Ako sa zachovať?

Ahojte,

na konovi som uz stara znama, moje problemy s manzelom obcas vytiahnem aj tu. zacnem v skratke, s muzom to nebolo a zrejme ani nebude ruzove, no zatial sme spolu, proste moja volba. Vzdy som si vedela zariadit veci tak, aby som bola spokojna a ako tak aby sme fungovali. Navonok sme ako zo zurnalu idealny par. MUz chodi 2 x tyzdenne do krcmy s kamosmi od pol piatej do pol jednej. Nenormalne mi to vadilo vzdy, no po 10 rokoch co sme spolu som is povedala ze jehouz nezmenim,len si musim ja zariadit tak aby som z toho nemala depky. Problem je ten, ze v novembri chodil aj castejsie von s kamosmi s tym, ze ak bude teplo a budem chciet ist na vylet tak v pohode vynecha. dnes mu vravim ze v sobotu by sme mohli skocit sa kupat, lebo hlasia teplo. A on ze v sobotu chodieva na vyjazdy s kamosmi ze nepojde. Tak som mu pripomenula nasu dohodu, vraj si nepamata a nech idem sama. DO mna sto certov, tak som navrieskala na neho a to ja kricim raz za sto rokov. Tak sa pan urazil a siel do nocnej. Len aby sa rozumelo nemam problem ist sama, len mi to prislo od neho ako totalne chrapunstvo ked mi nieco slubil a zrazu sa tvari ako nic...AKo by ste sa zachovali?
worker_falcon
23. jún 2016
mladá dáma, my nevieme, akým spôsobom si sa naučila "zariadiť si veci tak, aby si bola spokojná a aby ste fungovali". Teda ti nevieme poradiť, ako v tom pokračovať. Ale ak teda chceš pokračovať, tak pokračuj. Ty vieš najlepšie, ako.
svetluska82autor
23. jún 2016
@worker_falcon veru niektore vedia 😉
misel0806
23. jún 2016
Ako total smutne ,ze krcma je prednejsia ako zena a obzvlast ked ti to slubil... Mala si tu krcmu seknut ,hned... Bud sa budete tolerovat alebo nie😊
0silvia0
23. jún 2016
@svetluska82 to je jedno aký ste pár navonok, ale vo vnútri, v srdci tvojho muža hráš druhé husle a ty to už dávno vieš. Pravdupovediac, mne by sa ani nechcelo ísť s niekým na kúpalisko, kto o moju spoločnosť nestojí. Nabudúce ty jemu niečo sľúb, nedodrž a povedz, že si na nič také nespomínaš...
kaktusik007
23. jún 2016
@worker_falcon my niektore fakt vieme...
@svetluska82 no ze si sa vobec unuvala ho volat... a vobec, celkovo... ako ti napisala
@0silvia0 - hras pre neho druhe husle a dava ti to pocitovat..... ty si sa rozhodla s nim zit, sama vies preco najlepsie, ja by som toto fakt nedala...
0silvia0
23. jún 2016
@kaktusik007 ... takýto vzťah by som ani ja nedala...
janinah
23. jún 2016
Načo sa hrať na niečo,čo nie ste? Mne by celý výlet pokazilo pozerať sa niekoho,koho tam dotiahnem nasilu a on myslí,že ako dobre by mu bolo s kamošmi v krčme...tak nech si ide do krčmy aj dokelu.Píšeš,že sa vieš zariadiť sama,ak sa inak nedá,tak sa nedá......je tvoja voľba s takým človekom žiť,asi to má aj nejaké výhody.
alex49
23. jún 2016
pamatám si niektoré tvoje príspevky a práve preto nechápem čo riešis, nefungujete ako normálny manželia tak prečo ho niekam pozývaš. Vy ste len spolubývajúci a tak sa k tebe aj správa.
natalym
23. jún 2016
@svetluska82 Pome spolu. Ani môj muž by nešiel. 😉
Ja neviem čo riešiš, Ty chodíš sama, on sám, tak čo? A zrazu chceš ísť s ním..........
Čo vlastne robíte spolu?
My tiež robíme spolu málo vecí a nevadí nám to. Teda myslím si. 😃
marinablue
23. jún 2016
@svetluska82 Ako by som sa zachovala? Tot ťažká otázka keďže žijem úplne iný život a hlavne s úplne iným chlapom. A s takým akého máš ty by som žiť asi ani nedokázala. Len ty vieš prečo ste spolu a ako sa zachováš a prečo?
mamutka
23. jún 2016
ja by som teda doplnila, ze navonok par ako zo zurnalu nemozete byt ani nahodou. Ked si dvaja rozumeju a klape im to, tak nie je chlap par krat v tyzdni v krcme stylom - z roboty az do pol jednej. Takze ani realne, ani pre okolie nijaky fajn par nie ste :-| Nenahovaraj si, to musi kazdy vidiet, ze to neklape
takto by som ja nechcela skoncit. Nuz ale zabav sa sama aj nadalej, ked jemu je to jedno. Asi treba pochopit, ze s tebou proste nechce travit cas.
Poznam ludi, co su fajn, pohodaci, nejak su este spolu koli detom, ale inak kazdy travi cas svojimi konickami a na nic sa nehraju. Voliako sa to da, ale teda ziadna iluzia zo zurnalu pre okolie sa nekona, zabudni.
sissy27
23. jún 2016
@svetluska82 všetci vieme, že vám to dávno neklape, ty to asi tiež tušíš ale neriešiš a zotrvávaš v tom "vzťahu"... prečo, to vieš najlepšie ty sama a je to samozrejme tvoja vec, ale teda úprimne nechápem, čo si si sľubovala od akcie "kúpalisko" ... a ako by som sa zachovala? no ja by som s ním už dávno nebola, takže k tomuto by vôbec nedošlo...
svetluska82autor
23. jún 2016
Neslubovala som si nic len ze dodrzi dohodu a bude ferovy ked to slubil tak ako ja k nemu...ono s nim sa to da ked mu kamosov a krcmu neobmedzujem.a mozno som cakala ze sa krcmy nabazi a obmedzi ju.sranda ze na dovolenku chce ist s nami...vtedy mu nevadi ze krcmu vynecha...a mate pravdu je to aj na mna vels ked raz zs pol roka chcem ist s nim a so synom von....spolu...hadam aj on by sa mohol obetovat
