Bývam s mamou a neznesieme sa. Čo mám robiť?

domi1995
29. jún 2015

Dobry den chcela by som poprosit o radu som 20 rocna baba zijem s mamou a bratom,brat mi nevadi ale mama furt do mna rype,vyvolava hadky,zabrda do mna,uraza ma,okrada a navyse sikanuje a tyra odkedy som tehotna...Dnes ma napadla zato ze som zjedla s priatelom naobed 4 vyprazane syry kazdy 2..a uplne ma zato dobila ale ja ked si kupim na jedenie nieco oni mi to kolko krat aj cele zjedia,navyse mi povyhadzovala vsetky tehotenske veci a pobrala vsetky peniaze..chcela by som sa odstahovat ale nemam kam ani zaco...prosim Vas poradite mi ako to mam riesit?

nyusika
29. jún 2015

nuz, mile dieta, odstahuj sa a zi za vlastne. ina rada nie je. kym byvas pod jej strechou, dodrziavaj jej pravidla 🙂

anelehka
29. jún 2015

a priatel??Nemozete ist k nemu??Ci jeho zasa bije jeho mama?Tak podnajom uz len... 😨

mysicka36
29. jún 2015

Akože čo máš robiť? No odísť...

stanislavao
29. jún 2015

Odist, najst si s priatelom vlastne byvanie a zit si svoj zivot za svoje peniaze.

rajna
29. jún 2015

neviem 20r. to je vek kde už môžeš byť kľudne aj samostatná.A keď máš priateľa nieje o čom choďte do podnájmu veď čoskoro bude otec nech sa stará o svoju rodinku.

mala_hobitka
29. jún 2015

Odstahuj sa a prerus s matkou kontakty. Nic ine ti nepomoze.

mirka0706
29. jún 2015

Ak si v tom dome vyrastala mas tam isty podiel, to znamena ze ta vyhodit nesmu, podaj trestne oznamenie a mame sa musis postavit....urcite mas niejaku babtu, alebo stryka, niekoho kto by ti pomohol a na chvilku ta prichylil a priatel nech sa sprava ako chlap a nech si ta neda...ake mas tehotenstvo, take mas dieta - u mna to platilo tak si davaj pozor. Drzim palce

maria1989
29. jún 2015

@mirka0706 prečo by tam mala podiel... podiel bude mať, ak jej mama časť bytu daruje, alebo ho mladá zdedí

prasiatko30
29. jún 2015

Suhlas @maria1989 ked bola mlada taka dospela na to aby si nasla priatela a dala urobit dieta rak nech je dospelaaj na to aby sa osamostnila a financovala sa - vo vlastnom jej nikto napriek robit nebude

worker_falcon
29. jún 2015

normálna bežná situácia. mama má "šikovnú" dcéru, ktorá sa o seba nedokáže v najmenšom postarať, a nechala sa zbuchnúť podobne "šikovnému" týpkovi. Má ti snáď poďakovať a chváliť ťa? Za to, že ju aj s priateľom vyžieraš?
Nárok na dom nemáš absolútne žiadny. Možno po smrti rodičov nejaký nárok budeš mať, ak ťa mama nevydedí. Alebo nespíše závet, kde to pôjde mimo teba.
Možno majú rodičia ešte povinnosť starať sa o dieťa (teba), kým nemáš 26 rokov. ale to zahŕňa veľmi obmedzené staranie sa. Môžu to napr. vyriešiť tým, že ti budú platiť "výživné" vo výške niekoľkých desiatok eur (samozrejme, keď sa odsťahuješ). Ale možno by im súd nič také nenariadil (výživné), tehotenstvo to pravdepodobne zásadne mení. Skús chodiť vyžierať priateľovu rodinu.

sue
29. jún 2015

@domi1995 prepac, ale tiez by som asi nebola nadsena keby mi prisladomov dcera - nezaopatrena, nesamostatna, slobodna, bez penazi, ze je tehotna, ale pristresie i stravu caka odo mna... A tahat k mame otca svojho dietata, ktory je schopny plodit ale starat sa o svoju tehotnu priatelku a dieta nie - prepadla by som sa od hanby pod zem - byt tebou i nim...nieto vyzierat mame chladnicku...

Mame asi poriadne tecu nerVy, ale nedivim sa jej...stiahni chvost medzi nohy a nebud drza...mala by si sa spravat ako dospela uz...

domi136
29. jún 2015

Dominika je moja sesternica jej mama robi na psychiatrii a je cista psychopatka..dominika jej robi otroka aj jej bratovi vsetky domace prace obcas domov nakupuje za svoje peniaze raz za cas sa naje ich jedla a porad jej rezu zily a biju ju...a nema peniaze iba preto lebo jej mama jej zavidela a dala ju prec z domu ked mala este mesiac chodit do prace dominika tym prisla o cely mesiac pritom 2 tyzdne robila stratila tym za tie 2 tyzdne 300 eur a keby robila mesiac 600 eur a este dostala peniazky od priatela a vsetky jej mama zobrala aj prispevok co dostala od statu jej cely zobrala a ku priatelovi nemoze ist lebo aj u nich by musela platit

romanovic
29. jún 2015

Tak potom to vidim jedine na azylovy dom. Kam chcela ist sesternica s dietatom? Ostat mame na krku?

meusicka
29. jún 2015

tak zjavne tovoja mama mala ine plany ako sa stat starou mamou tak skoro. tomu sa niet co divit, hlavne ak dnesny trend je rodit neskor. mozno si myslela ze ty tiez budes mamou az o nieco pozdejsie. ale kedze sa vam zadarilo tak sa tomu netesi. urcite casom ked sa narodi dietatko bude stastnou starou mamou a vase vztahy s napravia. co ale ja vidim.... teraz ako to je, nebude unosne ani pre tba ani pre tvoju mamu. a ja to chapem aj zo strany tvojej mamy.
moja rada je... posad sa s priatelom a dohodnite sa ako dalej... najst si podnajom, priatel samozrejme pracu .... nepises ci pracuje a ci ma vas z coho uzivit. nech sa mlady pozbiera a nech zacne makat aby sa postaral o poziven svojej rodiny. moze hoci odist aj do zahranicia, alen aby boli peniazky, lebo bez nich sa zit neda.
a ked bude babo na svete to este budu ine vydavky.... plienky , saty, a vsetko co babo potrebuje. tak pekne si najs robotu a co najskor od mamy vypadnut. ked bude ona vidiet, ze je na tvojho priatela spolahnutie a ze ta vie podrzat a postarat sa o teba aj dieta, tvoja mama tiez prehodnoti situaciu.
a kontakty prerusovat netreba. naco si rusit vztahy v rodine, ked je to len docasne.... urcite sa vsetko utrasie a casom to bude ok. ale nemozete s priatelom ocakavat ze sa budete na tvojej mame prizivovat

sunnyfunny
29. jún 2015

Niektori ludia nemali v detstve to stastie,aby ich rodicia okrem zivenia viedli aj k moralnej a citovej stranke v zivote..Matka,ktora zbije svoje dieta za to,ze zje 2 syry zjavne neuviedla do rodiny rezim,pravidla,atd a preto dcera dopadla tak,ze je tehotna,zatial nesamostatna,mozno si aj trochu dovoluje..kto vie,nevidime do rodiny. A napriek vsetkemu, nedovolila by som si nikdy nazyvat ju zbuchnutou, ci ma 20 alebo 25..
Skus prejst vsetky moznosti s priatelom ohladom byvania a osamostatnenia sa, aj tak ked pride babatko,budete chciet maj svoj klud. Zelam vela stastia! 🙂

krissy1
29. jún 2015

najskor pise jedna DOMI1995,potom na jej obhajobu znova nejaka DOMI136...
neviem,podla mna cele vymyslene a este aj zalozene ako otazka,cize nieje mozne nejake hlbsie rozoznanie pomerov atd....

katarinamarkova
29. jún 2015

ako to riesit?
jednoducho, konecne dospiet.....ved vek uz na to davno mas.
ked si schopna mat priatela a cakat s nim dieta, mala by si byt schopna sa o seba a to male aj postarat - odstahovat sa, najst si vlastne byvanie spolu s partnerom.
a nehovor, ze to nejde! ide to! najdite si obaja pracu! byt! a mas svaty pokoj ty aj tvoja mama.

lara320
29. jún 2015

Pozri, nie je na mieste sa stazovat na maminu, ja byt na tvojom mieste davno by som balila si svojich par such co mas doma a sla aj do podnajmu aj keby to znamenalo, ze budem na suchych rozkoch. Ak sa ti nepaci doma, tak nech sa chlap postavi k tomu ako chlap a nech sa stara. Zbal sa a chod. Mamine vsak podakuj, ze vam pomohla a chovala oboch...

prego81
29. jún 2015

kto vyprazal tie syry? 😕 😕 😕

eri28
29. jún 2015

a co je na tom ze u priatela by ste museli platit? vsak to je normalne ste dospely a asi uz nechodite do skoly.Keby si dala mame neake peniaze, tak by sa tiez ukludnila a nehadili by ste sa o jedlo.Skus hladat riesenia a ked nenajdes, hladaj azylovy dom, alebo pomoc pre slobodne matky, ked tvoj priatel sa nevie postarat.

timea7
30. jún 2015

kľúúúúd, začínajú prázdniny 😎 😎 😎 😎 😎 ešte sa tu somarín načítame.
@domi136 mama robí na psychiatrii, ale zároveň je psychopatka....
zarobila za dva týždne 300 eur, keby ostala celý mesiac, zarobila by 600 eur, nechápem potom, prečo visí mame na krku a nejde aj s budúcim otcom, ktorý pracuje, do podnájmu
k jeho rodičom nemôžu ísť, lebo aj tam by museli platiť.....ak máte niekto info o ubytovaní so stravou zdarma, dajte vedieť, aj ja sa presťahujem 😀 😀 😀 😀 😀
Teraz tú o červenej čiapočke...