Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako z toho von?

vilmailma
27. mar 2015

Ahojte,nie som tu nová,len som si zmenila nick z určitých dôvodov.potrebujem sa vyrozprávať,nemám nikoho,komu by som to porozprávala.som vydatá,sme spolu 7 rokov,mame 2 deti, 6 ročného a dvojročnú.bol to môj prvý vážny vzťah,bola som s ním nadšená.potom prislo prvé tehotenstvo a začali sme sa hádať.nie na peniazoch,nikdy sme netréi biedu,skôr som zisťovala,ze nemáme spoločne zážitky,nikdy ani nebol iniciátorom žiadneho výletu,žiadnych spoločne travenych chvíľ,žiadne prejavy lasky(objatie,pusa),ale to sa ani nečudujem,pretože z domu vela príkladu ako sa správať k žene sa mu nedostalo.na začiatku sme sa dohodli,ze budeme mat oddelene pokladne,co nám vydržalo az doteraz,co mi v podstate vždy vyhovovalo,ja som si vždy zarobila na svoj štandard,aj počas materských a nemám za potrebu skladať účty kde miniem alebo neminiem peniaze ktoré som si zarobila.este pred svadbou začal robit v rodinnom biznise s mojou rodinou.vsetko sme platili na polovicu,každé minúte euro na seky alebo potraviny išli na polovicu.zobrala som hypotéku,splácame ju a nehnuteľnosť je na oboch.problem je,ze mam pocit ze si ma neváži.rsno zanesiem malého do škôlky odtiaľ do práce s malou tam do poobedia potom nákupy a domov.doma vsetko co spravím je zle.nevedela som dosť dobre povyšovania dokonca ani stiahnuť rolety.tak to odteraz robí iba on,lenže potom mi to vyhadzuje na oči ze nic nerobím.lenze niekedy by som radšej povysavala 3 izby ako sa starala o deti.vraj nic nerobím,lenže chodím do práce aj počas RD aby som mala na tu polovicu šekov,pretože by mi Nedal ani euro.nikdy som nedostala od neho nic len tak.niezeby som si to nevedela zaobstarať sama,ale občas poteší len tak,ze si vôbec spomenul.nekomunikujeme takmer vôbec,ked prídeme domov jeden druhému sa ani nepozdravíme a sex,ktorý to este zachraňoval,sa obmedzil na max raz do týždňa,aj to štýlom ideme na to?nepride,neprituli sa,iba na povel.chcela som to skončiť viackrát,ale je to zložité kvôli hypo,deliť majetok,ostal by bez práce.ked to chcem skoncit tvrdí ako ma ma rad,ale mne to nestačí počuť raz do mesiaca ked sa pohadane uz úplne.povedal mi ze sa zmení az vtedy ked uvidí ze aj ja som sa zmenila.lenze ja som mu otvorene povedala,ze som stará škola a potrebujem aby chlap najskôr prejavoval city voči mne,inak mam z toho dojem ze sa vieram a nepotrebujem sa ponúkať aby som mala sex s vlastným mužom.vsetci si myslia aká som šťastná a pri tom je to úplne ma hovno,nic nespraví bez toho aby som mu presne povedala,co treba robit/kam ísť/co ma jesť.prestavovali sme a ked som chcela voľačo navyše,on nemá peniaze,mam ich zaobstarať,pokial chcem aby voľačo bolo,žiadna snaha,nic,ved to robím pre celu rodinu nie len pre seba.necitim chlapa po svojom boku,o ktorého by som sa vedela oprieť ani emocionálne,ani finančne.ako otec je dobrý,vie sa o deti plne postarať.neviem,co mam robit,nie som typ,ktorý to hra na dve strany,ale uz som rozmýšľala nájsť si niekoho kto mi da najavo ze ma ma rad a inak hrať šťastnú rodinu.nastastie alebo bohužiaľ zatial na to nemám žalúdok,ale mozno ma časom do toho týmto správaním doženie.dakujem ze ste si to prečítali,aspon niekto si ma vypočul.

