Nevychovaná svokra

menojejedno
30. nov 2022

Ahojte keď je u nás svokra na návšteve (vnucatka) tak za prvé je strašne hrrr že aj malý je z nej úplne mimo , nervózny, ja mám normálne pocit že ona z neho vycicia energiu a on je po trištvrte hodine úplne vyštaveny a pýta sa spinkať .
Aj keď ju nato človek upozorní nech je trochu miernejšia že on je napríklad čerstvo zobudeny tak treba pomalšie.. ale čo je kamen úrazu je že ona mi začne behať po celom byte . Ide do spálne (s ním na rukách) vyberá mu veci z postieľky akože mu ich ukazuje , potom ide do druhej izby a takto obehne postupne celý barak . Už jej minule jej dcéra (moja švagrina) povedala že to je nevychovane že to si nemôže dovoliť že či jej šibe aby takto behala po byte a sama od seba že sa len zdvihne a ide . A ona to urobí aj tak zas a zas.
A že som zavrela dvere na iných miestnostiach nepomohlo 😄 otvorí si

malinoismum
30. nov 2022

@menojejedno a manželovi sa to páči?

menojejedno
autor
30. nov 2022

Keď je taká hrr ako odtrhnutá z reťaze tak ju upozorní aj on a povie nemusíš tak hučat alebo kroť sa trochu ale to tiež nie zakazdym keď ju upozornením ja tak on už nie . Alebo naopak keď on tak zas ja nie ... Ale to že behá po byte on ako chlap nerieši čože jemu to je jedno . Mne to vadí lebo ja mám pocit že je len zvedavá a zisťuje kde čo máme , a či mám možno poriadok ja fakt neviem .

anjelicek26
30. nov 2022

Tak neviem, svokra je muzova mama a ked je u nas moja mama, je mi jedno kde beha a chodi a co robi 😅 Pokial mi nelezie vyslovene do zasuviek fakt neni co riesit. Dietatko si musi na ruch okolo seba zvyknut, aj to, ze ludia su ini, rovnako casom pochopi, ako "hrrr" je babka, to nevadi... pomoze to celkovej adaptacii v zivote, ked sa nebude vsetko prisposobovat len jemu... momentalne si zvykate vy na dieta, ona na poziciu babka, chce to cas. Hlavne sa kvoli takejto blbosti zbytocne nerozhadajte... ved s vami nebyva, chodi raz za cas.

lenkadenisa
30. nov 2022

@menojejedno tak moja svokra do toho všetkého ešte aj spieva, je bývalá speváčka z dychovky 😑 amen tma... odchádza od nás a my sme všetci ohučaní 😂

menojejedno
autor
30. nov 2022

@lenkadenisa hahaha no to si ma rozosmiala. No tak to je už celkom na nervy haha 😄 . Aj my sme všetci ohučaní lebo ona rozpráva ako keby máme všetci načuvacie strojčeky

menojejedno
autor
30. nov 2022

@anjelicek26 jasne že áno , dieťatko má už pol roka takže sme zvyknutí už na seba 😊😊 ale ona je proste jak vichor , ona má nevhodné správanie aj jej dcéra (moja švagrina) ju nato "behanie" snorenie upozornila a celkovo aj na jej správanie šaškovanie , rovnako ako jej syn že proste nech sa správa normálne lebo jej je všade veľa . Ale ona si ide aj tak svoje .. aj ohľadom malého jej dcéra krútila hlavou ona robí veci typu že mu pcha hlavu medzi nohy 15x po sebe a akože vonia plienku , pomedzi to vydáva všelijaké zvuky. Prekrikuje každého keď sa rozpráva s malým on . Po 20 sekundách hneď ona skočí do reči akoby len ona musela byť v popredí a v pozornosti . Dokonca aj mne keď niečo malému rozprávam tak ona ma normálne preruší a začne sa snim rozprávať ona akoby som ja ani nič nevravela . Proste stále niečo je to strašné.

0silvia0
30. nov 2022

@menojejedno dohovara jej tvoj muz aj svagrina, nepomaha, existuje aj svokor, ze by ju on upratal?
A ako dlho je u vas na navsteve?

marianarem
30. nov 2022

@menojejedno A bola taka hlucna a ako vichrica aj pred narodenim maleho? Ak ano, tak je to jej povaha, ona vobec nemusi chapat, co je to "spravat sa normalne" a "je jej vsade vela." Ja zdielam nazor, ze dieta sa ma stretnut s roznymi typmi ludi. Ide o to, ci ho ma svokra rada, ci sa maly tesi, ked ju zbada, skratka ci vyzera, ze budu mat pekny vztah. S tym behanim po byte by mi to tiez nevadilo, ked sem pride moja mama, tak moze chodit kam chce a ukazovat co chce, jedine keby mi isla do spodneho pradla a podobne, tak by som sa ozvala.

kulumulu123
30. nov 2022

@menojejedno zamkni dvere na izbach kam nechces aby liezla... Bud ppchopi alebo je vazne mimo 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

menojejedno
autor
30. nov 2022

@marianarem malý sa jej niekedy až zlakne a je pri nej nervózny. Umrncany neobsedí pri nej proste pýta sa preč. A ona sama povie no asi je zo mňa nervózny pravda . A ja odpoviem normálne otvorene že áno .

