Chodia mi nepríjemné sms od neznámeho odosieľateľa 0940509900, ako by ste reagovali?

katarinaina
11. feb 2019

už viac ako pol roka mi chodia smsky ktoré ma oslovujú krstným menom a upozorňujú ma na to že manžel ma podvádza. Pretože to nie je pravda, volala som na to číslo späť aby som na smsky reagovala tým že "máme sa manželom voľný vzťah a môžeme obaja robiť čo chceme". Chcela som docieliť aby ma odosielateľ nekontaktoval. Žiaľ, moje hovory odosielateľ zrušil - nechce sa zjavne so mnou baviť. Som si istá že ma manžel nepodvádza, pozerali sme si jeho facebook a ukázal mi ako sa na neho staží nakontaktovať istá Katka Krátka, ktorej výzvy stále ruší. Jemu žiadne smsky nechodia a obaja vieme, že to je len šikana. Len nevieme od koho. Neviem či to je niekto známy, ktorý nám chce ublížiť alebo či je to len nejaký chorý človek, čo nemá čo robiť.
SMSKY mi chodia aj PoslatSMS.sk... neviem prečo to ten dotyčný robí ale rada by som aspoň zistila či je to niekto známy, kto ma nenávidí... Stalo sa Vám niečo podobné? Ako by ste postupovali?

adamhana
11. feb 2019

@katarinaina inak, len tak som si hodila do google to cislo a je k nemu par reakcii, ze posiela vyhrazne sms, obtazuje atd. Neviem ale, ci si to nepisala uz ty....Takze je mozne ze je to fakt len magor, ktory ta realne nepozna..... Obsahuju tie spravy aj nejake fakty? Okrem tvojho mena. Fakt napisal adresu skolky? Alebo len napisal, ze ju pozna? Nie je ta adresa dohladatelna na nete? O tomto je GDPR aby skoly a skolky nezverejnovali,lebo vidis co vsetko sa da zistit....skus pogooglit, ci vsetko co ti pise, nevie o tebe najst na nete cez FB,LinkedIn a pod.

fokuska
11. feb 2019

@adamhana To cislo je sms brana, z toho moze posielat hovikto hocico a vzdy tu sms zobrazi pod tym cislom. Cize komentare k danemu cislu su uplne irelevantne.

@katarinaina Ak tam uz boli vyhrazky, chod riesit na policiu, oni ti povedia co dalej a ci s tym nieco mozu robit.

adamhana
11. feb 2019

@fokuska aha ano mas pravdu, nedoplo mi to nejak....

katarinaina
autor
11. feb 2019

@adamhana tých smsbrán je veľmi veľa... dívala som sa a posiela z veľa brán.

dominika6
11. feb 2019

skús na fb hodiť do plena otázku,či niekto pozná dotyčné tel.číslo...do nejakej skupiny bud tvojho mesta,alebo Priznania žien 😀...tá je dosť populárna 😀 a nech sa tu nehrá na osobné údaje...tie sú dávno viditeľné na nete..

jumama
11. feb 2019

Ja si inak tiez myslim, ze sms brana by mala mat zaznamenanu IP z ktorej bolo pisane. A zrejme vam by ju neposkytli, ale policii, ak by ste dali nejake podanie na sikanu, by ju vydat mohli. Ibaze mnoho ludi ma dynamicku IP - meni sa z nejakeho rozsahu, ktora sa automaticky priraduje a teda sa neda uplne presne asi dozistit, kto posiela. Aj tak by som to asi ale dala na policiu.

fokuska
11. feb 2019

@dominika6 Este raz - to cislo je sms brana, nepatri ziadnej osobe, hocikto z neho moze posielat 🙄

adamhana
11. feb 2019

@katarinaina no nechcela by som to zazivat...drzim ti palce, ak budes mat este chut a energiu napis, co na to policia resp. ci si nieco vyriesila....

janulka2811
11. feb 2019

Zmen cislo nikomu okrem rodiny nedavaj kontakt.

baby_wanted
11. feb 2019

Ahoj, najdi si niekoho, kto pracuje v O2. Urcite niekto znamy niekoho znameho tam pracuje. Predajcovia maju pristup k cislam a majtelom. Takisto Orange, Telekom.

katarinaina
autor
11. feb 2019

@baby_wanted ten dotyčný to posiela z internetových sms brán, to znamená že to nie je jeho číslo... to číslo hore je číslo sms brány... nedá sa zistiť kto to posiela

chantalka86
11. feb 2019

@katarinaina neviem ci ti to tu uz niekto pisal, ale nic nestratis ked sa poinformujes u policie ci sa s tym da nieco robit.kazdopodne ti poradia.

dominika_sk
11. feb 2019

A skusila si zavolať z cudzieho čisla?

fokuska
11. feb 2019

@dominika_sk Na sms branu? Kt to akoze dvihne?

ivankomonika
11. feb 2019

@adamhana určite by som šla na políciu. Ten človek nejaký dôvod mat musi... Mňa by napadlo hocičo od a do z... Ci nejaký bláznivý napadnik alebo žena s ktorou niečo mal tvoj muz... Tiež by som ruku do ohňa asi za žiadneho chlapa nedala... Nikdy nevieš, možno nevinný flirt z jeho strany, jednorázová nevera a dievča sa z toho nevie spamätať že to nepokracovalo ďalej... No pričiň môže byt milión, držím palce

dominika_sk
11. feb 2019

@fokuska ja neviem že je to sms brana, prečitala som si že jej chodia spravy z cudzieho čisla o jej manželovi

chupakabra
11. feb 2019

Ja sa divim dost ze si nesla na policiu hned po tej vyhraznej sprave o tvojich detoch a neriesila to. Muz nech si je neverny nato zakon nie je ale vyhrazanie je trestny cin a policia tym padom ak je to mozne zistia IP adresu

fokuska
11. feb 2019

@dominika_sk Je lepsie precitat si diskusiu celu, nielen uvod, lebo autorka pridala informacie ;)

romiada
12. feb 2019

@katarinaina fuuu po dopisani dalsich detailov to vyzera jak vystrihnute z psychotrileru. Keby mi uz niekto spomenul deti, tak idem na policiu. Uz to ma charakter zastrasovania ked Ti pise ze vie kde chodia deti do skoly atd....

petah82
12. feb 2019

@katarinaina a katke krátkej mozete na FB odpísať. tým, že dopíšeš, si ju nepridávas na FB ako priateľa. Len jej pošleš správu... a spýtaš sa, čo chce, prečo vás kontaktuje....

bodka13
12. feb 2019

Mne sa to veľmi podobá na pribeh z poslednej relácie V siedmom nebi.....

Každopádne sami nevyriešite nič, už dávno by som to riešila na polícii

katarinaina
autor
12. feb 2019

@petah82 čo jej tak akože napíšem??? nepoznáme ju tak jej nepíšeme.

katarinaina
autor
12. feb 2019

@fokuska
@romiada
@petah82
@bodka13
@ivankomonika
@baby_wanted tak na políčii mi povedali že sa nejedná o vyhrážanie. Autor správ mi iba oznamuje že vie kde chodia moje deti do školy a že vie že manžel ma podvádza a ostatné veci. Nedá sa to kvalifikovať ako vyhrážanie, je to iba informovanie ma.

fokuska
12. feb 2019

@katarinaina No presne ako som hovorila :-/

romiada
12. feb 2019

@katarinaina no super.....takze obcan (platiaci policiu zo svojich dani) porad si sam alebo pockaj az kym Ta niekto bude nahanat sekerou, potom to bude stat za nas zaujem (asi ako chuďa Kuciak) 🤥👎

katarinaina
autor
12. feb 2019

@romiada presne tak... a sme za tuto situaciu vsetci zodpovední... nechali sme to dôjsť tak daleko.

romiada
12. feb 2019

@katarinaina a vyskusat sukromneho detektiva?

katarinaina
autor
12. feb 2019

@romiada ty nejakého poznáš? ja nie 🙂🙂🙂

romiada
12. feb 2019

@katarinaina nie ale kebyze som v takej situacii tak asi uz hladam 😉 minimalne zo zvedavosti by som chcela vediet kto je ta svina schovana za tou "sms branou "

romiada
12. feb 2019