kofoluska
27. mar 2015

@vilmailma Z toho co citam mam pocit, ze od zaciatku v Tebe videl sebestacnu zenu, ktora ho v principe nepotrebuje. Nehovorim, ze to bol zamer alebo ze si sa tak spravala naschval. Obcas sa stane. Lenze potom je tazke zabehnute veci menit. On si chlap na taketo pohodlie velmi lahko zvkyne a ak sa nieco zacne menit, tak sa stavia na zadne. Pretoze jemu vyhovuje, ze vsetko zabezpecis, o vsetko sa postaras, vsetko zariadis. Nieco xces? Zariad si (myslim teraz to co pises s tou prestavbou).
Skuste manzelsku poradnu. Ale to musis Ty vediet posudit, ci sa on nazoaj xce zmenit. Pretoze mozno xce, len nevie ako. Hlavne ak roky nieco fungovalo a teraz zrazu prisli problemy - z jeho uhla pohladu (a nepocitaj naznaky z Tvojej strany, ze nieco nie je v poriadku, chlapom veci nedojdu, treba im to povedat priamo, na rovinu).

vilmailma
autor
27. mar 2015

@kofoluska ano mas pravdu,vždy som sa vedela zariadiť sama,nerada žiadam o pomoc,ale uz aj minule toho bolo vela,az som sa doma rozplakala,išiel okolo mna a ani sa neopýtal co sa mi stalo,uplna ignoracia.alebo take drobnosti ked vskladám deti z auta,mala na rukách,ovešaná taškami z nákupov sa pozerá na mna cez okno,nepríde pomôct ani ked mu zakričím ze to je tažké.to sú drobnosti,ktoré velmi ubližujú lebo neviem ci ma ma tak na háku alebo uz naozaj neviem:-/

svetluska82
27. mar 2015

@vilmailma podobne je to aj nas. Zatial neriesim obcas zadam ulohy co ma stihnut lebo ibak neurobi nic.

kofoluska
27. mar 2015

@vilmailma Chapem, ublizuje to. A boli to. Hoci su to drobnosti. Len problem je prave v tom, ze na to bol od zaciatku vasho vztahu zvyknuty. A teraz ozaj nevie, ze pomoct treba. Ze pomoc potrebujes. Ze nie si stroj. Jemu to proste nedojde. Roky vsetko zvladas a zrazu nie? Co sa stalo? Preco zrazu od neho nieco xces? Preco nieco/niekto zrazu narusa jeho pohodlicko? (Tak nejak ide jeho uvazovanie.)
Mne raz moj muz povedal jednu pamatnu vetu. Riadim sa nou do bodky. Chlap urobi, co mu povies, nie co od neho xces. (Teda, on to povedal o pocitacoch, ja som si to prelozila 😀). Funguje to. Ja necakam, ze si domysli, co od neho xcem a on vie, co ma robit. Nie ze zakricim, ze mam tazky nakup (aby som to premietla na Tvoju konkretnu situaciu). Rovno poviem, pod zobrat z auta tasky, ja beriem deti. A necham tie tasky tam. Ak sa nezdvihne na prvy raz, zopakujem.
Budete sa musiet obaja ucit spolu zit inak. Ty sa budes musiet naucit o pomoc poziadat a poziadat na rovinu, on sa bude musiet naucit, ze nema doma stroj, ktory bude donekonecna zvladat vsetko sam. Nebude to lahka cesta, ale moze byt uspesna. Samozrejme za predpokladu, ze snazit sa budete obaja. Nie len Ty.

vilmailma
autor
27. mar 2015

Ide o to,ze materiálne a fyzicke veci(nákupy,v robote každý den s dieťaťom-pričom nemám fixný plat,iba to,co vyprodukujem) zvládnem.ide skôr o tie emocionálne veci,ktoré mi chýbajú.mam este príliš malo rokov,aby som si zvyšok života domyslala,ze ved on ma ma urcite rad.ziadny prejavy,ktoré nic nestoja.dobre ráno,ako si sa dnes mala a podobne.vela vela krát som mu povedala,ze tým velmi tromi,ze mi neprejavuje city.on to proste nevie a ja to pripisujeme tomu,ze z domu k takýmto veciam nebol vedený.preco niekedy nenavrhne prechádzku,spoločnú dovolenku?vzdy som iniciátorom ja, a potom si myslím ze je pod papučou,ze to robí len preto,aby bol doma kľud,nie preto,ze to naozaj chce.je smutne mat takéto vyhliadky vzťahu po zvyšok života..

sardinka333
27. mar 2015

On sa zmení, ked sa zmeníš ty? To v preklade znamena že sa nikdy nezmení. Načo by sa menil? O všetko sa postaráš, si sebestačná, pracuješ, nakupiš, vyberieš decká, posexuješ....čo by sa snažil? ked chce mať doma tip top tak sa o to musí aj sám pričiniť, či on len rolety dava dole že? Výdavky - to si tu mnohí delia na polovicu ale domáce práce a povinnosti tak to je často doména ženy. Toto finančné delenie ja neuznávam, žena je vždy v nevyhode....keby si mal zaplatit opatrovatelku, upratovačku a kucharku tak sa mu riadne predraží. Manželka to robí zadarmo a nikto to neocení. Na čo ti je ten chlap vobec? Ved sa ho opýtaj ako sa máš ty zmeniť? Konkrétne ako si to predstavuje. A samozrejme predostri mu aj svoje požiadavky.

vilmailma
autor
27. mar 2015

@sardinka333 v tomto je to naopak,domáce práce-vysávanie,Riady a prach robi výhradne on,pretože ja to vraj nerobím dosť precízne.tak nech si to robi.s financiami som bola vzdy na tom lepšie ja,takze on ako "hlava rodiny"vlastne robi len upratovačku.ked to mam povedať blbo,keby som si raz do týždňa zaplatila upratovačku,ani by som si nevšimla,ze v dome chyba..a to je na tom najsmutnejšie

svetluska82
27. mar 2015

@vilmailma tak.mu navalaj viac povinnosti. Ja som si teraz zaplatila 2 krat do tyzdna kurz nemciny a 2 krat jogu.takze nebudem k dispozicii. Sex neriesim asi pol roja lebo to sklxlo do roviny idemena to? A ja som si uz pripadala ako stetka. Inak mam pocit ze je so mnou len kvoli prachom a istote.

sardinka333
27. mar 2015

@vilmailma čo ked žiarli na teba, vadí mu že ty si uspešná - dokážeš sa postarat aj bez neho a on je len privesok čo robí u vás vo firme? Čo ty vieš čo sa mu víri hlavou? Možno za tým bude niečo hlbšie, nejake jeho frustrácie, ktoré si vybíja na tebe...

vilmailma
autor
27. mar 2015

@svetluska82 hovoríš mi z duše.komfort a istota.ved koniec koncov kto by si uviazal na krk ženu s dvomi cudzími deťmi?

vilmailma
autor
27. mar 2015

A dakujem Vám všetkým,zaujíma vás to viac ako mojich najbližších..-/

jolly84
27. mar 2015

@vilmailma presne taký bol aj pred svadbou. Deti nič nezmenia......

svetluska82
27. mar 2015

@vilmailma no by si sa cudovala....mozno by sa taky nasiel.ja to uz neruesim lebo pri svojom chlapovi si pripadam ako storocba. Neviem preco ale musela som dacovspravit tak preto tie aktivity . Moj teraz nena robotu a doma neurobi nic. Ako ho rano necham na gauci tak ho pidvecer najdem a aj ten tanier z ranajok na stole. Fakt nic. Ked sa ho opytam co robil tak ze nic. Na nervy mi s tym ide neskutocne.ako male decko. Ak chcem aby daco spravil tak necham listokvs pokynmi. No katastrofa.jak manzeliapo 60 tke.

sue
27. mar 2015

@vilmailma podla mna trpi komplexom menejcennosti pri tebe...ty si vlastne chlap v sukni a jeho to zerie...preto je taky...zzensti viac..nebud ty hlava rodiny...ukaz mu,ze ho potrebujes ;)

