Aký je váš názor na túto situáciu?

martinaka3.5
31. máj 2013

aký je váš názor na danú situáciu: vezieme deti v aute (3 a 5rokov), deti nie sú pripútané, nejdeme ďaleko, staršie dieťa nesedí rovno, ale vrtí sa a pozerá von oknom (nič strašné však nerobí, len nesedí rovno a nepohnuto), otec ho dvakrát upozorní a keď neposlúchne, nečakane a prudko stiahne volant do protismeru a späť, dieťa si pri tom trošku rozbije gambu, lebo ho to vrazilo do sedačky... žena reaguje zvýšeným hlasom, či je normálny a či chce dieťaťu ublížiť, muž na to, že to aby sa deti naučili poslúchať... potom je muž urazený, a nebaví sa ani so ženou ani s deťmi...
ako by ste reagovali vy? je to normálne správanie u muža?

haslerka27
31. máj 2013

moje odporucanie- mate trosku odlisny pohlad na vychovu a veci s tym spojene,pokial tento zasadny problem nevyriesite,bude vzdy dusno...ty si matka,vzdy budes ta co sa uisti ci je vetko tak ako ma byt,chlap je stale len chlap!!!!!!!!
a tvoj muz,mal zastavit a dieta priputat a nie machrovat...vzade sa neviezli pubertiaci,ktori z toho maju srandu ale male deti,takze rozum do hrsti a nemachrovat.

vivusika
31. máj 2013

@martinaka3.5 v prvom rade by sme sa s nepripútanými deťmi ani nepohli, a za druhé, nepovedala by som nič, pretože keby neboli deti pripútané, tak by sme nikam nešli a takýto mužov prejav by sa nekonal 😉

moischaaa
31. máj 2013

tak asi len tolko,deti maju byt priputane ci idete 5 metrov alebo 500km...pride mi to maximalne nezodpovedne ist bez priputania...

kika112
31. máj 2013

@martinaka3.5 v prvom rade by mali byt deti riadne pripútané, nebudú skákať po aute. A hlavne... asi vám ešte nikto nevletel do cesty. Čelný náraz, hoc aj v meste pri 50 km/h, je dosť nebezpečný. Ty síce narazíš hlavou o čelné sklo /ja som z toho mala otras mozgu/, ale deti zo zadu letia za tebou a ktovie čo všetko sa im môže stať... A to, že nejdete ďaleko nie je žiadne ospravedlnenie. To potom, keď sa už stane zle môžete vysvetľovať hlavne svojmu svedomiu. Čo sa týka chlapa, takýmito metódami dosiahne, že vychová podobných nervákov ako je on sám. Buďte radi že sa vám zatiaľ nič nestalo.

wendy62
31. máj 2013

@martinaka3.5 bez ohladu na to, ci boli deti priputane alebo nie, bolo to z jeho strany velmi hlupe a uplne nevhodne, neprimerane jednanie. Ak si chce vynucovat poslusnost od dietata, nech si to necha na ine chvile, nemusi to riesit nutne pocas kratkej jazdy autom kym sa ma sustredit na soferovanie a dieta naviac vystraja tak trochu aj jeho vinou (kedze sam povedal, ze netreba priputat). U 5rocneho dietata by bohate postacilo, keby si to s nim vyriesil po skonceni jazdy, asi je fakt riadny nervak alebo mal extra zly den, ked ho dieta vytocilo do takeho stavu uz pocas kratkeho presunu... Urazeny je preto, ze aj jemu asi doslo ze spravil chybu, ale nechce si to priznat - to je u chlapov velmi caste.

janicka11
31. máj 2013

Niet co dodat teda podla mna....
Ziadne urazanie,kriky hadky nie su spravne,deti maju byt priputane!

dendy1
31. máj 2013

No a nepíšeš ako ste sedeli vy dvaja. Ak ste nemali pás ani vy dvaja, nie je tu čo riešiť. V prvom rade ste príkladom pre vaše deti vy dvaja. Ak ste pás mali, nejde mi do hlavy ako ste sa mohli pohnúť s deťmi bez pripútania.
Nemám rada tieto ponaučenia na vlastnej koži. Viem, že sú chlapi a aj nejaké ženy, čo ich radi uplatňujú, ale mne je to protivné.

mamainprogress
31. máj 2013

Muz nema ziaden dovod byt urazeny a nebavit sa s vami. Asi ma kramy.