777januska777
30. nov 2022

@menojejedno ton posledné ukazuje o nej, že je podľa mňa fajn. Ona sama si asi uvedomuje aká je, ale to sa nedá, len tak ľahko zmeniť.

kvetinka75
30. nov 2022

toto je v povahe. Sú taký hlučnejší a ,,divokejší,, ľudia. S tým nespravíš nič. Oni nedokážu v kľude sedieť a rozprávať sa alebo sa stíšiť

marianarem
30. nov 2022

@menojejedno Moze byt no. Ale neupierala by som im vztah. Moj maly sa dlho bal deda- mojho otca, este ked mal rok a pol a dedo sa len priblizil, tak vykrikoval "nie, nie". A bezal aa ku mne schovat. Dedo posobi tak prisne, asi to ho odradzalo. Teraz ho ma velmi rad, tak po tom roku a pol sa to zlomilo.

0silvia0
30. nov 2022

@menojejedno už sa to niekto pýtal, ale neodpovedala si. Bola taká aj predtým ako sa jej narodil vnuk? Ak áno, je to jej temperament. Pochybujem, že sa niekto narodením vnuka zmení na Nemcovej babičku

menojejedno
autor
30. nov 2022

@0silvia0 bola taký šašo aj pred tym ale nie až taka pochaba doslova ako teraz pri malom . Ale mne by to nevadilo keby aj jemu to nie je nepríjemné že človek vidí že je z nej úplne mimo a nervózny a nesvoj že mu to vôbec nie je príjemné . Aj to jej hlasné kričanie a všetky tie šašky okolo toho

0silvia0
30. nov 2022

@menojejedno moja mama je niečo podobné a časom si všetky deti k nej vytvorili odstup.

misinka0611
30. nov 2022

Dvere musíš zamknúť 😅

petamich
30. nov 2022

mne to napr. absolutne nevadi, ved mi neotvara skrinky a nekontroluje, ci je prach utrety 🤷‍♀️ nech pokojne ide kam chce, my sa u svokrovcov tiez spravame ako doma, ked napr. vezmu maleho na pol dna na prechadzku, tak rovnako k nim pristupujem aj ja, ked su oni u nas a svokry je tiez vsade plno, tak je taky typ, neriesim, maly ju ma rad a som vdacna za starych rodicov, co sa zaujimaju

inak maly moze byt nervozny, lebo ty si nervozna a nekomfortna, ked je u vas, nemusi to byt "len" babkou, kazdopadne ved jej to otvorene povedzte, babka maly je z teba nervozny, krot sa trosku prosim, ked bude starsi bude to ine a ked nepomoze, lebo ono to nie je take jednoduche, tak chodte spolu na ihrisko, tam sa aj babka unavi 🙂 drzim paste

tonka288
30. nov 2022

@menojejedno Ahoj mali sme problém a hrotilo sa to s mužom sme sa aj hádali kôli nej a vyriešili sme to 6 rokov mame pokoj prerušili sme s ňou všetky styky a chvalabohu dobre sme spravili

wikiwiki
30. nov 2022

Nebudúce keď príde tak by som asi niektoré miestnosti proste zamkla a možno by jej to až vtedy docvalko. Ako ale ak ťa nechce počúvať a neakceptuje to, o čo ju žiadate, tak by som asi prerušila kontakty a to by ju už teda mohlo prebudiť

amelie2017
30. nov 2022

Moja svokra je tiez taka, ze jej je vsade vela. Uz len pri pozdrave mame s muzom dost. Ale deti ju miluju. Starsia sa k nej stale pyta, mladsi, 16 mesacny, uz len ked ideme po jej ulici hovori dokola iaia, iaia (babka). Je to jej temperament, to nezmenis. A nemyslim, ze kvoli tomu by bolo treba obmedzovat kontakt vnucata s babkou.
A k tym izbam, vadilo by mi to len ak by komentovala moju domacnost. Ale u nas moze aj bomba vybuchnut a nic nepovie. Praveze ked poviem, ze musim upratovat, tak ze co mi nesisi, ze mam mat priority a pri malych detoch to poriadok nie je.

