Ako to vysvetliť svokre?

13. apr 2023

Ahojte. Mam takú otázku, pre niekoho možno úplná zbytočnosť a malichernosť, no pre mňa veľmi podstatné. Ide o to že u nás doma sa vždy všetci vyzúvame vonku pred dverami. Máme dlhý prístrešok čiže nieje šanca aby na topánky napršalo alebo nasnežilo ani z boku ani nijak. Vyzúvame sa tak my, a aj každá každučká návšteva. Nikomu to nikdy neprekážalo. My domáci si samozrejme v rukách svoje topánky prenesieme do izby a uložíme do poličky. Hneď za vchodovymi dverami je malá chodba na ktorej sa už hrajú deti. Mam male deti ktoré stvornozkuju a teda nieje vhodné aby tam ľudia chodili v topánkach. No vždy vždy keď príde svokra celá jej rodina sa vyzuje vonku a ona až vnútri. Alebo vyzuje sa vonku a tie topánky si doslova vždy hodí za dvere dnu. Samozrejme všade je po nich potom špina a ešte dcérka keď vidí topánky automaticky všetko berie do rúk... Už som jej to aj povedala aby sa vyzvala vonku, dokonca 2x som jej tie topánky aj vyšmarila von. Včera tu boli a znova to isté. Ja som už na prášky z nej normálne. Ja keď prídem do nich tak sa s mojou rodinou vyzujeme pred dverami. Oni sa doma všetci v izbe. Mam len ja takúto nepochopiteľnu svokru? Co urobiť aby s tým už prestala, keď nepomohlo nijak to vysvetliť.

andrea1809
14. apr 2023

@jana_eyre_2 Nikto nie je pobureny. Konstatuje. Tema je smiesna celkovo, je to extremna banalita a skor ide o zly vztah k svokre ako o topanky
Autorke neslo o to, ako to svokre vysvetlit, islo jej o to postazovat sa na svokru

galganka
14. apr 2023

@jana_eyre_2 ja si to snažím predstaviť. Strýko príde, za bránou zhodí topanky, v ponožkách príde po vyhrievanú terasu s pristreškom, prejde v ponožkách okolo skladovaného mlieka, dovnútra, na chodbu a pokračuje v tých chrontavých ponožkách do domu. Ale všetko je OK, lebo dieťa uz nežuje topánky, tie ostali pri bránke, prípadne si ich pod pažou doniesol ku tomu mlieku... 😄🙂🤣🙈

kalifka
14. apr 2023

@andrea1809 ouuu 😂😂😂 dovoľ mi zasmiať sa, k tvojmu komentáru nemám čo povedať viac.

andrea1809
14. apr 2023

@kalifka ouuu, samozrejme. Pekne alibisticky.

jana_eyre_2
14. apr 2023

@andrea1809 ako pobúrenie som pochopila všetky tie vyhlásenia, že nikdy by už neprišli keby to od nich niekto žiadal akoby to bolo niečo strašné, porovnateľné rovno s napríklad Swinger párty na ktorú boli prizvané nepripravene.. 😅

amaro
14. apr 2023

@galganka ešte si zabudla: v ponožkách po blate! 🤣

autor
14. apr 2023

Ale baví ma to čítať akože, keď sa sem tam nudím cez deň tak je to lepšie ako nejaká komédia 🤭😂

mamamasama
14. apr 2023

@anonym ty sa aj nudíš? Veď radšej mopuj, aby ti decká neolizovali blato z topánok, alebo z podlahy

simsalabim
14. apr 2023

@mamamasama pripadne by ich mohla naucit, ze topanky sa neolizuju...

mircalla
14. apr 2023

@autor Nie je komedia nahodou tato tema, ktoru si zalozila ty sama?

autor
14. apr 2023

@mircalla áno, snažila som sa to napísať tak aby to rozduchalo vášne na všetky strany. A aj sa podarilo😛😂

januska12323
14. apr 2023

Trápne

mircalla
14. apr 2023

Cize bud klames alebo si znudeny troll.

deniseee
14. apr 2023

Cize sa priznavas, ze prispevok si zalozila za ucelom vysmechu a to je porusenie pravidiel MK. Taktiez je v pravidlach napisane, ze sa zavazujes v prispevkoch nezverejnovat klamlive, zavadzajuce a nepravdive informacie. Ty sama si ale zalozila prispevok o svokre, ale neskor pises, ze to nie je pravda (opat teda porusenie pravidiel MK). Snad sa teraz uz citis dostatocne uspokojena a tvoja nuda je prec. Dufam, ze sa tvojmu prispevku povenuju administratori

aurora33
14. apr 2023

Jasne, namiesto zo svokry si tu urobila chuderu zo seba a teraz sa z toho snazis vykľučkovať.