mystery7
31. máj 2013

co je to za pristup, ze manzel ich nepripasal. prva chyba je ze deti neboli priputane. Ked ich muz nepriputal, mala si to urobit ty a nemal by sancu na nejaku reakciu. ak sa neviete dohodnut, tak kazdy priputajte jedneho a hotovo. my sme dvaja, deti mame dve, tak kazdy ma na starosti jedno-posadit a priputat.
ak sa s vami nebavi, nebavte sa ani vy s nim a ked ho to prejde, tak to mozete predebatovat.

cecil36
1. jún 2013

Absolutne suhlasim s babami vyssie s tym, ze obaja ste na vine, ak ich muz nepriputal, mala si to spravit ty, ved nie si nesvojpravna. Takze na vine ste obaja. Po druhe: Za vasu nezodpovednost boli zdrbane deti. Uzasna vychova. 😒 Prepac, za tvrde slova, nedalo mi to. S malym nejdem bez priputania ani na 5 metrov.

henikav
1. jún 2013

Nechcem vediet, ako bude vase deti ucit ze pozor na sporaku je hrniec s vriacou vodou, co ich preventivne obari, aby sa poucili?? K tomu priputaniu dodam len tolko, baby maju pravdu, ci uz daleko, alebo nedaleko. Ja ked si cestou domov vyberiem schranku pred domom a potom idem zaparkovat auto za dom po nasej sukromnej ceste kde cudzi nemaju co hladat, ale nikdy nevies kto tam zabludi, aj na tych par metrov sa priputam. Moj 13 rocny syn, ked sa rano pohyname, lebo vsak rano sa kazdy ponahla, velakrat mi zakrici, mama pockaj, este nie som priputany. Ako si deti naucite odmalicka, tak sa budu chovat cely zivot. Priputat sa ma byt automaticke. Rozdiel je v tom ze keby som tento zvyk nemala, tak tu dnes nie som a kedze mam vo zvyku sa priputavat, tak si stale uzivam radosti zivota

prasiatko30
1. jún 2013

@martinaka3.5 odpoved na danu situaciu - co nie je normalne je to ze dvaja dospeli ludia nevedia zaviazat svoje deti do autosedacky - to vobec nie je normalne

blueberry21
1. jún 2013

@martinaka3.5 tak toto ani nahodou nie je normalne spravanie dospeleho cloveka !!! otca!!! nehnevaj sa ale tvoj muz je nevyzreta osobnost, alebo psychicky naruseny , ked toto dokaze urobit vlastnym detom , ved vas vsetkych ohrozuje! no hrozne , ja by som takeho nakopala do r..i ! 😠

moon1979
1. jún 2013

@martinaka3.5 nepripútané dieťa by som v aute nevozila ani po parkovisku, nie to ešte mimo ... maximálne nezodpovedné 😠 😠 😠
ostatné ani nejdem komentovať, normálny človek toto neurobí ....

tilly
1. jún 2013

nenormalne je to, ked niekto nepriputa decko do sedacky... 😠 a ten exces otca, to radsej ani nekomentujem... uzasne...

tilly
1. jún 2013

v podslednej dobe casto vidim v autach nepriputane deti... dokonca aj na dialnici... 😝

vonicka
1. jún 2013

@martinaka3.5 Asi by som si pomyslela, ze su to pekne divni rodicia. Ak je otcovi jedno, ci je dieta priputane, alebo nie, matke by to jedno byt nemalo. K spravaniu otca nemam asi ani komentar.

alex31
1. jún 2013

ja by som sa najskor opytala ci je normalne spravanie zeny ktora si vedome sadne do auta bez toho aby v prvom rade overila a zabezpecila bezpecnost deti v aute !!! ti ze to nie je daleko neospravedlnuje to ze deti neboli priputane ... niekedy prave na takychto nedalekych cestach moze dojst k ovela horsiemu nestastiu ako na cestak dalekych... takze muz nereagoval o nic horsie ako zena v tomto pripade ... matka ktora dovolila aby otec tychto deti nastartoval auto bez toho abybolo postarane o ich bezpecnost ... ak by sa stalo nejake nestastie a odniesli by si to deti urcite by som ja osobne vinila oboch rovnako !!!

moonlight1210
1. jún 2013

toto je presne ten stav, kedy manzelia netahaju za jeden povraz, ale hraju hru kto z koho.
obaja jednomyselne urobili tu istu chybu - dovolili detom sa nepriputat, lebo je to len kusok (taky kusok isiel aj tot chlap zo susednej dediny preparkovat auto pred susedny plot, vsak naco skrabat od ladu predne sklo, vsak cezen cosi vidno. a zadlavil susedovi dieta v zaveji pri krajnici, lebo ho nevidel. takze take "vsak naco, je to kusok" pozname viaceri).
urobili ste tu istu chybu a ako dosledok uz kazdy hajite svoje "spravne" riesenie problemu. ved dolezitejsie predsa je kto z koho. kto je z vas dvoch viac v prave sa citit dotknuty, nie?
kto problem nema, ten si vyrobi.

