Býva sa lepšie s deťmi v dome alebo v byte?

stastnamamulka
7. aug 2012

ahoj kocky,mame moznost odist z domu v hlucnejsej stvrti/hulakajuca mladez pod oknami atd./ do bytovky v kludnejsej stvrti..no mame dilemu/ja som byvala 20r v bytovke,manzel v dome...5r byvame v dome,manzela to taha do bytovky/.najvacsou vyhodou byvania v dome,ktoru si ako dieta z panelaku neviem vynachvalit je velky dvor,ktory mame,klud,ked zamknem branu a dieta mam pod oknom ALE zasa okolo domu je stale potrebna nejaka robota,min.kosenie travy a pod.momentalne byvame na ulici,kde to bude s hlukom uz len horsie 😖 prosim,napiste mi vase PLUS a MINUS pre byvanie s detmi v DOME/BYTE...rozloha obytnej plochy je takmer identicka...konecne rozhodnutie ostane na nas,ale rada si necham poradit,ako neskor lutovat 😉

kgnm
7. aug 2012

jednoznacne dom so zahradou a "vybehom" pre deti

ivv
7. aug 2012

hm.. ja som skoro cely zivot, okrem poslednych par rokov, prezila v rodinnom dome. s manzelom sme si kupili byt a planujeme kupu domu. tym som vlastne povedala vsetko 🙂 mne nesmierne chyba ten sukromny vonkajsi priestor, vybeh nielen pre mna ale aj pre malu. vidim to teraz ked sme u maminy uz pomaly dva mesiace.. rano vybehneme na dvor, krmime psa, kocura, sliepky, polievame kvety, mala ma smykalku, maly bazen kde sa cvachce ked je horuco, pieskovisko.. mne sa strasne paci, len tak v gatkach a tricku rano vybehnut von a vyvesit pradlo.. ina sranda, co sa na byte nedaaa 😀
a ano mas pravdu, s domom je ovela viac roboty, ale zas zavisi kolko tej roboty okolo domu si narobis 😅
ja osobne sa na byte citim ako v klietke a velmi mi vadi lahostajnost ludi s ktorymi zdielame splocny vchod, pocnuc cistotou, slusnostou konciac.. 😖
mas tri deti, nebude im chybat dvor.. ?
vies.. hulakat ti mladez moze aj pred bytom a tiez nic nespravis.. hm?

margarita
7. aug 2012

my byvame v byte, ale staviame dom, a uz sa neviem dockat, prave preto, co si pisala ako dvor a cisty travnik bez psich exkrementov.
hluk v bytovke je podla mna tiez, napr. v nasom 9 poschodaku kazdy mesiac niekto preraba byt 😒 co teda nie je sranda, ak pilia zarubne a vonku prsi a nemas kam zdrhnut s detmi.
otazka hlucnosti a kludnosti stvrte sa moze zmenit zo dna na den.
fakt ide o to, ci je to az take neznesitelne alebo sa to da nejako riesit, s mestskou castou napr.?
lebo aj v bytovke su vselijaki susedia,a trieskaju, peru, pozeraju nahlas tv, alebo napr. nasa horna suseda fajci z balkona a popol mam pravidelne na vecickach pre maleho, ked ich vyvesim von vysusit 😔
Nic nie je idealne, napis si klady a zapory vasej konkretnej situacie.
drzim palce, nech sa dobre rozhodnes 😉

nela82
7. aug 2012

DOM 😉

iviatko
7. aug 2012

Ja tiez strasne tuzim po dome...