mandarinka555
14. apr 2023

Nečakala si také reakcie, tak sa snažíš z toho vykorčuľovať...Už ti to nepomôže...

jana_eyre_2
14. apr 2023

Tak som zvedavá či sa téma zmaže keď autorka priznala že je vymyslená..

simca06022011
14. apr 2023

Cize takato drama:
" No vždy vždy keď príde svokra celá jej rodina sa vyzuje vonku a ona až vnútri. Alebo vyzuje sa vonku a tie topánky si doslova vždy hodí za dvere dnu. Samozrejme všade je po nich potom špina a ešte dcérka keď vidí topánky automaticky všetko berie do rúk... Už som jej to aj povedala aby sa vyzvala vonku, dokonca 2x som jej tie topánky aj vyšmarila von. "
kvoli tomu, ze vraj pride raz za rok? :D no jasne... cize deti mas stvornozkujuce v chodbicke, prisla 2x minimalne uz, cize za 2roky :DDD a stale sa natahujete. Ako vasne sem a vasne tam, ale tu si niekto uz dobre vymysla. ASi ako s tym kurenim pred domom :DD

simca06022011
14. apr 2023

@jana_eyre_2 mozno nie je vymyslena, strapnila sa a nepochodila, tak si zacala vymyslat a uz je zrazu "vymyslena" = uz nebolo totiz ako sa vykrutit

jana_eyre_2
14. apr 2023

@simca06022011 aj to je možné, jasne..

dskjhfdlkdjhl
14. apr 2023

Dalsia tema bude o tom, ze maju vysoke poplatky za energie, lebo museli vykurovat okolie domu😉

simca06022011
14. apr 2023

@dskjhfdlkdjhl ale potom napise, ze vlastne nie, to nie, okolie domu nevykurovali... to len.. neviem .. okno svokra nechava otvorene :D

simsalabim
14. apr 2023

@simca06022011 nie okno, ale dvere...

Inak tato tema je taka smiech cez slzy. Hrozne, aka malichernost vie pokazit vztahy. A pritom to chce iba trosku ochoty na oboch stranach. Svokra sa vonku vyzuva - co je kompromis z jej strany. Nevesta je teraz na rade - umoznit jej tie topanky bezpecne (aby ich deti nelizali!) ulozit vnutri. Kompromis z jej strany. Vybavene.

kp7333
14. apr 2023

@dskjhfdlkdjhl veru, kurenie zdrazelo, nezostalo na dvere do chodby, ba ani na ohradku, aby deti nelozili topanky olizovat. 😂

ibrunova
14. apr 2023

@simca06022011 a deti už dva roky štvornožkujú😂

simca06022011
14. apr 2023

@ibrunova MINIMALNE...

dskjhfdlkdjhl
14. apr 2023

@simsalabim ono je to skor tak, ze svokru neznasa a tak si najde cokolvek na hadku. Ved predsa kazdy vie, ze svokry su zle.

mandarinka555
14. apr 2023

@jana_eyre_2 Myslím, že téma nie je vymyslená...ale autorka nezvládla negatívne reakcie na jej osobu, tak sa teraz snaží byť za chrumkavú.

pipistrel13
15. apr 2023

vacsina z navstev si o tebe mysli,ze si mimo,ked ich nutis nechavat topanky vonku,ja by som k tebe nechodila,z mojej strany je to neuctive...
a ak to nedodzrziava len svokra hadam sa jedny topanky navyse v tvojej chodbe daju pri jej navsteve prezit...
si precitlivela,neskutocne a neochotna ani o tom diskutovat a prehodnotit to (vyplyva z tvojich odppvedi)
a ked aj mala mala topanku a olizala ju,ako co sa jej stalo?vezmem jej ju a naucim ju do chodbicky nechodit a ano da sa to aj pri 1rocnom dietati😉
a asi plati moj dom,moje pravidla,ale pochopenie nehladaj,ak su tvoje pravidla absurdne a urazlive
ja som bola tehotna a sla som na navstevu ku kamosovi,ktori mal rovnaku partnerku a s obrovskym bruchom ma vysupla z chodby nech sa vyzujem vonku,lebo "ma loziace dieta",ani stolicka tam ani nic,tak sme s manzelom jasne vyjadrili,ze toto je teda dost otrasne a mali nas upozrnit na take pravidlo a odisli sme s kamosom von,nech ma so svojim loziacim dietatom pokoj😂