Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

broken_arrow
28. okt 2013

@maminuska 🙂 ako v pohode .. ale toto nie je o mojej nevere neútoč ... chcel som poradiť frustrovaným matkám ako na nás parchantov

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svano
28. okt 2013

@heny22 môj nijako, on ma len ,,upozorňuje,, ak som niečo nezvládla.

zuzkat1
28. okt 2013

@maminuska napisal ze s kamaratkou a nehanbim sa povedat ze ak je len scasti pravda spravanie sa jeho zeny tak moj muz by taku zenu davno poslal do haja. Nemal podvadzat,s tym suhlasim. Mal to inak riesit.

@broken_arrow s tymi terminmi suhlasim.ked som chora-raz za cas a poviem mu umy riad tak on ma pocit ze staci az ked nebudeme mat taniere.

maminuska
28. okt 2013

@broken_arrow ja neútočím ale treba byť skutočne objektívny. 🙂

mima4
28. okt 2013

@broken_arrow
tvojou ulohou ako muza v rodine bolo v prvom rade chranit svoju rodinu, milovat svoju manzelku, byt jej najlepsim priatelom, stat pri nej, byt jej oporou... ty ako muz mal si viest rodinu, byt jej hlavou a na celej ciare ako muz si zlyhal.
A tym ze si sa KURVIL, znicil si zivot nielen svojej zene, a porusil slub vernosti do konca zivota v dobrom aj zlom, ale znicil si aj cast zivota svojim vlastnym detom.

broken_arrow
28. okt 2013

@matkamirko odhliadnuc od útoku ma moju aj tak pošramotenú povesť tu na koníkovi na to sa už vykašli každý si to prečítal , chcem povedať že NEMAME ROZLISOVACIU SCHOPNOST VECI KTORE SU PRE VAS SAMOZREJME ! SORRRY ! Ty vieš tiež prd o hustote malty !

blueskyka
28. okt 2013

no u nas to obcas vyzera podobne...tiez, kym drahemu nepoviem, nic neurobi...a tiez len pocuvam, ze som nervozna, ze by som sa mala dat liecit, ze stale po malej kricim...ale nevidi, ze som vytazena ako dostihovy kon...rano odniest malu do skolky, potom praca, o pol stvrtej po malu do skolky, nakup, doma malej dat jest, potom ideme von, vecer urobit veceru, umyt ju, nachystat do postele a potom umyt riad po veceri, nachystat veci do skolky, oprate veci vyvesat, popripade zvesit, poskladat, ulozit do skrin a este mam mat cas na seba...a milostpanovi nenapadne, ze teda ja pojdem s malou von a ty porob ostatne, aby si si vecer mohla oddychnut...ked mu niekedy poviem, ci pojde on s malou von, tak to berie ako neskutocne tazku pracu a jeho otazka, ze a co budem robit ja, ma vie vytocit do nepricetnosti...po prichode domov z vonku je straaasne unaveny, ani s malou sa nehra a ked ja robim nieco ine a mala nieco vyparati, tak kricim, ale nie na nu, ale na neho, ze ci mam mat oci este aj na chrbate..ale sex to aby mal kazdy vecer a ked odmietam, tak je zle nedobre, ze z coho som furt unavena...nakopat ho do guli je malo... niekedy by som takych hajzlov udusila...hold, laska je veru riadne slepa...na nasu smolu..☹

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sakura77
28. okt 2013

moj ked pride z prace tak nema sancu uniknut 😀 v momente su na nom nalepeni a ja mozem vylozit nohy 🙂 😉

a inak mame klasika domacnost,on ma na starosti zabezpecenie financii a ja domacnost... 😉 a ma tam toho hodne,takze urcite ho doma necaka vysavanie a umyvanie riadov 🙂

broken_arrow
28. okt 2013

@blueskyka manželka bola týždeň v nemocnici a všetko som zvládol, deti boli happy ja som bol happy fakt !!! niekomu stačí povedať a niekto fakt potrebuje dostať do gulí ... taký sme s tým nič nenarobíš !

laila22
28. okt 2013

@broken_arrow si sikovny tata co chybalo tvojej manzelke?

lubiduch
28. okt 2013

s manzelom od zaciatku fungujeme v rezime ze sem tam mam cas a miesto pre seba. V podstate prvy krat strazil maleo sam ked mal sotva 2 mesiace a zvlada to vyborne.
Sama na sebe vidim ze ked som dlhsie v jednom kolotci tak som nervoznejsia....

