Ako sa zachovať?

svetluska82
23. jún 2016
Ahojte,

na konovi som uz stara znama, moje problemy s manzelom obcas vytiahnem aj tu. zacnem v skratke, s muzom to nebolo a zrejme ani nebude ruzove, no zatial sme spolu, proste moja volba. Vzdy som si vedela zariadit veci tak, aby som bola spokojna a ako tak aby sme fungovali. Navonok sme ako zo zurnalu idealny par. MUz chodi 2 x tyzdenne do krcmy s kamosmi od pol piatej do pol jednej. Nenormalne mi to vadilo vzdy, no po 10 rokoch co sme spolu som is povedala ze jehouz nezmenim,len si musim ja zariadit tak aby som z toho nemala depky. Problem je ten, ze v novembri chodil aj castejsie von s kamosmi s tym, ze ak bude teplo a budem chciet ist na vylet tak v pohode vynecha. dnes mu vravim ze v sobotu by sme mohli skocit sa kupat, lebo hlasia teplo. A on ze v sobotu chodieva na vyjazdy s kamosmi ze nepojde. Tak som mu pripomenula nasu dohodu, vraj si nepamata a nech idem sama. DO mna sto certov, tak som navrieskala na neho a to ja kricim raz za sto rokov. Tak sa pan urazil a siel do nocnej. Len aby sa rozumelo nemam problem ist sama, len mi to prislo od neho ako totalne chrapunstvo ked mi nieco slubil a zrazu sa tvari ako nic...AKo by ste sa zachovali?
svetluska82
autor
24. jún 2016
Ano priznam ze mi dosla trpezlivost lebo sa zachoval chrapunsky...na dovolenke som bola sama so synom pred rokom zrejme pojdem aj tento rok ked nie je ochotny robit kompromisy. Padol navrh aj rozvod na to len pokrcil plecami...asi ma na hsku na jednej strane mi to pride luto ze uprednostni krcmu..stretla som sa so svokrovcami tsk som im povedala ako to je u nas. Svokra prekvapens ze mu dohovoria...svokor vyriesil problem po svojom ze ma na kupalisko odvezie...iny problem nevidi...jedine coho sa bojim je to aby som po rozvode neprisla o byt
jamika27
24. jún 2016
@svetluska82 prečo by si mala prísť o byt? ako to je s vlastníctvom?
lussyka
24. jún 2016
To je prípad pre Gizku 😃.. ona vyrieši všetko... neskúšala si ju zavolať k vám domov? Možno by sa hanbil a viac by do krčmy nevstúpil 😃
svetluska82
autor
24. jún 2016
@jamika27 byt sme brali pred pol rokom na hypo...zrejme ho bude treba vyplatit
jamika27
24. jún 2016
@svetluska82 teba z neho nikto nebude môcť vyhnať ... to sa dá všetko poriešiť. Buď vyplatením (asi na to nebudeš mať - neviem čči robíš a ak robíš, možno sa to aj bude dať, teraz sú hypotéky nizko)

prípadne ho proste predáte, vyplatíte hypo a kúpiš si niečo menšie. Prípadne nech tam ostane a vyplatí on teba ...

Všetko sa dá, len treba spraviť krok.

Ono je ľahko radiť rozvod ... ale keď vidím takéto prípady, kedy si muži fakt ženy nevážia ... čo je lepšie zotrvávať vo vzťahu, alebo si užívať život bez takéhoto chlapa?

on sa nezmení
loginexistuje
24. jún 2016
Nuz urcite by som to nenazyvala idealnym parom .. ani zdaleka ... ty mas tiez svoje maslo v tom vztahu na hlave a podla mna aj vacsie ako tvoj muz ...

skus to poriesit korektne ... evidentne k sebe nepatrite ty hladas naplnenie inde a on inde... nemate spolocne deti ...
svetluska82
autor
24. jún 2016
@loginexistuje no tak v tomto sa mylis lebo si myslim ze ja som sa snazila ten vztah udrzat.. on nie je sschopny robit kompromisy
svetluska82
autor
24. jún 2016
@jamika27 na vyplatenie nemam prachy...byt milujem takze z neho neodijdem...chcela som mu nechat chalupu a auto no nechce...ze on na ulicu nepojde...tskze pravdepodobne to bude hrozne zlozite... kedze hypo sme brsli 50
natalym
24. jún 2016
@svetluska82 Dievča moje, Ty sa krútiš stále dookola. Už sa rozhodni, buď Ti ide o byt alebo o chlapa. Ak ho nechceš tak Ti celý byt bude šuma fuk.
Ty si problém vo Vašom vzťahu, problém je v Tebe, Ty si začala on len pokračuje.
Prepáč., ale musela som.
Ty serieš na neho, vyhovuje Ti len keď robí to čo Ty chceš a ako Ty chceš, tak on skrátka serie na Teba, práve vtedy kedy Ty chceš.
😞
svetluska82
autor
24. jún 2016
@svetluska82 tisic e...muz zarobi malo cca 200 e on by ten byt nezvladal financne...a zas jeho povaha priecna mu brani akejkolvek dohode...najlepsie by bolo keby mi nechal byt aj hypo...to nechce pride mi to poriadne patova situacia...s muzom sa neda porozpravst pri akejkolvek kritike aj kludnej nekomunikuje par dni...
svetluska82
autor
24. jún 2016
@natalym kazdopadne odmietam sa stahovat do mensieho kedze som sa stahovala nedavno...nebudem predsa okolo neho ako okolo krala a on ma v pazi...neviem preco ma vnimas ako problem
loginexistuje
24. jún 2016
Pozri predtym nez ste prisli k nemu ty so synom z prveho manzelstva mal on svoj byt ... potom ste to nejako riesili menili /tie detaily si nepamatam / a on ma teraz skoncit bez bytu a este je parohac ...

fakt mas pocit ze ty na tom nemas podiel viny ako sa on sprava? nevravim ze mas s nim ostat /aj tak mam z teba pociit ze to je len o majektu a o byte/ ani nevravim ze sa mas pripravit o byvanie ale bud k sebe uprimna a rozmysli si svoje priority a to co naozaj chces ... ak s nim ostavas len kvoli bytu tak naco riesis kupalisko?
0silvia0
24. jún 2016
@svetluska82
vy si robíte náročky prieky. Ty sa odmietaš sťahovať, on odmieta komunikovať, on chce byt, ale nemá ho z čoho vyplatiť. Z čoho tento pánko žije? Keď zarobí 200 e, z toho 2 x do týždňa slope niekoľko hodín a pravdepodobne mu z tých peňazí nič nezostane... Vy akoby ste živili vzťah vzájomným doťahovaním, naťahovaním, robením priekov... ale na takomto základe sa vzťahy nedajú budovať... a takýmto spôsobom sa ani nikam nedostanete, on odmieta to, ty odmietaš ono... no ako fakt... hrúúúúza
svetluska82
autor
24. jún 2016
@0silvia0 no k majetku prisiel vdaka mne nechapem prevo by mal z toho tazit....ja muza nepodvadzam tak neviem kto vyssie pisal ze je parohac. Tiez mu periem zehlim takze ocakavam aku taku vdacnost
0silvia0
24. jún 2016
@svetluska82 ako si mu dopomohla k majetku?
svetluska82
autor
24. jún 2016
@0silvia0 jemu by nedali hypo na vacsi byt....kupovala sa chalupa viac menej z mojich penazi
svetluska82
autor
24. jún 2016
Ja ani neviem ako zastavit tie dotahovacky...ak si jeho vyjazdy nevsimam tam je vsetko kvazi ok...spokojny...inak navari este a potom neurobi nic doma....
mamutka
24. jún 2016
vy mate dlho problem, z jeho strany uplny nezaujem o teba, o rodinu. A nedavno ste spolu brali hypoteku na byt. Vedela si, ze to bude zle, nechapem preco ta hypoteka vo vztahu, ktory je absolutnym omylom. Tak casto v krcme az do noci - ten chlap sa ti uz uplne vyhyba, je to alkoholik, nema zaujem o rodinu, to je cele zle, ak sa taky dotlaci do zavazku ako je hypoteka...... mala si si zobrat hypo sama. Podla mna si skus teraz zistit, ako to cele urobis, aby si ho vyplatila. On mal kedysi svoj byt, nie? asi nemate 100% hypoteku.... zisti si, kedy mozes splatit co ste si zobrali, vezmes si na to druhu hypoteku len na seba. Nejak sa to musi dat, ked to vedia riesit zeny s dvomi malymi detmi, dokazes to tiez. Jemu sa najde nejaky bytik a chodte od seba konecne.
Alebo ti naozaj vyhovuje mat pri sebe niekoho, kto tam vôbec nechce byt.
natalym
24. jún 2016
@svetluska82 Ale Ty si ho chcela, pokiaľ viem. Jemu bolo dobre tam kde bol, nie?

A ak sa kupovalo z Tvojich peňazí a Ty splácaš tak neviem prečo by ste sa nedohodli.

Ľúbiš ho? On ľúbi Teba? Chýba Ti keď nie je doma? Keď máš nejaký zážitok čakáš na to kým príde, aby si mu to mohla vykecať?

Lebo ja môjho muža ľúbim, viem, že aj on mňa. Keď sa niečo deje, nepoviem nikomu, ani on, voláme si a zdieľame. Keď nie je doma, večer mi píše sms ako mu chýbam.

Niekedy ma strašne serie, ale je to len v mojej hlave, on väčšinou ani netuší, že ma serie. 😃
Niektorým veciam nechápem, prečo to je tak ako to, ale rozhodla som sa, že nebudem do toho rýpať a stále to riešiť, lebo to nemá zmysel, dokiaľ nejde o život tak neriešim.

Na kúpalisko by nešiel ani ten môj, ale keby chcel ísť on tak by som sa MUSELA pridať, no nemusela, ale pridám sa rada, lebo viem, že tá chvíľa by už nemusela prísť, že bude chcieť. 😃

Keď budem chcieť ísť tak pôjdem s deťmi, bez neho.

Hm?
svetluska82
autor
24. jún 2016
@mamutka brali sme 90 perc.hypo...stary byt sa predal a vyplatila hypo...zvysilo malo a kupilo sa auto za to...inak aj som rozmyslala ci by sa rozvodom nejako neumudril..alebo ci by to bral skor ako ze moze pit a ja mu do toho nemozem kecat...neviem nevidim mu do hlavy
natalym
24. jún 2016
Pre mňa je dôležitá odpoveď na otázku či sa máte radi. Napriek všetkému čo sa stalo, či je tam láska.
Ak nie je tak potom riešim byt a hypo a pod.
svetluska82
autor
24. jún 2016
@natalym on by na kupslusko siel ale len vtedy ked nema program ...kamosov nikdy nezrusi....no myslim si ze ma nemilujeinak by neriesil krcmu a kamosov...
natalym
24. jún 2016
@svetluska82 Tak máš odpoveď.
mamutka
24. jún 2016
@svetluska82 prepac, ale hentaky vztah mozes mat so susedom, s kolegom, s hocikym - vidate sa, nelubite sa, tolerujete sa, netravite spolu cas.... a neberies si s nimi hypo a nekupujes byt. Zrovna s nim hej. Fakt akoby si kupila byt so susedom a tym to hasne. No, nic moc. Ja neviem, co vlastne chces poradit, uz ine potom neostava, len travit cas kazdy osve a neriesit. Ale uvedomujes si hadam, ze popritom ti ujde sanca na nejaky skutocny vztah :-S Ja by som sa radsej odstahovala na tu chatu a zila ako slobodna zena, nez hentak. Ty soferujes, ci ste kupili auto len na to, aby sa islo niekam, ked on je triezvy a ma naladu ist? co asi nie je casto.... predat auto, chatu, vyplatit ho?? ja neviem, ries to nejako, ved ste spolu zbytocne, co aj to dieta ma z neho? ked s nim netravi cas?
ivett1
24. jún 2016
@svetluska82 nerozumiem prečo si s ním?... lebo on s tebou nie je ... a áno, ak by ťa mal rád, tak serie na kamošov ...a na to kúpalisko ide, len aby bol s vami ... na dovolenku ide určite len z povinnosti ... nemá on nejakú známosť? ... a žijete spolu aj intímne (spávate spolu...) ? ...
mne to pripadá tak, ako tu už baby písali, že ste v štádiu, kedy okrem lásky , vyprchala aj aká-taká úcta k partnerovi, aj ten kúsok tolerancie a potom asi fakt nemá zmysel zotrvávať v takom vzťahu ...

a nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ak ja, ako manželka poviem svojmu zákonitému manželovi, že chcem ísť s ním na "kúpalisko", aj keby to bolo hneď v ten deň, keď je dohodnutý trebárs s vlastným bratom (a nie len s "kamarátmi z mokrej štvrte"- alebo podľa chlapov "s naj kamošmi s detstva" 😉), že idú na pivo, tak určite to odvolá (aj párkrát odvolal) a pôjde so svojou rodinou ...a predstavte si, že rovnako by som bez váhania zrušila "pivo" aj ja (tiež som to už párkrát urobila a kamošky to "div sa svete" pochopili a neofučali sa ...veď preto sú to aj naj kamošky...🙂) ... my s mm sme spolu 16 rokov a stále sme tu jeden pre druhého ... a stále je tu láska,("manželské povinnosti"...) ... tolerancia a rešpektovanie jeden druhého ... veď preto si mm vybehne raz za čas na pivo a príde o neskoro v noci ... a ja zasa "na kávičku" s kamoškami
svetluska82
autor
24. jún 2016
@ivett1 ved ja tiez nemam problem zrusit kamosky ak sa niekde ide problem to robi len jemu...stale vykrikuje ze on pod papucou nebude nikdy a preto neposluchne ziaden moj prikaz .nemam pocit zeby bol pod paucou kedze sa prisposobujem len ja...soferuje len muz ja som pasivny vodic...auto sa kupovalo aj preto ze chodi do prace na nom kedze spoje nechodia tam a ja mam rodicov daleko tak aj kvoli tomu...
diazepam
24. jún 2016
@svetluska82 neviem mne z toho vyplyva ze ty si myslis ze ete stale rodina,a este k memu nieco citis,on sa citi slobodny bez zavezkov a neviem ci su tam z jeho strany nejake city,on je sebec nepotrebuje tvoju spolocnost zbytocne si sa dala dole pred nim ....
madana
24. jún 2016
@svetluska82 jaaaj dievca mas to tazke...ustupujes stale,tolerujes mu toho mnoho,pytam sa dokedy??? :-| s takym chlapom jaaaj do certa....ja by som mu ani tu krcmu nikdy netolerovala,ja neviem...,mne by to strasne na chlapovi vadilo.... 😞
a co sa tyka ako Ti poradit,aspon kvoli dietatu by sa mohol obetovat na to kupalisko,toto mu povedz,ze maly sa tesi ze pojdete spolu.
majinka273
24. jún 2016
Ja by som reagovala rovnako, proste, ked sa na niecom dohodneme, trvam na tom, aby to tak bolo... Nastastie moj manzel je taky, ze sa dohodneme vzdy, len mu musim 100x pripominat, co a ako bude, toto mne viac zere nervy 😃
sue
24. jún 2016
On zarobi 200€ a chodi do prace autom...naco??????? Evidemtne nerobi na plny uvazok, tak na kieho mu je auto?
...a k tebe napisem len jedno...ak sem o par rokov napise nejeka baba o svojej svokre (o tebe) ze je krava , nezostane nic ine, len suhlasit, pretoze ty si naozaj mimo - prepac...
Ak uz si nevazis svoj zivot a nejaky sprosty byt ti je viac ako cokolvek ine, mysli aspon na syna a aky vzor davas jemu...pretoze takyto manzel a otec raz bude aj on...
Ak ho stretne moja dcera, dufam, ze bude dost mudra na to, aby si o neho ani bicykel neoprela....
NICIS MU TYMTO ZIVOT !

Tu začni písať odpoveď...

Odošli