bobocka
7. aug 2012

my byvame v byte a je nam fajn.nestazujem si.byvame v tichej casti sidliska,pred domom mame velmi fajn ihrisko,velku luku,maly lesik.mame tu vela detskych kamaratov.a aj mne vzdy velmi dobre padne si potrkotat s inymi maminkami.staci vybehnut pred dom a o zabavu je postarane,ci pre mna ci pre maleho 🙂 tajna tuzba je dom samozrejme.ale dom v meste.na dedinu mna nik nedostane .ja som mestske decko 😀 nikdy som v dome nebyvala,no podvedome po nom tuzim.mat zahradu kde bude miesto pre maleho na hranie sa a pre mna na pestovanie vlastnej zeleninky ..to by som chcela.mat ine dispozicne riesenie (nie ako klasika byty),trosku sa pohrat s dizajnom,vybudovat nieco co by bolo len nase.ale je mi jasne,ze pokial nevyhrame prvu v lote,tak sa k domu nedopracujeme a ja som s tym ok.velmi zalezi od financii. okolo domu je podstatne viac starosti ako s bytom.ked sa s bytom nieco stane,domova sprava sa postara.kdezto dom ma kazdy na svojom triku.a k domu sa bez uveru nedopracujeme nikdy,kdezto teraz vlastnime dve nehnutelnosti,jedna s tarchou jedna bez a ta bez pokryje vysku uveru,teda v podstate sa da povedat,ze v buducnosti budeme bez uveru.ale ak by sme stavali,tak sa uveru nezbavime asi nikdy.pri nasej momentalnej financnej situacii mozem o dome fakt len snivat,ale mne to ozaj nejak extra nevadi.mame pekny byt,maly je tu zvyknuty,my tiez.na ulici plno rodin s malymi detmi.je nam fajn 🙂 zivot v byte by som vobec nezatracovala.velmi zalezi od toho kde je situovany.

liz_lemon
8. aug 2012

ja byvam v byte, ale urcite by som volila dom kvoli moznosti byt na dvore/v zahrade, toto mi velmi chyba, hlavne teraz v lete, ak chcem ist von, musim sa obliekat, ale na zahrade by som mohla byt len tak v plavkach
a dalsia vec su susedia v panelakoch, nikdy nevies, kto ta bude otravovat nejakym hlukom, napr. u nas niekto hra velmi casto na klavir, casto niekto preraba, cize sa vrta

kalifa28
8. aug 2012

Jednoznačne DOM, užasne ulahčuje pobyt na materskej dovolenke 🙂 už len to, že ked chceš ist von z bytu, musíš sa obliect, nachystat, pozamkýnat, zobrat hračky a doma to máš všetko na dvore, ešte aj možeš čo-to porobit, kým sa krpci hraju.... pre mna jasná volba... (btw, ja celý život v byte, mm v dome)

renkakl
8. aug 2012

ak vam vadi hluk tak skuste kupit dom v inej stvrti. Dom je vsak urcite lepsi ako byt. Skus si predstavit vas bezny den co robite od kedy vstanete. Kolkokrat vybehnes, hlavne teraz v lete do zahrady. Vecer v tychto horucavach je tiez prijemnejsie v dome ako v byte. Potom su tu aj dalsie veci ako parkovanie pred panelakom , alebo take susenie pradla v byte. Financne ta to vyjde zhruba rovnako (myslim mesacne naklady), dokonca byt moze vyjst aj drahsie, ak budete byvat v starsom panelaku, kde sa splaca nejaky uver na zateplenie, alebo na nejaku opravu.

sampo
8. aug 2012

Ja som v bytovke nikdy nebyvala, takze pre mna jednoznacne dom. Dvor, zahrada ci terasa su pri detoch fakt na nezaplatenie 🙂 a ked nahodou nakricim na dieta ci tresnem dverami,.tak si hovorim- ako dobre,.ze nemame susedov 😀

lenka.s
8. aug 2012

ja by som tiez bola radsej za dom, v byte zijeme preto, lebo na dom v meste momentalne nemame a na dedinu by som nesla 😒 , zavisi od priorit ake mas ... u mna je priorita mesto, ale ak si vramci mesta budem moct vybrat, urcite to bude dom

janaalzbeta
8. aug 2012

my sme bývali v dome...........no nie sami. S mojou starkou a tatkom. Odsťahovali sme sa kôli zdravotnému stavu syna do mesta.............No u nás v bytovke sú papierové steny/dutá tehla. No katastrofa, počuť všetko či sused telefonuje na záchode, ako močí atď. Ak náhodou susedia majú návštevu a trochu zvýšia hlas strašne to počuť. Ten čo navrhol túto bytovku a staval nemal všetkých 5 pokope............. ☹ . A keď trieskajú dvermi na nervové zrútenie a ako naschval vždy vtedy keď mi zaspiná. 😠 Nám sa lepšie bývalo v dome dávala som ho spávať na dvor. Terasa aj sme si čosi v záhradke vypestovali. No okolo domu je vždy robota nie ako v bytovke............... 🙂. Mi tiež uvažujeme o sťahovaní len najprv sa musím zamestnať čo je ťažké keď som ešte stále na RD. No nech sa rozhodnete akokoľvek prajem veľa šťastia. Občas si spomeniete na staré bývanie a vtedy to uvidíte plusy či mínusy. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

wewe22
8. aug 2012

myslim ze si si odpovedala sama v na dome musis stale daco robit ale mas dvor ktory mozes spravit pre dieta a nemusis ani chodit daleko
na byte nemas pracu len domacnost ale dieta na dvor nepustis minimalne do 6-7rokov budes muset za kazdym krokom svoje dieta sledovat kdez to a dvore sa ti zahra dieta uz od 2-3 rokov same

lentilka29
8. aug 2012

ja som za dom..byvame v byte v ba,a snivam o zivote niekde na dedine 10 km od ba..dom je dom,vacsie sukromie,pokoj,vybeh....ano je tam vzdy co robit a tvojmanzel pracuje vonku,takze take [prace ako kosenie je na tebe....ale ja by som uprednostnila aj tak dom....

xenicka13
8. aug 2012

ja som 20 rokov byvala v panelaku, uz by som nesla naspat za nic, sme sice piati v dvoch izbach zatial, ale mame DVOR 😀

titkovamiriam
8. aug 2012

Dom 🙂

danciacik
8. aug 2012

Jednoznačne dom, my sme v podnájme v byte a ako tolerancia susedov voči deťom je nulová, okolo bytovky tu vždy behajú nejaké individuá takže keby sme ostali v bytovke tak neviem či vôbec v 15-tke pustím dieťa aspoň pod okná. 😒 Páčil by sa mi dom niekde na okraji mesta, ale keďže pozemky sú drahé a jeden 2000 m2 sme dostali darom od svokrovcov v dedine tak nie je čo riešiť.

yana.
8. aug 2012

Som jednoznacne za dom. Krik budes mat aj v bytovke, a ked budes mat za suseda takeho cvoka jak my, co pusta radio tak ze cloveka az strasie a ani decko nemozem dat spat na obed, lebo ho furt zobudi. No a neustale staznosti od suseda pod nami, ze deti robia hluk. No a hluk mame aj z von, do vecera hulakaju deti, potom pijaci a neotvor v noci okno v tom vypeku

stanislavao
8. aug 2012

samozrejme ze pre deti je lepsie v dome. mozu ist na dvor, hrat sa a nielen zavrete v panelaku, alebo na verejnom spinavom ihrisku

lulana79
8. aug 2012

DOM... Aj ja, aj náš tatík sme celý život prežili v dome, posledné 2 roky sme v bytovke, ale dom ideme stavať. Rodičovský dom máme 1km od nášho bytu a každý jeden deň sme tam, celé doobedie na dvore, poobedie, keď sa vyspíme tak isto... Ten dvor je na nezaplatenie a žiadne ihrisko ho nemôže nahradiť

li_la
8. aug 2012

Byt považujem za bezpečnejší, no samozrejme nemusí to tak byť vždy. V dome u svokrovcov aj rodičov samé prahy, schody a tak ďalej, z toho dôvodu my je lepšie v byte, nemusím sa báť, že by sa mi tu dieťa niekde zašmatlalo a skotúľalo.
Inak si myslím, že iná výhoda domu, teda dvor, prevažuje nad jeho nedostatkami. 🙂

miskax2
8. aug 2012

ja som dieta mesta cely zivot som tak zila a pochvalovala som si kym som nenrisla na dedinu a do rodinneho domu sme vo svojom sami nemame 40 susedov v bytovke bolo pocut vsetko vedela som aj kedy si sused s prepacenim prdol dieta som nemohla mat len tak na dvore ako je tomu teraz nemusim sa bat ze ju zrazi auto ved je u nas na dvore ano je kopa roboty okolo domu treba vzdy daco robit ale ja y som sa naspat do bytu nevracala aj keby bol velky a luxusný určite DOM DOM a zase len DOM

anaxamon
8. aug 2012

odpoved na otazku je v dome, avsak tvojim riesenim by bol predaj domu a kupa domu v inej casti kde je rodinne prostredie...

amouramour
8. aug 2012

dom je pre deti super, ale je tu velke ale...ak nie je v meste kde pracujete ta logistika s detmi ktora sa nasledne riesi je velmi komplikovana...

beruska141
8. aug 2012

dom je na starostlivost 100x narocnejsi ako byt. tam musis riesit veci, co na bytovke sa ti ani nesniva o nich. a popri malych detoch je to teda makacka. ale zasa na bytovke dieta nema zahradu, kde si pobezka, okupe sa, pokuka po susedovych zvieratkach... ja som urcite za dom, i ked je to narocne 😎

linddi
8. aug 2012

Keďže som bývala aj v byte a teraz bývame v rodinnom dome, tak z môjho pohľadu jednoznačne DOM so záhradou 😎

vinifred
8. aug 2012

..podľa mňa je výhodou mať dom,keď sú deti malé..keď budú chodiť do školy,vykašlú sa na celý dvor,max.budú volať kamarátov na grilovačky.. 😀 v záhrade sa nepretrhnú,zbytočné hádky kvôli pomoci..dnešné deti sú iné,ako boli naši rodičia,prarodičia a už aj my..mne je na dome dobre max.2 týždne..potom sa teším domov do bytu,kde zavriem dvere a mám pokoj..

berus222
8. aug 2012

ako mala sme byvali v dome, cez zakladnu skolu v byte, potom v dome a pred narodenim prveho syna sme sa nastahovali do bytu. byt je fajn, mame dobru polohu, vsetko blizko, ale uz setrime na dom. urcite tu nechcem zostat. na vikendy chodime k rodicom do domu a take tie male roboty okolo domu su pre nas prijemny relax. a neni nic lepsie ako vypustit deti von a nech sa hraju.

zoyuska
8. aug 2012

urcite dom.....hlavne koli detom.i my tu mame sem tam hlucno -byvame hned vedla kulturaku ale co narobim.ale zivot v panelaku si neviem predstavit.....zila som tam 18r. a este k tomu v ba a urcite by som nemenila.rod.dom. mame teraz je sice na nom vela roboty ale kolko mozes usetrit potravinami.a v bytovke casom musis prerabat tiez a urcite mas viac sukromia v dome ako v byte.no my sme vynimkou.mame strasne ,,milu,,susedu co na dobreze do postele nevleze,no ale ,,hadam tu uz dlho nebude,,je to tvrde co vravim ale milujem svoje sukromie a neznasam ked je vyvesena u nas na plote

miriamka
8. aug 2012

Urcite dom...vyzrastala som na bytovke a teraz ako mam maleho uz byvame na domceku a je to urcite na nezaplatenie.Ano, je okolo domu roboty ale ak vas bavi sa starat sa o travicku, okolie domceka tak sa budete tesit.Nas to bavi, lebo je to nase.
A ta vyhoda ked napriklad varim a maly sa hra na piesku, pripadne kupka v bazeniku...o tomto by som na byte mohla len snivat.