ja by som na tvojom mieste poprosila manzela nech si vezme obe deti von, bud po praci 1x do tyzdna alebo cez vikend a maj cas pre seba! (masaz, kadernicka, alebo len lezat s vylozenymi nohami). Brutalny vyplach to dodava a tak sa strasne tesim ked pride s malym naspat 🙂))

broken_arrow
28. okt 2013

@laila22 preberali sme to zhora dole snažil som sa podľa nej málo, frustrácia z jej strany , frustrácia z mojej strany, robil som čo som mohol viac som jej dať nevedel ...doktorka našej malej povedala ...XXXX ty máš super tatinka keď som ju u lekárky prezliekal, keby som mohol tak ju aj kojím ... dal som maximum nestačilo ... prvú malú som kúpaval a kúpem ju dodnes má 6 rokov keď som doma tak ju uspávam, menšia je tvrdý oriešok vzhľadom na málo času čo som doma si stále hladáme cestu ku sebe ale dám do toho všetko aj keď rozvodom to budem mať veľmi ťažké ... je ale fakt že okolo domácnosti som sa nepretrhol a posledné 2 roky som skončil na psychiatrii ... asi tak ... veľa chýb a hlavne problémy sa u nás zametali pod koberec

bianca2
28. okt 2013

Ahojte.citam diskusiu a asi plati nech si kazdy urobi ako mu vyhovuje.ked si to manzelia tak nevedia urobit, potom nastavaju problemy. Ja mam 21 mes dcerku a fungujeme takto - pred porodom sme spolu podnikali 8 rokov, predtym VS a praca v zahranici. Kedze som uz mala cez 30, chceli sme uz dietatko. Po porode dcerka slabo spavala, ja som bola dost na mraky. Muz si myslel ze mam to zvladnut sama, aj dni aj nespat noci, bolo to tazke. Po 3-4 mes som mu povedala ze este chvilu vydrzim a ked ma klepne o zem, bude sa starat on....asi to zabralo zacal sa starat a striedame sa. Prvu firmu sme uzavreli ked mala dcerka okolo pol roka. Potom sme si obaja vychutnavali spolocny cas s dcerkou a pred mesiacom sme zalozili druhu firmu. Uz to viem trochu zladit, druha firma pojde pomaly, nemame sa kam nahlit, predtym sme si toho uzili az az. Pre mna je dolezite ze robime veci spolocne, spolu sa starame o dcerku, spolu podnikame. A dcerke sa venujeme neustale. Mam problem ju niekomu zverit, som dost narocna asi 🙂 ale viem ze ked je s muzom, je ok. Obcas pomozu starke. Dcerku kojim a spime spolu. Ja som si myslela ze po tych 8 rokoch podnikania,budem uz len v domacnosti a budem spokojna. Obcas mi ale chyba aj styk s vonkajsim svetom, tak zabrdnem sem tam trochu do novej firmy a som v pohode. Priorita je dcerka, vlastne takmer stale som s nou ale uz ma skoro 2 roky tak obcas ju vezmeme nieco vybavit ako dnes prepis auta do firmy a sme sa vonku pohrali a aspon nemam ponorkovu chorobu🙂 na jar sa chystame stavat tak to bude zaujimave. V kazdom pripade mi vyhovuje model robit veci spolocne, sme s muzom spolu 17 rokov, viac ako polku mojho zivota a stale sme robili veci spolu. Ked sme sa po porode rozdelovali, on praca ja s malou, hned boli problemy. Viem co je vysoke pracovne nasadenie ale ked ma byt zena sama a dieta slabo spi, tak ziadna sezona v praci sa tomu nevyrovna...tolko moje postrehy o mojej situacii.