miadi
27. mar 2015

@vilmailma no viem o jednom co si uviazal na krk babu s 3detmi este aj od neho starsiu a urobili si spolu 4dieta 😀 a ona bola chudobna nevzdelana s pochybnou povestou 😀 tak ty by si si nejakeho nenasla
???
este to moze dopadnut tak ze on sa na robotu uplne vykasle a budes ho zivit a ta upratovacka by ta vysla lacnejsie a ten sex by si si mohla uzit s chlapom co by ti aspon dal pocit ze mu na tebe zalezi a ze si uzasna..
vsetko co doma urobis je zle nevies ani rolety stiahnut taka si nemozna ..podla neho no pekne ti nici sebavedomie este ho tu bude niekto lutovat ze chudak asi trpi ked ty si taka uspesna super zena ze vsetko zmaknes to je uz ozaj fakt tvoja chyba musis vediet poprosit o pomoc brrrr ake zvasty a sak on neni na hlavu padnuti alebo 5rocny aby si neuvedomoval ze nie si robot..sorry mne to neznie ze by ta mal rad a dako mu zalezalo ked sa chova doma ako cudzi..a raz za cas ta pouzije aby sa odbavil..nevazi si ta..vies to..ze sa zmeni az ked ty sa zmenis 😀 argument maleho decka cize vsetkemu si na vine ty ..proste je tazke zit so super zenou aaach chudacik..to ze sa vie postarat o svoje deti je minimum.. to vedia aj otcovia z rozvedenych rodin to neznamena ze musi par byt koli tomu spolu ked im to neklape..vzdy bude ich otec povinnost starat sa ma naveky a ako sa zachova je uz len o jeho charaktere o vasom vztahu to nic nehovori..
Bud sa lubite a vyriesite to spolu alebo sa rozidete ved nebudete spolu nestastni len koli majetku?zijes len raz..mas pravo byt lubena a stastna naozaj nie len pre okolie" akoze.".nech si myslia aky mate "super zivot"..musis to citit ze mas super zivot aj keby si mala zit v mensom dome mat menej veci je to o citoch nie o hmote..

timea7
28. mar 2015

@vilmailma ja si tiež myslím, že ide u neho o pocit frustrácie - manželka je sebestačná finančne, bez firmy ich rodiny by som si mohol ísť hľadať prácu, zvláda všetko sama, tak budem mať na starosti aspoň tie rolety....Píšeš, že ti oddelené spálne vyhovujú, vyhovujú aj jemu? Chápem to v určitých prípadoch, ak jeden z manželov napr. chrápe tak, že ten druhý sa nevyspí. Inak so za spoločnú spálňu, ale aj za spoločný účet. Vy ste od začiatku manželstva žili v podstate ako spolubývajúci, viac vedľa seba ako manželia.Niektorí muži úspešné a sebestačné ženy nezvládajú, určite aj ty poznáš také prípady, že sa muž rozvedie s krásnou, úspešnou podnikateľkou, právničkou a žije šťastne so sivou nenápadnou myšičkou, ktorá ho potrebuje aj na to, aby jej vytiahol auto z garáže. Skúsila by som manželskú poradňu, choď tam najprv sama, myslím, že sa aj ty musíš zmeniť, aby sa zmenil prístup tvojho manžela k tebe.

charlie1980
28. mar 2015

Tu by to chcelo vypocut aj druhu stranu.

mamulka211
28. mar 2015

Podla mna ste si proste ako ludia nesadli, mate rozdielny pohlad na zivot, rozdielne emocne potreby a toto je dost velky problem , ak spolu mate zit. Niektore povahy proste nezmenis a pokial si ty tip, ze potrebujes nehu, lasku a pozornost a on je viac racionalny tip, tak sa asi uz v zivote nezhodnete. Cim viac nanho budes tlacit, tym viac mu budes liezt na nervy a bude sa odsuvat. Mas dve moznosti, zmierit sa s tym a vyckat kym deti vyrastu, alebo sa poobzerat po niekom inom a vztah ukoncit, ale trpiet nedostatkom lasky rozhodne nemusis.

natalym
28. mar 2015

@vilmailma Vitaj v klube. Patrím medzi sebestačných a teraz keď mám problémy, však si za to môžem sama.

mima4
28. mar 2015

@vilmailma

pre muza je najhorsia zena, ktora ho nepotrebuje. Potom muz ani nema snahu o vztah s nou.... a ja sa takemu muzovi ani necudujem.
Pokial si natolko sebestacna, ze muza nepotrebujes, muz ani nereaguje na tvoje potreby, vsak naco? ma sebestacnu a dokonalu zenu, ktora stratila to, co muz hlada v zene. On nema potrebu starat sa o teba po emocionalnej stranke, nakolko sa tvaris pred nim, ze si silna a ze ho nepotrebujes.