michaela412
30. nov 2022

Moja svokra je tiež hlučná, má taký škrekľaví hlas, ale ona kričí doma na svoju svokru, lebo nepočuje, tak už potom kričí všade 😀 môj muž jej stále vraví, tichšie po nás nemusíš kričať 😀 aj je taká hŕŕ, niečo nám nesie po ceste to vykydá, raz niesla koláče a u nás na chodbe jej popadali na zem 🙂 taká zbrklá je, ale pritom nemusí byť, keby ubrala kus plyn nič sa nedeje, je doma celé dni nič jej neujde 🙂 proste taká povaha

martamasarova
30. nov 2022

@menojejedno mne sa svokra so svokrom hrali na schovávačku v manželskej posteli...bude horšie 🙂

vasjar
30. nov 2022

@menojejedno niečo podobné mam aj ja. K nám keď príde ani ne zazvoní, ani je zaklope, proste vojde do domu, a nie raz tak potichu ze už aj manžel sa jej zľakol. Raz bola na návšteve pri mojej mame, a so synom na rukách prešla jej byt, z izby do izby...

dzina007
30. nov 2022

Noooo uz vidim ako raz takto o mne pise nevesta... o tom snoreni nie na to som leniva ale o tej povahe...
Lebo aj ja som taka ze proste vela rozpravam, rychlo rozpravam a mam vyrazny hlasa pocujem vsetko co sa okolo mna deje.... ale proste to som ja... ludia to akceptuju... niekedy sa snazim krotit ale ked sa proste tesim v niektorej spolocnosti ani si to neuvedomim... a moja svokra a manzel su presne opacne typy, su kludni, pokojnejsi, mierny. Svokra si na mna musela dlho zvykat... 😀
Proste je to o povahe a tazko sa to meni... a presne deti maju tu moju zivelnu naturu po mne tak cakam ze budu mat kludnu nevestu ktora tu potom bude pisat na MK... Nic v zlom.. 😉

Co sa tyka snorenia... Moja svokra to tiez robila ze si chodila po izbach do postielky po oblecko a podobne a tiez ma to na zaciatku sralo... Teraz mi to uz je jedno... ked vidi bordel tak aj uprace niekedy, umyje riady ci potriedi ponozky a nakoniec to uz beriem ako bonus a nie snorenie... ona vlastne ani nesnori len sa snazi pomoct a neberie to ze robi nieco zle...
Nechodi nam po zasuvkach ale po izbach v pohode... Hockedy strazi deti sama u nas doma tak ked pochodi po izbach a pomoze upratat co nestiham tak som aj rada... ona sa nenudi a mne to pomoze... situacia win win...

emmusska
30. nov 2022

Napomenut ju, ale nejako to speci neriesit, proste potrebujete si vsetci zvyknut, je to nova situacia pre vsetkych.

aceris
30. nov 2022

@menojejedno asi som divna ale mne taketo behanie po byte nevadi, ak nelezie do skrin. Praveze mi to vzdy viac vadilo u nich doma ako u nas. Pretoze doma mam uz vsetko prisposobene detom. Co nemozu chytit je bud vysoko alebo v skrini...u nej to nemam v merku a castokrat dala dietatu do ruk to co detom nepatri. A moja najnenavidenejsia a jej najoblubenejsia vec je davat decku chytat jedovate kvetiny, ci ozdoby zo stromceka🙈

saxana000
30. nov 2022

Su rozne typy ludi niektorych je vsade vela.ini ticho sedia v kute.nemyslim ze.robi nieco zle deti miluju najviac tych co s nimi robia somariny za pol roka sa maly bude nahlas smiat a s babkou bude mat krasny vztah nechajte ju nech si ho uzije..do izieb zamkni ked ti to vadi.a nehladaj problem kde nie je..mozno to nemysli v zlom sama si uvedomuje ze je hlucna a nechce vas rusit tak ide vedla a poriadok aj sifliky ma pravdepodobne uplne u riti len si uziva maleho.
Zober si to naopak pride za detmi a vnucatkom chce sa s nim hrat a nevesta so synom ju len kyslo okrikuju nech je tichsie nech sa kroti..ved to nie je novorodenec co ho treba drzat na kolenach v perinke..

jaroe
30. nov 2022

@menojejedno ja ti rozumiem, nemám síce v rodine takýto exemplár, ale tiez by mi to vadilo. Neposedné deti musia zvládnuť sedieť v škole a jeden dospelý človek sa nevie na chvíľu ovládať pri bábätku? A čo sa týka chodenia po izbách, zamkla by som, keď je nechápavá. Mne také niečo nevadí, ale moja svokra mi nebehá kade tade po dome. Teda, nie žeby sedela prikovaná v obývačke, normálne sa u nás voľne pohybuje, zájde občas do detskej a pod, ale tak normálne, necítim tam žiaden invazívno-snorivý podtón😁

felitsa
13. jan 2023

Možno to už nikto nečíta, ale by ma zaujímalo, či aj pred vašimi matkami zamykate izby že sedia iba v kuchyni. Či to robíte len pred mužovou matkou. Vaša svokra je matka vašeho muža. Ak dovolíte chodiť po izbách svojím mamám, mali by ste aj svokram. Pozor hovorím o izbách nie o dulovani po skrinach. Na každú rovnaký meter.