natalym
23. jún 2016
@svetluska82 Otázka: A Ty by si si obetovala?
meusicka
23. jún 2016
@svetluska82 2x za tyzden ide do krcmy, no tak pekne, ja by som uz zato bola davno rozkopala pozadie a netolerovala to. kedze si to neriesila a zariadovala sa po svojom tak nerozumiem tomu preco ta to teraz prekvapilo, ze pankovy si na vedlajsej kolaji aj inokedy, nielen tie 2 dni v tyzdni. ledaze si nedospela do stadia, ked uz ti nestaci vonkajsie zdanie a budes mat v sebe potrebu riesit svoj bezutesny stav. pretoze pre mna je uz len fakt castych navstev krcmy signalom, ze to u vas zrejme neklape aj na inych leveloch. nie len co sa tyka spolocnej dovolenky, ci len normalneho rodinneho programu... vid kupalisko koncom tyzdna. a ze sa urazil... trafena hus zagagala. ja by som na tvojom mieste isla na to kupalisko, dokonca by som sla uz v piatok a prisla domov az v nedelu vecer, a jemu by som nepovedala nic. ked ho nezaujima, tak nech. pride o vzacny cas, ktory mohol travit s rodinou, nech sa namiesto toho naleje s kamosmi v krcme.
0silvia0
23. jún 2016
@svetluska82 pozri, tvoje očakávania sa roky neplnia (neobetuje sa, stále nie a nie sa nabažiť kamošov), neočakávaj neočakávateľné, kašli na neho, na dovolenku ide asi preto, že ty to zacvakáš, tak vtedy sa akože obetuje. Inak máte total nefunkčný vzťah a ty to vieš, len to nechceš pripustiť a snívaš, že jedného pekného dňa, príde na manžela osvietenie a stane sa z neho iný človek, taký akého chceš, taký, v akého dúfaš... ja neviem čo potrebuješ, aby si z týchto rozprávkových predstáv vytriezvela... realita je u vás realita a tá vôbec nie je rozprávková...
sissy27
23. jún 2016
@svetluska82 po tom všetkom (a to mi je jasné, že tu si popísala ozaj len zlomok vašich problémov) si čakala, že sa zachová férovo a dodrží sľub? =-) tomu snáď ani sama neveríš...
nič v zlom, ale nečakaj, že ťa zasypú diamanty, keď zatrasieš stromom plným hovien...
svetluska82autor
23. jún 2016
ano dievcata cakala som ze ked nieco slubi tak to aj splni, aj ked uz zijeme ako zijeme...Dohodli sme sa ze v zime moze chodit do krcmy castejsie a v lete zas obmedzi na vylety a pod.....suhlasil, tak neviem preco to teraz popiera, ze si nepamata. Jasne ze si dokazem zariadit kupalisko, ale uz ked sme sa dohodli tak by to malo platit, kedze ja svoju cast dohody som splnila....A to ci vyzerame alebo nevyzerame zo zurnaluje mi sumafuk....myslela som to skor obrazne
timea7
24. jún 2016
@svetluska82 ja sa ti divím, že od neho vôbec niečo ešte očakávaš. Ja by som ho na to kúpalisko ani nevolala, keď ma má roky na háku, jedna sobota to skutočne nezachráni. Tak, ako ti písali baby, alebo sa zmier s tým, že spolu bývate ako spolubývajúci a každý si žijete v podstate svoj život, prináša vám to asi aj nejaké výhody, inak by so už bola od neho, alebo túto agóniu ukonči a zariaď si svoj život úplne bez neho, myslím, že veľká zmena by to pre teba nebola.
svetluska82autor
24. jún 2016
@timea7 ano ale aj spolubyvajuci by sa mali respektovat..ide o princip ak nieco slubil lebo mal z toho vyhody tak by to mal dodrzat....leboja som svoju cast dohody dodrxala
stary_ujco
24. jún 2016
Tvoja časť dohody bola pred 8 mesiacmi... Vtedy by ti prikývol aj na letnú kastraciu aby si mu dala pokoj a mohol chodiť chlastat. Teraz svoj problém s tým, že ho otravujes zahral do autu jednou vetou a chodí chlastat ďalej.
A od pol piatej do pol jednej? 16 hodín týždenne v krčme a ešte je mu málo. Keď dôjde nadránom, tak musí byť staty ako doga. Druhý deň dospava a ešte k tomu odchádza na nočné.
OK, ži si ďalej svoje divadielko harmonického parika...
papricka33
24. jún 2016
2 noci v tyzdni travi v krcme s kamosmi? Tie 2 noci by som Tiez travila po svojom, venovala sa svojim "konickom" a s "konickom" sla aj na kupalisko... 🙂
maslenka47
24. jún 2016
@svetluska82 ja by som povedala, ze cela ta tvoja dohoda je vadna.
1) pride mi, ze je pre teba dolezitejsie to, aby nesiel s kamaratmi, ako to, aby isiel s vami niekam.
2) "urazil sa a isiel do nocnej" .. to znamena, ze keby si nanho nenaziapala, tak by ostal odma a do nocnej nesiel?
3) s akym velkym predstihom si mu oznamila, ze ho v sobotu v krcme neches? Napadla ta moznozt, ze ma s kamaratmi nieco dohodnute, naplanovane.. ze im nieco slubil, nieco, na co sa tesi uz povedzme niekolko tyzdnov. A ty mu dva vecery predtym oznamis, ze od neho ocakavas iny plan. Sorry, to by si nebola kamartka ani so mnou.
4) vy nie ste spolubyvajuci.. a ked uz, tak k respektu patri aj to, ze respektujem niecie zaujmy a neprestavujem si to tak, ze zapiskam a druhy zatancuje