Je rozdiel vediet byt nezavisla, vediet sa o seba postarat, mat svoje nazory a stat sa "spolubyvajucim" vlastnemu muzovi.

mala_hobitka
28. mar 2015

@vilmailma Zamysli sa preco s nim si a ako by to vyzeralo keby si ho opustila. Zlozite riesenie majetku je len zlozite nie nemozne.

Neviem ako ty ale mna by takyto vztah brutalne ubijal.

natalym
30. mar 2015

Som sebestačná to je pravda, vlastne muža ani nepotrebujem. Ale Keď som ho potrebovala nikdy tam nebol, keď som od neho niečo chcela, poprosila, povedala ani ma nepočúval, možno na 10 raz. Prosili by ste ho druhý raz o pomoc? Nie, viete, že si musíte pomôcť sami. To je celé.

jankastubka
30. mar 2015

Mne uz to pride divne, ba priam na hlavu postavene... ze musela som ist do roboty, aby som mala na zaplatenie polovice sekov... To nikdy nemoze byt normalny vztah, kde pride obom toto riesenie normalne. Ok, ak chlapov plat nestaci, tak jasne ze sa na to hlada riesenie. Ale nie, ze aj by to vyslo z jeho platu, ale on si zaplati len polku sekov a zena ktora sa mi stara o dve deti, sa musi este aj s dietatom trepat do roboty, aby mala na svoju polku, ved tie deti su snad spolocne.... uz tu vidno, ze je nieco zle nastavene.
Urcite skusit spolocnu poradnu, myslim si, ze zase pre nieco sa dvaja ludia brali a mali spolu deti, tak skor ako budu uvazovat o rozchode, by mali skusit spolocnu napravu. Ak im to samim najde, tak s odnornikom. Ved to druhe dieta ste si spravili len nedavno...

natalym
30. mar 2015

@jankastubka Skôr si myslím, že musela ísť do roboty aby mala na druhú polku šekov, jednoducho jej nedal peniaze. U nás môj muž vyhlásil, že nemá a bodka. A ja som sa mohla ísť pásť. Vôbec ho netrápilo, že som s deckom doma bez peňazí. Pomohli mi rodičia, neskôr som išla do roboty. Keď som mu povedala, aby si našiel lepšie platené miesto, tak vždy povedal, to sa neoplatí alebo to je málo. Dobré nie?

natalym
30. mar 2015

Môj muž prosto žije s tým, že nie je povinný živiť ženu a prispievať deťom na výživu. Sú asi len moje. Už som si zvykla. Zvykne si človek na všetko.

charlie1980
30. mar 2015

Moderny svet, rovnopravnost a emancipacia zien, moznosti ktore dnes mame, kazia a nicia vztahy. Chudoba a nedostatok spajala ludi.

mima4
30. mar 2015

@charlie1980
Nesuhlasim. 🙂 a to som velmi emancipovana zena.

natalym
30. mar 2015

@mima4 Však práve.

charlie1980
30. mar 2015

@mima4 dufam, ze sme sa nepochopili zle. Nechcela som poukazat na to, ze zena je vinna ked je emancipovana. Prave naopak. Ja sa tomu len tesim. No moznosti, ktore mame dnes (vzdelanie, vykonavat pracu v takom rozsahu ako muzi) umoznuje nam vsetkym ulahcit si a zvysovat nas zivotny Standard. No a niektori chlapi sa toho velmi radi chytia a tym su zbaveni za ich uplnu zodpovednost postarat sa o rodiny. Nie je na tom nic zle, ak to obidvaja prijmu. Je horsie, ked nejdu spolocnym tempom 🙂

mamulka211
30. mar 2015

@charlie1980 dnesny svet je postaveny na egoizme, ja ja a moje pocity, moje tuzby, moja sloboda...moje emocie, moje prava. Ni uz nie je nase, uz je je len jednotlivec a jeho ego. Uz deti od mala vedieme tomu, ze su osobnosti a maju prava a mozu si vybrat, co nie je dobre, lebo dieta do urciteho veku si nema velmi svoju osobnost uvedomovat a ma sa riadit nejakou autoritou, ktora mu urcuje pravidla, no dnes je to skor naopak, dieta, bez znalosti urcuje priority a smer rodicom. Cela doba je chora a zvratena.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli