raz vysvetlím a možno aj ty stou tvojou 🙂

simca06022011
11. okt 2020

Myslím, že je jedno kto dá koľko cukríkov a blbosti deťom, dáva to dobrovoľne.. Nikdy ma ani nenapadlo rátať co vynesiem deťom na dvor a ktoré koľko zje a koho mama donesie menej/viac. Toto podľa mňa dôvod týchto hádok nebude. Skôr napr ona môže mať konflikty s manželom a takto si si to odniesla. keďže ani on sa nezdravi, tak musela to byť u nich veľká debata.. Keď sa môj chlap poháda so susedom, neprestanem sa s ním zdravit a ani naopak 😉 Možno ona ospevovala doma vašu situáciu viac ako mu bolo milé, pridala sa jej žiarlivosť, nahodil koľko ona míňa peňazí a kam a nech nerozhadzuje a v tom momente ako si malý vypýtal cukrík vypenila.. Čisto vymyslený scenár, ale toto si viem predstaviť. A to ze si to nechce vydiskutovat, je iba znak toho, že to bude somarina. Možno si ani nechce priznať chybu, že to prehnala...

jeliz59
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siasis
11. okt 2020

@simculllka posli mi ucet kolko u vas moj maly pojedol 😂😂 ten moze byt akokolvek nakedeny proste stale nema dost 😂

jeliz59
11. okt 2020

Zle mi prišlo....keď som si toto prečítala malé dieťa povie prosím si cukrík ...tak na papaj koľko chces aj všetko veď je to len cukrík preboha nejde okusavat moje končatiny....🤦🏻‍♀️a ziapat na dieťa?nenechám sa využívať?? Tak by som povedala pod Zlatko kúpime také a ty mojka dovi dopi a už sa ani nepozri na ten smer kade ja pôjdem....
A keby chcela ešte vykrikovať nejaké jedlo párky a sladkosti ....tak na nervy by som šla kúpila za tašku toho čo vykrikovala a zaniesla jej pred dvere a tým by som jej ukázala aka je chudera keď potrebuje počítať kedy ake a koľko cukríkov rozdala...
Aby už v živote nemohla vypustiť z úst že tvoje dieťa nám pojedlo....dala by som si tu namahu a zaniesla tu tašku

arianna25
11. okt 2020

Asi nie je normalna ta tvoja kamaratka. Asi aj dobre ze si sa jej zbavila. Kto vie ci vobec mala ciste umysly pocas toho ako ste sa kamaratili. Normalna zena nevykrici nikdy ze co ponukla dietstu. Ze sa nehanbi.

bluebriggs
11. okt 2020

Vies co, mozno ju nastartovalo to, že mu neponúkla a on si zacal pytat.. moze byt aj to. A že vidi ze mozno vy mate viac penazi, tak sa nasrala.že peeco nevytiahnws tie cukriky ty... asi

leskovael
11. okt 2020

Ach ako som ja rada že som uzavretý kozorožec ktorý sa len tak s niekym neskamarati a nemusím riešiť takéto veci 😁 keby sa mi ale taketo niečo stále, keby mi toto začala vykladať a ako píšeš "hučala po mne na ulici" asi idem okamžite do potravín, hodím po nej ale tri balíky chrumiek nech má aj do zásoby a s noblesou odchadzam a už vôbec by som sa neznizovala ju kontaktovať a podobne

bluka2
11. okt 2020

Prosim ta, bud rada, ze si sa zbavila nejakej psychopatky a nech si syn normalne aj dalej pyta, co chce. neprenasaj na neho tieto shity....

amelie2017
11. okt 2020

uff, toto si neviem ani predstavit. Lebo moje dieta je dieta, ktore chcd vsetko od druheho- chrumky, nie, ale od Rose si dobre, jablko nechce, Julia ma jablko, chce od nej, to isye keksik, maliny banan. Ovocne kapsicky som vyhadzovala po zaruke, Od Adriany zjedla 2. Tiez mi bolo trapne. Tak som na navstevu nosila k jednej ovocie, k druhej jogurty, k dalsej presnodavky..lebo vsak mala vam vsetko pojedla. Kazda mi povedala, ci mi nesibe, vsak hlavne je, ze jej chuti. A my sme robili grilovacky, gulace, paelle, kupanie v bazene.
Na takuto by som sa vykaslala a nie sa trapila

macekovam
11. okt 2020

tak kup kos... napln ho ale kvalitnymi sladkostami .. darcekovo ho zabal... daj tam dobroty.. same dobroty a sampus pre nu a jej muza.. daj jej to niekam domov pred dvere... s odkazom... ponuknute vraciam a o dalsie kamaratstvo uz tiez nestojim. a vybavene..

