Chorobná klamárka

tantum
19. feb 2016

Ahojte, mám problém, mám známu, ktorá chorobne klame. Nie že klame, ale vymýšľa si neexistujúce situácie a príbehy zo života, kde je bohatá a úspešná, kde všade bola na dovolenke, aké majú autá aj neskutočné príbehy o svojich príbuzných. Ako keby žila v nejakom paralelnom svete lebo ten jej vlastný je asi nudný a smutný 🙂 Ako sa baviť s takým človekom a reagovať v takej situácii? Mám ju poslať k psychiatrovi?

alaguema
19. feb 2016

@tantum vadí ti to len preto, že ťa nejakým spôsobom odzrkadľuje. Inak by ti to bolo fuk. Mám jednu takú známu, nechám ju rozprávať, jedným uchom dnu, druhým von. Neviem či a čo si takto kompenzuje, možno je pre ňu realita takto znesiteľnejšia. Každý žije, ako vie.

nelinka2009
19. feb 2016

Ja mam taku svagrinu... Niekedy sa pousmejem... Hlavne ked je potom prichytena pri klamstve sa clovek aj zabavi a inak si z toho nic nerobim...

juhseverzapad
19. feb 2016

Ja mám takú susedu, tá si vymyslela rakovinu maternice, chemoterapiu, dieťa čakajúce na transplantáciu pečene a ďaľšje s epilepsiou. To s epilepsiou porodila rok po tej " chemoterapií" 😀 Takým ľudom sa nedá pomôcť

nelinka2009
19. feb 2016

Inak podla mna je to porucha z detstva a je to hlavne o vychove

bobulazelena
19. feb 2016

@nyusika no podla toho ci su spolu na pracovisku...mozes byt s niekym v kancelarii 8 hodin denne tak sa mu nevyhnes.

bobulazelena
19. feb 2016

@nyusika ale jasne obmedzit komunikaciu na minimum

jeannna
19. feb 2016

@tantum zaujimalo by ma, aku ma inak povahu. Len raz som sa stretla s niecim podobnym, a tento clovek bol egoista tak vysity, rad podcenoval druhych, ale vnutorne bol velmi neisty, skratka posramotene sebavedomie.

operaphantom
19. feb 2016

Mna by naopak s takym clovekom obcas aj zo srandy bavilo kecat, by som si vypocul tie jeho "bachorky" s otvorenou hubou v style: "to vazneee?" a v duchu sa na tom smial, ze ako je mimo 😀 😀

bobulazelena
19. feb 2016

@operaphantom no ono sa na tom pobavis,ale ked potom zistis ze trepe vlastne aj otebe a o ostatnych kolegoch aj o sebe tak sa clovek sem tam aj nasere a nedokaze pochopit akp niekto moze byt taky vysinuty. Pre mna je absolutne nepochopitelne ze niekto si nieco vymusli a dalej to poda ako fakt. Podla mna toto spravanie je na psychiatra

operaphantom
19. feb 2016

@bobulazelena Tak ano, ale myslel som take klamstva typu: ja mam doma mercedes, ale momentalne je v servise 😀

Inak tiez som mal chvilu takeho kolegu v robote, mlady chalan hned po skonceni VS a tiez neskutocne vymyslal a klamal. Teda mne nie, lebo ja som s nim nebol v kancli ani moc v styku, ale ostatni kolegovia ano a ti sa na to smiali. Vymyslal si take veci, ze popri tejto robote chodi riesit milione biznisi (asi preto chodil MHD aby bol nenapadnejsi 🙂 ) Ale asi najvrcholnejsie klamstvo bolo, ked tvrdil ze on sa osobne pozna s Rogerom Federerom 😀 😀 😀 Jasneeee, a ja poznam Madonnu 😀

operaphantom
19. feb 2016

@operaphantom opr. milionove

bobulazelena
19. feb 2016

@operaphantom no ja poznam taku co tvrdi ze ju kazdu chvilu niekto ziada o ruku, asi preto je slobodna 40-nicka s vyraznou nadvahou. A to si vymyslala npho horsie veci ale skoda tu pisat... 🙂

bobulazelena
19. feb 2016

@operaphantom ale s federerom sa nepozna... 😀

valentinkaa
10. mar 2016
Používateľ valentinkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valentinkaa.