mimka11111
28. okt 2013

neviem, či môžem do tejto témy prispieť, nakolko nemám ešte manžela, a ani deti nie....žijem s priatelom, s ktorým si pomaličky hrkútame 😅 ...u nás doma máme akosi všetko podelené.....ja robím ženskú robotu, priatel mužskú...tým som samozrejme nechcela povedať, že iné veci nerobíme 😀 ....priatel napr. v pohode uvarí guláš, aj ked po jeho gurmánstve vyzerá kuchyňa ako po výbuchu 😀 , a ja napr. celkom v pohode vymením žiarovku 😅 ....môj pracovný čas je klasický denný a priatel robí 12-ky, tzn. prichádza z práce väčšinou večer o 20:00 hod. .... samozrejme,ked odrobí jeden turnus, má 3-4 dni volna......verím však,že keby boli deťúrence, venoval by sa aj im....
@broken_arrow " trň medzi ružami " 😀 ....nie všetky ženy sú také zlatokopky, ako tvoja bývalka....ja osobne nemám problém muža obslúžiť jedlom, ked príde z práce.....ked má priatel volno a ja vstávam do práce, úplne v pohode mu každé ráno uvarím pri mojom odchode čajík, je na to zvyknutý........a vlastne s každým jedlom ho v pohode obslúžim, nemám s tým žiadny problém / on sa samozrejme obslúži aj sám a ked treba, tak obslúži aj mňa /.....on mi napr. vyjde v ústrety v iných veciach......úplne s tebou súhlasím, že vy muži si určité veci domyslieť neviete..... jednoducho vám narovinu treba povedať, čo chceme...... 😉
som toho názoru, a už niekolkokrát som to tu prezentovala, že vo vzťahu treba komunikovať...a čokolvek sa mi v o vzťahu nepáči, resp. by som chcela zmeniť, musím to partnerovi povedať, resp. si to s ním vydiskutovať a nájsť spoločný kompromis.......čo je pre mňa jeden z najdôležitejších prvkov k tomu, aby vzťah fungoval......momentálne máme nejaký svoj režim, obaja vieme, čo máme robiť....keby prišli deti, režim by sa samozrejme zmenil a my by sme sa museli prispôsobiť tak, aby to vyhovovalo nám ako rodine..... 🙂

broken_arrow
28. okt 2013

@mimka11111 nemáš nárok sme prispievať 😲 , moje skoro-ex nie je žiadna zlatokopka ! to zasa musím povedať že nám to klapalo a nikdy nebola na prachy ...aj keď teraz pri rozvode ma pumpne ale hovorím si že to zostane deťom 🤐 moja ex iba mala odlišné očakávania od vzťahu , inú predstavu inak je to vysoko inteligentná baba, výborne napr varí . Akurát ku mne je megachladná .. moja chyba mal som viac pomáhať neviem ...ale moje potreby boli niekde úplne na vedľajšej kolaji .. a pritom ja som strašne jednoduchý chlapec ...love me , fuck me , feed me ...nič viac fakt nepotrebujem a fungujem ako hodinky ! nosím ruže v zuboch a milujem romantiku !

lucka1987
28. okt 2013

@broken_arrow no akurat manzel dosiel z prace.. kukol, ze co to tu citam... 😕 jednou vetou skonstatoval slovenskym prislovim : " bolo koze dobre , sla sa smykat na lad " 😅
nikto nevieme, co bolo u vas vo vztahu v pozadi , vzdy su iste veci, ktore sa nedaju len tak na fore vyrozpravat.. jednoducho niekedy aj tí najzalubenejsi sa dokazu behom chvilky rozist. kazdy sa meni pocas zivota a mozu sa menit ja nase ciele a priority...
niekedy netreba ocakavat od toho druheho vela, a potom sa nechat prijemne prekvapit. a mozno sa mi len zda, ze dnesna doba prinasa coraz narocnejsich ludi, a kazdy od kazdeho strasne vela ocakava, zvysujeme naroky na partnerrov a vsetko povazujeme za uplnu samozrejmost.

majka99999
28. okt 2013

@sakura77 😀 aj moj maly je taky, pride tata, uz ho berie za ruku, ze pustat auticka alebo do spalne sa schovavat alebo ku chladnicke magnetky presuvat...
u nas je to tak, ze manzel pomaha, nie pri vareni alebo upratovani, skor ide s malym von, vcera sa staral o nho cele pooobedie a vecer po mne stekal rovnako ako ja po nom, ked pride z prace 😀 (jasne, ze nie vzdy, snazim sa byt mila) a to som bola poobede taka velkodusna a uspala som mu ho 😝 a co sa tyka sexu, tak to mam chut vzdy, asi som divna, ale vycerpanie z dietata a nervozita nie je dovod na vynechanie sexu, prave naopak, clovek sa prijemne unavi a lepsie sa mu spi 😵

broken_arrow
28. okt 2013

@lucka1987 ten tvoj fotoalbum ma dostal povedz mm že je to štastný parchant !