andreatytler
12. okt 2020

Fakt cudne...odhadujm ze ste sa kamaratii 3-4 roky... to je dost dlho na to aby to ukoncila takto hnusne... len dufam ze sa nebudes bat najst si novu kamosku... ze ci sa take nieco nestane znovu..

zun
12. okt 2020

Ak je to tak ako píšeš, má skôr problém sama so sebou. Keď to budeš riešiť, hovoriť o nej za jej chrbtom aká je závistlivá, atď, jedeš jěště o patro níž ty. Neriešim som nad vecou. Nevtíram se. Ale neurážam. Ja problém nemám.

mareka49
12. okt 2020

To taki ludia existuju?
Netreba ti ju.
Usmej sa na nu, ked ju stretnes a zi svoj zivot.
Ty budes chybat jej, nie ona tebe.
Asi je ublizena ukrivdena nestastna a zakmpexovana z ineho.
Na teba to len preniesla.
Mozno ticha zavist.
Neva, kamosky este budu.
Neurobila si nic zle ale asi to nenapravis.

whatever1
12. okt 2020

Je jasné že ti závidí a nepraje ti. Nové auto, novy byt, povysenie v práci.... A ona "chudera" ktorej sa nedari este musí kŕmiť "zazobane dieťa." Asi takto to berie. Jej postoj nie je správny a nechcem sa jej veľmi zastavat ale ak je náhodou dlhodobo v zlej financnej situácii, nebodaj este aj bez chlapa, tak si sa jej nemusela chvalit svojimi úspechmi. Ale tak aspoň vieš ze to priateľstvo nebolo úprimne.

jana_eyre_2
12. okt 2020

Podľa mňa kamarátka ma nejaký psychicky problém, inak by ju takéto veci vôbec netrápili... Ale zažila som - keď som mala.prveho syna zoznámila som sa s jednou maminou, veľmi milou a stali sa z nás kamarátky.. mali sme podobne staré aj druhé dcéry.. považovala som ju naozaj za kamarátku, len som si všimla že je troska paranoidna, ale to som brala tak, že každý je nejaký - ja tiež.. ona potom. Šla do práce a ja som znova otehotnela - neviem prečo uplne má prestala zdraviť a začala ignorovať aj môjho muža (pracovali v rovnakej firme) neviem čo sa stalo, dodnes som sa to nedozvedela ale už ma to prestalo aj hnevať.. moja bývalá kamarátka zrejme prezila niečo zle, o čom ja neviem lebo úplne zmenila vizáž (aj plastiky a obliekanie) a je z nej iny človek.. ale jedným som si istá - nebolo to tým že by som ja mala tretie lebo ona ďalšie nechcela aspoň tak vravela... Bolo mi to dlho ľúto, teraz už nie po 3 rokoch mi to možno prislo, že už mi to je sumafuk - tiež sa tvarim že ju nepoznám.. 🤷

nutty8
12. okt 2020

Písala si, že je zo sociálne slabšieho prostredia, možno jej najprv vyhovovalo sa s tebou priatelit, možno očakávala od teba viac "pomoci" a keď neprišlo a videla že vy si kupujete, už jej vadilo

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. okt 2020

Dievčatá, ona nie je zo sociálne slabšej rodiny. Je vydatá, má manžela, deti, byt, auto. Tie veci som jej dala pre jej kamošku ktorá je slobodná mamička. Ono to bolo tak, že môjho muža povýšili, má výšku technický smer, jej ani maturitu a odrazu svojho muža začala tlačiť do školy, že nech si aspoň maturitu urobí. Možno začala porovnávať a robila mužovi doma scény, ktovie.
Keď sme kocikovali, raz vytiahla jedna chrumky, piškóty, raz druhá. Ja som každý deň nosila v dóze nakrájané ovocie, kukuričné chrumky. Vždy som ponúkla aj jej syna.
Možno bude problém aj v tom, že ja som syna obliekala do drahších značiek oblečenia, kočík drahší a ona všetko z druhej ruky, rada nakupovala v sekaci. Tvrdila, že je to jej hobby. Ja som tam nekupovala.

rainee
12. okt 2020

Presne ako tu viaceré spomínate, za väčšinou problémov treba hľadať ZAVIST. Ja som sa s tým stretla x krát v živote. Co ma ale úplne šokovalo, že ľudia závidia nielen to dobre, ale už aj to zle. Napr keď som bola PN že ako mi je fajn doma, alebo keď som bola na predĺženej rd s malou že ako super ze nemusím do prace a ešte dostanem 200€. Ze v robote by som mala cez tisíc, čiže pre mňa neporovnateľne, je už vedľajšie 🤦‍♀️