@bobulazelena vies u kazdej zeny je to v inom case :D mozno za rok to aj teba prejde

0silvia0
10. mar 2016

@tantum ak môžeš, daj si v práci slúchadlá na uši a počúvaj hudbu. Ak jej chceš pomôcť, skús sa jej ty posťažovať na nejaký svoj problém, ukáž jej, že si len obyčajný človek s problémami a bežným životom. Možno, keď uvidí, že si normálna, obyčajná žena, nebude sa musieť pred tebou (alebo ostatnými) hrať na niečo, čo nie je... možno sa naučí byť sama sebou. Podľa mňa má sebavedomie na bode mrazu
a aspoň takto chce zaujať, ale nevníma, že sa len strápňuje.

kvetinkaaaaa
10. mar 2016

maximalne sa jej vyhybaj ak sa da , a ak nie a stretnes sa s nou tak jej len prikyvuj a opakuj ano ano, super, mas pravdu, uuuzasne, mas uzasny zivot :D ona bude stastna a ty si zbytocne nou nenic nervy a nepustaj sa s chorym clovek do sporu.... im ozaj staci len pokyvkanie hlavou a bude si zit stastne v svojom svete ona nadalej

vlastulina1
10. mar 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@kvetinkaaaaa upplne si to vystihla 🙂

candii
10. mar 2016

Presne takuto istu mam "kamosku" .. ona mozno uz aj ked povie pravdu tak jej nikto neveri 😂 vymysla si take neuveritelne scenare ze mi je trapne za nu .. ale vyhybam sa jej.. nedviham mobil.. pre mna to je strata casu byt s nou.. viem vyuzit cas aj efektivnejsie ako pocuvat bajky a myty 😂

mamcucha
10. mar 2016

@tantum tiez som mala taku kamaratku este za mladych cias. Kazdy ju chce, nikto jej neda pokoj... ked som sa jej s niecim postazovala, mala rovnaky problem, len minimalne 2x problemovejsi. Snazila som sa jej vyhybat, lebo bola nezastavitelna, ale nedalo sa. 😀 Potom pomohlo, ked ju moj vtedajsi frajer odhalil pri klamstve(asi15 minutovy rozhovor), vylozil jej fakty a tym ju znemoznil pred dalsou kamaratkou. Od vtedy sa vyhybala ona nam. 😀

bobulazelena
10. mar 2016

Baby viete co je sranda, ze kolko z nas ma niekoho takehoto sibnuteho v okoli 🙂

bobulazelena
10. mar 2016

@valentinkaa asi ano 😉

sablona
10. mar 2016

ja by som ju vypustila zo svojho zivota,takyto clovek veri svojim vymyslom,nezmeni sa nikdy

erika161
11. mar 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@bobulazelena Veru to ms pravdu, velmi vela ludi ma v okoli takych ludi... a mozem povedat ze aj ja.. ale prerusila som radsej uplne kontakt s nou

bobulazelena
11. mar 2016

@erika161 no my mame v praci jednu ale tiez s nou nekomunikujem zbytocne

mismat
11. mar 2016

ja by som sa prave tvarila ze ma to zaujima a az do takej miery ze by som si vypytala fotky z dovolenky a ine.. aby ju prestalo bavit klamat

valentinkaa
17. mar 2016
Používateľ valentinkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valentinkaa.

@mismat to je uz choroba to neprestane :/

yvette1995
20. jún 2020

Povedz že ty si sestra nejakej znamej osobnosti (nevlastná ) 😂 a nemôžeš sa baviť z ľuďmi nižšieho statusu a už 😂😂😂.
Keď si vymišla že je bohatá atď určite to pochopí 😂😂

babydesire
19. jún 2021

@mamcucha veru aj ja som mala taku kamosku ktoru kazdy chce, a kazdeho zbali ..az ked som snou jasne a definitivne a tvrdo ukoncila priatelstvo tak mi niektory povedali aj o jej neuspechoch u muzov,co ona nikdy nespomenula...najviac mala rada ked mohla uchmstnut zadaneho,,az ho mala namotaneho, dotycnej strpcila zivot a zlomika srdce a potom sa zbavila aj nevernika,,a dalsie zlomene srdce ,ved co novy objav...nedalo sa to - stat pri nej ako kamoska,bolo mi znej zle..vzdy hovorila len o sebe,nikdy ju druhy nezaujimali, vzdy bola ona stred vesmiru, tohi bolo veru zaco by som ju najradsej roztrhla,,chvalabohu ze som ten toxicky vztah ukoncila..