Bojím sa manžela

hviezdicka67
14. máj 2013

S manželom sme spolu 10 rokov a bude to 9 rokov, čo sme manželia. Bývali sme 8 rokov u svokry, ale pre nezhody, som rozhodla, že idem k našim, či už s nim, alebo bez neho...išiel s nami, on sa tiež s mamou hneval, ale dalo sa to do poriadku, ale ja tam nechodím...Ale po toľkých rokoch mi jeho reči akúrat k nemu predostreli odpor, ale držala som to ako tak pokope....Ide vlastne o to, že pred mesiacom, ked prišiel domov o tretej ráno opytý, mi začal vulgarne nadavať a sotil do mna...ja hlúpa som mu to povedala, že sa ho bojím, že také niečo nebudem tolerovať. Mesiac bol pokoj. Teraz v sobotu prišiel zase podnadpitý okolo pol druhej, mala som z neho strach, choval sa agresívne, hoci sa ma nedotkol, bala som sa ho...a na druhy den si samozrejme nič nepamätá...Sa tvaril, že čo...tak som mu len povedala, že ked ma so mnou nejaký problém, tak nech ho rieši za triezva a od nedele som sa s nim nerozpravala....A dnes? Ožral sa a prišiel domov a ma fyzicky napadol, ako neudrel ma, ale sacal do mňa až som padla a kmásal...naši byvajú dole pod nami, máme spoločný vchod, sú dôchodcovia, neverím, že nič nepočuli, ale zrejme mali strach aj oni...a ked proste bol moj muž na odchode, bo on sa ide zabiť, tak ho moj otec vratil, bo prišiel za mnou, či som ho vyhodila, ta som povedala, že nech ide...a on ho vratil späť, tak neviem, či o ničom nevedel....ja neviem, čo mam robiť, bojím sa ho...bojím sa ho aj vyhodiť za triezva, neviem, čoho je schopný....Máme dve deti 7 a 2 roky, ktoré boli chvalabohu na dvore..... ☹

kattrin5
14. máj 2013

Takemu by som pobalila kufre a letel by aj cez zavrete dvere...je len otazka casu kedy Ti urobi nieco horsie..nechces predsa aby aj o Tebe pisala v novinach a o tvojich detoch ze su z nich siroty...agresivny chlap sa nezmeni, stratil respekt a o laske sa neda ani len snivat v takomtk vztahu..a toez alkohol najhorsia pliaga..rob tak aby si bola aj Ty aj Tvoje deti stastne...vyhod ho z chalupi a to cim skor, kym Ti neublizi viac

hviezdicka67
autor
14. máj 2013

@kattrin5 Keď ja sa bojím už aj to....ked som čitala pred rokmi podobné články, tak som nechapala tie ženy a myslela si, že mne sa to nemôže stať.

kattrin5
14. máj 2013

@hviezdicka67 urcite nestracaj cas a nemarni svoj zivot s niekym kto Ti ublizuje..skusala si sa s nim o tom rozpravat?

cukor
14. máj 2013

@hviezdicka67 .....bude sa to len stupnovať.urob vsetko pre to aby tvoje deti vyrastali v klude.tazké je radiť ale ked sa ho bojíš tak asi aj lásky tam uz nie to.chod von z tohoto vztahu....

zuzka38
14. máj 2013

v Humennom mas dve moznosti, vid dole info.. nestracaj cas, ak nie kvoli sebe, tak pre tie male deti

OZ Pro Familia Krízové centrum a poradňa pre ženy Utajená adresa P. O. BOX 59 HUMENNÉ 066 01 057/775 77 73 profamiliahe@nextra.sk; www.profamilia.sk

Únia žien Slovenska Miesto 1. kontaktu pre týrané ženy Kukorelliho 60 HUMENNÉ 066 01 057/775 33 53
@hviezdicka67

llenkapettko
14. máj 2013

Rozhodne takýto vzťah ukonči, to nemá význam. Je iba otázkou času, kedy si to deti všimnú a budú tým veľmi trpieť. Porozprávaj sa s v prvom rade s rodičmi, aby boli v obraze a hlavne im vysvetli, že čakáš od nich psychickú podporu. Takýto chlap si nezaslúži rodinu, keď si ju neváži....nakopať ho do riti!

llenkapettko
14. máj 2013

A hlavne buď silná! Strach musí ísť bokom, ide hlavne o deti. Držím palce.

sorciera24
14. máj 2013

@hviezdicka67 ja mam pocit, ze ma problem s alkoholom....ty nie?

sendy182
14. máj 2013

@hviezdicka67 ahoj máš to ťažké.........no musíš mať jasno........ty neber na neho ohľad deti máte ešte malé.........on má brať ohľad na teba..nemal by si nič také dovoľovať......to hraničí z týraním......rovno za triezva si s ním pohovor....že si neželáš aby pil pretože je agresívny a ubližuje ti........proste sa ho bojíš............ak ťa má rád aj vaše deti tak s alkoholom prestane.......ak nie tak s ním nestrácaj čas......dovoľuje si napriek tomu že ju u vás.....nie ty u nich alebo sami........porozmýšľaj.......ako bude smerovať tvoj život akú budúcnosť budú mať tvoje deti pri takomto človekovi......stojí ti to za to?........!...........normálny muž ak sa opije tak zaľahne, alebo má dobrú náladu, jemu zjavne niečo na tebe vadí alebo váš spoločný život ........a to že si nič nepamätá tak to ti môže byť akutát ukradnuté...........

hviezdicka67
autor
14. máj 2013

@kattrin5 už pred mesiacom som mu povedala, že sa ho bojím, tak teraz sa obul do toho, lebo som s nim nerozpravala dva dni a to tiež kvôli podobnej vec ☹

evkakorcek
14. máj 2013

@hviezdicka67 No to je ťažko povedať, že "zabľ mu kufre" a podobné reči. Poznáte sa už 10 rokov! čo je, myslím, si dosť na to aby ste sa pozanli. ak sa takto začal chovať len nedávno niečo za tým bude. Netreba skrývať pred problémami oči. treba to riešiť. za triezva si ho posad a rozprávajte sa - že čo sa deje či su v tom financie, iná žena, kamaráti......ak sa nebude chcieť rozprávať je tu aj iná cesta a to je "snoriť" alebo pozorovať. Skús mu nakuknúť do mobilu kto mu volá, pýtaj sa ho ským ideš von? kde budeš? čo si robil? dokedy budeš preč....proste uplne všetko zistuj odneho. bud ako taká špionka. Veľa sa tým dá zistiť. Pretože tvoj muž sa zjavne pre niečo zmenil to isto nebude len tak. Je agresívny a nervozny pre NIECO. a ty musis za každú cenu zistiť prečo. Vieš ja by som napríklad na tvojom mieste vyskúšala všetko čo by sa dalo, aby som ziostila čo sa s mužom deje a až potom by som si s kludným svedomím povedala - ok vyskušala som všetko, dalej to proste nepôjde

kattrin5
14. máj 2013

@hviezdicka67 tak potom uz len mu pobalit kufre a vysmarit

malapepka
14. máj 2013

@hviezdicka67 nie som zástanca odchodov, najmä tých unáhlených. Ale toto je iná situácia. Ubližuje tebe a nemáš záruku, že raz neublíži deťom. Keď už nie kvôli sebe, tak mysli na deti. Budú vyrastať v rodine, kde otec ubližuje ich mame. Čo ak z toho budú mať traumy alebo sa časom budú chovať rovnako ako ich otec?
Ja ti verím, že sa ho bojíš, ale ak to bude ešte horšie, budeš sa báť viac. Rodičom vysvetli, o čo ide, a že si nepraješ, aby mu držali stranu. Jemu povedz, že nech na nejaký čas odíde (aby to nebol rovno vyhadzov a nerozčúlilo ho to do nepríčetna), aby ste si od seba na chvíľu oddýchli. Potom sa uvidí.
Každopádne držím prsty, aby si ty a deťúrence boli spokojní.

aristka
14. máj 2013

len čítam,keď bol opitý a zas,keď bol opitý a teraz si to prečítaj ty ,keď bol opitý a povedz čo chceš prosím ťa počuť,že lepšie to nebude,veru nie len horšie a nechápem ťa načo čakách,chceš byť celebrita v tv novinách ,muž zaklal manželku,lebo bol psychiatrický pacient,tj .ožran a čo deti,myslíš si ,že to nevidia,otca nepočujú,je to jeho problém,jeho hanba a jeho hanba ,že tento jeho problém nerieši a pokiaľ ho nerieši môže sa zlatý synček vrátiť k svojej mamičke...a tvoji rodičia musia stáť na tvojej strane a byť nápomocný,už len to je tvoje plus,že bývaš u nich...neboj sa a rieš to!!!!!!!!!!!!!

sendy182
14. máj 2013

@aristka tak tak je agresívny keď pije a to je veľmi zlé........musí si to
@hviezdicka67 uvedomiť.....on nie.........ak nemá záujem........
@kattrin5 😉

sisaha
15. máj 2013

@hviezdicka67 informovat rodicov..sadnut si s nimi a povedat ako sa veci maju a poziadat ich aby ho vyhodili oni. Je to ich dom..Ty podaj ziadost o rozvod a on bude musiet odist..ci sa mu to paci alebo nie.. Ale o tomto kroku budes musiet byt presvedcena na 100% ty. Samozrejme vyhodit ho, ked bude triezvy. Ak by prisiel opity - zavolat policajtov a oni ho uz odprevadia k dveram

ivett1
15. máj 2013

@hviezdicka67 z môjho pohľadu... no, manželská kríza ako vyšitá ... väčšina chlapov to rieši alkoholom ... (teda tých, ktorí nemajú milenku ... tí ktorí majú milenku a tá je príčinou manželskej krízy, sú skôr stále mimo domu, nesústredení a a na tej svojej zákonitej vidia každú chybičku...) ... z tvojho príspevku som pochopila, že toto jeho správanie spustilo to presťahovanie od svokry k tvojim rodičom ... asi sa s tým nevie tvoj manžel zmieriť a možno mu jeho mama "píli uši" a štve ho proti tebe ... skús mu povedať, nech teda ide k svojej matke naspäť a žije bez vás .... tak, možno je čas, aby sa rozhodol s kým teda chce žiť .... pre chlapov je to ťažké- odpútať sa ... vidím to na mojom manželovi aj na mojich dvoch bratoch a už aj na mojom synčekovi .... ten tvoj je možno medzi dvoma mlynskými kameňmi, rieši to alkoholom a agresivitou voči tebe (určite ťa - ak nie nahlas, tak v duchu- obviňuje, že ty môžeš za všetko, že ste odišli atď ...) skús nájsť trošku odvahy a povedz mu, že nechceš, aby sa tak správal, aby pil a že ak sa ťa ešte raz dotkne, tak pôjdeš k obvodnej lekárke, dohodneš si pn-ku 7 dní a bude mať problém ... 😉 ... aby videl a pochopil, že sa vieš brániť, že sa nenecháš otĺkať ....bola by škoda, keby si dopadla tak, ako ti to tu už niektoré kočky napísali a ako si si aj sama prečítala v časopisoch ... ak ten váš "rozhovor" vyústi do rozvodu, tak nebudeš ani prvá ani posledná ... s tým sa musíš vyrovnať ... to sa stáva ... a rodičov do toho nezaťahuj, už ti pomohli dosť- veď u nich bývaš, nie? ... stačí, keď sa im posťažuješ, ale nie aby za teba "vyhadzovali tvojho muža" ...aj keď je to ich dom .... ak bude treba, vyhoď ho sama😉... držím ti palce ...

klincek
15. máj 2013

@hviezdicka67
Zakon 171/1993 Z.z. o policajnom zbore, § 27a ods. 1: Policajt je oprávnený vykázať z bytu alebo domu alebo iného priestoru spoločne obývaného s ohrozenou osobou a aj z jeho bezprostredného okolia (ďalej len "spoločné obydlie") osobu, u ktorej možno na základe zistených skutočností očakávať útok na život, zdravie, slobodu alebo zvlášť závažný útok na ľudskú dôstojnosť ohrozenej osoby, najmä vzhľadom na predchádzajúce takéto útoky; súčasťou vykázania zo spoločného obydlia je aj zákaz vstupu vykázanej osobe do spoločného obydlia počas 48 hodín od vykázania. Policajt je oprávnený vykázať zo spoločného obydlia takúto osobu aj počas jej neprítomnosti.
takze: ked najblizsie pride ozraty a bude robit frajera, okamzite volat policiu, povedat ze ta napadol, ze to urobil opakovane, a vyslovene policajtov POZIADAT, aby ho vykazali podla toho, co mas napisane vyssie. ak by sa ti pri utoku cokolvek stalo, chod druhy den k lekarovi a nechaj si napisat potvrdenie, ze si tam bola a ako ta osetrili. zatial by to mohlo stacit, aby sa skludnil..ak nie, najblizsi krok bude podanie trestneho oznamenia na policii a podanie navrhu na predbezne opatrenie na sude, aby mu zakazal vstup do domu (§ 76 ods. 1 pism. g/ O.s.p.) - vlastne, ak u vasich rodicov nema trvaly pobyt, to ani nebude treba-proste ked sa zjavi pri dverach, vasi mozu rovno volat policajtov kvoli porusovaniu domovej slobody. v tom pripade mu zbal rovno kufre a nech ide docerta. vsetky incidenty ries s policiou, suvisiace doklady odkladaj.
je uplne jedno, ako dlho ste spolu, nema pravo spravat sa k vam takto. neviem, kde mas hranicu ty, ja ju mam pri domacom nasili - to by som netrpela nikdy a nikomu.
a ak mas na to cas, pouvazuj nad kurzom sebaobrany. nieze by to malo zazracne ucinky, ale ak tam bude skuseny instruktor, nauci ta mysliet a reagovat v strese, co sa ti moze zist v akejkolvek situacii 😉
nechcela som ta strasit, ale treba byt pripravena, ak by sa to zhorsovalo.

zuzkabeno
15. máj 2013

Pije pravidelne alebo len občas keď je problém alebo len v poslendom čase? Asi si ťažšie zvyká na to presťahovanie, na Tvojich rodičov a ešte k tomu svokra dokáže v manželstve veľa pokaziť už len svojimi rečami. Daj mu občas deti na starosti, nech niekam ide s nimi alebo choď te všetci štyria, prídete na iné myšlienky, porozprávajte sa len vy dvaja. Sem-tam choďte niekam len vy dvaja aj bez detí, stačí na hodinku. No tú svokru už nezmeníš, radšej na ňu nemysli, väčšina takýchto svokier sa nezmení, najmä keď sú na dôchodku, nemajú čo robiť, tak rýpu do nevesty.

tinki
15. máj 2013

@hviezdicka67 treba zistiť prečo pije..Prečo mu vôbec dovolíš byť niekde von tak dlho..? V prvom rade mysli na seba.
Ak on pije len tak, lebo to robia všetci v jeho okolí, tak to už dobré nebude.
Ak máš z partnera strach, nemôžeš s ním byť. O čom je potom toto manželstvo. Ak sa nezmení on sám, nikto ho nezmení.
Človek, ktorý pije a je agresívny, nebude lepší. Ak neprestane piť, bude to len a len horšie. Teraz ťa len sotil, o týždeň ti dá facku, o rok ťa strieska tak, že ťa ani deti nespoznajú a po čase bude biť aj ich. Začne ich budiť po nociach a vyhadzovať vás všetkých z domu..Na toto čakáš?
Takže má len jednu možnosť. Prestane piť. Ak nie, na druhý deň po vytriezvení ho vysťahuj z domu. Rodičom povedz, že s ním žiť nebudeš. Nech si vravia čo chcú. Kašli aj na susedov. Mysli len na seba. Čím dlhšie to bude trvať, tým horšie sa ti to bude riešiť..!

dionyzka
15. máj 2013

@hviezdicka67 ja by som to riesila takto: v jeho triezvom stave mu navrhnem vazny rozhovor, kde preberieme, co ho trapi, preco pije a co dalej - i mozne riesenia, navsteva psychologa. Predpokladam, ze vsetko odmietne. Necham mu kratky cas, aby sa mu rozlezalo v hlave a opat o 2-3 dni rozhovor.
Ak s tym nic nemieni robit, nechce riesit problem a Tvoju pomocnu ruku pri rieseni problemu i pitia odmietne - rozhodol sa dobrovolne sam, nelutovat ho, je to zdravy clovek, ktory si vybral svoju cestu a poziadam ho o odchod - vyhodim ho. Musis byt zodpovedna - nielen voci detom, ale i voci sebe - nie si ziadna handra.
A nelutovat, neospravedlnovat ho - on nemal autohavariu, ci tazku chorobu. On sa rozhodol sam, ze pojde touto nestastnou cestou. Nemusis mu byt oporou.

hviezdicka67
autor
15. máj 2013

@dionyzka
@tinki
@zuzkabeno
@klincek
@ivett1 a vlastne všetkým,ďakujem je vyplašený ako srnka dnes, mali sme rozhovor a povedala som poslednýkrát, inak je nášmu vzťahu definitívny koniec, ale zabudnúť nezabudnem........

dionyzka
15. máj 2013

@hviezdicka67 ... sa tesim, ze si nasla odvahu a povedala mu svoju predstavu. Vela zien to nedokaze a trpi. U mna si zena, ktora vie co chce!!!

hviezdicka67
autor
15. máj 2013

@dionyzka Vždy to tak nebolo. Ale toto mi robiť nebude...

mamavera
15. máj 2013

@hviezdicka67 chápem, že sa ho bojíš, ale bude to len horšie a horšie. Ak cítiš strach, vzťah už neexistuje. Lepšie to určite nebude , len a len horšie a potom ten strach bude oveľa väčší a budeš ľutovať, že si ho nevyhodila dávno. Výborne ti radí dionyzka, postupovala by som podľa toho, len v čase jeho sťahovania sa z domu by som deti dala sestre, kamarátke a dbala, aby boli v dome aspoň dvaja fyzicky zdatní muži - brat, sused, keby bol agresívny.

jana497
29. máj 2013

Toto uz nie je kriza-kombinacia alkoholik plus agresor je velmi zla,ked sa na Vas zazenie alebo nedajboze udrie volajte policiu a zakazdym ked to spravi aby ste mali v ruke neaky zaznam ,poziadat sud /koli napadaniu a strachu o vlasny zivot/aby sa k Vam nesmel ani priblozit.Ak spravne chapem dom je Vas,rodicovsky -tak vymente zamku,a ked bude agresivny zavolajte policiu kazdy zaznam u nich -je proti nemu.Hlavne sa netreba bat ,povedzte si ,ze stacilo a zacnite aj vy konat,pisanie po forach Vam nepomoze zacnite konat,albo chcete zit s clovekom ktori si dovoli Vas udriet?S clovekom ktori si Vas nevazi?dokedy????????????

stanislavao
29. máj 2013

vyhodte ho z domu a nech je pokoj. ozrana doma snad nepotrebujete.

saallen
29. máj 2013

@hviezdicka67 citam,ze ste sa nakoniec porozpravali. Ale prosim ta,ak sa to zoopakuje ,,tak ho vyhod. Lebo moja mama takto zila 12rokov !tiez to zacalo "nevine"ked sme s bratom mali 5rokov,a potom sa to len stupnovalo,a mama s nim zdo strachu a stale s nadejou ostala,ze "on uz to nespravi",chyba nakoniec ju mlatil az kym sa nerozvieli a aj psycicky tmyral. A ked som mala 15,tak som sa tym ranam nevyhla ani ja asi 2x zo mna skoro vymlail dusu,pamatam si to ako vcera. To bola posledna kvapka a ked som mala cerstvych 17 tak ich sud konecne rozviedol. To bolo vyslobodenie.mama vtedy pri vyske 168cm mala40kg,bola ako kost a koza. Nehovorim,ze sa to stane aj tebe,ale ked sa to nahodou zoopakuje ,vyhod ho!

kiaradi
29. máj 2013

@hviezdicka67 Myslim si s urcitostou, ze to nasilie neprestane, ale naopak bude sa stupnovat. Nasilie totiz nikdy neprestane same tak prosim necakaj kym sa zhorsi. Vyhladaj odbornu pomoc, zato nic nedas, minimalne sa chod porozpravat a vypocut si odborny nazor. Necakaj a urob to dnes.

klejkaez
29. júl 2019

@hviezdicka67 PRESNE NEBOJ SA.
Vyraz ho triezveho preč, kľudne nie sama, za prítomnosti inej osoby/osôb, ak máš strach.
Ale naozaj to môže zájsť až tak ďaleko, že sa budeš v dome báť i pohnúť....