Chlap bez empatie

notyourbusiness
11. dec 2017

Mate niektora tak neempatickeho chlapa ako ja? Akoze vtipne glosovanie kazdodennych veci velakrat hranici s urazkami.
Zo zaciatku som sa mu vzdy snazila vysvetlit nejakym prikladom ako sa citi druha strana.
Lenze je reci, ktore povazuje za vtipne ma tolkokrat zabolia. Ked mu to vysvetlim, nechape preco sa ma to dotkne. On sa citi so sebou spokojne a nic neurobil.

oskvarka
13. dec 2017

@notyourbusiness no to je asi prirodzene to clovek nerobi naschval nik nema rad ked ho niekto kritizuje natos sa ho snazi prevychovat a uz vobec sa to nehodi aby si take robili manzelia navzajom tuto knizku ti vazne odporucam.. mi sme od kamosou dostali od tohoto autora knihu moje tuzby tvoje tuzby od tohoto autora ako faina ale tato sa mi zda este lepsia.... ale obe su super... moj mm ale psychologiu strasne rad takze on je velky kritik aj pred touto knizkou ma trochu predsudky.. nezda sa mu po odbornej stranke 100 percentna :D... on je narocny zakaznik... ma svojich kvalitnych psychologov od ktorych cita knihy vela po anglicky .. takze psychologii sa dost rozumie tak ja to mam tazsie :D.. ale ak nieje psychologia hoby tvojho muza mohlo by to byt este lepsie ale teda zaklad je aby tomu veril nie aby to podcenovala lebo nieco take...

petruldo
13. dec 2017

@notyourbusiness tak na toto mám jednu radu, vyskúšanú v praxi. môj muž považuje jedlo iba za vec nevyhnutnú na prežitie, reči o varení a jedle ho rozčuľujú, nemá žiadne obľúbené jedlo, a komunikácia o: na čo máš chuť, konči mne je to jedno.
jedného krásneho dňa dostal guláš na obed, tých pindov okolo aké to je ..., prečo to nie je také, onaké, makové a takové. až mi praskli nervy, vstala som, bez slova mu vzala tanier, a vyhodila nedojedené jedlo do koša a tanier do dresu. Ja som sa vrátila k svojmu nedojedenému a s kľudom angličana ho dojedla. nezmohol sa na slovo, a odvtedy, už si nič nedovolil kritizovať a spomína na to ešte dnes a to je už dobrých desať rokov.
Takže skús a poprípade mu tresni nejakú jemu podobnú hlášku.

jana_eyre
13. dec 2017

@charlie1980 tak to ma zachvilu 😂😂😂

alaguema
13. dec 2017

@notyourbusiness a to okomentovanie večere ťa tak štve? Veď jedným uchom dnu, druhým von... Ja som myslela, že aké nepríjemné reči. A dokonca ti tú večeru nakoniec aj pochválil. Asi by si mala pouvažovať, či nie si ty príliš malicherná a či si nevzťahuješ všetko na seba. Pri chlapoch je potrebný veľký nadhľad a tony veľkorysosti 😉

janickacrazy
13. dec 2017

@notyourbusiness Akože mne chlap len raz okomentoval jedlo to ti poviem. Nechutí ti? Ok, ved to nemusíš jesť a zajtra varíš ty, uvidíme aký frajer budeš. Odvtedy každé jedlo vychvaľuje do nebies. 😂 Na deti používam to isté. Funguje to veľmi dobre.

charlie1980
13. dec 2017

No ja som myslela, ze tu bude zakladatelka nebodaj psychicky tyrana a ono priklad, ze zle navarila. No zienky, ja fakt poznam zeny, ktore varit nevedia a nenaucili sa to za cely zivot, lebo chute su rozne, esteticke citenie tiez. Ktovie, ako zakladatelka vari😀 No na co sa chlap v prvom momente zmohne.....? Okrituzuje a potom mu to asi aj luto pride, tak pochvali 😀 Ved mne ked v restauracii nieco nechuti, tiez to okomentujem 😂 Ale zaplatim. Preco by som mala nasilu tvrdit, ze mi nieco chuti, ked mi naozaj nechuti ? Z toho sa chutne nenajem 😀