Chodia mi nepríjemné sms od neznámeho odosieľateľa 0940509900, ako by ste reagovali?

katarinaina
11. feb 2019

už viac ako pol roka mi chodia smsky ktoré ma oslovujú krstným menom a upozorňujú ma na to že manžel ma podvádza. Pretože to nie je pravda, volala som na to číslo späť aby som na smsky reagovala tým že "máme sa manželom voľný vzťah a môžeme obaja robiť čo chceme". Chcela som docieliť aby ma odosielateľ nekontaktoval. Žiaľ, moje hovory odosielateľ zrušil - nechce sa zjavne so mnou baviť. Som si istá že ma manžel nepodvádza, pozerali sme si jeho facebook a ukázal mi ako sa na neho staží nakontaktovať istá Katka Krátka, ktorej výzvy stále ruší. Jemu žiadne smsky nechodia a obaja vieme, že to je len šikana. Len nevieme od koho. Neviem či to je niekto známy, ktorý nám chce ublížiť alebo či je to len nejaký chorý človek, čo nemá čo robiť.
SMSKY mi chodia aj PoslatSMS.sk... neviem prečo to ten dotyčný robí ale rada by som aspoň zistila či je to niekto známy, kto ma nenávidí... Stalo sa Vám niečo podobné? Ako by ste postupovali?

bmuller
15. feb 2019

@katarinaina hej, teraz si to uvedomujem o sms brane 😞 ale pisala si aj o nejakom realnom cisle, na ktorom ti rusil snahu o dovolanie... nemas podozrenie, kto by to mohol byt? su dve moznosti - bud je to niekto neznamy, komu sibe a takymto sposobom sikanuje viacero ludi; alebo to nebude niekto uplne neznamy ... nespominal nejake konkretne veci, z ktorych by sa dalo vydedukovat, odkial by ich mohol vediet (znamy, rodina, klient)... nezmenil niekto zo znamych spravanie alebo nejake narazky v tom obdobi?

katarinaina
autor
15. feb 2019

@bmuller no práve tie čísla odkiaľ to chodí sú vždy tie sms brány online... ten blázon spomína vždy moje krstné meno. Inak nič konkrétne, ale vedel že mám nové auto napríklad. Ja mám pocit že dnes už nič nie je anonymné okrem tých sms brán 🙂 zmeny v správaní iných ľudí som si nevšimla. Úprimne povedané... keď som to povedala najlepšej kamarátke tak mi povedala že je to niekto kto mi musí veľmi závidieť. Keď som sa pýtala čo by mi tak kto mohol závidieť, tak povedala že fajn manžela, zdravé deti, úspech v práci ktorý máme obaja atď. Že sa javíme ako totálne šťastní a spokojní ľudia, ktorí sa majú radi a to že iných môže provokovať. S manželom chodíme napríklad dvakrát ročne na dovolenku samy aby sme boli spolu a oddýchli si /aj od detí/ ale hlavne od práce. A to sú veci ktoré si ľudia všimnú, napríklad susedia, ktorí vidia že sú u nás starí rodičia a starajú sa týždeň o deti. A tá kamoška hovorila, že to musí byť niekto z nášho okolia, kto závidí a prepína mu takto.

magda19_82
16. feb 2019

aj ti to pomože

mircalla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinaina
autor
16. feb 2019

@magda19_82 to je super že si to našla, lenže to je len majiteľ a prevádzkovateľ smsbrány odkiaľ mi tie smsky chodia: https://www.poslatsms.sk/ to znamená že cez tento portál ten dotyčný pošle anonymne smsku a tá zrejme ide z čísla 0940509900. Na toto číslo sa nedá zavolať spať pretože je tam stále obsadene.

janneka
17. feb 2019

@katarinaina toto vyzera ako ciste peklo, nechces skusit media? novinar mozno zisti ake su moznosti, co sa da robit v pripade takejto sikany, kam sa obratit, pripadne aspon napise o tom, ze sa nieco take tu bezstrestne deje a da podnet na to, aby sa tym urady zaoberali trochu viac...ak sa inak neda, moze mozno pomoct.

katarinaina
autor
18. feb 2019

@janneka rozumiem čo chceš povedať ale kamarátka, ktorá je novinárka ma od toho odhovárala, že akurát pritiahnem na seba pozornosť a ten dotyčný si to tiež bude užívať, pretože jemu ide hlavne o to ublížiť...

11mirka22
18. feb 2019

@katarinaina kamarátka novinárka má zrejme pravdu. Ale čo ak sa niečo zlé stane? Nebudeš si to potom vyčítať? Naozaj veľmi záleží na tom, do akej miery sa cítiš ohrozená... Niektorí stalkeri sú len neškodný zavistlivci, niektorí sú ale chorí a môžu ublížiť.

iveta7677
18. feb 2019

@katarinaina okamzite si zmenit telefonne cislo.

janneka
18. feb 2019

@katarinaina no ale da sa to aj bez toho, aby niekde zaznelo tvoje meno. Akoze skor vo vseobecnejsiej rovine, ale chapem, ze sa toho obavas

aandrea9
18. feb 2019

Nič nie je náhoda. Myslím, že sa najviac dozvieš od manžela keď prestane strkať hlavu do piesku. Po pol roku by bolo načase. Ak vám niekto tak silno závidí tak prečo nechodia jemu sms, že ho podvádzaš? Neverím, že by niekoho bavilo polročné smskovanie iba tak zo závisti.

codal
18. feb 2019

A nejde nějak zablokovat,aby ti nemohly chodit SMS z těchto smsbran?

michaelllka
9. sep 2019

Aoo ste to prosim vas doriesili ? Momentalne riesim nieco podobne

v_alika12
9. sep 2019

Tiez ma zaujima