Naozaj mi to nepride ani z tvojej strany ako ferove jednanie a vymahanie nejakej "dohody". Do tejto situacie ste sa namocili obaja. Za mna cele zle a chybajuci respekt z jednej aj z druhej strany (na kupalisko sa da ist aj vtedy, ked pan nema program, ale o to tu zjavne nejde). Ako to vyriesit neviem, v tom sa stotoznujem s tym, co napisal @worker_falcon .
macatink82
24. jún 2016
@svetluska82 niektori muzi maju pamat ako akvariova rybicka. Asi sa potom aj k nim treba spravat ako ku akvariovej rybicke 🙂
Ale vazne. Mne je tazke sa vyjadrovat. Nepoznam podrobnosti, i ked s ex som si zazila podobne situacie a nepomohlo nic. Prave preto je ex.
Je mi luto, ze si si zazila dalsie sklamanie s muzom. I ked ty mas syna a pre mna je tazko spracovatelne, ze ma za vzor jeho vztah k tebe. Preto dufam, ze aspon ako otec je skvely.
Kazdopadne stoj si za svojim, upustila si od seba dost. A do buducna navrhni nejaku formu pisomnej spoluprace, ked pojde o nieco, na com ti zalezi a hrozi riziko, ze sa z toho vyvlecie.
sense
24. jún 2016
Snazis sa byt spokojna resp hras to ze si spokojna ale nie si spokojna v tomto vztahu a ani zmierena s tym ze sye len spolubyvajuci....ten dovod precobste spolu musi byt velmi vazny ked obetujes svojubhrdost a sebauctu cloveku co si ta nevazi... Ja by som ho ani nevolala o vynutenu spolovnost nestojim... Cize ja by som sa zachovala tak zeby som ho ani nikam nevolala.. A. Ani nemala snahu hrat navonok fungujuci a stastny par
svetluska82autor
24. jún 2016
@maslenka47 jasne zeby siel do nocnej aj tak....inak v predstihu tyzdna vie ze kam chcem ist..ano ma naplanovane pitie s ksmosmi nic ine tak ako po minule roky..myslim zeby sa svet nezrutil keby to zrusil...na kupko sa da ist aj inokedy....3x tyzdenne nocns 2x tyzdenne s kamosmi do rana a 2x tyzdenne sa lieci z opice
natalym
24. jún 2016
@svetluska82 A nezaváňa to už alkoholizmom?
stary_ujco
24. jún 2016
Neotvaraj pandorinu skrinku. Ona to vidieť nechce...
svetluska82autor
24. jún 2016
@natalym tak urcite mu to chyba ked chodi tak pravidelne...
jamika27
24. jún 2016
@svetluska82 ja by som ho na tú dovolenku nechcela. zbaľ sa a choď sama!!! že on prosím pekne sa rozhodol že chce ísť?? to čo je? že on sa rozhodol ... kde ste VY? vy sa máte rozhodovať spoločne.

inak nebuudem viac rozpisovať, mala si veľmi dobré ttrefné odpovede ... čas sa nad tým zamyslieť a možno popremýšľať nad zmenou, kým ti neujde vlak....

Začni písať odpoveď...

Odošli