lujza123
28. okt 2013

Taketo krizy sa podla mna v dnesnych rodinach vyskytuju casto. Mam pocit ze ludia sa zmietaju medzi klasickym stereotypom muzskych a zenskych prac, tlakom doby ked zeny musia viac pracovat....urcite treba najst kompromis ktory bude vyhovovat obidvom..
Verim ze su stale rodiny ktorym to vyhovuje, ako pisali niektore kocky ze zena je viac doma a stara sa o domacnost a muz ma na starosti financne zabezpecenie..pokial su s tym obidvaja stotozneny, vyhovuje im to a vazia si toho druheho prave koli tomu co pre rodinu robi je to v poriadku..
A su rodiny kde obidvaja pracuju rovnako, domace prace si delia rovnako a vyhovuje im to..tiez je to v poriadku.

Ale tieto kompromisy vacsinou niesu zadarmo, treba sa k nim dopracovat, rozhovorom, pochopenim toho druheho, pochopenim aj sam seba, vediet si urcit hranice co chcem a co nechcem

lucka1987
28. okt 2013

@broken_arrow 😀 😀 😀 😝 on si uvedomuje vsetky moje prednosti / teda dufam 😕 / ale dakujem 😉

959touareg
28. okt 2013

@broken_arrow ako pises, budu ma mat v zuboch a nenavidiet. nevadi zeny ma cely zivot nenavideli a zavideli mi uz od strednej skoly dodnes. takze som na to zvyknuta. vzdy si otvorim hubu a poviem kazdemu na rovinu. aj na diskusnych forach som vzdy cierna ovca, lebo sa nebojim napisat kazdemu svoj nazor na jeho prispevok.
ono to, ze vo vasom partnerstve sa schyluje k rozvodu...vzdy treba hladat vinu na oboch stranach. nikdy nie je vinna iba jedna strana.
tvoja mazelka - ako pises ,nie je spokojna doma, v zamestnani to bolo este horsie. tak co vobec chce? ani sama nevie ako to nevie ani jedna zena co chceme.. ani z voza, ani na voz. tak nech si toho supermuza hlada. az ho najde, ja osobne jej poblahozelam. lebo taky nie je, tak ako superzena. a ked sa tak sarpe za karierou -mal si jej to umoznit. nech skusi, nech si ju buduje. len aby to neskoncilo fiaskom a dalsou jej frustraciou. ved pises, ze uz pracovala a bol to vacsi horor ako teraz. tak uz neviem ako by si jej porad, pomoholl.
ja osobne nie som proti pokial manzel ostane doma na MD, v pohode. ale len za predpokladu, ze ma slabsie platenu pracu ako jeho zena. inak nie. ved aky by to malo vyznam, aby sa zena trepala do roboty a zarobi menej ako jej manzel? to logiku nema.
neviem ako stare deti mate, alebo som to nepostrehla, pretoze tato tema sa rozvinula bleskovou rychlostou a prispevok za prispevkom sa tu pise, ale az uz su vacsie, nech ich da do skolky a nech ide do prace.
ja som za mladi tiez bola hrdinka a ani zanic som neostala doma aj keby som mohla. iba teraz na stare kolena clovek dostane rozum a spocita si 2+2. ono treba rozumovo dozriet a pochopit, co je vyhodnejsie pre tu, ktoru domacnost. v kazdej to funguje inak predsa. u nas je perfektne toto co mame zauzivane a uz by som nemenila. mozno neskor o par rokov sa mi zunuje byt doma a pojdem do prace. ale zatial je mi dobre tak ako je.

959touareg
28. okt 2013

@lujza123 presne ako pises v poslednom odstavci. treba najst kompromis a riesenie. ale to sa neda za 2-3 roky manzelstva, to pride neskor, rokmi. aj u nas bol zo zaciatku model ako u vacsiny ludi byva. bezny tuctovy. clovek nemal zo zaciatku tolko prachov, aby som ja, ako manzelka mohla ostat doma a zase ja, ako mlada baba tiez som si to nevedela predstavit . ved naco mi potom bola VS...tak som uvazovala. a tiez ako vsade sa striedali u nas hadky s obdobim pohody.
to iba s odstupom niekolkych rokov clovek dozreje, prehodnoti co mu lepsie vyhovuje, ako to bude lepsie fungovat. ja som vystriedala vsetko..bola som na MD, aj som roky pracovala v roznych zamestnaniach a teraz som doma. a iba teraz vidim, ze toto mi vyhovuje lepsie ako zamestnanie. som kludnejsia, vyrovnanejsia,mam cas na seba, domacnost, deti, manzela. a tym padom su spokojni vsetci, kedze ja nestresujem, nehysacim. moznoje to vekom, neviem.a co bude o niekolko rokov...to chce cas. mozno opat pojdem niekde pracovat. ale na viac ako pol uvazku urcite nie. pojdem kvoli ludom, nech som medzi nimi nie kvoli peniazom. mozno.

zuzananinka
28. okt 2013

mne moj mm este zvykne povedať, že teda podla neho je žena tým elementom rodiny, od ktorého z veľkej časti závisí vývoj partnerského vzťahu a pohoda --- keď je chlap chrapúň a nedá sa sním treba ho poslať do prdele samozrejme - - - a možno mám šťastie na muža /aj ked nie vzdy bol takýto - bola to dlhá cesta nás oboch kým sme v niektorých smeroch vyzreli a este sem tam riešime nejaké nezrovnalosti ale už viem ako ich treba riešiť s kludom, prehladom a s láskou/
Moj mm mi povie, že Ty ma dostaneš tam kam chceš ale ked to robíš z úsmevom páči sa mi to - takže možno taký menší návod ako -- ale teda funguje u nás doma asi nebude univerzálny - pritom je moj mm o 9 rokov starší má uz jedno manželstvo za sebou a teda mnoho vyhranených názorov, ktoré už postupne maju menej hrán 😀

broken_arrow
28. okt 2013

@zuzananinka nechaj ma hadat ... klacis pred nim na kolenach 🙂))))

zuzananinka
28. okt 2013

@broken_arrow vtipné 😀 ale sklamem ťa nie nekľačím 😀

adri266
28. okt 2013

@h2 perfektny navod, to by mali davat na urade ci v kostole pri vymene prstienkov 😀 😀 😀

bubelko
28. okt 2013

@broken_arrow nebudem tu riesit tvoje manzelstvo - nie je to moja vec.
dala som ilke, pretoze v niektorych veciach mas pravdu - dnesna doba je na infarkt. moj muz tiez chodi na osmu, ale pred osmou vecer je malokedy doma. ale nahradza to detom cez vikend a stara sa ja vecer (ak je doma) alebo v noci. ja sa niekedy ani nezobudim. domace prace od neho nepozadujem, taktiez sa snazim manazovat aj co sa tyka bytu a aut, aby nemusel on - aj jeho auto, aj moje auto. staram sa o rodinne uctovnictvo. skratka ja mam na starosti to, on zas ine. ale deti - tie su spolocne a rodicia sme fifty-fifty.
a to je asi problem zakladatelky - ze u nich to sice je podelene, on praca, ona domacnost ale ona ma este aj deti a on len pc, tv a neviem co. a uznanie ziadne.
tak ako vy muzi ocakavate, ze si vazime vasu pracu a to co robite, ocakavame to aj my zeny. tiez ma nahneva, ked moj muz hlesne nejaku akoze neskodnu poznamku o tom, ako sa staram o domacnost, alebo deti, ked nie je pritomny. ako - kritizovat vieme vsetci, ale uznat uz nie. ja nehovorim, ze si nezasluzite oddych, ale my zeny si ho zasluzime tiez. tak ako vy chodite do prace, chodime rano aj my, aj my sa musime v noci vyspat, alebo rano dospat ci v nedelu po obede si dat slofika. vy mate svoje hobby, my svoje a tak, ako mate pravo robit ho vy, mame aj my. treba sa vediet dohodnut, najst kompromis. a o tom to je. nie ze muzi vsetko a zeny nic alebo opacne. ale ak je to uz delene, tak delit spravodlivo 😉

adri266
28. okt 2013

@bubelko presne tak, akurat chlapi si naivne a nespravne myslia, ze deti a rodina a varenie a zohrievaniu mu jedla a pranie jeho spinavych gati a milion dalsich veci su nase hobby 🙄 🙄 🙄