Ako výjsť z tejto situácie aspoň s nejakou sebahodnotou?

12. máj 2022

Dobrý deň,

ani neviem, kde začať, asi sa potrebujem len vyrozprávať a poradiť, lebo doma alebo blízkym kamoškám nemám odvahu to úprimne povedať.

Som cca 2 mesiace po rozchode, rozišli sme sa po vzájomnej dohode, mala som pocit, že ako dvaja slušní ľudia. Mňa chytali momenty, kedy som sa chcela vrátiť, byť opäť s ním, ale on odmietol, slušne mi dal najavo, že už by to nebolo ono a ja vzhľadom na okolnosti a 20 ročný vekový rozdiel som teda vec začala prijímať ako fakt. Začal sa však ozývať on, boli sme párkrát vonku, intímne sme sa opäť zblížili a po tejto stránke sme si vedeli užiť aj po rozchode a vzhľadom nato, že som si myslela, že sme obaja single, nič zlé nerobíme.
Avšak...náhodne som nasla jeho nový profil na IG ( na jednej stránke podľa fotky, kedže meno mal vymyslené - resp. len prezývku ), mal tam aj slečnu, ona už profil s profi fotkami ich ako páru cca mesiac dozadu a odvtedy nejaký ten výlet, kvety od neho, venovanie, darčeky ( všetko ako cez kopírak v našom a asi aj jeho ďalších vzťahoch ) a on teda už očividne niekoho má, chodí s ňou, berie ju na výlety a fungujú. A do toho je schopný volať von mňa, tvrdiť mi, že som najlepšia a podobné komplimenty, dvojzmyselné správy, otázky typu ako sa mám...

Skoro som odpadla, keď som toto všetko videla, keď bol so mnou, dotyčná bola schopná pridať niečo v súvislosti s ním a očividne nemá tušenie, že jej to robí za chrbtom, čo som nemala ani ja, kým som neobjavila IG.

A teraz neviem, čo urobiť...či len prestať komunikovať, vynadať mu, vrátiť mu to a povedať to tej slečne, čo si neviem príliš predstaviť, som zúfala...

Poraďte prosím ako z tohto výjsť s ešte trochu sebahodnoty

autor
14. máj 2022

@iv007 Preto to neurobím...

autor
14. máj 2022

@veronikastrickova Máš pravdu aj ty, ale vieš, oni majú teraz asi top fázu, skôr by uverila jemu ako mne, kto vie, čo by si navymýšľal, ja ich mám na spomínanom iG už oboch bloknutých, nechce sa mi už sledovať ani to divadlo okolo...Jemu od rozvodu každý vzťah očividne vydrží rok-dva a potom zas hľadá ďalej...v správe mi napísal, že to rešpektuje ako moje rozhodnutie a že nám môže ostať kamarátsky vzťah...dostal videné už len...

alka234
14. máj 2022

On si asi ako ste neboli spolu našiel niekoho, možno mal už keď bol s tebou?....to nevieš, tak isto nevieš či sa spolu nerozišli, sa ho opýtaj , že ako to myslí, keď niekoho stále má, či nemá? A chce aj s tebou sa stretávať. Ty to možno myslíš s ním vážne a on to možno berie inak a myslí, že aj ty, keď píšeš pragmaticky. 20 ročný vekový rozdiel je dosť, kto je starší? On , či ty?

autor
14. máj 2022

@alka234 On je starší...boli sme spolu dlhšie....nebol to dvojmesačný vzťah....už nechcem s ním o tom komunikovať, popravde...raz niečo spomenul v zmysle, že som bola výnimočná žena/priateľka a že na mna nevie a nechce zabudnúť - áno, až tak že si ani 2 mesiace po rozchode niekoho našiel, kto mu každý deň vyjadruje lásku na IG...škoda slov už asi naňho

janickacrazy
14. máj 2022

On je večné nedozrete decko, ktoré po fáze zamilovanosti hľadá ďalšiu obeť. Na dôchodku sa zobudí sám. Tak mu treba.

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alka234
14. máj 2022

tak si sklamaná, to chápem ako žena, ale takéto bulsitne veci to chlapi robia, bohužiaľ, niektorí....Si mladá baba , nájdi si niekoho v tvojom veku , alebo aspoň 5 rokov rozdiel, to je úplne iná láska, hodnoty, rozmýšľanie rovnaké ( podobná generácia)....Možno sa to malo stať, aby si prišla na to, aký je a niečo sa z toho naučila, poučila sa..A aby si si seba vážila natoľko, že s ním spretrhas všetky kontakty...Odpusti mu, odpusti sebe.., tak v sebe to urob a treba ísť ďalej..Ak ste sa rozišli, nemala si sa s tým už stretávať aj intímne chvíle s ním stráviť, tu kapitolu si mala uzavrieť...Venuj sa sebe...A on ak je inteligentný, čo pochybujem, (to by sa choval inak) , tak by som mu otvorene povedala , že s ním už nič nechceš a chceš žiť svoj život. To vysvetlenie, by tam malo byť, aby si sa posunula a neostávalo to ani pre jedného otvorené. Nech sa zatvorí tá kapitola....Teraz záleží na tebe, či so sebou necháš zametať, alebo sa spamätáš a hodíš to za hlavu a pôjdeš čistá ďalej a nebudeš sa viacej s ním špiniť....Držím ti palce, prajem všetko dobré...

