Ako vychádzate so švagrinami?

lune
29. dec 2015

Ako darcek k meninam krem na tvar pol roka po spotrebe...ako by ste reagovali? Svagrina sa hra na panicku, kupuje same znackove oblecenie, kozmetiku tiez len znackovu, lesk na pery za 20 eur...je stara dievka...zije s rodicmi. Nikdy mi nepomohla s malou, pred manzelom sa tvari aka je dokonala, pritom umy mi auto, prezuj mi gumy, vybav mi toto atd. Podla mna je velmi povrchna a nemam sa s nou ani o com bavit. Raz mi dala dake veci, ze ide vyhodit a ak nieco vyuzijem...po troch rokoch pytala naspat znackove saty,ze si vsimla, ze nenosim. Vraj pre kamosku. Mozno boli aj pre nu, lebo schudla. Bolo to velmi neprijemne, netusila som, ci ich este mam. Vratila som ich. Akceptujem ju, lebo je to manzelova sestra ale je to tazke. Urobila a povedala uz vela pre mna neprijemnych veci. Snazi sa, aby som mala pocit, ze som taka tuctovka a ona akoze niekto je. Je obycajna uradnicka, nic extra, robi na mestskom urade. Ked pride na navstevu ohrna nad vsetkym nos,nad kolacom ktory urobim, nad pitim co jej ponukneme...Skolu si dorabala dodatocne, aby akoze nebola menej ako ja. Je starsia, ma horsiu postavu ako ja a urcite aj horsiu povahu. Neviem ako otvorit oci muzovi, stale ju ma rad, akoby prehliadal jej chyby. Snazim sa byt s nou co najmenej, ale teraz si zacala "omotavat" malu a z toho mam strach. Nechcem aby ju pomalicky spracovavala podla seba, snazila sa kupit si ju vecami co aj nenapadne robi...desim sa ako na nu bude vplyvat, ked bude rast. Poradte prosim co s tym?

lune
autor
29. dec 2015

@klariska1 dakujem

lune
autor
29. dec 2015

@fidorka7 moje sebavedomie je ok, skor mi je luto ze nemam nahradnu sestru, kamosku alebo tak

klariska1
29. dec 2015

@lune Ano, je to o zavisti.... A ty si si to skratka vsimla, to sa neda nevsimnut....Len nerozumiem, preco sa ta tu niektore snazia presvedcit, ze chyba je akoby vlastne v tebe a ona je v tom nevinne, len ty ju obvinujes... ved to je chory pohlad

sissy27
29. dec 2015

@lune ok, tebe tvoja švagrina nesadla, stáva sa, to nie je koniec sveta... nemusíš s ňou byť kamarátka ani chodiť na kávičky, ak ti daruje niečo nepoužiteľné, tak stačí poďakovať a odložiť / vyhodiť... ak si vypýta naspäť darované, tak jej to vráť, čo už... ale nauč sa akceptovať to, že je to sestra tvojho muža a on ju neprestane mať rád len preto, lebo tebe by to lepšie vyhovovalo... vieš, nechcem byť sprostá, ale sestra bude vždy sestrou, to nikto nezmení, ale manželka môže byť raz-dva iná... a úplne som nepochopila, prečo potrebuješ ochrániť svoje dieťa pred tetou? okrem nevhodných darčekov aj žerie malé deti alebo také niečo? 😅

natalym
29. dec 2015

Inak ja tiež nemám rada moju švagrinú. Nemáme sa v podstate o čom baviť, nemáme nič spoločné, ale je to sestra môjho muža, má ju veľmi rád, v podstate je veľmi milá, tak sa snažím aj ja byť milá. A áno pomáhala nám s deťmi, ja jej nepomáham. Som hrozná.......... 😉

bonaqa2013
29. dec 2015

@klariska1 a čo máme plakať??? S úsmevom ide všetko lepšie.... Písala som jej že som mala takú kolegyňu - som rada že už ju nevidím.... jasné že takýto človek otrávi všetko naokolo....
Ešte šťastie že nebývajú pod jednou strechou.... to by bola katastrofa....

guinevre
29. dec 2015

@moni244 @natalym @lune Nemyslim si, ze je povysenecka, ked povie, ze je obycajna uradnicka. Ja som pochopila co tym chcela povedat, ze je svagrina si o sebe svagrina mysli ze je nieco viac ako co je. Poznam take pripady, takze chapem co to znamena.

Ja by som sa nebala povedat indirektne najprv ked sa mi nieco nepaci, alebo ked si myslim, ze ma uraza.
Co sa tyka malej, bude mat v zivote vseliakych ludi pri sebe, spoluziakov, kamaratov, rovesnikov, starsich, ked nema taku povahu, tak to na nu nebude vplyvat, lebo aj sama casom uvidi ci ta jej teta je ok alebo fake.

lune
autor
29. dec 2015

@natalym tak preco to nepovedala narovinu a po 3 rokoch? Ty ked dakomu daco darujes pytas si to naspat? Je to podla teba charakterne?

fidorka7
29. dec 2015

@klariska1 ano, v živote stretneš aj zakomplexovaných ľudí, medzi ne ja radím aj zakladateľku, aspoň podľa jej vyjadrení
" Je obycajna uradnicka, nic extra, robi na mestskom urade. Ked pride na navstevu ohrna nad vsetkym nos,nad kolacom ktory urobim, nad pitim co jej ponukneme...Skolu si dorabala dodatocne, aby akoze nebola menej ako ja. Je starsia, ma horsiu postavu ako ja a urcite aj horsiu povahu. "

Tak buď je toto naozaj reálny, skutočný popis švagrinej - potom sa ale autorka celkom neokrôchane, neempaticky a malomeštiacky POVYŠUJE,
alebo jej opis je skreslený - v tomto prípade jej maloduchosťou a ZAKOMPLEXOVANOSŤOU.

Realita sa dá popísať aj slušne, so zachovaním si "noblesy" a trochy nadhľadu, len bohužiaľ, k tomu treba aspoň priemerný intelekt.
Takže klariska1, zobuď sa ty, neviem aké máš vzťahy v svojom okolí ty, ak ti toto príde normálne.

lune
autor
29. dec 2015

@sissy27 to nie ale manipulacia jej ide...

guinevre
29. dec 2015

No, nemala si asi to povedat, lebo sa polovica modreho konika urazila, a ani neskusila precitat este raz co si presne povedala. 😀

moni244
29. dec 2015

@guinevre mne celkovo z uvodneho prispevku vyslo, ze ma na nu uz taku averziu, ze vsetko, co svagrina urobi, berie ako osobny utok a ano, porovnava sa s nou a obhajuje sa, ze ona je ta lepsia a svagrina zavidi

natalym
29. dec 2015

@lune Nepýtam si to späť, ale ak mám o to záujem slušne sa spýtam, či daná vec ešte existuje, že som si všimla, že to dotyčná osoba nenosí a aj by som to chcela. Však ste rodina, preboha, nie cudzí ľudia..........

alaguema
29. dec 2015

@lune To, že ti dala krém po záruke, si nemusela všimnúť. A prečo si myslíš, že práve s tebou by sa chcela/mala porovnávať 😀 To, ako si ju opísala, evokuje skôr to, že máš ty nejaké komplexy. Na tvojom mieste by som ju vôbec neriešila. Nemáš reálny dôvod a tvojmu mužovi by to mohlo začať sakramentsky vadiť a potom už nebudeš mať iba "problém" so švagrinou, ale aj reálny problém vo vzťahu s manželom. Všetko, čo si opísala, sú pseudoproblémy a malichernosti. Pustila by som to z hlavy 🙂

moni244
29. dec 2015

@lune a nabuduce citaj menej romantickych knih, kde su svagrine najlepsie kamosky, nerozlucne sestry a podobne, to sa stava malokedy, ludia su rozny

guinevre
29. dec 2015

@moni244 A, mozno jej ta svagrina aj naozaj zavidi, jak to mozes vediet co je pravda? 🙂

fidorka7
29. dec 2015

@lune popravde, ani ja s jednou z mojich švagrín nevychádzam, je mi to ľúto ale je to tak, vešať sa preto nebudem ale ani zato na ňu nebudem kydať a nezatvorím medzi nami dvere naveky. Proste nehľadám problémy tam, kde nie sú, zbytočne ich nevymýšľam, lebo raz, ktovie... možno sa všetko urovná, tak načo vopred budovať nejaké steny... Beriem veci tak, ako sú, bez zbytočných emócií a vŕtaní sa v sračkách.

moni244
29. dec 2015

@guinevre aj to je mozne, ale mame tu jeden jediny pohlad, dost emotivne popisany, z ktoreho prave autorka vychadza ako ta, co porovnava a povysuje sa

natalym
29. dec 2015

@guinevre A ako to rieši túto situáciu? Možno jej závidí, že má takého super muža ako je jej brat. To je asi hodné závisti, nie?

bonaqa2013
29. dec 2015

a to máš len jednu švagrinú? ja mám z manželovej strany 4 ale nie sme žiadne fúrie.... aj bratia majú manž. ale tiež normálne.... A ktorá akú má postavu mi je fuk.... mojich 52 kg neprekoná ani jedna.... 😉 😉

edimamija
29. dec 2015

Ja mam celkom fajnu. Taka ticha,sice z nej treba tahat kazde slovo. Ale proste je dobra,az prilis a to u nej zneuziju. Niekedy by som jej tak dala trocha rozumu!

natalym
29. dec 2015

@bonaqa2013 No ale možno si vychrtnutá chodiaca kostra..... 😀

janinah
29. dec 2015

cítim žiarlivosť a veľkú- tvoj manžel ju má rád,má značkové veci,tvoje dieťa ju môže mať rado.....zmeň svoj postoj,švagriná žije ako vie,nemá výdavky na rodinu,tak má značkové veci,no a čo....chcela by som počuť tú vetu,ktorou akože opovrhuje tvojim pohostením...tie šaty by som jej sama dávno vrátila,vieš čo,ja ich nenosím,daj niekomu,kto ich zužitkuje....nesnaž sa svojim postojom kaziť vzťahy brat -sestra a neter-teta,môžeš z toho vyjsť ty ako zlá...švagriná ti nemusí byť sympatická,ale ste rodina,tak sa tolerujte a robte kompromisy

jana_eyre
29. dec 2015

@guinevre samozrejme ze je mozne ze jej naozaj zavidi, myslim, ze zakladatelku nikto neobvinil z klamstva.. ale jej uvodny prispevok je naozaj napisany tak, ze kazde jej konanie vztahuje na seba.. ludia na nete mozu reagovat len na to, co citaju - domyslanie este nikomu nic neprinieslo..

ak napisem nieco nezrozumitelne, musim ratat s moznostou, ze to bude pochopene zle..

bonaqa2013
29. dec 2015

@natalym no dovóóóľ????? 😀 😀 😀 😀 😀 Meriam 167 cm a vážim 52 kg.... A to prosím bez roboty.....

klariska1
29. dec 2015

@fidorka7 Zakladatelka sa podla nevyjadruje povysenecky, ziadny povysenecky ton z jej slov necitit a vyjadruje sa slusne... Skratka podla mna realne opisala situaciu -ano, su taki ludia, ktori ziarlia na druhych a potrebuju sa na nich "dotahovat".... Nepoznam ani jednu z nich, ale viem citat medzi riadkami.... Uznavam, ze tento prispevok ma zdvihol zo stolicky, lebo udrel na moju citlivu strunu🙂 -ak nieco neznasam, tak to je zavist, zavist a este raz zavist....Tak ma vytocilo, ze niekto sa tak sprava (dajme tomu, ze aj k zakladatelke temy) a este si ho tu niekto bude zastavat a pisat, ze "obet" ma hladat chybu v sebe... A btw., vztahy vo svojom okoli mam dobre🙂

lune
autor
29. dec 2015

@lune Nie som zakomplexovana, nie som malomestiacka a maloducha si podla vsetkeho Ty. S kuskom intelektu by si to pochopila. Pri niektorych ludoch sa proste neda 'opisat' povahu a spravanie pekne a s nadhladom, lebo len sa pretrcaju, ukazuju co si za co kupili a mna to vobec nezaujima. Nie som zatazena na materialne veci. Takych zien ako je moja svagrina je vela. Ziadna pomoc, len nafukovanie sa a chyba kusok uprimnosti alebo aspon snahy. Sama si velmi uboha, kedze si napisala reakciu aku si napisala!

natalym
29. dec 2015

@klariska1 Lenže, švagrinú sotva zmení, ale seba môže. 😉

jarka721
29. dec 2015

asi tu bude mat vacsina zien pravdu 😒 kasli na nu ,staraj sa o seba,zajdi si niekam s dcerou,na kolac,do kina alebo ku kozmeticke (neviem kolkoma dcera rokov) 🙂 a este jedna vec!ma super postavu,dobru pracu ,znackove veci ?! ale chyba jej jedno a to RODINA!!!!!!!!!!!!ktoru ty zatialmas lebo tym rypanim mozes prist o tu svoju ☹

natalym
29. dec 2015

@lune Tak tomuto sa hovorí čaro nechceného.........