ani jeden z vas sa nezamyslel nad tym, co ste urobili - stacil by vam nejaky rychlopretekar, co nerad spomaluje a rad obieha, v protismere a mohli ste riesit uplne iny problem. vy ste vsak riesili iba stranku veci - vsak my ideme predpisovo, nic sa nestane. (na ceste ale nie ste sami.). na fyzike skole ste tiez asi viac spali ako bdeli. inac by vam zrychlenie a hmotnost nieco hovorili (este aj pri prudkom brzdeni v 50tke take, inak lahucke dieta, nabera inu hmotnost, ktora sposobi, ze si pri hlupejsom uhle narazu na sedacku pred nim aj vazy zlomi, pretoze novo nadobudnuta hmotnost ho hodi dopredu uplne inou silou.)

otec riesil neposluchanie deti a ty sposob, aky si zvolil a to ze sa na teba este ofukol. to je pre teba najdolezitejsie.

a co takto sa zamysliet, ist za detmi a svorne im povedat, ze ste ako rodicia urobili chybu? ze nabuduce uz vsetci styria budete dbat na to, aby sa priputali, lebo nejde o to, kto sa kruti v sedacke, ale o to, aby sedeli bezpecne?

pre inspiraciu si pozri reklamy na bezpecnost pri jazde. su sice surove, ale poucne.
na youtube ich najdes velmi vela. cudzi jazyk nepotrebujes, vsetky su kratke, vystizne a surovo nazorne.

cat
1. jún 2013

radšej sa ani nepýtaj na názor... ja by som rodičov -čo tak malé deti nepripútajú do sedačky- nakopala do zadnej časti tela oboch- bez rozdielu. Absolútna nezodpovednosť a hazard so životom.

petraxy6
1. jún 2013

@dejnas máš na mysli tú reklamu s tým malým bábätkom, kde matka povie, že veď idú len kúsok? A potom skončí na psychiatrii s prázdnou perinkou? Tú by si mal každý pozrieť. Ja si myslím a stotožňujem sa s názorom @bubelko

petraxy6
1. jún 2013
dejnas
1. jún 2013

@petraxy6 presne tú som myslela.... nechcela som ju sem dávať.... ale máš pravdu, veľa ľudí ju zrejme ešte nevidelo 😒

petraxy6
1. jún 2013

@dejnas no ale ja som ju dala, lebo ja som ju videla prvý krát keď som bola tehotná a poviem ti, mala som dosť a dodnes ju mám v pamäti. Keď bola moja staršia dcéra mladšia, tak som nikdy neodišla z domu kým nebola pripútaná (vtedy ešte autosedačky neboli - no boli, ale poľské polystyrénové shity). A keď sa mi niekedy odpútala a nemohla som zastať, tak som jej pohrozila policajtom🙂 Raz nás zastavil, pochválil ju, že je krásne pripútaná a kvitla ako ruža 🙂 a mne vtedy povedal, že málokedy vidí deti pripútané a odvtedy hovorila, že je krásne pripútaná, lebo ujo policajt povedal 🙂

samara1609
1. jún 2013

ze ste obaja na hlavu.chudence deti

katia7
1. jún 2013

@martinaka3.5 no tak u nas sa ani nenastartuje auto kym nie su vsetci prisrobovani v sedackach, ale odpoved na otazku : ja som temperamentna takze muza by som zavrazdila 😀 😎

pasteleria
1. jún 2013

to on akoze nechtiac alebo naschval? som nepochopila 😨

stardust
1. jún 2013

Dufam, ze je vam jasne, ze sedacka sama o sebe deti nechrani, ale az vtedy, ked su priputane? Aj to do urciteho stupna deformacie auta po naraze 😉 😉

zuanach
1. jún 2013

chlap je proste nervák, možno keby aj deti boli pripútané, nebodaj by vystrájali, takéto príučky nie sú namieste.....

balint
1. jún 2013

podla mna to nie je normálna reakcia aj ked je chyba u rodičov že dieťa ma byt pripútane.Zastavím auto a vysvetlim deckám ako sa maju spravať ak su normalne tak to pochopia ak nie tak nie ale nechápem prečo sa dnes každý hrá na psychologa