barborachors
14. máj 2022

Na co to riesis. Jasne ti dal najavo, ze s tebou do zivota uz nepočíta. Chce s tebou len obcasny sex, chce striedat susky. Co na tom nechápeš?

autor
14. máj 2022

@alka234 Odkedy viem o tej priateľke, už nič medzi nami nebolo...Zase, nikdy som takéto extrémy nerobila a ani robiť nechcem...človek sa už vyrovnával s rozchodom a on sa zrazu začal ozývať a chcieť mať so mnou kontakt ( tie dôvody si nenamýšľam, že by to robil z najväčšej lásky, tak blbá zas nie som, ženy...) aj jemu som jasne povedala, že tým pádom to pre mn končí a on len napísal, že to bude rešpektovať....Ja určite chcem ísť dopredu, len som sa zamýšľala ako to rozumne uzavrieť, nie ako v tom nedajbože pokračovať...to určite nechcem

fcuk
14. máj 2022

@zmrzlinka2021 nadradeny a zbytocny koment. Typicke nevyjadrit podporu , ale zabahnit cloveka, ktory sa potrebuje “vykecat”.

alka234
14. máj 2022

No rozumne sa to asi nedá s ním, sa zamotávas iba, rozmýšľanie ťa zamotá....Proste po lopate...Kašľať na neho a hotovo...Aj mu kľudne povedz , daj už pokoj a zlož telefón, keď sa ti ozve... A viac to neriešiť...a tej dievčine, to isté robí, je to chumaj proste ....a je to aj dosť úbohé z jeho strany , to chovanie....Mne by sa sprotivil úplne, na tvojom mieste, lebo ubližuje ľuďom, vedome. Toto čo robí je vedomé klamanie a s ním chceš rozumne diskutovať a ešte si lámať hlavu no nedá sa. Bohužiaľ...poslať do p..de..le

misinka866
14. máj 2022

joj baby, ja neviem píšete tu, že nemá písať tej slečne, ze ona časom zisti. no ale. keď si toto povie každá jeho milenka, tak sa to slečna nedozvie nikdy. mne to príde dosť choré nenapísat jej to a nechať ju v tom, ze jej muž je super. každá z vás by bola rada, keby vás muž trtkal inú, keby vám. to niekto povedal. a verte, ze vás je veľa, ktoré to ani netušíte
a spat s ex je dosť choré, ale bohužiaľ, počujem. to z každej strany. choré veci sa dejú okolo nás, keby ste len vedeli....

veronikastrickova
14. máj 2022

@misinka866 ved toto, do coho sa starat netreba riesia, ale co naozaj treba poriesit a pomoct tak uz sa drzia od toho. No urobit naraz 2zenam dieta, alebo doniest pohlavnu chorobu, ziadna vyhra. Ale kazda to zisti ci skor ci neskor. Potom ona bude ta zla, aj ked v tom bola nevinne, zial.

autor
14. máj 2022

@veronikastrickova Je to ťažká situácia, sama neviem, či som sa rozhodla správne, snáď áno...Oboch už ich mám bloknutých, ja začínam v novej práci, je toho teraz veľa, ešte si takto zavariť - radšej dávam zbabelo ruky preč

veronikastrickova
14. máj 2022

Neviem co ti mam napisat. Je to tvoja vec. Ja som podvadzana bola a dala by som zato hocico, aby som to zistila hned.

autor
14. máj 2022

@veronikastrickova Však aj ja, ver mi, len sa bojím dôsledkov od ex, aby sa mi nepomstil inak, kto vie, čoho by bol schopný...ešte som premýšľala nejako nenápadne je to posunúť, ale vždy by bolo jasné, odkiaľ vietor fúka

silvike
14. máj 2022

Prepanajana, stale len spominate ako sa bojite nejakej pomsty od ex. Co je snad nejaky psychopat ? Strach bokom. Majte tolko chochmesu a pomozte slecne uvidiet pravdu s akym ku*ikom sa dala dokopy.

obuveli
14. máj 2022

Chces byt svina? Napis mu ze si tehotna nech sa trochu podusi 😉

ouwecka
14. máj 2022

Zablokovat si ho vsade

janickacrazy
14. máj 2022

pošli jej anonym 😀

terezka_ms
14. máj 2022

@lucilaines súhlasím, aj ja by som to na jej mieste rada vedela...

autor
14. máj 2022

@obuveli Haha, no akože, tiež mi napadlo, ale zas to je také...čo tým docielim? chvílu sa bude stresovať a potom čo? :DDdd

autor
14. máj 2022

@silvike On ma veľa kontaktov kade tade, možno by mi to vedel vrátiť

veronikastrickova
14. máj 2022

Boze co je mafian? No strka ho hocikde, kvoli tomu ta co zabije, ze to povies jeho frajerke? Ty ho prd mas bloknuteho, ty ho milujes.

autor
14. máj 2022

@veronikastrickova Jasné, že nie je mafián, ani ma nezabije kvôli frajerke ani podobne...len priznávam, áno, som zbabelá to riešiť, povedať jej a pod. Veľa komentov tu ma presvedčilo, že to nemám robiť...To však neznamená, že by som sa nedajbože s ním ďalej stretávala alebo ďalej jeho ako osobu riešila...ako som povedala - na Instagrame obaja skončili bloknutí

joplinka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
joplinka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. máj 2022

@joplinka12 Snažím sa to rozchodiť, nemám ani iné plány v tejto situácii

joplinka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
joplinka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz